Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lövhultsloppet
2014-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Meta Steinbach Olsson
Ronneby OK
2:40:58.965700
59.9p
2
Kristin Dahlqvist
IK Hakarpspojkarna
2:47:30.1004900
+6:32.39100
56.8p
3
Anna Green
Eksjö SOK
2:49:34.1017300
+8:36.51500
55.9p
4
Emelie Johansson
Hultsfreds Lk
3:20:55.1205400
+39:57.239600
45.1p
5
Josefin Palmén
IFK Helsingborg
3:32:04.1272300
+51:06.306500
42.2p
6
Linda Gottfridsson
Nybro Ski
3:54:10.1404900
+1:13:12.439100
37.4p
7
Anna Nordblom
IK Hakarpspojkarna
3:55:24.1412300
+1:14:26.446500
37.1p
8
Jenny Gunnarsson
Gränums IF
4:12:07.1512600
+1:31:09.546800
34.2p
9
Jenny Reimer
IFK Helsingborg
4:14:01.1524000
+1:33:03.558200
33.9p
-
Sofia Nilsson
OK Dacke
23:59:58.8639700
-
-
Inger Fransson
OK Dacke
23:59:58.8639700
-
-
Eva Blomgren
Nybro Ski
23:59:59.8639800
-
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Joakim Åleheim
Nybro Ski
2:14:38.807700
76.4p
2
Gaute Bere
IF Ski Team Skåne
2:23:02.858100
+8:24.50300
70.2p
3
Stefan Karlsson
Ronneby OK
2:23:34.861300
+8:56.53500
69.9p
4
Pontus Holmberg
Landsbro IF SK
2:24:32.867100
+9:54.59300
69.2p
5
Stefan Ulmeståhl
Ronneby OK
2:24:33.867200
+9:55.59400
69.2p
6
Tomas Pettersson Hjelmkvist
IF Hallby SOK
2:27:40.885900
+13:02.78100
67.2p
7
Ivo Rome
IFK Sävsjö SK
2:27:49.886800
+13:11.79000
67.1p
8
Emil Dahlqvist
IK Hakarpspojkarna
2:28:52.893100
+14:14.85300
66.5p
9
Ove Helgee
Alstermo IF
2:29:40.897900
+15:02.90100
66.0p
10
Isak Nilsson
Gnosjö FK
2:30:17.901600
+15:39.93800
65.6p
11
Joakim Claesson
Axa SC
2:31:44.910300
+17:06.102500
64.8p
12
Torvald Gunnarsson
Landsbro IF SK
2:31:44.910300
+17:06.102500
64.8p
13
Joakim Enarsson
Berga SOK
2:31:55.911400
+17:17.103600
64.7p
14
David Elgh
IK Vista
2:32:09.912800
+17:31.105000
64.5p
15
Johan Bäck
Vaggeryds SOK
2:33:26.920500
+18:48.112700
63.8p
16
Olof Blivik
OK Dacke
2:34:21.926000
+19:43.118200
63.3p
17
Joakim Jonsson
Eksjö SOK
2:34:21.926000
+19:43.118200
63.3p
18
Christian Hellerfelt
OK Dacke
2:34:22.926100
+19:44.118300
63.3p
19
Rickard Svensson
SOK Viljan
2:35:01.930000
+20:23.122200
62.9p
20
Stefan Mennborg
IK Hakarpspojkarna
2:35:18.931700
+20:40.123900
62.8p
21
Ola Slättengren
Nybro Ski
2:36:28.938700
+21:50.130900
62.2p
22
Torbjörn Andersson
IFK Stockaryd
2:36:48.940700
+22:10.132900
62.0p
23
Niklas Lindqvist
Hvetlanda SK
2:37:07.942600
+22:29.134800
61.8p
24
Jakob Hanberger
IF Hallby SOK
2:37:20.943900
+22:42.136100
61.7p
25
Per-Anders Fransson
Lenhovda IF
2:37:21.944000
+22:43.136200
61.7p
26
Erik Gross
Eksjö SOK
2:37:56.947500
+23:18.139700
61.4p
27
Peter Drottman
Ålems OK
2:38:27.950600
+23:49.142800
61.1p
28
Torgny Hedvall
Lessebo OK
2:38:40.951900
+24:02.144100
61.0p
29
Fredrik Rosberg
IF Ski Team Skåne
2:39:02.954100
+24:24.146300
60.8p
30
Michael Persberg
OK Dacke
2:39:22.956100
+24:44.148300
60.7p
31
Niklas Claesson
Skillingaryds FK
2:39:48.958700
+25:10.150900
60.4p
32
Anders Larsson
Nybro Ski
2:40:15.961400
+25:37.153600
60.2p
33
Magnus Johansson
Hvetlanda SK
2:40:53.965200
+26:15.157400
59.9p
34
Viktor Johansson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:40:57.965600
+26:19.157800
59.9p
35
Oskar Stensson-bohman
Brittatorps Tk
2:42:05.972400
+27:27.164600
59.3p
36
Tommie Edeblom
SK Hylte
2:42:10.972900
+27:32.165100
59.3p
37
Andreas Samuelsson
OK Reftele
2:42:56.977500
+28:18.169700
58.9p
38
Kristian Fältengård Green
Nässjö SF
2:42:57.977600
+28:19.169800
58.9p
39
Adam Airosto
Växjö
2:42:58.977700
+28:20.169900
58.9p
40
Oskar Sundh
Nybro Ski
2:43:29.980800
+28:51.173000
58.7p
41
Thomas Elofsson
Hvetlanda SK
2:44:13.985200
+29:35.177400
58.3p
42
Joakim Assarsson
Nässjö SF
2:44:32.987100
+29:54.179300
58.2p
43
Axel Mårtensson
Axa SC
2:45:06.990500
+30:28.182700
57.9p
44
Jakob Mårtensson
Axa SC
2:45:23.992200
+30:45.184400
57.8p
45
Pär Eriksson
Nybro Ski
2:45:51.995000
+31:13.187200
57.6p
46
Peter Jonsson
Västerviks OK
2:46:03.996200
+31:25.188400
57.5p
47
Samuel Ling
Gnosjö FK
2:46:20.997900
+31:42.190100
57.3p
48
David Johansson
Forserums SOK
2:46:55.1001400
+32:17.193600
57.1p
49
Fredrik Hedlund
Ronneby OK
2:47:26.1004500
+32:48.196700
56.8p
50
Niklas Einarsson
Lenhovda IF
2:47:35.1005400
+32:57.197600
56.8p
51
Johan Norrlin
Växjö
2:47:59.1007800
+33:21.200000
56.6p
52
Magnus Grahn
Bredaryds SOK
2:48:22.1010100
+33:44.202300
56.4p
53
Mikael Åström
Ronneby OK
2:48:31.1011000
+33:53.203200
56.4p
54
Peter Brandt
IK Hakarpspojkarna
2:48:39.1011800
+34:01.204000
56.3p
55
Fredrik Ottosson
Bodafors OK
2:48:47.1012600
+34:09.204800
56.3p
56
Per-Olov Rudenstam
IK Vista
2:49:16.1015500
+34:38.207700
56.0p
57
Carl Nymann
Björnstorps IF
2:49:18.1015700
+34:40.207900
56.0p
58
Stefan Håmås
IK Hakarpspojkarna
2:49:32.1017100
+34:54.209300
55.9p
59
Joakim Karlsson
Nässjö SF
2:49:34.1017300
+34:56.209500
55.9p
60
Mats Uddbäck
FK Finn
2:49:54.1019300
+35:16.211500
55.8p
61
Benny Woentin
Eksjö SOK
2:51:41.1030000
+37:03.222200
55.0p
62
Jonas Fransson
Örjansklubben/Ramkvilla IF
2:52:15.1033400
+37:37.225600
54.8p
63
Robin Ahl
Örjansklubben/Ramkvilla IF
2:52:15.1033400
+37:37.225600
54.8p
64
Oskar Röed
Kexholms SK
2:52:59.1037800
+38:21.230000
54.5p
65
Robert Hjelm
Hultsfreds Lk
2:53:00.1037900
+38:22.230100
54.5p
66
Niklas Lundmark
Vissefjärda GOIF
2:53:04.1038300
+38:26.230500
54.5p
67
Johan Petersson
Gnosjö FK
2:54:21.1046000
+39:43.238200
53.9p
68
Marcus Öhrn
IK Vista
2:54:40.1047900
+40:02.240100
53.8p
69
Daniel Johansson
Bredaryds SOK
2:55:06.1050500
+40:28.242700
53.6p
70
Boris Kulas
Horn-Hycklinge IF
2:55:14.1051300
+40:36.243500
53.6p
71
Robbin Slättengren
Nybro Ski
2:55:42.1054100
+41:04.246300
53.4p
72
Per Borgemo
Gamleby OK
2:55:47.1054600
+41:09.246800
53.4p
73
Daniel Petersson
Hvetlanda SK
2:56:24.1058300
+41:46.250500
53.1p
74
Björn Johansson
Lenhovda IF
2:56:38.1059700
+42:00.251900
53.0p
75
Robin Flöisbon
Storebro SC
2:56:54.1061300
+42:16.253500
52.9p
76
Billy Nicklasson
OK Norrvirdarna
2:57:45.1066400
+43:07.258600
52.6p
77
Per Wennblom
Anderstorps OK
2:58:34.1071300
+43:56.263500
52.3p
78
Ronny Andersson
Malmö
2:58:45.1072400
+44:07.264600
52.2p
79
Henrik Svensson
Hvetlanda SK
2:59:23.1076200
+44:45.268400
52.0p
80
Björn Johansson
Målerås IF
2:59:28.1076700
+44:50.268900
52.0p
81
Joel Melkersson
Eksjö Garnisons IF
3:00:03.1080200
+45:25.272400
51.8p
82
Karl Uno Sand
SOK Aneby
3:00:19.1081800
+45:41.274000
51.7p
83
Jan Johansson
SOK Viljan
3:00:32.1083100
+45:54.275300
51.6p
84
Tobias Svensson
Mullsjö SOK
3:01:52.1091100
+47:14.283300
51.1p
85
Linus AF Wåhlberg
Ölands SK
3:02:24.1094300
+47:46.286500
50.9p
86
Oskar Wahlström
Hultsfreds Lk
3:02:32.1095100
+47:54.287300
50.9p
87
Patrik Eliasson
Nybro Ski
3:03:11.1099000
+48:33.291200
50.6p
88
Patric Andreas Karlsson
Hultsfreds Lk
3:03:24.1100300
+48:46.292500
50.5p
89
Michael Mann
OK Stigen
3:04:01.1104000
+49:23.296200
50.3p
90
Bengt Håkansson
Björnstorps IF
3:04:33.1107200
+49:55.299400
50.1p
91
Ted Brink
Brittatorps Tk
3:05:06.1110500
+50:28.302700
50.0p
92
Alexander Tharning
Hvetlanda SK
3:05:09.1110800
+50:31.303000
49.9p
93
Fredrik Jansson
Lessebo OK
3:05:30.1112900
+50:52.305100
49.8p
94
Jimmy Hultberg
Ölmstads IS
3:05:48.1114700
+51:10.306900
49.7p
95
Linus Andersson
Gnosjö FK
3:06:04.1116300
+51:26.308500
49.6p
96
Thomas Ljungberg
No Club
3:06:07.1116600
+51:29.308800
49.6p
97
Torbjörn Appelros
Volvo IF, Olofström
3:06:18.1117700
+51:40.309900
49.6p
98
Thomas Lenegård
Axa SC
3:06:51.1121000
+52:13.313200
49.4p
99
Thomas Johnsson
Nybro Ski
3:06:59.1121800
+52:21.314000
49.3p
100
Pontus Petersson
FK Finn
3:07:21.1124000
+52:43.316200
49.2p
101
Johan Petersson
Nybro Ski
3:08:02.1128100
+53:24.320300
49.0p
102
József Kelemen
IFK Sävsjö SK
3:09:01.1134000
+54:23.326200
48.7p
103
Lars Berg
Axa SC
3:09:43.1138200
+55:05.330400
48.4p
104
Viktor Antonsson
Eksjö SOK
3:11:07.1146600
+56:29.338800
48.0p
105
Victor Ahlström
Nybro Ski
3:11:29.1148800
+56:51.341000
47.9p
106
Andreas Åhnstrand
Nybro Ski
3:12:03.1152200
+57:25.344400
47.7p
107
Jacob Hermansson
ASK Växjö
3:12:24.1154300
+57:46.346500
47.6p
108
Christian Linderbert
IFK Helsingborg
3:12:30.1154900
+57:52.347100
47.5p
109
Andreas Wadskog
Axa SC
3:13:21.1160000
+58:43.352200
47.3p
110
Leif Gustavsson
Lessebo OK
3:13:24.1160300
+58:46.352500
47.3p
111
Tomas Gustavsson
IFK Stockaryd
3:15:15.1171400
+1:00:37.363600
46.7p
112
Olle Sehammar
Berga SOK
3:15:16.1171500
+1:00:38.363700
46.7p
113
Markus Larsson
Karlslunds IF SF
3:16:20.1177900
+1:01:42.370100
46.4p
114
Viktor Rikner
Föra AIK
3:17:41.1186000
+1:03:03.378200
46.0p
115
Magnus Elg
Höllviken
3:17:53.1187200
+1:03:15.379400
45.9p
116
Sigvard Gustavsson
Hästhult AIK
3:18:12.1189100
+1:03:34.381300
45.8p
117
Anders Lundh
Lenhovda IF
3:18:16.1189500
+1:03:38.381700
45.8p
118
Jan Östergaard
København SK
3:19:36.1197500
+1:04:58.389700
45.4p
119
Mathias Uddenberg
Tranås
3:20:03.1200200
+1:05:25.392400
45.3p
120
Dennis Frejd
Brittatorps Tk
3:20:45.1204400
+1:06:07.396600
45.1p
121
Jonas Persson
Målerås IF
3:21:29.1208800
+1:06:51.401000
44.9p
122
Anders Larsson
Brittatorps Tk
3:21:59.1211800
+1:07:21.404000
44.8p
123
Adam Fridh
IK Vista
3:22:12.1213100
+1:07:34.405300
44.7p
124
Bengt Svensson
Skillingaryds FK
3:22:32.1215100
+1:07:54.407300
44.6p
125
Namnlös
No Club
3:23:03.1218200
+1:08:25.410400
44.5p
126
Stefan Bjurberg
IF Ski Team Skåne
3:23:03.1218200
+1:08:25.410400
44.5p
127
Mattias Ottosson
Axa SC
3:23:44.1222300
+1:09:06.414500
44.3p
128
Johan Hultberg
Preem IF
3:24:18.1225700
+1:09:40.417900
44.1p
129
Henrik Karlsson
Hultsfreds Lk
3:24:20.1225900
+1:09:42.418100
44.1p
130
Krister Müller
FK Finn
3:24:45.1228400
+1:10:07.420600
44.0p
131
Tomas Dehlin
SOK Aneby
3:25:56.1235500
+1:11:18.427700
43.7p
132
Thomas Petersson
FK Finn
3:28:18.1249700
+1:13:40.441900
43.1p
133
Dan Petersson
Misterhults Ais
3:28:22.1250100
+1:13:44.442300
43.1p
134
Erling Olsson
Hästhult AIK
3:28:24.1250300
+1:13:46.442500
43.1p
135
Ingvar Rendell
Volvo Braås FF
3:28:52.1253100
+1:14:14.445300
43.0p
136
Andreas Wittskog
Karlslunds IF SF
3:29:10.1254900
+1:14:32.447100
42.9p
137
Fredric Andersson
Axa SC
3:30:17.1261600
+1:15:39.453800
42.6p
138
Jesper Witzell
Björnstorps IF
3:32:09.1272800
+1:17:31.465000
42.1p
139
Oscar Lindvall S
IF Ski Team Skåne
3:32:49.1276800
+1:18:11.469000
42.0p
140
Folke Lindroos
Lenhovda IF
3:35:27.1292600
+1:20:49.484800
41.4p
141
Alfred Appelros
Gränums IF
3:36:00.1295900
+1:21:22.488100
41.2p
142
Jonas Lundell
IK Vista
3:39:15.1315400
+1:24:37.507600
40.5p
143
Pentti Isaksson
Ålems OK
3:39:38.1317700
+1:25:00.509900
40.4p
144
Niklas Petersson
Berga SOK
3:44:47.1348600
+1:30:09.540800
39.3p
145
Alf Rikner
Storvreta IK
3:44:59.1349800
+1:30:21.542000
39.2p
146
Jan Nilsson
IFK Helsingborg
3:46:16.1357500
+1:31:38.549700
39.0p
147
Marcus Lindh
No Club
3:47:56.1367500
+1:33:18.559700
38.6p
148
Patrik Spetz
Rydaholms GOIF
3:48:39.1371800
+1:34:01.564000
38.5p
149
Hampus Andersson
Tormestorps IF
3:48:50.1372900
+1:34:12.565100
38.4p
150
Fredrik Karlsson
Rydaholms GOIF
3:52:58.1397700
+1:38:20.589900
37.6p
151
Arvid Wretström
OK Dacke
3:53:43.1402200
+1:39:05.594400
37.5p
152
Olle Andersson
FK Finn
3:58:12.1429100
+1:43:34.621300
36.6p
153
Jonas Pettersson
Berga SOK
3:59:57.1439600
+1:45:19.631800
36.3p
154
Göran Ren Sjöbeck
ASK Växjö
4:02:49.1456800
+1:48:11.649000
35.8p
155
Mathias Aronsson
Elmhults SC
4:04:48.1468700
+1:50:10.660900
35.4p
156
Robert Einarsson
Axa SC
4:20:16.1561500
+2:05:38.753700
33.0p
157
Fredrik Borggren
Tormestorps IF
4:26:24.1598300
+2:11:46.790500
32.1p
-
Rickard Ahlex
Lessebo OK
23:59:58.8639700
-
-
Fredrik Oskarsson
Lessebo OK
23:59:58.8639700
-
-
Ulf Westlund
Anderstorps OK
23:59:58.8639700
-
-
Lars-ove Blomgren
Nybro Ski
23:59:58.8639700
-
-
Hampus Erndin
Nybro Ski
23:59:58.8639700
-
-
Jakob Pettersson
Ölands SK
23:59:58.8639700
-
-
Magnus Johansson
Målerås IF
23:59:58.8639700
-
-
Robin Svahn
Landsbro IF SK
23:59:58.8639700
-
-
Anders Börjesson
Uddevalla IS
23:59:58.8639700
-
-
Pierre Lafourcade
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
-
Per Gustafsson
Bredaryds SOK
23:59:59.8639800
-
-
Oskar Örmander
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
-
-
Christer Solstrand
SOK Viljan
23:59:59.8639800
-
-
Martin Erlandsson
Nybro Ski
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Molander
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Jörgen Larsson
Forserums SOK
23:59:59.8639800
-
-
Klas Axell
ASK Växjö
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Jönsson
OK Dacke
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Söderström
Nybro Ski
23:59:59.8639800
-
-
Anton Rehn
Ålems OK
23:59:59.8639800
-
-
Classe Åström
Ronneby OK
23:59:59.8639800
-
-
Robin Slättengren
Nybro Ski
23:59:59.8639800
-
-
Leif Malmqvist
Malmö FK
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Petersson
Växjö OK
23:59:59.8639800
-
-
Ola Slättengren
Nybro Ski
23:59:59.8639800
-
-
Niklas Lindqvist
Hvetlanda SK
23:59:59.8639800
-
-
Viktor Johansson
Lekeryd-Svarttorps SK
23:59:59.8639800
-
-
Andréas Håkansson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Jakob Pettersson
Ölands SK
23:59:59.8639800
-
-
Niklas Johansson
Lekeryd-Svarttorps SK
23:59:59.8639800
-
-
Linus AF
Ölands SK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Emelie Stigsson
Lönashults GIF
3:17:43.1186200
46.0p
2
Elin Espling
IFK Helsingborg
3:18:12.1189100
+29.2800
45.8p
3
Sofie Stigsson
Lönashults GIF
3:23:09.1218800
+5:26.32500
44.5p
4
Maria Klanglund
Tormestorps IF
3:45:32.1353100
+27:49.166800
39.1p
5
Jennifer Gustavsson
IFK Sävsjö SK
3:51:22.1388100
+33:39.201800
37.9p
6
Malin Häglund
SK Ringen
4:45:04.1710300
+1:27:21.524000
29.6p
-
Jeanette Andersson
OK Dacke
23:59:58.8639700
-
-
Lone Olling
København SK
23:59:58.8639700
-
-
Sara Johansson
Göteborg
23:59:58.8639700
-
H 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mats Johansson
Jönköping
2:51:09.1026800
55.2p
2
Magnus Riisgaard
Anderstorps OK
2:52:16.1033500
+1:07.6600
54.8p
3
Christer Almén
Landsbro IF SK
2:56:23.1058200
+5:14.31300
53.1p
4
Adam Rohr
Nässjö SF
2:56:46.1060500
+5:37.33600
53.0p
5
Jonatan Östling
Alvesta SOK
2:57:18.1063700
+6:09.36800
52.8p
6
Niklas Lindqvist
Landsbro IF SK
2:58:10.1068900
+7:01.42000
52.5p
7
Lars Olof Sand
SOK Aneby
3:02:17.1093600
+11:08.66700
50.9p
8
John Sjöberg
Göteborg
3:03:09.1098800
+12:00.71900
50.6p
9
Kalle Magnusson
Gnosjö FK
3:04:55.1109400
+13:46.82500
50.0p
10
Mattias Gustavsson
IK Stern
3:05:37.1113600
+14:28.86700
49.8p
11
Peter Sahlin
Nässjö
3:07:25.1124400
+16:16.97500
49.2p
12
Christer Nikolausson
OK Norrvirdarna
3:07:37.1125600
+16:28.98700
49.1p
13
Rickard Klanglund
Tormestorps IF
3:08:10.1128900
+17:01.102000
48.9p
14
Göran Karlsson
OK Dacke
3:09:10.1134900
+18:01.108000
48.6p
15
John Eriksson
Växjö OK
3:11:53.1151200
+20:44.124300
47.7p
16
Magnus Johansson
SOK Viljan
3:12:12.1153100
+21:03.126200
47.6p
17
Tomas Udiin
IK Vista
3:13:23.1160200
+22:14.133300
47.3p
18
Jonas Wihlborg
Axa SC
3:13:38.1161700
+22:29.134800
47.2p
19
Johan Törnqvist
Anderstorps OK
3:14:47.1168600
+23:38.141700
46.8p
20
Per-johan Mosskull
Tranås
3:16:15.1177400
+25:06.150500
46.4p
21
Daniel Ståhl
Malmö
3:16:24.1178300
+25:15.151400
46.4p
22
Robert Burman
Gränna
3:16:51.1181000
+25:42.154100
46.2p
23
Jan Hurtig
Eksjö SOK
3:16:52.1181100
+25:43.154200
46.2p
24
Niklas Harrysson
Göteborgs SK
3:18:05.1188400
+26:56.161500
45.9p
25
Erling Samuelsson
OK Vilse 87
3:18:24.1190300
+27:15.163400
45.8p
26
Adam Isaksson
Jönköping
3:18:44.1192300
+27:35.165400
45.7p
27
Mikael Ljungqvist
Skillingaryds FK
3:18:45.1192400
+27:36.165500
45.7p
28
Per Warfvinge
Lunds OK
3:19:29.1196800
+28:20.169900
45.5p
29
Roger Fermskog
Lenhovda IF
3:19:33.1197200
+28:24.170300
45.5p
30
Ulf Isaksson
Hässleby SOK
3:19:36.1197500
+28:27.170600
45.4p
31
Tobias Lange
Elmhults SC
3:20:17.1201600
+29:08.174700
45.2p
32
Magnus Lindvall
Nybro Ski
3:20:40.1203900
+29:31.177000
45.1p
33
Patrik Andersson
Anderstorps OK
3:21:14.1207300
+30:05.180400
45.0p
34
Conny Ekelund
Kexholms SK
3:21:39.1209800
+30:30.182900
44.9p
35
Mats Erixon
Tranås
3:21:48.1210700
+30:39.183800
44.8p
36
Hans Espling
IFK Helsingborg
3:22:07.1212600
+30:58.185700
44.7p
37
Patrik Andersson
Jönköpings OK
3:22:10.1212900
+31:01.186000
44.7p
38
Lars Madestam
Nybro Ski
3:23:15.1219400
+32:06.192500
44.4p
39
Hans Treufeldt
Lund
3:23:32.1221100
+32:23.194200
44.4p
40
Dennis Lundquist
Nässjö
3:23:42.1222100
+32:33.195200
44.3p
41
Gabriel Giselsson
Tockarps IK
3:24:52.1229100
+33:43.202200
44.0p
42
Fredrik Goa
Heleneholm
3:25:39.1233800
+34:30.206900
43.8p
43
Martin Skiöld
Axa SC
3:26:17.1237600
+35:08.210700
43.6p
44
Rasmus Klanglund
Tormestorps IF
3:27:01.1242000
+35:52.215100
43.4p
45
Algot Svensson
Gnosjö FK
3:27:52.1247100
+36:43.220200
43.2p
46
Jörgen Adolfsson
Lekeryd-Svarttorps SK
3:28:00.1247900
+36:51.221000
43.2p
47
Tony Svedenås
Kexholms SK
3:28:04.1248300
+36:55.221400
43.2p
48
Anders Johansson
Kexholms SK
3:28:48.1252700
+37:39.225800
43.0p
49
Magnus Rostedt
Broby GOIF
3:29:12.1255100
+38:03.228200
42.9p
50
Christian Melin
Bottnaryd IF
3:29:21.1256000
+38:12.229100
42.8p
51
Anders Börjesson
FK Friskus Varberg
3:29:58.1259700
+38:49.232800
42.7p
52
Peter Karlsson
Storebro SC
3:30:14.1261300
+39:05.234400
42.6p
53
Pär Eriksson
Rydaholms GOIF
3:34:22.1286100
+43:13.259200
41.6p
54
Philip Albertson
IK Livsnerven
3:35:01.1290000
+43:52.263100
41.5p
55
Sven Manfredsson
Skillingaryds FK
3:35:39.1293800
+44:30.266900
41.3p
56
Gustaf Rosén
Alvesta SOK
3:37:32.1305100
+46:23.278200
40.9p
57
Jesper Burman
Jönköping
3:37:56.1307500
+46:47.280600
40.8p
58
Matthias Örebäck
Volvo Braås FF
3:38:06.1308500
+46:57.281600
40.7p
59
Ola Emanuelson
Jönköping
3:39:13.1315200
+48:04.288300
40.5p
60
Peter Andersson
Boxholm-Ekeby SK
3:39:22.1316100
+48:13.289200
40.5p
61
Raimo Hiltunen
IFK Helsingborg
3:39:38.1317700
+48:29.290800
40.4p
62
Arne Westesson
Nässjö
3:40:00.1319900
+48:51.293000
40.3p
63
Pontus Alexandersson
Axa SC
3:40:10.1320900
+49:01.294000
40.3p
64
Peter Sigfridsson
Kalmar
3:40:13.1321200
+49:04.294300
40.3p
65
Karl-fredrik Holgersson
Jönköping
3:40:13.1321200
+49:04.294300
40.3p
66
Pelle Estborn
IF Ski Team Skåne
3:47:57.1367600
+56:48.340700
38.6p
67
Robin Prior
Nässjö SF
3:52:12.1393100
+1:01:03.366200
37.8p
68
Jens Skärbring
Öjaby
3:56:01.1416000
+1:04:52.389100
37.0p
69
Knut Lange
Elmhults SC
3:58:34.1431300
+1:07:25.404400
36.6p
70
Martin Bosson
IFK Helsingborg
3:59:06.1434500
+1:07:57.407600
36.5p
71
Tobias Baggman
Finspång
3:59:29.1436800
+1:08:20.409900
36.4p
72
Elias Sjöberg
Eksjö Garnisons IF
3:59:43.1438200
+1:08:34.411300
36.3p
73
Hugo Bergqvist
Malmö
4:05:45.1474400
+1:14:36.447500
35.3p
74
Yves Andersson
Björnstorps IF
4:07:15.1483400
+1:16:06.456500
35.0p
75
Mattias Molander
Axa SC
4:09:03.1494200
+1:17:54.467300
34.7p
76
Johan Möllerstedt
Atea AB
4:12:25.1514400
+1:21:16.487500
34.2p
77
Carl Risholm
Axa SC
4:22:25.1574400
+1:31:16.547500
32.6p
78
Robert Svensson
Tormestorps IF
4:36:05.1656400
+1:44:56.629500
30.8p
79
Jörgen Borggren
Tormestorps IF
4:38:27.1670600
+1:47:18.643700
30.5p
80
Peter Karp
SK Ringen
4:45:03.1710200
+1:53:54.683300
29.6p
81
Kent Meiling Sørensen
København SK
4:50:11.1741000
+1:59:02.714100
29.0p
82
Johan Påhlman
Björnstorps IF
5:18:05.1908400
+2:26:56.881500
26.1p
-
Andreas Elmqvist
Tenhults SOK
23:59:58.8639700
-
-
Håkan Andersson
OK Dacke
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Axenbrant
ASK Växjö
23:59:58.8639700
-
-
Per Blomkvist
Hemvärnsmusikkåren Eksjö
23:59:58.8639700
-
-
Niclas Liljeblad
Lekeryd-Svarttorps SK
23:59:58.8639700
-
-
Kent Johnsson
ASK Växjö
23:59:58.8639700
-
-
Victor Valencia
Malmö
23:59:58.8639700
-
-
Mathias Agmell
Malmö
23:59:58.8639700
-
-
Viktor Bergqvist
Malmö
23:59:58.8639700
-
-
Jonas Åkesson
Björnstorps IF
23:59:58.8639700
-
-
Jonas Edberg
Landskrona
23:59:58.8639700
-
-
Christos Rampotas
IFK Helsingborg
23:59:58.8639700
-
-
Martin Hector
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Larsson
Atea Iff
23:59:58.8639700
-
-
Niclas Olausson
Dala XC Ski Team
23:59:58.8639700
-
-
Joel Elionsson
Tenhults SOK
23:59:58.8639700
-
-
Sven Manfredsson
Skillingaryds FK
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Westring
Höllviken
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Bredenberg
Skara
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Welander
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Johansson
Nybro Ski
23:59:59.8639800
-
-
Göran Persson
FK Göingarna
23:59:59.8639800
-
-
Anders Engström
Alvesta SOK
23:59:59.8639800
-
-
Peter Somrell
Vellinge
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Eva Stenberg
Apladalens Lk
1:54:46.688500
45.7p
2
Marléne Blomgren Svensson
Rydaholms GOIF
1:59:35.717400
+4:49.28800
43.9p
3
Ebba Lindman
Nässjö SF
2:04:07.744600
+9:21.56000
42.3p
4
Ann Funke
Landsbro IF SK
2:05:41.754000
+10:55.65400
41.8p
5
Lill Martinsson
Landsbro IF SK
2:05:54.755300
+11:08.66700
41.7p
6
Maria Holmberg
Landsbro IF SK
2:06:13.757200
+11:27.68600
41.6p
7
Linda Jonsson
Uppvidinge
2:09:32.777100
+14:46.88500
40.5p
8
Annika Karlsson
Eksjö SOK
2:14:40.807900
+19:54.119300
39.0p
9
Therese Bomberg
Habo
2:27:06.882500
+32:20.193900
35.7p
10
Susanne Pettersson
Vetlanda
2:27:23.884200
+32:37.195600
35.6p
11
Åsa Gustafsson
Vetlanda
2:32:12.913100
+37:26.224500
34.5p
12
Emelie Gustavsson
Hästhult AIK
2:36:49.940800
+42:03.252200
33.5p
13
Amanda Wistingsgård
Jönköping
2:41:12.967100
+46:26.278500
32.6p
14
Helena Gustavsson
Hästhult AIK
2:44:26.986500
+49:40.297900
31.9p
15
Emelie Söljegård
Värnamo
2:49:12.1015100
+54:26.326500
31.0p
16
Sofia Mårtensson
Axa SC
3:23:59.1223800
+1:29:13.535200
25.7p
-
Anna Runesson
OK Vivill
23:59:58.8639700
-
-
Frida Berglund
Eksjö Garnisons IF
23:59:58.8639700
-
-
Jessica Cedervall
Helsingborg
23:59:59.8639800
-
-
Liselott Jönsson
Lenhovda IF
23:59:59.8639800
-
-
Eva Lena Pettersson
Hvetlanda SK
23:59:59.8639800
-
H 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johannes Gunnarzon
IF Hallby SOK
1:26:48.520700
60.5p
2
Alfons Stensson
Nybro Ski
1:31:32.549100
+4:44.28300
57.3p
3
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
1:43:36.621500
+16:48.100700
50.7p
4
Johan Abrahamsson
Grönahögs IK
1:43:36.621500
+16:48.100700
50.7p
5
Partik Jonsson
Hult
1:48:45.652400
+21:57.131600
48.3p
6
Hampus Lindman
Nässjö SF
1:50:41.664000
+23:53.143200
47.4p
7
Anton Gunnarsson
Bredaryds SOK
2:01:21.728000
+34:33.207200
43.2p
8
Carl Lindman
Växjö
2:02:43.736200
+35:55.215400
42.8p
9
Johan Wistingsgård
Jönköping
2:05:10.750900
+38:22.230100
41.9p
10
Jeppe Madsen
København SK
2:13:17.799600
+46:29.278800
39.4p
11
Jakob Pedersen
København SK
2:13:21.800000
+46:33.279200
39.4p
12
Isak Olsson
Hästhult AIK
2:18:48.832700
+52:00.311900
37.8p
13
Jonas Wackerfeldt
Vellinge
2:35:48.934700
+1:09:00.413900
33.7p
14
Bjarne Rasmussen
Hillerøds Skiklub
2:39:06.954500
+1:12:18.433700
33.0p
-
David Johansson
Bredaryds SOK
23:59:58.8639700
-
-
Dan Rundqvist
Lessebo OK
23:59:59.8639800
-