Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Skiathlon
2014-03-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 18
20km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
55:14.331310
87.4p
2
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
55:16.331520
+2.110
87.3p
3
Filip Danielsson
Garphyttans IF
55:50.334940
+36.3530
86.5p
4
Elias Dahl
Offerdals SK
56:25.338470
+1:11.7060
85.7p
5
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
56:41.340020
+1:27.8610
85.4p
6
Alfred Buskqvist
IK Stern
56:49.340820
+1:35.9410
85.2p
7
Max Novak
Offerdals SK
56:54.341320
+1:40.9910
85.1p
8
Gustav Nilsson
Njutångers IF SK
57:28.344710
+2:14.13300
84.3p
9
Sebastian Samuelsson
Sollefteå Skidor IF
57:53.347240
+2:39.15830
83.7p
10
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
57:53.347290
+2:39.15880
83.7p
11
Mattias Vesterlund
Vännäs SK
58:01.348000
+2:46.16590
83.6p
12
Adam Gillman
Garphyttans IF
58:45.352460
+3:31.21050
82.6p
13
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
58:45.352480
+3:31.21070
82.6p
14
Marcus Grate
Täfteå IK
58:50.352990
+3:36.21580
82.5p
15
Emil Danielson
Dala-Järna IK
58:57.353670
+3:43.22260
82.4p
16
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
59:10.354960
+3:56.23550
82.1p
17
Martin Herbert
Sundbybergs IK
59:39.357800
+4:24.26390
81.5p
18
Jakob Jansson
Månkarbo IF
1:00:06.360540
+4:52.29130
80.9p
19
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
1:00:07.360680
+4:53.29270
80.9p
20
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
1:00:26.362570
+5:12.31160
80.5p
21
Elias Andersson
Sunderby SK
1:00:33.363220
+5:19.31810
80.4p
22
August Spik
SK Leksand
1:00:47.364680
+5:33.33270
80.1p
23
Hannes Liljedal
Östersunds SK
1:01:07.366660
+5:53.35250
79.7p
24
Emil Thyrèn
Trönö IK
1:01:24.368350
+6:10.36940
79.4p
25
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
1:01:39.369860
+6:25.38450
79.1p
26
Jonathan Engström
Borås GIF
1:01:47.370660
+6:33.39250
78.9p
27
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
1:01:53.371260
+6:39.39850
78.8p
28
Oscar Lindholm
Ljusne AIK SK
1:02:08.372720
+6:54.41310
78.5p
29
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
1:02:15.373420
+7:01.42010
78.4p
30
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
1:02:17.373660
+7:03.42250
78.3p
31
David Larsson
Hudiksvalls IF
1:02:34.375380
+7:20.43970
78.0p
32
Jens Selahn
Stockviks SF
1:02:35.375400
+7:20.43990
78.0p
33
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
1:02:54.377370
+7:40.45960
77.6p
34
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
1:02:59.377880
+7:45.46470
77.5p
35
Mattias Sundin
Kramfors Alliansen
1:03:05.378490
+7:51.47080
77.4p
36
Oscar Westin
Sävast Ski Team IF
1:03:11.379050
+7:57.47640
77.3p
37
Kalle Eriksson
Sävast Ski Team IF
1:03:19.379880
+8:05.48470
77.2p
38
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
1:03:53.383290
+8:39.51880
76.5p
39
Anders Roos
Östersunds SK
1:04:08.384740
+8:54.53330
76.3p
40
André Mattei
Sävast Ski Team IF
1:04:12.385120
+8:58.53710
76.2p
41
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
1:04:15.385410
+9:01.54000
76.1p
42
Erik Björkman
Täfteå IK
1:04:26.386560
+9:12.55150
75.9p
43
John Leander
Åsarna IK
1:04:35.387460
+9:21.56050
75.8p
44
Emil Edman
Luleå Gjutarens IF
1:04:38.387720
+9:24.56310
75.7p
45
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
1:04:39.387800
+9:24.56390
75.7p
46
Erik Edman
Luleå Gjutarens IF
1:04:45.388470
+9:31.57060
75.6p
47
Elias Olofsson
Vårby IK
1:05:10.390970
+9:56.59560
75.2p
48
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
1:05:27.392680
+10:13.61270
74.9p
49
Jonathan Persson
Korsnäs IF SK
1:05:29.392860
+10:15.61450
74.8p
50
Oscar Lindell
Stockviks SF
1:05:33.393200
+10:18.61790
74.8p
51
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
1:05:33.393290
+10:19.61880
74.7p
52
Jakob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
1:05:34.393320
+10:20.61910
74.7p
53
Arvid Aronsson
Stockviks SF
1:05:34.393330
+10:20.61920
74.7p
54
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
1:06:14.397350
+11:00.65940
74.0p
55
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
1:06:17.397630
+11:03.66220
74.0p
56
Oliver Hallberg
Ornäs IK
1:06:37.399650
+11:23.68240
73.7p
57
Martin Edman
Eds SK
1:06:38.399780
+11:24.68370
73.6p
58
Anton Sålder
Älvdalens IF SK
1:06:46.400500
+11:31.69090
73.5p
59
Johan Nilsson
Byske SK
1:06:56.401540
+11:42.70130
73.3p
60
Gabriel Strid
Sunne SLF
1:06:56.401580
+11:42.70170
73.3p
61
Emil Eriksson
Tierps IF
1:06:59.401880
+11:45.70470
73.3p
62
Gustav Andersson
Landsbro IF SK
1:07:00.401940
+11:46.70530
73.3p
63
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
1:07:25.404410
+12:11.73000
72.9p
64
Daniel Hägesten
Sollefteå Skidor IF
1:07:27.404680
+12:13.73270
72.8p
65
Filip Åslin
Stockviks SF
1:07:39.405800
+12:24.74390
72.6p
66
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
1:07:39.405810
+12:25.74400
72.6p
67
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
1:07:51.407090
+12:37.75680
72.4p
68
Emil Bennermo
Hybo AIK
1:08:47.412620
+13:33.81210
71.5p
69
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
1:08:49.412860
+13:35.81450
71.5p
70
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
1:08:57.413690
+13:43.82280
71.3p
71
Jonas Persson
Trönö IK
1:09:11.415050
+13:57.83640
71.1p
72
Olle Strömbäck
Husums IF SK
1:09:34.417330
+14:20.85920
70.8p
73
Oscar Fridsäll
Landsbro IF SK
1:10:07.420610
+14:53.89200
70.3p
74
Johan Forslund
Lycksele IF
1:10:18.421720
+15:04.90310
70.1p
75
Niklas Stenman
Älvsby IF SK
1:10:43.424220
+15:29.92810
69.7p
76
Erik Pakkala
Sävast Ski Team IF
1:11:07.426690
+15:53.95280
69.3p
77
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
1:12:19.433830
+17:05.102420
68.3p
78
Jens Filipsson
Sunne SLF
1:13:23.440200
+18:08.108790
67.4p
79
David Dahl
Visborgs OK
1:14:06.444590
+18:52.113180
66.7p
80
Lukas Sondell
Hägglunds SK
1:23:03.498290
+27:49.166880
60.0p
-
Olle Axelsson
Borås SK
23:59:58.8639700
-
-
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
-
Oscar Johansson
Linköpings SK
23:59:58.8639700
-
-
Marcus Karlsson
Kalix SK
23:59:58.8639700
-
-
Adrian Dahlström
Åmåls OK
23:59:58.8639700
-
-
Oscar Lindgren
Hägglunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Markus Nordmark
Nässjö SF
23:59:58.8639700
-
-
Jack Sjödin
Junsele IF
23:59:58.8639700
-
-
Gustav Rotvold
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Peter Nilsson
Lycksele IF
23:59:59.8639800
-
-
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Wiktor Finn Eriksson
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Hamrin
Alnö SK
23:59:59.8639800
-
-
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Alexander Svensson
Äspereds IF
23:59:59.8639800
-
-
Adam Agge Hagberg
IK Jarl Rättvik
23:59:59.8639800
-
-
Niklas Öberg
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-
-
Alex Thiger
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
-
-
Oscar Bengtson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Johannes Hortlund
Älvsby IF SK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
H 20
20km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
53:38.321790
89.7p
2
Simon Lageson
Åsarna IK
53:39.321820
+0
89.7p
3
Erik Söderlund
Malungs IF
53:44.322310
+5.420
89.6p
4
Marcus Ruus
Gillberga SK
53:51.323070
+12.1180
89.4p
5
Jens Burman
Åsarna IK
53:58.323770
+19.1880
89.2p
6
Björn Sandström
Täfteå IK
54:00.323970
+21.2080
89.2p
7
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
54:10.324950
+31.3060
88.9p
8
Axel Ekström
Garphyttans IF
54:33.327240
+54.5350
88.4p
9
Olof Roos
Östersunds SK
55:37.333620
+1:58.11730
86.8p
10
Emil Svensson
Åsarna IK
55:41.334020
+2:02.12130
86.7p
11
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
55:41.334030
+2:02.12140
86.7p
12
Edvard Sundman
Åsarna IK
55:54.335320
+2:15.13430
86.4p
13
Jonathan Grahn
Bergeforsens SK
56:53.341200
+3:14.19310
85.1p
14
Eddie Edström
Stockviks SF
56:56.341590
+3:18.19700
85.0p
15
Anton Åström
Bodens SK
57:03.342210
+3:24.20320
84.9p
16
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
57:29.344880
+3:50.22990
84.3p
17
Olof Jonsson
Duveds IF
57:35.345490
+3:57.23600
84.1p
18
Emil Persson
Östersunds SK
58:06.348530
+4:27.26640
83.5p
19
Henrik Ottosson
Åsarna IK
58:11.349050
+4:32.27160
83.4p
20
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
58:13.349270
+4:34.27380
83.3p
21
Gustav Lundholm
Sollefteå Skidor IF
58:16.349560
+4:37.27670
83.2p
22
Viktor Lindmark
Sollefteå Skidor IF
58:21.350000
+4:42.28110
83.1p
23
Sebastian Olsson
Stockviks SF
58:40.351960
+5:01.30070
82.7p
24
Joel Lager
Garphyttans IF
58:42.352120
+5:03.30230
82.7p
25
Jacob Engström
Kalix SK
58:46.352530
+5:07.30640
82.6p
26
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
58:53.353210
+5:14.31320
82.5p
27
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
59:05.354480
+5:26.32590
82.2p
28
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
59:21.356020
+5:42.34130
81.9p
29
Martin Emilsson
Offerdals SK
59:23.356270
+5:44.34380
81.8p
30
Axel Jonsson
Duveds IF
1:00:15.361440
+6:36.39550
80.7p
31
Henrik Fjällborg
Jukkasjärvi IF
1:00:17.361610
+6:38.39720
80.7p
32
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
1:00:22.362160
+6:43.40270
80.6p
33
Adam Nelin
Hestra IF
1:00:41.364010
+7:02.42120
80.2p
34
Hannes Stenström
Järpens SK
1:00:57.365650
+7:18.43760
79.9p
35
Mårten Vänn
Stockviks SF
1:01:01.366040
+7:22.44150
79.8p
36
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:01:20.367920
+7:41.46030
79.5p
37
Viktor Karlsson
Storumans IK
1:01:24.368360
+7:45.46470
79.4p
38
Martin Johansson
Linköpings SK
1:01:29.368800
+7:50.46910
79.3p
39
Gustav Sundström
Garphyttans IF
1:01:38.369770
+7:59.47880
79.1p
40
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
1:01:56.371500
+8:17.49610
78.8p
41
Anton Persson
SK Bore
1:02:32.375150
+8:53.53260
78.0p
42
Albert Askengren
Visborgs OK
1:02:35.375450
+8:56.53560
78.0p
43
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
1:02:36.375520
+8:57.53630
78.0p
44
Daniel Södersten
Orsa SK
1:03:02.378110
+9:23.56220
77.5p
45
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
1:03:02.378120
+9:23.56230
77.5p
46
Daniel Johansson
Hägglunds SK
1:03:02.378140
+9:23.56250
77.5p
47
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
1:03:07.378670
+9:28.56780
77.4p
48
Abel Buskqvist
IK Stern
1:03:44.382340
+10:05.60450
76.7p
49
Arvid Rattfeldt
SK Bore
1:03:48.382710
+10:09.60820
76.6p
50
Felix Hopstadius
Storumans IK
1:04:30.386980
+10:51.65090
75.9p
51
Erik Öman
Hägglunds SK
1:05:11.391030
+11:32.69140
75.1p
52
Karl Ekström
IK Rex
1:05:22.392190
+11:44.70300
74.9p
53
Björn Svensson
IK Stern
1:05:44.394370
+12:05.72480
74.6p
54
Elias Persson
Storumans IK
1:05:45.394410
+12:06.72520
74.5p
55
David Thorell
IK Stern
1:06:04.396330
+12:25.74440
74.2p
56
Jesper Thor
Åsarna IK
1:06:33.399210
+12:54.77320
73.7p
57
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
1:06:35.399490
+12:57.77600
73.7p
58
Erik Finnskog
Tranemo IF
1:08:27.410690
+14:48.88800
71.8p
59
Anders Kallings
Visborgs OK
1:10:44.424300
+17:05.102410
69.7p
60
Gustav Wuopio
Domnarvets GOIF
1:11:47.430600
+18:08.108710
68.8p
61
Mikael Gardelin
Visborgs OK
1:15:48.454750
+22:09.132860
65.4p
-
Jonatan Forsman
Grava SK
23:59:58.8639700
-
-
Theo Thåli
Falu IK
23:59:58.8639700
-
-
Ola Jonsson
Storumans IK
23:59:58.8639700
-
-
Jonas Ingard
IK Rex
23:59:58.8639700
-
-
Erik Wickberg
Hägglunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
23:59:59.8639800
-
-
Viktor Eriksson
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
-
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
23:59:59.8639800
-
-
Markus Persson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
-
Simon Fors
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Brander
Åmotfors IF
23:59:59.8639800
-
-
Linus Karlsson
Älvsby IF SK
23:59:59.8639800
-
-
Jonathan Ström
Hägglunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Marcus Johansson
Gillberga SK
23:59:59.8639800
-
-
Per Bennermo
Hybo AIK
23:59:59.8639800
-
-
Jonatan Höjlind
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Maxim Murashkin
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
-
Sixten Walheim
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Adam Clareus
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
D 18
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
29:51.179000
79.3p
2
Emma Ribom
Kalix SK
29:54.179310
+3.210
79.1p
3
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
30:29.182830
+38.3730
77.5p
4
Sara Wadman
IFK Mora SK
30:45.184470
+54.5370
76.8p
5
Elina Rönnlund
IFK Umeå
31:11.187030
+1:20.7930
75.7p
6
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
31:44.190390
+1:53.11290
74.3p
7
Maria Jonasson
Östersunds SK
31:49.190820
+1:58.11720
74.1p
8
Karin Björnlinger
IK Vista
32:14.193380
+2:23.14280
73.1p
9
Ida Dahl
Östersunds SK
32:29.194830
+2:38.15730
72.5p
10
Linnea Stark
Stockviks SF
32:48.196780
+2:57.17680
71.8p
11
Wilma Jönsson
Östersunds SK
32:55.197410
+3:04.18310
71.5p
12
Linda Ström
Hägglunds SK
32:57.197620
+3:06.18520
71.4p
13
Emma Thalin
Svegs IK
32:58.197770
+3:07.18670
71.4p
14
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
33:13.199220
+3:22.20120
70.8p
15
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
33:19.199840
+3:28.20740
70.6p
16
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
33:26.200500
+3:35.21400
70.4p
17
Emma Backén
Svegs IK
33:28.200780
+3:37.21680
70.3p
18
Mathilda Björn
Sundbybergs IK
33:30.200930
+3:39.21830
70.2p
19
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
33:34.201340
+3:43.22240
70.1p
20
Filippa Lindman
Stockviks SF
33:36.201540
+3:45.22440
70.0p
21
Johanna Engström
Kalix SK
33:58.203780
+4:07.24680
69.2p
22
Emma Lindberg
Älvdalens IF SK
34:07.204680
+4:16.25580
68.9p
23
Ilona Lusth
Åsarna IK
34:09.204820
+4:18.25720
68.8p
24
Jasmine Olsson
Hudiksvalls IF
34:10.204970
+4:19.25870
68.7p
25
Matilda Jönsson
Sävast Ski Team IF
34:10.204980
+4:19.25880
68.7p
26
Evelina Sutro
IFK Mora SK
34:12.205160
+4:21.26060
68.7p
27
Sofie Björklund
Hällbybrunns IF
34:12.205190
+4:21.26090
68.7p
28
Elin Bryne
IK Fryken
34:37.207610
+4:46.28510
67.8p
29
Ottilia Niemi
IFK Kiruna
34:37.207690
+4:46.28590
67.8p
30
Saga Stenman
SK Järven
34:49.208820
+4:58.29720
67.4p
31
Viktoria Karlsson
Sollefteå Skidor IF
34:50.208940
+4:59.29840
67.4p
32
Malin Jonsson
IK Stern
34:53.209250
+5:02.30150
67.3p
33
Hanna Fritz
Åmåls OK
34:56.209560
+5:05.30460
67.2p
34
Ida Hallquist
Åsarna IK
35:02.210170
+5:11.31070
67.0p
35
Emma Jonsson
Åsarna IK
35:12.211130
+5:21.32030
66.6p
36
Moa Martinsson
Gellivare Skidallians IK
35:27.212650
+5:36.33550
66.1p
37
Ellionore Bäckman
Hede SK
35:33.213210
+5:42.34110
66.0p
38
Ida Kihlén
Malungs IF
35:41.214020
+5:50.34920
65.7p
39
Hanna Dahlberg
Bredaryds SOK
35:47.214610
+5:56.35510
65.5p
40
Amanda Lindblad
Stockviks SF
36:04.216330
+6:13.37230
65.0p
41
Karin Nutti Pilflykt
Gellivare Skidallians IK
36:05.216490
+6:14.37390
64.9p
42
Matilda Tagg
Njutångers IF SK
36:13.217290
+6:22.38190
64.7p
43
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
36:22.218150
+6:31.39050
64.4p
44
Hanna Carlström
Svegs IK
36:26.218520
+6:35.39420
64.3p
45
Elin Karlsson
OK Borgen
36:32.219160
+6:41.40060
64.1p
46
Julia Jonsson
IK Stern
36:37.219660
+6:46.40560
63.9p
47
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
36:57.221690
+7:06.42590
63.3p
48
Hanna Fors
Domnarvets GOIF
37:15.223430
+7:24.44330
62.8p
49
Frida Johansson
Hudiksvalls IF
37:50.226930
+7:59.47830
61.8p
50
Linnea Hägglund
Hägglunds SK
38:01.228080
+8:10.48980
61.5p
51
Amanda Johansson
Tranemo IF
38:04.228330
+8:13.49230
61.4p
52
Astrid Lindmark
IFK Kiruna
38:05.228490
+8:14.49390
61.4p
53
Lisa Larson
Bergnäsets AIK
38:08.228710
+8:17.49610
61.3p
54
Frida Lindqvist
Hagfors SF
39:01.234060
+9:10.54960
59.8p
55
Hanna Claréus
Östersunds SK
39:02.234170
+9:11.55070
59.8p
56
Maja Wiik
Tvärreds IF
39:19.235860
+9:28.56760
59.4p
57
Klara Nordlund
Hybo AIK
40:19.241810
+10:28.62710
57.8p
58
Lina Åslund
Hedesunda IF
40:58.245760
+11:07.66660
56.9p
59
Agnes Carlsson
Visborgs OK
41:29.248810
+11:38.69710
56.1p
60
Olivia Sörling
Hedesunda IF
48:28.290720
+18:37.111620
47.8p
-
Sara Östling
Svegs IK
23:59:58.8639700
-
-
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
23:59:58.8639700
-
-
Ellen Dalberg
Åmotfors IF
23:59:58.8639700
-
-
Mathilda Ruus
Gillberga SK
23:59:59.8639800
-
-
Klara Svensson
Äspereds IF
23:59:59.8639800
-
-
Vendela Henriksson
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
-
-
Signe Rosenberg
Duveds IF
23:59:59.8639800
-
-
Olivia Persson
Storumans IK
23:59:59.8639800
-
-
Maja Westin
Hägglunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Sara Björklund
Alnö SK
23:59:59.8639800
-
-
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Agnes Åstot
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Rebecka Widman
Bolidens SK
23:59:59.8639800
-
-
Olivia Bengtsson
Gäddede SK
23:59:59.8639800
-
-
Emma Persson
Bjuråkers GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Elsa Andersson
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
30:19.181840
78.0p
2
Hedda Bångman
Offerdals SK
30:56.185580
+37.3640
76.3p
3
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
31:06.186510
+46.4570
75.9p
4
Linnéa Björn
Sundbybergs IK
31:29.188830
+1:09.6890
74.9p
5
Helena Lundkvist
Kalix SK
31:56.191580
+1:37.9640
73.8p
6
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
31:59.191830
+1:39.9890
73.7p
7
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
32:04.192310
+1:44.10370
73.5p
8
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
32:10.192990
+1:51.11050
73.2p
9
Lotten Sjödén
Älvdalens IF SK
32:34.195300
+2:14.13360
72.3p
10
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
32:46.196530
+2:26.14590
71.9p
11
Sandra Olsson
Malungs IF
32:49.196830
+2:29.14890
71.7p
12
Isabelle Persson
Stockviks SF
32:49.196850
+2:30.14910
71.7p
13
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
33:13.199220
+2:53.17280
70.8p
14
Frida Gustavsson
Tullus Sg
33:25.200460
+3:06.18520
70.4p
15
Mimmi Björn
IFK Umeå
33:26.200580
+3:07.18640
70.3p
16
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
33:40.201940
+3:21.20000
69.8p
17
Sara Hägesten
Sollefteå Skidor IF
33:42.202170
+3:23.20230
69.7p
18
Ida Jonsson
Duveds IF
33:43.202250
+3:24.20310
69.7p
19
Frida Hedman
Klimpfjäll IF
34:21.206060
+4:02.24120
68.4p
20
Naima Nergård
Gellivare Skidallians IK
34:50.208970
+4:31.27030
67.4p
21
Vendela Westin
Sollefteå Skidor IF
35:09.210870
+4:50.28930
66.7p
22
Adina Johansson
IK Hakarpspojkarna
36:06.216520
+5:46.34580
64.9p
23
Josefin Jonsson
Delsbo IF
36:21.218070
+6:02.36130
64.4p
24
Linnéa Öberg
Bergeforsens SK
36:27.218620
+6:07.36680
64.3p
25
Elin Edman
Luleå Gjutarens IF
37:00.221990
+6:41.40050
63.2p
26
Johanna Cavallin
Högbo GOIF
37:50.226910
+7:30.44970
61.8p
27
Märta Jakobsson
Sollefteå Skidor IF
38:21.230080
+8:02.48140
60.9p
-
Sarah Hale
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
-
Olivia Hansson
Garphyttans IF
23:59:58.8639700
-
-
Jonna Sundling
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Angelica Johansson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Julia Nyström
Nordingrå SK
23:59:59.8639800
-
-
Cecilia Mårtensson
Lycksele IF
23:59:59.8639800
-
-
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
-
-
Therese Axelsson
SK Bore
23:59:59.8639800
-
-
Josefin Nilsson
IK Fryken
23:59:59.8639800
-
-
Carolina Nilsson
IK Fryken
23:59:59.8639800
-