15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | Johannes Ainegren | IFK Likenäs | 42:12.253100 | | |
2 | Erik Söderlund | Malungs IF | 42:36.255500 | | |
3 | Marcus Johansson | Gillberga SK | 45:29.272800 | | |
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | Lars Holmgård | Grava SK | 1:08:55.413400 | | |
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | Elin Bryne | IK Fryken | 30:50.184900 | | 66.4p |
2 | Ida Kihlén | Malungs IF | 31:21.188000 | | 65.3p |
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | Adam Gillman | Garphyttans IF | 24:43.148200 | | 82.8p |
2 | Markus Johansson | Zinkgruvans IF | 25:03.150200 | | 81.7p |
3 | Gabriel Strid | Sunne SLF | 25:53.155200 | | 79.1p |
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | Maja Eriksson | Filipstads SF | 20:17.121600 | | |
2 | Alicia Jansson | Filipstads SF | 20:58.125700 | | |
3 | Maja Westh | SK Bore | 22:24.134300 | | |
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | Michela Andreasson | Gillberga SK | 21:46.130500 | | |
2 | Evelina Lindeberg | Årjängs IF | 22:02.132100 | | |
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | Amelia Furunäs | IFK Grängesberg SK | 19:42.118100 | | 65.8p |
2 | Hanna Fritz | Filipstads SF | 20:18.121700 | | 63.8p |
3 | Emma Höglund | IFK Mora SK | 22:35.135400 | | 57.4p |
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | Andreas Albinsson | Töcksfors IF | 19:12.115100 | | |
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | Alfred Nilsson | Filipstads SF | 18:44.112300 | | |
2 | Christian Olsson | Årjängs IF | 19:29.116800 | | |
3 | David Nykvist | Sunne SLF | 19:50.118900 | | |
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | Linnea Hedin | Brandsbols SK | 10:36.63500 | | |
2 | Paulina Frid | Filipstads SF | 10:59.65800 | | |
3 | Jonna Lindblad | Granbergsdals IF | 11:17.67600 | | |
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | Ellen Hedeberg | SK Bore | 8:28.50700 | | |
2 | Filippa Lundgren Wikström | Grava SK | 9:19.55800 | | |
3 | Ellen Karlsson | Årjängs IF | 9:30.56900 | | |
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | Emma Eriksson | Filipstads SF | 8:03.48200 | | |
2 | Clara Lundqvist | Gillberga SK | 9:07.54600 | | |
3 | Linda Forsby | Årjängs IF | 9:10.54900 | | |
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | Josehanna Lundgren Wikström | Grava SK | 7:51.47000 | | |
2 | Mathilda Evaldsson | Ekshärads SF | 8:32.51100 | | |
3 | Elsa Persson | IK Fryken | 8:39.51800 | | |
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | Filip Sundin | Grava SK | 9:18.55700 | | |
2 | Daniel Nykvist | Sunne SLF | 9:55.59400 | | |
3 | Linus Nilsson | Åmåls OK | 10:05.60400 | | |
3 | Jonathan Hedberg | Sunne SLF | 10:05.60400 | | |
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | Erik Bryne | IK Fryken | 8:09.48800 | | |
2 | Hjalmar Berg | Sunne SLF | 8:20.49900 | | |
3 | Filip Strand | Sunne SLF | 8:22.50100 | | |
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | Rasmus Hedeberg | SK Bore | 7:27.44600 | | |
2 | Kasper Olsen | Grava SK | 8:16.49500 | | |
3 | Fabian Hermansson | Filipstads SF | 8:38.51700 | | |
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | Edvard Nilsson | Filipstads SF | 7:15.43400 | | |
2 | Christoffer Eriksson | Årjängs IF | 7:40.45900 | | |
3 | Albin Lundqvist | Gillberga SK | 7:47.46600 | | |
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | Julia Björn | SK Bore | 6:28.38700 | | |
2 | Thea Eriksson | Årjängs IF | 6:45.40400 | | |
3 | Anna Karlsson | Årjängs IF | 6:47.40600 | | |
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | Albin Larsson | Filipstads SF | 5:47.34600 | | |
2 | Casper Eriksson | Årjängs IF | 5:49.34800 | | |
3 | Samuel Johansson | Ekshärads SF | 6:06.36500 | | |
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
- | Mercedes Melbye | Årjängs IF | | | |
- | Noomi Bjelvert | SK Bore | | | |
- | Wilma Bryntesson | Ekshärads SF | | | |
- | Lillan Einarsson | Töcksfors IF | | | |
- | Nicole Einarsson | Töcksfors IF | | | |
- | Erica Hermansson | Filipstads SF | | | |
- | Fanny Jansson | Filipstads SF | | | |
- | Fannie Strand | Sunne SLF | | | |
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
- | Edwin Ekström | Ekshärads SF | | | |
- | Hugo Emanuelsson | IK Fryken | | | |
- | Olle Fischer | Hagfors SF | | | |
- | David Hjert | Årjängs IF | | | |
- | Joel Holmgård | Grava SK | | | |
- | Adam Larsson | Ekshärads SF | | | |
- | Zeb Nykvist | Sunne SLF | | | |
- | Arvin Sohl | Ekshärads SF | | | |
0.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
- | Meja Eriksson | Årjängs IF | | | |
0.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
- | Anton Stenmark | Brandsbols SK | | | |