Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandinavisk Cup Falun Skiathlon
2015-01-11
Deltävling i
Scandinavian Cup 2015
och
Intersport Cup 2015
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
30km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart
1
Matti Heikkinen
Finland
1:16:51.461090
93.0p
2
Emil Iversen
Norway
1:16:57.461610
+5.420
92.9p
3
Hans Christer Holund
Lyn Ski
1:17:00.461930
+8.740
92.8p
4
Didrik Tønseth
Norway
1:17:04.462320
+12.1130
92.7p
5
Simen Krüger Hegstad
Norway
1:17:10.462910
+18.1720
92.6p
6
Per Kristian Nygård
Vestre Spone IF
1:17:17.463680
+25.2490
92.5p
7
Vegard Bjerkreim Nilsen
Norway
1:17:31.465070
+39.3880
92.3p
8
Eirik Lorentsen
Henning Sl
1:17:33.465200
+41.4010
92.2p
9
Martin Nyenget Løwstrøm
Norway
1:17:33.465270
+41.4080
92.2p
10
Anders Södergren
Hudiksvalls IF
1:17:37.465600
+45.4410
92.2p
11
Magne Haga
Åsen IL
1:17:39.465860
+47.4670
92.1p
12
Johan Hoel
Norway
1:17:52.467150
+1:00.5960
91.9p
13
Jens Burman
Åsarna IK
1:18:02.468110
+1:10.6920
91.7p
14
Eirik Brandsdal
Norway
1:18:08.468760
+1:16.7570
91.6p
15
Sindre Skar Bjoernestad
Norway
1:18:08.468770
+1:16.7580
91.6p
16
Hallvard Løfald
IK Rindals-Troll
1:18:26.470520
+1:34.9330
91.3p
17
Kristian Rennemo Tettli
Leksvik IL
1:18:29.470880
+1:37.9690
91.2p
18
Vetle Thyli
Raufoss bedriftsidrettslag
1:18:32.471130
+1:40.9940
91.2p
19
Morten Harjo Pettersen
Vadsø SK
1:18:33.471220
+1:41.10030
91.2p
20
Eirik Telebond
Klæbu IL
1:18:51.473000
+1:59.11810
90.9p
21
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
1:18:59.473890
+2:08.12700
90.7p
22
Ristomatti Hakola
Finland
1:19:00.473960
+2:08.12770
90.7p
23
Daniel Stock
Lillehammer SK
1:19:15.475410
+2:23.14220
90.4p
24
Haakon MIKALSEN
Nordreisa IL
1:19:24.476310
+2:32.15120
90.3p
25
Vebjørn Turtveit
Voss IL
1:19:30.476960
+2:38.15770
90.2p
26
Torjus Børsheim
Lillehammer SK
1:19:32.477120
+2:40.15930
90.1p
27
Eivind Bakkene
Øystre Slidre IL
1:19:36.477540
+2:44.16350
90.1p
28
Øyvind Moen Fjeld
Kjelsås IL
1:19:37.477620
+2:45.16430
90.1p
29
Antti Ojansivu
Finland
1:19:41.478090
+2:50.16900
90.0p
30
Sindre Sætre Hammerlund
Asker SK
1:19:43.478260
+2:51.17070
90.0p
31
Anders Rennemo Tettli
Leksvik IL
1:19:43.478270
+2:51.17080
90.0p
32
Jonas Austmo Kolstad
Henning Sl
1:19:57.479610
+3:05.18420
89.7p
33
Eivind Klemoen
Vind IL
1:20:00.479920
+3:08.18730
89.7p
34
Simon Lageson
Åsarna IK
1:20:01.480030
+3:09.18840
89.7p
35
Lars Ove Aunli
Strindheim IL
1:20:02.480180
+3:10.18990
89.6p
36
Jesper Modin
Piteå Elit SK
1:20:15.481440
+3:23.20250
89.4p
37
Viktor Brännmark
Bodens SK
1:20:21.482070
+3:29.20880
89.3p
38
Torgeir Skare Thygesen
IL Korlevoll
1:20:27.482680
+3:35.21490
89.2p
39
Håvard Solås Taugbøl
Norway
1:20:29.482840
+3:37.21650
89.2p
40
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
1:20:30.482910
+3:38.21720
89.2p
41
Pål Trøan Aune
Steinkjer Skl
1:20:45.484440
+3:53.23250
88.9p
42
Karl-Johan Westberg
Borås SK
1:20:57.485610
+4:05.24420
88.7p
43
Johan Hundseth
Kolvereid IL
1:21:02.486110
+4:10.24920
88.6p
44
Petter Soleng Veidekke Skinstad
Vind IL
1:21:02.486190
+4:11.25000
88.6p
45
Fredrik Ole Andersen Oldereid
Lyn Ski
1:21:03.486290
+4:12.25100
88.6p
46
Rolf Einar Veidekke Jensen
Bossmo Ytteren IL
1:21:05.486450
+4:13.25260
88.6p
47
Martin Hammer
Skogn IL
1:21:15.487440
+4:23.26250
88.4p
48
Martin Bergström
Piteå Elit SK
1:21:20.487970
+4:28.26780
88.3p
49
Marcus Ruus
Åsarna IK
1:21:30.488940
+4:38.27750
88.2p
50
Eirik Mysen
Oseberg Skilag
1:21:32.489170
+4:40.27980
88.1p
51
Magnus Stensås
Lundamo IL
1:21:42.490110
+4:50.28920
88.0p
52
Ville Ahonen
Imatran Urheilijat
1:21:42.490120
+4:50.28930
88.0p
53
Eivind Kvaale Romberg
Høydalsmo IL
1:21:53.491200
+5:01.30010
87.8p
54
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
1:21:56.491590
+5:05.30400
87.7p
55
Espen Udjus Frorud
Skiptvet IL
1:22:09.492800
+5:17.31610
87.5p
56
Lauri Vuorinen
Finland
1:22:20.493960
+5:28.32770
87.4p
57
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
1:22:23.494200
+5:31.33010
87.3p
58
Andreas Veerpalu
Estonia
1:22:23.494230
+5:31.33040
87.3p
59
Topias Tyni
Metsa-veikot
1:22:25.494420
+5:33.33230
87.3p
60
Johan Häggström
Kalix SK
1:22:26.494510
+5:34.33320
87.3p
61
Erik Andersson
Malungs IF
1:22:34.495340
+5:42.34150
87.1p
62
Nils Magnus Grave Bøen
IL Korlevoll
1:22:37.495620
+5:45.34430
87.1p
63
Oscar Kardin
Östersunds SK
1:22:48.496740
+5:56.35550
86.9p
64
Lars Suther
IFK Mora SK
1:22:56.497520
+6:04.36330
86.8p
65
Martin Riseth
Byåsen IL
1:22:59.497890
+6:08.36700
86.7p
66
Heikki Korpela
Pyhäjärven Pohti
1:23:02.498170
+6:10.36980
86.7p
67
Anton Karlsson
Åsarna IK
1:23:06.498500
+6:14.37310
86.6p
68
Gustav Nordström
Borås SK
1:23:08.498750
+6:16.37560
86.6p
69
Anders Jonsson
Stockviks SF
1:23:10.498950
+6:18.37760
86.6p
70
Jari Huhta
Hollolan Urheilijat-46
1:23:15.499420
+6:23.38230
86.5p
71
Jens Andersson
Kalix SK
1:23:17.499600
+6:25.38410
86.5p
72
Robin Norum
IFK Umeå
1:23:19.499820
+6:27.38630
86.4p
73
Kari Varis
Kouvolan Hiihtoseura
1:23:21.500090
+6:30.38900
86.4p
74
Halvor Thoner Korbøl
Slåstad IL
1:23:25.500400
+6:33.39210
86.3p
75
Erik Bråten
Kjelsås IL
1:23:26.500530
+6:34.39340
86.3p
76
Håkan Emilsson
Offerdals SK
1:23:30.500990
+6:39.39800
86.2p
77
Even Sæteren Hippe
Lillehammer SK
1:23:32.501100
+6:40.39910
86.2p
78
Jørgen Sæternes Ulvang
Varden IL
1:23:35.501460
+6:43.40270
86.2p
79
Peter Andersen
Lillehammer SK
1:23:37.501680
+6:45.40490
86.1p
80
Espen Sundsvik
Frol IL
1:23:58.503740
+7:06.42550
85.8p
81
Erik Silfver
IFK Umeå
1:23:59.503800
+7:07.42610
85.8p
82
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
1:24:07.504610
+7:15.43420
85.7p
83
Adam Steen
Falun Borlänge SK
1:24:08.504740
+7:16.43550
85.7p
84
Marius Caspersen Falla
Gjerdrum IL
1:24:19.505810
+7:27.44620
85.5p
85
Karstein Johaug jr
Gran IL
1:24:28.506750
+7:36.45560
85.4p
86
Chrisander Holth Skjønberg
Birkebeineren IF
1:24:29.506810
+7:37.45620
85.3p
87
Torstein Östnor
Lierne IL
1:24:39.507830
+7:47.46640
85.2p
88
Callum Watson
Australia
1:24:42.508180
+7:50.46990
85.1p
89
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
1:24:54.509310
+8:02.48120
85.0p
90
Karl Edenroth
Piteå Elit SK
1:24:54.509370
+8:02.48180
85.0p
91
Adrian Bergström
Bodens SK
1:25:04.510300
+8:12.49110
84.8p
92
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
1:25:16.511590
+8:25.50400
84.6p
93
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
1:25:48.514700
+8:56.53510
84.2p
94
Lars Habostad Falsen
Heming IL
1:25:53.515200
+9:01.54010
84.1p
95
Sturla Viking Lie
BK Wiking
1:25:56.515560
+9:04.54370
84.0p
96
Truls Torvik
Varden IL
1:25:58.515700
+9:06.54510
84.0p
97
Jacob Engström
Kalix SK
1:26:06.516520
+9:14.55330
83.9p
98
Markus Westgaard Johansen
Trøsken IL
1:26:10.516930
+9:18.55740
83.8p
99
Rikhard Maki-heikkila
IF Lanken
1:26:14.517390
+9:23.56200
83.8p
100
Axel Bergsten
Axa SC
1:26:17.517600
+9:25.56410
83.7p
101
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
1:26:21.518020
+9:29.56830
83.7p
102
Sindre Odberg Palm
Spydeberg IL
1:26:34.519350
+9:42.58160
83.5p
103
Jørgen Dahl Paule
Birkebeineren IF
1:26:35.519400
+9:43.58210
83.5p
104
Antti Häkämies
Anjalan Liitto
1:26:45.520450
+9:53.59260
83.3p
105
Patrik Tallbom
Östersunds SK
1:27:05.522460
+10:13.61270
83.0p
106
Sindre Høgset
Strindheim IL
1:27:30.524910
+10:38.63720
82.7p
107
Simon Öberg
Kalix SK
1:27:38.525710
+10:46.64520
82.6p
108
Ingvar Folkvord
Sandnes IL
1:27:44.526370
+10:52.65180
82.5p
109
Mats Iversen
Varden IL
1:27:48.526760
+10:56.65570
82.4p
110
Emil Svensson
Åsarna IK
1:28:00.527990
+11:09.66800
82.2p
111
Sondre Handeland
Sauda IL
1:28:05.528470
+11:13.67280
82.2p
112
Øyvind Larsen
Ranheim SKIKL
1:28:35.531460
+11:43.70270
81.7p
113
Kristian A Kjonerud
Lillehammer SK
1:28:39.531830
+11:47.70640
81.7p
114
Hallvard Fjone Riseth
Steinkjer Skl
1:28:41.532090
+11:50.70900
81.6p
115
Brynjar Leo Kristinsson
Island
1:29:13.535290
+12:22.74100
81.2p
116
Per Sandberg
Filipstads SF
1:29:22.536180
+12:30.74990
81.1p
117
Johan Forsberg
IFK Umeå
1:29:33.537270
+12:41.76080
80.9p
118
Fridtjof Vaksdal
Kjelsås IL
1:30:08.540740
+13:16.79550
80.5p
119
Oskar Sjolund
IF Minken
1:30:59.545850
+14:07.84660
79.8p
120
Marcos Puigdefabregas
Spain
1:37:55.587430
+21:03.126240
74.6p
-
Anssi Pentsinen
Finland
23:59:58.8639700
-
-
Joonas Sarkkinen
Ounasvaaran Hiihtoseura
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Svensson
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
-
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Espen Holen Honganvik
Magnor Ul
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Myran Steen
Leksvik IL
23:59:58.8639700
-
-
Oscar Persson
SK Bore
23:59:58.8639700
-
-
Emil Vedvik
Tydal IL
23:59:58.8639700
-
-
Vidar Undebakke
Strindheim IL
23:59:58.8639700
-
-
Kasper Stadaas
Heming IL
23:59:58.8639700
-
-
Aleksander Dyrberg EK
Bærums Skiklubb
23:59:58.8639700
-
-
Petter Rinde Øverland
Gran IL
23:59:58.8639700
-
-
Marcus Sjåstad Braathen
Sjåstad/Vestre Lier IL
23:59:58.8639700
-
-
Lars Nelson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Emil Nyeng
Ringebu Fåvang IL
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Ole Marius Bach
Leksvik IL
23:59:59.8639800
-
-
Andrew Young
Storbritannien
23:59:59.8639800
-
-
Antti Honkimaa
Espoon Hiihtoseura
23:59:59.8639800
-
-
Patrik Karlsson
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
-
Heikki Palosaari
Oulun Hiihtoseura
23:59:59.8639800
-
-
Stian Ulberg
Heradsbygd Langrenn
23:59:59.8639800
-
-
Jari Makela
Ilmajoen Kisailijat
23:59:59.8639800
-
-
Victor Hallquist
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
23:59:59.8639800
-
-
Vegard Hamnes
Lillehammer SK
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Holmgren
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Carl Olander
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Eivind Schjelderup Skarpsno
Byåsen IL
23:59:59.8639800
-
-
Morten Mikkelstrup
Danmark
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
15km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart
1
Astrid Uhrenholdt Jacobsen
Norway
42:09.252800
88.0p
2
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
42:13.253240
+4.340
87.8p
3
Martine EK Hagen
IL I Bul
42:36.255520
+27.2620
87.0p
4
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
42:50.256920
+41.4020
86.5p
5
Riitta-liisa Roponen
Finland
42:55.257420
+46.4520
86.3p
6
Kristin Størmer Steira
Norway
42:59.257890
+50.4990
86.1p
7
Kathrine Rolsted Harsem
Norway
43:18.259710
+1:09.6810
85.5p
8
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
43:22.260150
+1:13.7250
85.3p
9
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
43:35.261430
+1:26.8530
84.9p
10
Silje Øyre Slind
Oppdal IL
43:39.261800
+1:30.8900
84.8p
11
Astrid Øyre Slind
Oppdal IL
43:41.262000
+1:32.9100
84.7p
11
Astrid Øyre Slind
Oppdal IL
43:41.262000
+1:32.9100
84.7p
12
Maria Nordström
Ulricehamns IF
43:45.262450
+1:36.9550
84.5p
12
Maria Nordström
Ulricehamns IF
43:45.262450
+1:36.9550
84.5p
13
Maria Ström Nakstad
Byåsen IL
43:49.262800
+1:40.9900
84.4p
13
Maria Ström Nakstad
Byåsen IL
43:49.262800
+1:40.9900
84.4p
14
Silje Theodorsen
Kvaløysletta Skilag
44:36.267590
+2:27.14690
82.8p
14
Silje Theodorsen
Kvaløysletta Skilag
44:36.267590
+2:27.14690
82.8p
15
Linn Sömskar
IFK Umeå
44:47.268660
+2:38.15760
82.5p
15
Linn Sömskar
IFK Umeå
44:47.268660
+2:38.15760
82.5p
16
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
44:48.268770
+2:39.15870
82.4p
16
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
44:48.268770
+2:39.15870
82.4p
17
Hanna Falk
Ulricehamns IF
44:50.268990
+2:41.16090
82.4p
17
Hanna Falk
Ulricehamns IF
44:50.268990
+2:41.16090
82.4p
18
Tuva Toftdahl Staver
Norway
44:51.269020
+2:42.16120
82.4p
18
Tuva Toftdahl Staver
Norway
44:51.269020
+2:42.16120
82.4p
19
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
44:52.269120
+2:43.16220
82.3p
19
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
44:52.269120
+2:43.16220
82.3p
20
Berit Mogstad
Strindheim IL
44:56.269590
+2:47.16690
82.2p
20
Berit Mogstad
Strindheim IL
44:56.269590
+2:47.16690
82.2p
21
Emilie Kristoffersen
Lillehammer SK
45:02.270170
+2:53.17270
82.0p
21
Emilie Kristoffersen
Lillehammer SK
45:02.270170
+2:53.17270
82.0p
22
Maija Hakala
Hämeenlinnan Hiihtoseura
45:11.271060
+3:02.18160
81.7p
22
Maija Hakala
Hämeenlinnan Hiihtoseura
45:11.271060
+3:02.18160
81.7p
23
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
45:21.272010
+3:12.19110
81.4p
23
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
45:21.272010
+3:12.19110
81.4p
24
Evelina Bångman
Offerdals SK
45:24.272310
+3:15.19410
81.3p
24
Evelina Bångman
Offerdals SK
45:24.272310
+3:15.19410
81.3p
25
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
45:24.272390
+3:15.19490
81.3p
25
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
45:24.272390
+3:15.19490
81.3p
26
Marthe Bjørnsgaard
Lillehammer SK
45:29.272830
+3:20.19930
81.1p
26
Marthe Bjørnsgaard
Lillehammer SK
45:29.272830
+3:20.19930
81.1p
27
Mari Eide
Øystre Slidre IL
45:36.273510
+3:27.20610
80.9p
27
Mari Eide
Øystre Slidre IL
45:36.273510
+3:27.20610
80.9p
28
Frida Erkers
Sundbybergs IK
45:39.273890
+3:30.20990
80.8p
28
Frida Erkers
Sundbybergs IK
45:39.273890
+3:30.20990
80.8p
29
Lisa Dahl
Offerdals SK
45:40.273950
+3:31.21050
80.8p
29
Lisa Dahl
Offerdals SK
45:40.273950
+3:31.21050
80.8p
30
Heini Hokkanen
Kangasniemen Kalske
45:40.273980
+3:31.21080
80.8p
30
Heini Hokkanen
Kangasniemen Kalske
45:40.273980
+3:31.21080
80.8p
31
Heidi Raju
Estonia
45:43.274240
+3:34.21340
80.7p
31
Heidi Raju
Estonia
45:43.274240
+3:34.21340
80.7p
32
Marjaana Pitkaenen
Viereman Koitto
45:52.275120
+3:43.22220
80.4p
32
Marjaana Pitkaenen
Viereman Koitto
45:52.275120
+3:43.22220
80.4p
33
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
45:56.275560
+3:47.22660
80.3p
33
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
45:56.275560
+3:47.22660
80.3p
34
Katri Lylynpera
Finland
46:04.276390
+3:55.23490
80.0p
34
Katri Lylynpera
Finland
46:04.276390
+3:55.23490
80.0p
35
Thea Krokan Murud
Roterud IL
46:08.276720
+3:59.23820
79.9p
35
Thea Krokan Murud
Roterud IL
46:08.276720
+3:59.23820
79.9p
36
Merete Myrseth
Strindheim IL
46:08.276750
+3:59.23850
79.9p
36
Merete Myrseth
Strindheim IL
46:08.276750
+3:59.23850
79.9p
37
Tatjana Mannima
Estonia
46:10.276940
+4:01.24040
79.9p
37
Tatjana Mannima
Estonia
46:10.276940
+4:01.24040
79.9p
38
Elin Mohlin
Sollefteå Skidor IF
46:33.279210
+4:24.26310
79.2p
38
Elin Mohlin
Sollefteå Skidor IF
46:33.279210
+4:24.26310
79.2p
39
Krista Niiranen
Liperin Hiihtoseura
46:33.279280
+4:24.26380
79.2p
39
Krista Niiranen
Liperin Hiihtoseura
46:33.279280
+4:24.26380
79.2p
40
Sofie Elebro
IFK Umeå
46:44.280350
+4:35.27450
78.8p
40
Sofie Elebro
IFK Umeå
46:44.280350
+4:35.27450
78.8p
41
Anne Lise Grubbmo
Lierne IL
46:55.281490
+4:46.28590
78.5p
41
Anne Lise Grubbmo
Lierne IL
46:55.281490
+4:46.28590
78.5p
42
Eva Svensson
IFK Mora SK
47:01.282040
+4:52.29140
78.3p
42
Eva Svensson
IFK Mora SK
47:01.282040
+4:52.29140
78.3p
43
Frida Hallquist
Åsarna IK
47:02.282140
+4:53.29240
78.3p
43
Frida Hallquist
Åsarna IK
47:02.282140
+4:53.29240
78.3p
44
Emilie Fleten
Gol IL
47:07.282690
+4:58.29790
78.1p
44
Emilie Fleten
Gol IL
47:07.282690
+4:58.29790
78.1p
45
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
47:19.283880
+5:10.30980
77.8p
45
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
47:19.283880
+5:10.30980
77.8p
46
Fiona Elizabeth Hughes
Storbritannien
47:22.284180
+5:13.31280
77.7p
46
Fiona Elizabeth Hughes
Storbritannien
47:22.284180
+5:13.31280
77.7p
47
Henriette Mikkelsen Heitmann
Lillehammer SK
47:25.284450
+5:16.31550
77.6p
47
Henriette Mikkelsen Heitmann
Lillehammer SK
47:25.284450
+5:16.31550
77.6p
48
Jonna Sundling
IFK Umeå
47:30.284900
+5:21.32000
77.5p
48
Jonna Sundling
IFK Umeå
47:30.284900
+5:21.32000
77.5p
49
Laura Alba
Estonia
47:42.286180
+5:33.33280
77.1p
49
Laura Alba
Estonia
47:42.286180
+5:33.33280
77.1p
50
Ingeranne Strøm Nakstad
Byåsen IL
47:46.286500
+5:37.33600
77.0p
50
Ingeranne Strøm Nakstad
Byåsen IL
47:46.286500
+5:37.33600
77.0p
51
Emma SJOELUND
IF Minken
47:47.286640
+5:38.33740
77.0p
51
Emma SJOELUND
IF Minken
47:47.286640
+5:38.33740
77.0p
52
Anniken Jørgensen
Inderøy IL
48:00.287960
+5:51.35060
76.6p
52
Anniken Jørgensen
Inderøy IL
48:00.287960
+5:51.35060
76.6p
53
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
48:07.288690
+5:58.35790
76.4p
53
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
48:07.288690
+5:58.35790
76.4p
54
Kristin Haugland
Strindheim IL
48:19.289870
+6:10.36970
76.1p
54
Kristin Haugland
Strindheim IL
48:19.289870
+6:10.36970
76.1p
55
Emilie Kongsten
Åsen IL
48:21.290080
+6:12.37180
76.0p
55
Emilie Kongsten
Åsen IL
48:21.290080
+6:12.37180
76.0p
56
Kati Tammjarv
Estonia
48:33.291270
+6:24.38370
75.7p
56
Kati Tammjarv
Estonia
48:33.291270
+6:24.38370
75.7p
57
Rosamund Musgrave
Storbritannien
48:38.291740
+6:29.38840
75.6p
57
Rosamund Musgrave
Storbritannien
48:38.291740
+6:29.38840
75.6p
58
Triin Ojaste
Estonia
48:39.291850
+6:30.38950
75.6p
58
Triin Ojaste
Estonia
48:39.291850
+6:30.38950
75.6p
59
Maarit Korpi
Teuvan Rivakka
48:49.292820
+6:40.39920
75.3p
59
Maarit Korpi
Teuvan Rivakka
48:49.292820
+6:40.39920
75.3p
60
Linda Danvid-malm
IFK Umeå
48:56.293590
+6:47.40690
75.1p
60
Linda Danvid-malm
IFK Umeå
48:56.293590
+6:47.40690
75.1p
61
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
49:06.294580
+6:57.41680
74.8p
61
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
49:06.294580
+6:57.41680
74.8p
62
Ine Loevlien
Lillehammer SK
49:11.295080
+7:02.42180
74.7p
62
Ine Loevlien
Lillehammer SK
49:11.295080
+7:02.42180
74.7p
63
Hanna Varjus
Imatran Urheilijat
49:55.299480
+7:46.46580
73.5p
63
Hanna Varjus
Imatran Urheilijat
49:55.299480
+7:46.46580
73.5p
64
Pia Helene Paulsen
Rustad IL
49:57.299660
+7:48.46760
73.5p
64
Pia Helene Paulsen
Rustad IL
49:57.299660
+7:48.46760
73.5p
65
Eva Johansson
Linköpings SK
50:09.300890
+8:00.47990
73.2p
65
Eva Johansson
Linköpings SK
50:09.300890
+8:00.47990
73.2p
66
Emma Ivarsson
Årsunda IF
50:17.301640
+8:08.48740
73.0p
66
Emma Ivarsson
Årsunda IF
50:17.301640
+8:08.48740
73.0p
67
Tonje Lerfald Nilssen
Henning Sl
50:18.301720
+8:09.48820
72.9p
67
Tonje Lerfald Nilssen
Henning Sl
50:18.301720
+8:09.48820
72.9p
68
Terese Andersson
IFK Umeå
50:32.303120
+8:23.50220
72.6p
68
Terese Andersson
IFK Umeå
50:32.303120
+8:23.50220
72.6p
69
Sara Hallquist
Åsarna IK
52:45.316450
+10:36.63550
69.4p
69
Sara Hallquist
Åsarna IK
52:45.316450
+10:36.63550
69.4p
70
Melina Meyer Magulas
Greece
57:52.347180
+15:43.94280
63.0p
70
Melina Meyer Magulas
Greece
57:52.347180
+15:43.94280
63.0p
-
Susanna Saapunki
Finland
23:59:58.8639700
-
-
Jennie Jirhed
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Britt Granrud Torshaug
Nansen IL
23:59:58.8639700
-
-
Maria Grundvall
IK Kronan
23:59:58.8639700
-
-
Susanna Saapunki
Finland
23:59:58.8639700
-
-
Jennie Jirhed
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Julia Svan
Vansbro AIK SK
23:59:59.8639800
-
-
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
-
Helena Lundkvist
Kalix SK
23:59:59.8639800
-
-
Hennariikka Rahkola
Jämin Jänne
23:59:59.8639800
-
-
Mari Stoeen Gussiaas
Molde Og Omegn IF
23:59:59.8639800
-
-
Leena Nurmi
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Andrea Julin
IF Minken
23:59:59.8639800
-
-
Ruut Vahametsa
Oulun Hiihtoseura
23:59:59.8639800
-
-
Ida Indahl
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Anda Muizhniece
Latvia
23:59:59.8639800
-
-
Julia Nyström
Nordingrå SK
23:59:59.8639800
-
-
Kristine K Torgersen
Lillehammer SK
23:59:59.8639800
-
-
Julia Svan
Vansbro AIK SK
23:59:59.8639800
-
-
Maria Sundström
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-
-
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
-
Helena Lundkvist
Kalix SK
23:59:59.8639800
-
-
Hennariikka Rahkola
Jämin Jänne
23:59:59.8639800
-
-
Mari Stoeen Gussiaas
Molde Og Omegn IF
23:59:59.8639800
-
-
Leena Nurmi
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Andrea Julin
IF Minken
23:59:59.8639800
-
-
Ruut Vahametsa
Oulun Hiihtoseura
23:59:59.8639800
-
-
Ida Indahl
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Anda Muizhniece
Latvia
23:59:59.8639800
-
-
Julia Nyström
Nordingrå SK
23:59:59.8639800
-
-
Kristine K Torgersen
Lillehammer SK
23:59:59.8639800
-
-
Maria Sundström
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-