Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA-Loppet
2015-02-14
Deltävling i
Jemtland Ski Tour 2015
<<< Flyktingloppet
Haldo Hansson >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Åsarna IK
Plats: Åsarna
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Resultatsammanfattning
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Britta Johansson Norgren
Sollefteå Skidor IF
2:05:27.752640
80.5p
2
Laila Kveli
Lierne IL
2:05:34.753340
80.4p
3
Frida Hallquist
Åsarna IK
2:07:52.767150
78.6p
D 35
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Irene Åslund
Lillhärdals IF
2:32:46.916560
63.5p
2
Eva Sandberg
Bodsjöböle SK
2:57:39.1065840
53.3p
3
Martha Semrén
ÅS IL
3:02:53.1097230
51.5p
D 50
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lena Höjlind Eriksson
IFK Mora SK
2:39:18.955780
60.5p
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jerry Ahrlin
Biathlon Östersund IF
1:52:59.677800
91.7p
2
Oscar Kardin
Östersunds SK
1:53:00.677990
91.7p
3
Johan Häggström
Kalix SK
1:54:20.685950
90.3p
H 35
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Erik Olofsson
Biathlon Östersund IF
2:00:28.722730
84.6p
2
Mikael Andersson G
ÅS IL
2:15:21.812070
73.4p
3
Fredrik Olofsson
Östersunds SK
2:16:40.819940
72.5p
H 50
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lars Persson
Östersunds SK
2:17:20.823900
72.1p
2
Peter Spångberg
IF Berguven
2:19:25.836480
70.8p
3
Per Busk
Lillhärdals IF
2:20:50.844940
70.0p
H 60
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Auvo Dufva
Åsarna IK
2:26:17.877600
66.9p
2
Stefan Andersson
Brunflo IF
2:35:31.933050
62.2p
3
Max Rindborg
IFK Falun
2:45:50.994980
57.7p
D 21
17km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
53:08.318720
75.3p
2
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
53:08.318750
75.3p
3
Signe Rosenberg
Duveds IF
53:09.318860
75.3p
H 21
17km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Eddie Edström
Stockviks SF
46:06.276540
87.6p
2
Olof Roos
Östersunds SK
46:06.276550
87.6p
3
Torben Svensson
Järpens SK
46:08.276700
87.6p
D 21
6km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tilda Malmgren
Åsarna IK
25:46.154550
57.2p
2
Nelly Enmark
Sweden
26:31.159050
55.1p
3
Emma Åsberg
Duveds IF
27:05.162430
53.6p
H 21
6km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
23:40.141990
63.9p
2
Jens Hägesten
Sollefteå Skidor IF
25:15.151460
58.7p
3
William Lindgren
Hägglunds Ski Team SK
26:48.160740
54.3p
Se hela resultatlistan
Officiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är uppladdade av arrangörerna själva, detta är alltså officiella resultat.
Läs mer
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
ICA-loppet 2019
ICA-Loppet 2018
ICA-loppet 2017
ICA-Loppet 2016
ICA-Loppet 2015
ICA-Loppet 2014
ICA-Loppet 2013
ICA-Loppet 2012
ICA-Loppet 2011
ICA-Loppet 2010
ICA-Loppet 2009
ICA-Loppet 2008
Tävlingar i närheten
Järpenjakten 2015
Daniel Karlssons minne 2015
Folksam Cup Lång Stafett 2015
Folksam CUP Parstafett 2015
Folksam Cup Jaktstart 2015
Folksam Cup Tekniksprint 2015
Haldo Hansson 2015
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan