Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Malmstråket
2014-02-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Skellefteå SK
Plats: Skellefteå
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Susanne Pettersson
Skellefteå SK
2:31:56.911500
57.5p
2
Matilda Henriksson
Skellefteå SK
2:41:23.968200
53.8p
3
Marlene Forsell
Botsmarks SK
2:43:30.980900
53.1p
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ted Armgren
Vilhelmina IK
1:51:32.669100
81.0p
2
Johan Lövgren
Vännäs SK
1:54:23.686200
78.7p
3
Nicklas Johansson
Järvsjöby IF
1:55:46.694500
77.6p
H 35
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anders Söderberg
Skellefteå SK
2:27:47.886600
59.3p
2
Magnus Wahlberg
Burträsk SK
2:29:41.898000
58.4p
3
Fredrik Jakobsson
Skellefteå SK
2:36:14.937300
55.8p
H 40
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Fredrik Öhrner
Norsjö SK
2:05:03.750200
71.2p
2
Robert Arvidsson
Norsjö SK
2:12:14.793300
67.0p
3
Mikael Lindmark
Skellefteå SK
2:12:15.793400
66.9p
H 45
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Per-Erik Nilsson
Norsjö SK
2:09:03.774200
68.8p
2
Peter Wikström
Lövånger-Uttersjöbäcken AIK
2:19:46.838500
63.0p
3
Tomas Hermansson
Bygdeå GOIF
2:27:20.883900
59.4p
H 50
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ulf Rudlund
Jukkasjärvi IF
2:11:58.791700
67.1p
2
Jan-Anders Jonsson
Järvsjöby IF
2:12:19.793800
66.9p
3
P-o Söderström
Burträsk SK
2:22:09.852800
61.8p
H 55
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Thomas Ottosson
Skellefteå SK
2:19:51.839000
62.9p
2
Daniel Arvidsson
IK Klintarna
2:26:17.877600
59.9p
3
Ronny Adolfsson
Umepolisens Skytte o IK
2:36:07.936600
55.8p
H 60
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Thorbjörn Johansson
Skellefteå SK
2:53:14.1039300
49.9p
2
Lars-Gustav Eriksson
Järvsjöby IF
2:54:38.1047700
49.4p
3
Per-Ivan Sandström
IFK Kristineberg
2:58:22.1070100
48.3p
D 21
28km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Agneta Lantto-Forsgren
Skellefteå SK
1:38:14.589300
65.1p
2
Annica Lundmark
Byske SK
1:43:11.619000
62.0p
3
Åsa Eriksson
Bolidens SK
2:03:30.740900
51.8p
D 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Linda Lundberg
Kalix SK
2:41:37.969600
53.7p
2
Anna Olsson
Skellefteå SK
2:42:54.977300
53.3p
3
Helen Moritz
Skellefteå SK
3:07:48.1126700
45.7p
H 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Håkan Holmgren
Bolidens SK
2:22:42.856100
61.6p
2
Lars Johansson
Skellefteå SK
2:28:06.888500
59.1p
3
Rickard Markgren
Skellefteå SK
2:29:02.894100
58.7p
D 21 Motion
28km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Erika Lind
Sweden
2:13:18.799700
48.0p
2
Emma Stenberg
Sweden
2:26:48.880700
43.6p
3
Anna Edström
Skellefteå SK
2:27:46.886500
43.3p
H 21 Motion
28km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Oskar Årebäck
Bolidens SK
1:35:31.573000
67.0p
2
Jörgen Norén
Malå IF
1:46:36.639500
60.0p
3
Stig Anders Andersson
Sorsele SK
2:01:00.725900
52.9p
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Malmstråket 2023
Malmstråket 2022
Malmstråket 2020
Malmstråket 2019
Malmstråket 2018
Malmstråket 2017
Malmstråket 2016
Malmstråket 2015
Malmstråket 2014
Malmstråket 2013
Malmstråket 2012
Malmstråket 2011
Malmstråket 2010
Malmstråket 2009
Malmstråket 2008
Malmstråket 2006
Malmstråket 2005
Malmstråket 2003
Tävlingar i närheten
Scandic Cup Piteå Fristil 2014
Intersport Cup Piteå Sprint Fristil 2014
Scandic cup Piteå Sprint Klassiskt 2014
Intersport Cup Piteå Klassiskt 2014
Lilla Karlavagnen 2014
Skatamarksloppet 2014
Andörjan 2014
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan