Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Hornbergsloppet
2015-01-25
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anna Lindgren
Brovallens IF
2:34:13.925200
57.1p
2
Maria Backe
Stockholms RK
2:38:16.949500
+4:03.24200
55.3p
3
Helena Zingmark
Stockholms RK
2:48:03.1008200
+13:50.82900
51.5p
4
Maria Frisk
Attunda IF
2:49:21.1016000
+15:08.90700
51.0p
5
Catharina Broman
Sundbybergs IK
2:56:51.1061000
+22:38.135700
48.5p
6
Ingrid Segerberg
Hudiksvalls IF
2:57:41.1066000
+23:28.140700
48.2p
7
Kia Olofsdotter
Östervåla IF
3:02:06.1092500
+27:53.167200
46.8p
8
Marie Lindberg
Öregrunds IK
3:29:18.1255700
+55:05.330400
39.9p
-
Helena Allgulander
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Axel Bergsten
Axa SC
1:55:21.692000
82.0p
2
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
1:55:39.693800
+18.1700
81.7p
2
Pontus Nordström
Östervåla IF
1:55:39.693800
+18.1700
81.7p
4
Björn Hänninen
Högbo GOIF
1:55:59.695800
+38.3700
81.4p
5
Elis Weslien
Nybro Ski
1:59:49.718800
+4:28.26700
78.1p
6
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
2:01:39.729800
+6:18.37700
76.6p
7
Andreas Karlsson
Tunafors SK
2:01:49.730800
+6:28.38700
76.4p
8
Ronnie Löf
Högbo GOIF
2:02:09.732800
+6:48.40700
76.2p
9
Johan Myhr
Nacka Värmdö SK
2:03:20.739900
+7:59.47800
75.3p
10
Viktor Hansson
Garphyttans IF
2:04:49.748800
+9:28.56700
74.1p
11
Nicklas Johansson
Rembo IK
2:04:50.748900
+9:29.56800
74.1p
12
Björn Lystedt
Vassunda IF
2:05:39.753800
+10:18.61700
73.5p
13
Ulf Tingelöf
Kraftstaven Ski Team Förening
2:06:04.756300
+10:43.64200
73.2p
14
Stefan Gustafsson
IK Jarl Rättvik
2:07:00.761900
+11:39.69800
72.5p
15
Fredrik Åström
Gävle SK
2:07:01.762000
+11:40.69900
72.5p
16
Daniel Nilsson
OK Norrvirdarna
2:07:07.762600
+11:46.70500
72.4p
17
Henrik Wallin
AB Karl Hedin IF
2:07:08.762700
+11:47.70600
72.4p
18
Ronny Larsson
Estuna IF
2:08:18.769700
+12:57.77600
71.6p
19
Hans Andersson
Jäderfors SK
2:08:50.772900
+13:29.80800
71.2p
20
Erik Dahlström
IK Jarl Rättvik
2:10:52.785100
+15:31.93000
69.8p
21
Andreas Sandgren
Hofors Aif
2:11:22.788100
+16:01.96000
69.5p
22
Martin Ekberg
Borensbergs IF SK
2:11:34.789300
+16:13.97200
69.4p
23
Rasmus Klintberg
Gävle SK
2:11:40.789900
+16:19.97800
69.3p
24
Daniel Ehn
Surahammars SOK
2:15:53.815200
+20:32.123100
66.6p
25
Dan Stolt
SK Leksand
2:20:45.844400
+25:24.152300
63.8p
26
Jan Hasselgren
Sundbybergs IK
2:21:14.847300
+25:53.155200
63.5p
27
Sebastian Pettersson
Östervåla IF
2:21:18.847700
+25:57.155600
63.5p
28
Per Pettersson
Hägersta GF
2:21:35.849400
+26:14.157300
63.3p
29
Andreas Sembrant
Ufk
2:21:46.850500
+26:25.158400
63.2p
30
Anders Strömnes
IFK Västerås SK
2:23:49.862800
+28:28.170700
62.1p
31
Anders Frisk
Attunda OK Skidor
2:23:53.863200
+28:32.171100
62.1p
32
Anders Sjöblom
Korsnäs IF SK
2:23:58.863700
+28:37.171600
62.0p
33
Jonas Lundmark
Ufk
2:24:41.868000
+29:20.175900
61.7p
34
Johan Bäck
Dala XC Ski Team
2:25:43.874200
+30:22.182100
61.1p
35
Matti Nylund
Sigtuna OK
2:25:59.875800
+30:38.183700
61.0p
36
Fredrik Lindgren
IK Hakarpspojkarna
2:26:40.879900
+31:19.187800
60.7p
37
Lars Pettersson
Hudiksvalls IF
2:27:45.886400
+32:24.194300
60.1p
38
Lasse Nylund
Rävdun SK
2:28:05.888400
+32:44.196300
59.9p
39
Marcus Svadling
Hofors Aif
2:28:19.889800
+32:58.197700
59.8p
40
Anders Edberg
Ufk
2:30:38.903700
+35:17.211600
58.7p
41
Kenneth Nilsson
Axa SC
2:31:37.909600
+36:16.217500
58.3p
42
Kenneth Karlsson
Kimstad GOIF
2:33:27.920600
+38:06.228500
57.4p
43
Erik Nylund
Rävdun SK
2:33:35.921400
+38:14.229300
57.4p
44
Björn Lindgren
Täby IS SK
2:36:28.938700
+41:07.246600
56.1p
45
Stefan Stridh
Valbo Aif
2:37:12.943100
+41:51.251000
55.8p
46
Magnus Eriksson
Axa SC
2:38:07.948600
+42:46.256500
55.4p
47
Jonas Björk
Trollhättans SOK
2:38:52.953100
+43:31.261000
55.1p
48
Per Bielke
Utbrytarna SK
2:39:44.958300
+44:23.266200
54.7p
49
Mattias Jonsson
Årsunda IF
2:40:14.961300
+44:53.269200
54.5p
50
Joacim Bärlund
Högbo GOIF
2:40:44.964300
+45:23.272200
54.3p
51
Niklas Isaksson
Gävle SK
2:42:34.975300
+47:13.283200
53.6p
52
Svante Rusck
OK Ravinen
2:44:39.987800
+49:18.295700
52.8p
53
Peter Galyas
Täby IS SK
2:45:47.994600
+50:26.302500
52.3p
54
Mattias Lindgren
IK Hakarpspojkarna
2:48:49.1012800
+53:28.320700
51.2p
55
Niklas Wenngren
Östervåla IF
2:50:45.1024400
+55:24.332300
50.5p
56
Joel Kröjs
Åf SK
2:52:20.1033900
+56:59.341800
50.0p
57
Fedrik Hansson
IK Jarl Rättvik
2:52:28.1034700
+57:07.342600
49.9p
58
Magnus Stål
Korsnäsverkens KK
2:53:37.1041600
+58:16.349500
49.5p
59
Nils Oskar Torell
Täby IS SK
2:54:08.1044700
+58:47.352600
49.4p
60
Per Nylund
Rävdun SK
2:54:43.1048200
+59:22.356100
49.2p
61
Jonathan Hedin
No Club
2:57:23.1064200
+1:02:02.372100
48.3p
62
Per Torell
Täby IS SK
2:57:53.1067200
+1:02:32.375100
48.2p
63
David Ståhlberg
Gävle SK
3:01:16.1087500
+1:05:55.395400
47.1p
64
Linus Eriksson
Gävle SK
3:06:26.1118500
+1:11:05.426400
45.6p
65
Marcus Josefsson
Täby IS SK
3:09:15.1135400
+1:13:54.443300
44.8p
66
Erik Sjöblom
Korsnäs IF SK
3:21:02.1206100
+1:25:41.514000
41.8p
-
Fredrik Wallström
Gävle SK
23:59:58.8639700
-
-
Bill Engman
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
-
-
Mats Eriksson
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Henrik Ricknell
Järbo IF
23:59:58.8639700
-
-
Joakim Lindberg
Gävle SK
23:59:59.8639800
-
-
Nils Dahlqvist
Storviks IF
23:59:59.8639800
-
H 35
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johan Sennström
Sundbybergs IK
2:17:42.826100
65.5p
2
Jonas Nyqvist
Bålsta SK
2:37:34.945300
+19:52.119100
55.6p
3
Marcus Palovaara
Högbo GOIF
2:39:57.959600
+22:15.133400
54.6p
4
Mikael Schylander
Hofors Aif
2:43:20.979900
+25:38.153700
53.3p
5
Jim Vinsanius
IFK Västerås SK
2:43:31.981000
+25:49.154800
53.2p
6
Erik Illerhag
Gävle SK
2:43:56.983500
+26:14.157300
53.0p
7
Jonas Lindberg
Kungsgårdens SK
2:43:58.983700
+26:16.157500
53.0p
8
Håkan Björklund
Högbo GOIF
2:51:30.1028900
+33:48.202700
50.3p
9
Björn Eriksson
Gävle SK
2:51:56.1031500
+34:14.205300
50.1p
10
Erik Pihl
Axa SC
3:04:45.1108400
+47:03.282200
46.1p
11
Anders Björk
Hofors Aif
3:06:12.1117100
+48:30.290900
45.6p
12
Mikael Bodell
Storviks IF
3:48:20.1369900
+1:30:38.543700
36.1p
13
Johan Lingvall
Järbo IF
3:48:21.1370000
+1:30:39.543800
36.1p
H 40
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ulf Jansson
Östervåla IF
1:55:59.695800
81.4p
2
Lennart Holmström
IF Åland
2:07:59.767800
+12:00.71900
71.8p
3
Mattias Svärd
Gävle SK
2:08:33.771200
+12:34.75300
71.4p
4
Per-erik Ervasti
Högbo GOIF
2:09:56.779500
+13:57.83600
70.5p
5
Lars Nilsson
Stensätra SK
2:11:29.788800
+15:30.92900
69.4p
6
Fredrik Ström
Bålsta SK
2:12:03.792200
+16:04.96300
69.0p
7
Johan Flynning
Södertälje IF
2:15:27.812600
+19:28.116700
66.9p
8
Niklas Hedberg
Gävle OK
2:15:43.814200
+19:44.118300
66.7p
9
Mats Berglund
Nacka Värmdö SK
2:15:44.814300
+19:45.118400
66.7p
9
Ulf Angelsiöö
Storvreta IK
2:15:44.814300
+19:45.118400
66.7p
11
Peter Larsson
Årsunda IF
2:16:09.816800
+20:10.120900
66.5p
12
Johan Byström
Gävle SK
2:18:41.832000
+22:42.136100
65.0p
13
Anders Berglund
Åkersberga SK
2:21:46.850500
+25:47.154600
63.2p
14
Magnus Blomdahl
Nacka Värmdö SK
2:26:24.878300
+30:25.182400
60.8p
15
Per Kreij
Högbo GOIF
2:27:51.887000
+31:52.191100
60.1p
16
Magnus Zetterström
Astrazeneca IF
2:28:47.892600
+32:48.196700
59.6p
17
Patrik Vestlund
Högbo GOIF
2:29:20.895900
+33:21.200000
59.3p
18
Torbjörn Blom
Valbo Aif
2:30:01.900000
+34:02.204100
59.0p
19
Anders Möllerberg
Valbo Aif
2:30:17.901600
+34:18.205700
58.9p
20
Lars Bygden
Södertälje Nykvarn OK
2:30:23.902200
+34:24.206300
58.8p
21
Johan Östergren
Surahammars SOK
2:31:43.910200
+35:44.214300
58.2p
22
Peter Folkesson
Årsunda IF
2:33:54.923300
+37:55.227400
57.2p
23
Anders Eriksson
Medåkers IF
2:35:52.935100
+39:53.239200
56.3p
24
Anders Drakenberg
Enebybergs IF
2:36:24.938300
+40:25.242400
56.1p
25
Tony Olsson
Hofors Aif
2:37:08.942700
+41:09.246800
55.8p
26
Jan Karlsson
OK Borgen
2:38:12.949100
+42:13.253200
55.3p
27
Tomas Sundqvist
Gävle SK
2:38:18.949700
+42:19.253800
55.3p
28
Reine Eklund
IFK Västerås SK
2:38:27.950600
+42:28.254700
55.2p
29
Roger Broström
Surahammars SOK
2:40:27.962600
+44:28.266700
54.4p
30
Mattias Andersson
Spirit IF
2:43:15.979400
+47:16.283500
53.3p
31
David Levrén
Dala-Floda IF
2:43:42.982100
+47:43.286200
53.1p
32
Ulric Hillstedt
IK Vavd
2:44:14.985300
+48:15.289400
52.9p
33
Lars-Tony Nyström
Årsunda IF
2:45:04.990300
+49:05.294400
52.6p
34
Erik Sterner
Ufk
2:45:14.991300
+49:15.295400
52.5p
35
Jimmy Pettersson
Hedesunda IF
2:45:59.995800
+50:00.299900
52.3p
36
Paul Hager
Axa SC
2:46:07.996600
+50:08.300700
52.2p
37
Sami Maliniemi
Skutskärs OK
2:48:54.1013300
+52:55.317400
51.2p
38
Tomas Rundgren
Järbo IF
2:49:21.1016000
+53:22.320100
51.0p
39
Krister Abramsson
Hofors Aif
2:49:33.1017200
+53:34.321300
51.0p
40
Peter Björklund
Axa SC
2:49:38.1017700
+53:39.321800
50.9p
41
Fredrik Eljas
Dala XC Ski Team
2:50:28.1022700
+54:29.326800
50.6p
42
Magnus Svärd
Storviks IF
2:50:46.1024500
+54:47.328600
50.5p
43
Rikard Westman
Axa SC
2:54:42.1048100
+58:43.352200
49.2p
44
Pär Petterson
Axa SC
2:55:03.1050200
+59:04.354300
49.1p
45
Lars Hinders
Axa SC
2:55:37.1053600
+59:38.357700
48.9p
46
Stefan Falk
Valbo Aif
2:56:57.1061600
+1:00:58.365700
48.5p
47
Nicklas Ekbom
Högbo GOIF
2:57:46.1066500
+1:01:47.370600
48.2p
48
Johan Lagerkvist
IFK Västerås SK
3:00:01.1080000
+1:04:02.384100
47.5p
49
Johan Dotzauer
Högbo GOIF
3:00:34.1083300
+1:04:35.387400
47.3p
50
Rickard Thernström
Astrazeneca IF
3:01:23.1088200
+1:05:24.392300
47.1p
51
Pontus Mattsson
Öregrunds IK
3:01:44.1090300
+1:05:45.394400
47.0p
52
Thomas Wedin
Mariestads FK
3:04:25.1106400
+1:08:26.410500
46.2p
53
Jan Axelsson
Högbo GOIF
3:05:33.1113200
+1:09:34.417300
45.8p
54
Niklas Häggström
Axa SC
3:06:50.1120900
+1:10:51.425000
45.5p
55
Torbjörn Nordling
Högbo GOIF
3:07:01.1122000
+1:11:02.426100
45.4p
56
Henrik Lundberg
Axa SC
3:09:27.1136600
+1:13:28.440700
44.7p
57
Johan Huhtamaa
Spirit IF
3:17:07.1182600
+1:21:08.486700
42.7p
-
Leif Graaf
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Magnus Karlsson
Häverödals IF
23:59:58.8639700
-
-
Niklas Hammarlund
Ockelbo SK
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Fridner
Axa SC
23:59:59.8639800
-
H 50
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mikael Anderäng
Brovallens IF
2:04:50.748900
74.1p
2
Jan Östlund
Högbo GOIF
2:10:24.782300
+5:34.33300
70.1p
3
Kjell Lindroth
Högbo GOIF
2:22:26.854500
+17:36.105500
62.9p
4
Tomas Wahlund
Högbo GOIF
2:23:43.862200
+18:53.113200
62.2p
5
Anders Rönnlund
Järbo IF
2:24:03.864200
+19:13.115200
62.0p
6
Peter Gyulai
Sundbybergs IK
2:25:40.873900
+20:50.124900
61.2p
7
Erik Brisenheim
Stockholms RK
2:29:51.899000
+25:01.150000
59.1p
8
Leif Åhman
Hägersta GF
2:31:31.909000
+26:41.160000
58.3p
9
Gunnar Lindahl
Sundbybergs IK
2:31:56.911500
+27:06.162500
58.1p
10
Peter Lundin
Östervåla IF
2:32:12.913100
+27:22.164100
58.0p
11
Mikael Rönnlund
Ockelbo SK
2:32:31.915000
+27:41.166000
57.8p
12
Patrick Pring
Botkyrka
2:38:23.950200
+33:33.201200
55.3p
13
Magnus Wennberg
Föreningen IKJ Haninge
2:38:44.952300
+33:54.203300
55.1p
14
Martin Myhrberg
Ockelbo SK
2:39:37.957600
+34:47.208600
54.8p
15
Arne Wenngren
Östervåla IF
2:44:12.985100
+39:22.236100
52.9p
16
Jan Beijbom
IFK Västerås SK
2:48:06.1008500
+43:16.259500
51.5p
17
Stellan Österberg
Ufk
2:49:22.1016100
+44:32.267100
51.0p
18
Anders Wilkenson
Gävle SK
2:50:05.1020400
+45:15.271400
50.8p
19
Peter Bergström
Åshammars IK
2:50:39.1023800
+45:49.274800
50.6p
20
Mårten Källström
IFK Sala
2:51:21.1028000
+46:31.279000
50.3p
21
Gunnar Hedlund
Spirit IF
2:52:25.1034400
+47:35.285400
50.0p
22
Niko Tapanila
Storvreta IK
2:55:06.1050500
+50:16.301500
49.1p
23
Lennart Hägg
Axa SC
2:57:51.1067000
+53:01.318000
48.2p
24
Peter Turesson
Axa SC
2:58:24.1070300
+53:34.321300
48.0p
25
Jan Lindell
Vassunda IF
3:06:02.1116100
+1:01:12.367100
45.7p
26
Niclas Grunewald
IFK Lidingö SOK
3:06:37.1119600
+1:01:47.370600
45.5p
27
Johnny Murhagen
Högbo GOIF
3:07:58.1127700
+1:03:08.378700
45.1p
28
Michael Johansson
Hammarby IF SF
3:08:56.1133500
+1:04:06.384500
44.9p
29
Patrik Fors
Attunda OK Skidor
3:14:24.1166300
+1:09:34.417300
43.4p
-
Lars Lundeborg
Täby IS SK
23:59:58.8639700
-
-
Per Edenhamn
Almunge IK
23:59:58.8639700
-
-
Göran Persson
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Hans Olsén
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
H 60
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lars Nilsson
Valbo Aif
2:11:25.788400
69.5p
2
Jan-Olof Löfgren
Brovallens IF
2:15:46.814500
+4:21.26000
66.7p
3
Rolf Lindgren
Brovallens IF
2:26:48.880700
+15:23.92200
60.6p
4
Stefan Bergkvist
Högbo GOIF
2:27:38.885700
+16:13.97200
60.2p
5
Björn Robert Lindberg
Öregrunds IK
2:29:08.894700
+17:43.106200
59.4p
6
Kjell Lidholm
IFK Hedemora SK
2:55:05.1050400
+43:40.261900
49.1p
7
Kent Olofsson
Sundbybergs IK
3:06:55.1121400
+55:30.332900
45.4p
8
Ove Johansson
Fjärdhundra SK
3:07:04.1122300
+55:39.333800
45.4p
D 20
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johanna Cavallin
Högbo GOIF
1:14:27.446600
60.5p
2
Emma Bengtsson
Årsunda IF
1:19:43.478200
+5:16.31500
56.2p
3
Elin Karlsson
OK Borgen
1:19:56.479500
+5:29.32800
56.0p
4
Alexandra Högblad
Gävle SK
1:36:11.577000
+21:44.130300
45.9p
Logga in för att slippa de här annonserna
5
Elin Forsberg
Årsunda IF
1:44:41.628000
+30:14.181300
41.9p
6
Magdalena Pölder
IFK Sala
1:47:54.647300
+33:27.200600
40.6p
-
Ebba Björk
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
D 21
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Olivia Hansson
Garphyttans IF
1:05:03.390200
70.2p
2
Emma Ivarsson
Årsunda IF
1:09:04.414300
+4:01.24000
65.7p
3
Emma Bergman
IK Rex
1:09:22.416100
+4:19.25800
65.4p
4
Elin Lind
Strömsbergs IF
1:25:07.510600
+20:04.120300
52.3p
5
Anna Berggren
Gävle SK
1:29:49.538800
+24:46.148500
49.4p
6
Camilla Näslund
Högbo GOIF
1:33:47.562600
+28:44.172300
47.2p
7
Sara Jobs
Clas Ohlson IF
1:42:10.612900
+37:07.222600
43.0p
8
Kristina Eidhagen
Högbo GOIF
1:48:02.648100
+42:59.257800
40.6p
9
Sara Granqvist
Kungsgårdens SK
1:55:41.694000
+50:38.303700
37.7p
10
Maria Lööf
Clas Ohlson IF
2:09:55.779400
+1:04:52.389100
33.4p
-
Christina Söderberg
Stockholm
23:59:59.8639800
-
H 20
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
57:12.343100
81.0p
2
Simon Jonsson
Storviks IF
1:03:11.379000
+5:59.35800
72.5p
3
Joakim Ståhl
Järbo IF
1:04:53.389200
+7:41.46000
70.4p
4
Martin Persson
Årsunda IF
1:07:07.402600
+9:55.59400
67.8p
5
Dennis Lindberget
Älvdalens IF SK
1:07:40.405900
+10:28.62700
67.2p
6
Anton Källström
IFK Sala
1:19:14.475300
+22:02.132100
56.6p
7
Johan Nordling
Högbo GOIF
1:25:05.510400
+27:53.167200
52.4p
D 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sussane Rosberg
Högbo GOIF
2:53:22.1040100
49.6p
2
Mari Palm
Peab Fritid
3:27:28.1244700
+34:06.204500
40.3p
3
Martina Johnson
Valbo Aif
3:27:30.1244900
+34:08.204700
40.3p
4
Hanna Heikkinen
Hybo AIK
3:40:46.1324500
+47:24.284300
37.5p
5
Katarina Fors
Attunda OK Skidor
3:41:12.1327100
+47:50.286900
37.4p
6
Sara Wärnhem
Axa SC
4:17:07.1542600
+1:23:45.502400
31.6p
-
Eleonora Lundström
No Club
23:59:58.8639700
-
-
Sara Lundholm
Gävle
23:59:58.8639700
-
-
Frida Ryholt
No Club
23:59:58.8639700
-
H 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johan Ståhlberg
Axa SC
2:42:23.974200
53.6p
2
Pether Oscarsson
No Club
2:48:28.1010700
+6:05.36400
51.3p
3
Jörgen Flink
Tärnsjö IF
2:54:06.1044500
+11:43.70200
49.4p
4
Magnus Ström
Uppsala
2:54:44.1048300
+12:21.74000
49.2p
5
Rolf Ström
Västberga PF
2:54:56.1049500
+12:33.75200
49.1p
6
Niklas Persson
Högbo GOIF
2:55:18.1051700
+12:55.77400
49.0p
7
Emil Brandel
Östervåla IF
3:00:07.1080600
+17:44.106300
47.5p
8
Jens Andersson
OK Roslagen
3:01:37.1089600
+19:14.115300
47.0p
9
Rasmus Flink
Tärnsjö IF
3:04:07.1104600
+21:44.130300
46.3p
10
Charles Ahlzén
Spirit IF
3:05:12.1111100
+22:49.136800
45.9p
11
Andreas Bladfält
Rejlers IF
3:08:03.1128200
+25:40.153900
45.1p
12
Björn Flink
Åshammars IK
3:08:57.1133600
+26:34.159300
44.9p
13
Stefan Eliasson
Täby Kom. Motion i
3:12:38.1155700
+30:15.181400
43.9p
14
Måns Jansson
Östervåla IF
3:22:18.1213700
+39:55.239400
41.5p
15
Martin Lindberg
Öregrunds IK
3:24:29.1226800
+42:06.252500
41.0p
16
Leif Karlsson
Kungsgårdens SK
3:27:17.1243600
+44:54.269300
40.3p
17
Per Eriksson
Handelsbankens IF
3:30:13.1261200
+47:50.286900
39.7p
18
Johnny Nilsson
Gävle SK
3:30:19.1261800
+47:56.287500
39.7p
19
Anders Lund
Västberga PF
3:30:58.1265700
+48:35.291400
39.5p
20
Michael Grimsland
Friskis och Svettis
3:31:38.1269700
+49:15.295400
39.4p
21
Anders Lundholm
Gävle
3:34:22.1286100
+51:59.311800
38.8p
22
Niklas Berglin
Täby
3:37:13.1303200
+54:50.328900
38.2p
23
Peter Tångeryd
Axa SC
3:45:07.1350600
+1:02:44.376300
36.7p
24
Andreas Byström
Scania IF
3:51:48.1390700
+1:09:25.416400
35.5p
25
Michael Nyman
Axa SC
3:57:18.1423700
+1:14:55.449400
34.6p
25
Peter Herlitz
Saltsjöbadens SLK
3:57:18.1423700
+1:14:55.449400
34.6p
27
Jan Nygård
Spirit IF
4:30:49.1624800
+1:48:26.650500
29.8p
-
Jan Berglund
Ockelbo SK
23:59:58.8639700
-
D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Maja Andersson
Ockelbo SK
1:20:09.480800
55.9p
2
Maria Berglöf
Årsunda IF
1:27:18.523700
+7:09.42800
50.9p
3
Desiree Högblad
Stockholm
1:35:57.575600
+15:48.94700
46.0p
4
Lisa Ström
Uppsala
1:36:02.576100
+15:53.95200
46.0p
5
Maja Landström
Gävle SK
1:39:08.594700
+18:59.113800
44.4p
6
Moa Gustafsson
Enhörna IF
1:39:34.597300
+19:25.116400
44.2p
7
Helena Högblad
Gävle SK
1:40:15.601400
+20:06.120500
43.9p
8
Erika Fletcher
Skyttorp IF
1:40:43.604200
+20:34.123300
43.7p
9
Maria Gustafsson
IFK Grängesberg SK
1:45:20.631900
+25:11.151000
41.7p
10
Katharina Hasselgren
Täby
1:49:13.655200
+29:04.174300
40.1p
11
Lisa Enarsson
Stockholm
1:56:45.700400
+36:36.219500
37.4p
12
Tanja-birgit Söderström
IFK Sala
2:41:19.967800
+1:21:10.486900
26.6p
13
Jannica Pettersson
Axa SC
3:02:23.1094200
+1:42:14.613300
23.4p
14
Camilla Andersson
Axa SC
3:06:07.1116600
+1:45:58.635700
23.0p
H 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sven Persson
Årsunda IF
1:09:00.413900
65.8p
2
Oscar Persson
Årsunda IF
1:13:46.442500
+4:46.28500
61.1p
3
Christer Eriksson
Strömsbergs IF
1:17:31.465000
+8:31.51000
57.9p
4
Alex Vinsanius
IFK Västerås SK
1:24:30.506900
+15:30.92900
52.8p
5
Bernt Gustafsson
IFK Grängesberg SK
1:27:55.527400
+18:55.113400
50.5p
6
Johan Edenhamn
Almunge IK
1:38:11.589000
+29:11.175000
44.9p
7
Jonas Broman
Sundbybergs IK
1:41:53.611200
+32:53.197200
43.2p
8
Thomas Eriksson
Stockholm
1:53:21.680000
+44:21.266000
38.6p
9
David Söderström
IFK Sala
1:58:36.711500
+49:36.297500
36.8p
-
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Högblad
Gävle SK
23:59:59.8639800
-