Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Ski Marathon
2015-02-14
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2015
<<< Bessemerloppet
Värmdöloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 35
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mattias Carlzon
Ulricehamns IF
2:08:59.773840
80.3p
2
Thor Kruse Een
Aktivitus Sports Club
2:17:12.823180
+8:13.49240
74.0p
3
Klas Johansson
Tranemo IF Skidor
2:21:28.848700
+12:28.74760
71.2p
4
Daniel Sandvik
IFK Mora
2:23:02.858110
+14:02.84170
70.2p
5
Andreas Berntsson
IK Stern
2:23:13.859270
+14:14.85330
70.1p
6
David Czuczor
Korsnäs IF
2:24:34.867330
+15:34.93390
69.3p
7
Carl Johan Herbst
ÅF skidklubb
2:26:03.876230
+17:03.102290
68.4p
8
Martin Ivarsson
OK Skogshjortarna
2:27:23.884250
+18:24.110310
67.6p
9
Rikard Claesson
Stora Tuna IK SK
2:29:37.897600
+20:37.123660
66.3p
10
Björn Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
2:31:10.906970
+22:11.133030
65.4p
11
Dan Eriksson
Älvdalens IF SK
2:32:04.912310
+23:04.138370
65.0p
12
Martin Eriksson
AXA SC
2:32:08.912720
+23:08.138780
64.9p
13
Björn Lindkvist
Sjövalla FK
2:32:57.917600
+23:57.143660
64.5p
14
Anders Richardsson
Falu IK
2:33:04.918320
+24:04.144380
64.4p
15
David Bergkvist
SK Bore
2:36:11.937080
+27:12.163140
62.8p
16
Christer Obbarius
Sunne SLF
2:36:35.939420
+27:35.165480
62.6p
17
Sebastien Jacquier
3M
2:37:59.947890
+29:00.173950
61.9p
18
Ola Wallin
Svegs IK
2:38:19.949840
+29:20.175900
61.8p
19
Mattias Johansson
Kamrat & Idrottsföreningen Kif
2:39:30.956950
+30:31.183010
61.2p
20
Tobias Stridsberg
Vassunda IF
2:40:18.961790
+31:19.187850
60.8p
21
Anders Hjertberg
Sundborns GOIF
2:40:25.962420
+31:25.188480
60.8p
22
Jonas Olsson
Sundbybergs IK
2:40:54.965350
+31:55.191410
60.5p
23
Kjell Häggqvist
Näsvikens IK
2:41:04.966350
+32:05.192410
60.5p
24
Tobias Danielsson
OK Stigen
2:43:01.978070
+34:02.204130
59.6p
25
Magnus Karlsson
Axa SC
2:43:38.981770
+34:39.207830
59.3p
26
Johan Erkers
brudpiga
2:46:07.996610
+37:07.222670
58.2p
27
Anders Carlander
Skogsbygdens IF
2:46:34.999370
+37:35.225430
58.0p
28
Claes Söderström
H&m Sport
2:47:13.1003280
+38:14.229340
57.7p
29
Mikael Schylander
Hofors AIF
2:48:19.1009830
+39:19.235890
57.3p
30
Jens Reichert
SC Karlsruhe
2:48:47.1012660
+39:48.238720
57.1p
31
Fredrik Hansson
IK Jarl Rättvik
2:49:42.1018180
+40:43.244240
56.7p
32
Joakim Lundgren
Axa SC
2:50:10.1020940
+41:11.247000
56.5p
33
Johan Karlsson
Storvreta IK
2:50:43.1024200
+41:43.250260
56.3p
34
Johan Forslund
Domnarvets GOIF
2:50:49.1024820
+41:49.250880
56.3p
35
Johan Mohlin
Bjursås IK
2:51:00.1025950
+42:01.252010
56.2p
36
Peter Toresson
Hägersten
2:51:38.1029740
+42:39.255800
55.9p
37
Peter Holver
Ornäs IK
2:52:07.1032600
+43:07.258660
55.7p
38
Nicklas Bergkvist
Dala XC Ski Team
2:53:28.1040710
+44:28.266770
55.2p
39
Rickard Bergström
Q-gruppen if
2:57:11.1063080
+48:12.289140
53.8p
40
Lars Nordkvist
IK Jarl Rättvik
2:57:54.1067390
+48:55.293450
53.5p
41
Anders Jorlin
Eds SK
2:59:33.1077210
+50:33.303270
53.0p
42
Fredrik Blom
IFK Mora Sk
3:00:00.1079990
+51:01.306050
52.8p
43
Anders Hansén
Stockholm
3:03:25.1100440
+54:26.326500
51.6p
44
Hans Sjöstedt
ABB IF
3:05:40.1113970
+56:41.340030
50.9p
45
Johan Engdahl
Lima IF
3:06:43.1120250
+57:44.346310
50.5p
46
Mats Isaksson
Brottby SK
3:07:25.1124420
+58:25.350480
50.3p
47
Petteri Karttunen
OK Kullingshof
3:07:37.1125620
+58:37.351680
50.2p
48
Axel Lundvall
Bjursås IK
3:08:29.1130850
+59:30.356910
49.9p
49
Erik Nääs
IFK Mora Sk
3:11:07.1146630
+1:02:07.372690
49.1p
50
Pär Tielman
Axa SC
3:14:21.1166080
+1:05:22.392140
48.2p
51
Martin Laxgård
Dala XC Ski Team
3:21:28.1208710
+1:12:28.434770
46.1p
52
Jens Knutsson
Axa SC
3:25:14.1231310
+1:16:14.457370
45.2p
53
Fredrik Westerberg
Axa SC
3:26:48.1240780
+1:17:49.466840
44.7p
54
Johan Andersson
Skillingaryds FK
3:26:49.1240880
+1:17:50.466940
44.7p
55
Bengt Hansson
Vallerås Gk
3:29:03.1254230
+1:20:03.480290
44.2p
56
Sten Persson
JM Personalförening
3:31:38.1269780
+1:22:39.495840
43.5p
57
Patrick Schramm
SC Karlsruhe
3:35:23.1292260
+1:26:24.518320
42.7p
58
Pramod Karlsson
Korsnäs IF SK
3:36:05.1296460
+1:27:06.522520
42.5p
59
Erik Linden
Borlänge
3:41:15.1327400
+1:32:15.553460
41.4p
-
Daniel Burström
Lycksele IF
23:59:58.8639700
-
-
Andre Rhodin
Grycksbo IF OK
23:59:58.8639700
-
-
John Wiklund
Stockholms RK
23:59:58.8639700
-
-
Niklas Andersson
Brovallens IF
23:59:59.8639800
-
-
Martin Othozon
Falu IK
23:59:59.8639800
-
-
Olof Sundblad
Swedbank IF
23:59:59.8639800
-
-
David Thelander
Nusnäs IF
23:59:59.8639800
-
-
Peter Toresson
Hägersten
23:59:59.8639800
-