Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet Sprint
2014-11-23
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
D 21
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
2
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
3
Hanna Falk
Ulricehamns IF
4
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
5
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
6
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
Semifinal
7
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
7
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
9
Sara Lindborg
Falun Borlänge SK
9
Sofia Henriksson
Piteå Elit SK
11
Maria Nordström
Ulricehamns IF
11
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
Kvartsfinal
13
Helene Söderlund
IFK Mora SK
13
Eva Svensson
IFK Mora SK
13
Sara Nordstrand
Hudiksvalls IF
16
Britta Johansson Norgren
Sollefteå Skidor IF
16
Kornelia Kubinska
Poland
16
Linn Sömskar
IFK Umeå
16
Julia Svan
Vansbro AIK SK
16
Jonna Sundling
IFK Umeå
21
Frida Erkers
Sundbybergs IK
21
Frida Hallquist
Åsarna IK
21
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
21
Laila Kveli
Norway
21
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
26
Ida Indahl
Offerdals SK
26
Elin Mohlin
Sollefteå Skidor IF
26
Annika Löfström
Årsunda IF
26
Terese Andersson
IFK Umeå
26
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
Kval
31
Sofie Elebro
IFK Umeå
4:31.27080
32
Lisa K Svensson
Åsarna IK
4:32.27110
33
Sara Hallquist
Åsarna IK
4:32.27190
34
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
4:35.27400
35
Jackline Lockner
Hudiksvalls IF
4:35.27460
36
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
4:37.27670
37
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
4:37.27690
38
Maria Sundström
Strömnäs GIF
4:38.27760
39
Helena Lundkvist
Kalix SK
4:40.27950
40
Ida Jonsson
Duveds IF
4:43.28250
41
Emma Ivarsson
Årsunda IF
4:44.28390
42
Isabelle Persson
Stockviks SF
4:48.28760
43
Eva Johansson
Linköpings SK
4:48.28770
44
Julia Nyström
Nordingrå SK
4:49.28810
45
Helene Albertsen Dahlen
Norway
4:49.28840
46
Lovisa Sundin
Delsbo IF
4:52.29140
47
Hanna Slotte
Falun Borlänge SK
5:01.30050
48
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
5:22.32100
49
Kristin Stonor
Danmark
6:39.39880
50
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
23:59:58.8639700
51
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
51
Stina Nilsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
51
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
51
Emma Wikén
Åsarna IK
23:59:59.8639800