Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Mora Pinglan Jaktstart
2014-12-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 18
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Erik Lieback
Ulricehamns IF
47:38.285750
82.7p
2
Adam Gillman
Garphyttans IF
47:40.285900
+1.50
82.7p
3
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
48:05.288430
+26.2580
81.9p
4
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
48:36.291520
+57.5670
80.9p
5
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
48:39.291830
+1:00.5980
80.8p
6
Oscar Johansson
Linköpings SK
48:42.292190
+1:04.6340
80.7p
7
Henning Sjökvist
Stora Tuna IK SK
48:43.292260
+1:05.6410
80.7p
8
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
48:58.293780
+1:20.7930
80.3p
9
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
49:02.294160
+1:24.8310
80.1p
10
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
49:05.294480
+1:27.8630
80.0p
11
Gustaf Berglund
Storvreta IK
50:30.302980
+2:52.17130
77.6p
12
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
50:31.303040
+2:52.17190
77.6p
13
Eric Jansson
Tranemo IF
50:31.303090
+2:53.17240
77.6p
14
Petter Persson
Borås SK
50:32.303150
+2:54.17300
77.6p
15
Alexander Karlsson
Källbottens IK
50:33.303270
+2:55.17420
77.5p
16
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
51:40.309960
+4:02.24110
75.7p
17
Albert Carling
Falu IK
51:55.311450
+4:17.25600
75.3p
18
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
52:11.313090
+4:33.27240
74.9p
19
Karl Ingard
IK Rex
52:15.313430
+4:36.27580
74.8p
20
Rickard Ericsson
Garphyttans IF
52:20.313980
+4:42.28130
74.6p
21
Axel Jutterström
IFK Mora SK
52:21.314040
+4:42.28190
74.6p
22
Adam Östling
Sundbybergs IK
53:15.319400
+5:36.33550
73.3p
23
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
53:18.319780
+5:40.33930
73.2p
24
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
55:25.332460
+7:47.46610
70.2p
25
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
59:14.355300
+11:35.69450
65.3p
26
Jonatan Palander
Sellnäs IF
1:00:10.360980
+12:32.75130
64.2p
H 20
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
44:50.268950
88.4p
2
Axel Ekström
Garphyttans IF
45:08.270730
+17.1680
87.8p
3
Filip Danielsson
Garphyttans IF
45:38.273710
+47.4660
86.7p
4
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
46:55.281400
+2:04.12350
84.1p
5
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
47:42.286130
+2:51.17080
82.6p
6
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
47:43.286200
+2:52.17150
82.6p
7
Jonathan Engström
Borås GIF
47:44.286300
+2:53.17250
82.5p
8
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
51:56.311530
+7:05.42480
75.3p
9
Gustav Andersson
Landsbro IF SK
54:36.327590
+9:46.58540
71.3p
D 18
5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Sofie Oskarsson
SK Leksand
26:22.158170
72.9p
2
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
26:38.159720
+15.1450
72.1p
3
Amelia Furunäs
IFK Grängesberg SK
27:31.165070
+1:09.6800
69.6p
4
Linn Gustafsson
Filipstads SF
28:07.168640
+1:44.10370
68.0p
5
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
28:45.172440
+2:22.14170
66.4p
6
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
29:00.173970
+2:38.15700
65.8p
7
Sarah Persson
Åtvidabergs IF
29:13.175280
+2:51.17010
65.3p
8
Elsa Andersson
Domnarvets GOIF
29:18.175700
+2:55.17430
65.1p
9
Carolina Olsson
Älvdalens IF SK
29:21.176000
+2:58.17730
65.0p
10
Madelene Melin
Malungs IF
29:22.176100
+2:59.17830
65.0p
11
Matilda Tagg
Hudiksvalls IF
29:23.176200
+3:00.17930
64.9p
12
Ida Wånggren
Motala Aif SK
29:53.179220
+3:30.20950
63.8p
13
Matilda Melén
Falu IK
29:59.179890
+3:37.21620
63.5p
14
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
30:12.181160
+3:49.22890
63.0p
15
Ellen Svensson
Äspereds IF
30:35.183410
+4:12.25140
62.2p
16
Amanda Johansson
Tranemo IF
31:09.186890
+4:47.28620
61.0p
17
Frida Lindqvist
Hagfors SF
31:28.188790
+5:06.30520
60.3p
18
Madeleine Forsell
Linköpings SK
32:17.193630
+5:54.35360
58.7p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
25:51.155000
74.5p
2
Karin Björnlinger
Ulricehamns IF
25:52.155100
+1
74.5p
3
Sara Wadman
IFK Mora SK
25:56.155500
+5.400
74.3p
4
Sandra Olsson
Malungs IF
26:11.157000
+20.1900
73.5p
5
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
26:46.160500
+55.5400
71.8p
6
Sarah Hale
IFK Mora SK
27:10.162900
+1:19.7800
70.6p
7
Evelina Sutro
IFK Mora SK
27:11.163000
+1:20.7900
70.6p
8
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
28:16.169590
+2:25.14490
67.6p
9
Hanna Dahlberg
Ulricehamns IF
28:27.170600
+2:36.15500
67.2p
10
Klara Svensson
Äspereds IF
28:31.171090
+2:40.15990
67.0p
11
Madelene Nord
IFK Grängesberg SK
29:57.179660
+4:06.24560
63.6p