Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Sävast Ski Team's Jultempo intervallstart
2015-01-04
Deltävling i
Folksam Cup Norrbotten 2014/15
<<< Boden-Mini-Tour
Sävast Ski Team's Jultempo, masstart >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Sävast Ski Team IF
Plats: Pagla
Längdskidor
Klassisk stil
Intervallstart
Resultatsammanfattning
H 18
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Oskari Heinikoski
Karihaaran Visa
7:21.44000
76.8p
2
Santeri Pirneskoski
Karihaaran Visa
7:23.44200
76.5p
3
Elias Andersson
Sunderby SK
7:27.44600
75.8p
3
Marcus Karlsson
Kalix SK
7:27.44600
75.8p
H 20
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Oscar Westin
Sävast Ski Team IF
7:17.43600
77.5p
2
Tobias Karlsson
Kalix SK
7:21.44000
76.8p
3
Felix Hopstadius
Storumans IK
7:22.44100
76.6p
H 21
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Zackarias Toresson
Sävast Ski Team IF
6:49.40800
82.7p
2
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
7:00.41900
80.6p
3
Julius Källgård
Sävast Ski Team IF
7:15.43400
77.9p
D 16
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Johanna Gustavsson
Hemmingsmarks IF
5:49.34800
2
Olivia Alm
Strömnäs GIF
5:52.35100
3
Sara Thyni
Kalix SK
6:00.35900
D 18
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Ida Gustavsson
IFK Umeå
5:52.35100
63.8p
2
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
5:55.35400
63.2p
3
Alisa Toivanen
Karihaaran Visa
5:56.35500
63.0p
D 20
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
5:43.34200
65.7p
2
Mimmi Björn
IFK Umeå
5:48.34700
64.6p
3
Vendela Henriksson
Luleå Gjutarens IF
6:04.36300
61.5p
D 21
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
5:27.32600
69.2p
2
Maria Sundström
Strömnäs GIF
5:33.33200
67.9p
3
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
5:50.34900
64.2p
H 16
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Albin Sehlberg
Hägglunds Ski Team SK
5:16.31500
2
Simeon Manninen
Ounasvaaran Hiihtoseura
5:18.31700
3
Andreas Karlsson
Norrfjärdens IF
5:22.32100
D 14
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Olivia Norberg
Sävast Ski Team IF
4:36.27500
2
Henna Haamari
Ounasvaaran Hiihtoseura
4:42.28100
3
Hanna Lundberg
Luleå Gjutarens IF
4:48.28700
H 14
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Jesper Lindberg
OK Sarven
4:13.25200
2
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
4:19.25800
3
Jens Eriksson
Norrfjärdens IF
4:26.26500
D 10
1.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Weera Karhumaa
One Way Proteam
4:00.23900
2
Felicia Westin
Sävast Ski Team IF
4:30.26900
3
Emma Antonsen
Sävast Ski Team IF
4:43.28200
3
Evelina Sparf
Åkersberga SK
4:43.28200
D 12
1.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Lisa Eriksson
Strömnäs GIF
3:27.20600
2
Lovisa Fjällborg
Jukkasjärvi IF
3:29.20800
3
Therese Patomella
Jukkasjärvi IF
3:31.21000
H 10
1.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Jesper Lindqvist
Bodens SK
3:58.23700
2
Albin Berglund
Hemmingsmarks IF
4:09.24800
3
Emil Berglund
Hemmingsmarks IF
4:20.25900
H 12
1.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Henri Murto
OK Sarven
3:29.20800
2
Victor Berglund
Bodens SK
3:36.21500
3
Theo Mattei
Sävast Ski Team IF
3:40.21900
D 8
0.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
-
Emilia Hansson
Sävast Ski Team IF
-
Selma Snell
Sävast Ski Team IF
-
Anni Raappana
Sävast Ski Team IF
-
Evelina Paulin
Bodens SK
-
Vega Oja
Jukkasjärvi IF
-
Tyra Johansson
Jukkasjärvi IF
-
Sally Johansson
Jukkasjärvi IF
-
Nora Jansson
Bodens SK
-
Agnes Isaksson
Sävast Ski Team IF
-
Irma Ingvarsson
Luleå Gjutarens IF
-
Ester Törngren
Sävast Ski Team IF
-
Elin Hansson
Sävast Ski Team IF
-
Vilma Gunnari
Sävast Ski Team IF
-
Alice Brännström
Sävast Ski Team IF
-
Alice Broström
Sävast Ski Team IF
-
Thea Berglund
Bodens SK
-
Delia Aidanpää
Sunderby SK
-
Ellinore Sparf
Åkersberga SK
-
Minna Turesson
Luleå Gjutarens IF
-
Ellen Virding
Bodens SK
-
Adina Aidanpää
Sunderby SK
H 8
0.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
-
Emil Brännström
Sävast Ski Team IF
-
Alexander Danielsson
Sävast Ski Team IF
-
Oscar Edman
Sävast Ski Team IF
-
Ruben Eriksson
Brändöns IF
-
Elias Karlsson
Brändöns IF
-
Martin Larsson
Älvsby IF SK
-
Felix Nordgren
Sävast Ski Team IF
-
Hampus Ovefalk
Sävast Ski Team IF
-
Alex Sandström
Sävast Ski Team IF
-
Jack Sandström
Sävast Ski Team IF
-
Leo Welin
Ersnäs IF
-
Nils Welin
Ersnäs IF
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Officiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är uppladdade av arrangörerna själva, detta är alltså officiella resultat.
Läs mer
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Sävast Ski Team's Jultempo intervallstart 2015
Sävast Ski Team Jultempo Intervallstart 2013
Tävlingar i närheten
Total DM 2015
Skatamarksloppet 2015
Storforsloppet 2015
Skol DM 2015
ICA/Sävastspelen dag 2 2015
ICA/Sävastspelen Dag 1 2015
Ranrennet 2015
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan