Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ulricehamnsloppet
2015-02-01
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 578[
1
2
]
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johanna Sundström
Hestra IF
2:25:31.873000
61.8p
2
Anna Green
Eksjö SOK
2:39:22.956100
+13:51.83000
54.9p
3
Åsa Brusehed
IK Stern
2:46:02.996100
+20:31.123000
52.1p
4
Susanne Gedda
SK Hylte
2:49:04.1014300
+23:33.141200
50.9p
5
Sofia Davidsson
Ölmstads IS
2:49:20.1015900
+23:49.142800
50.8p
6
Ingemo Ilander
IK Stern
2:51:46.1030500
+26:15.157400
49.9p
7
Julia Nayström
Tenhults SOK
2:54:11.1045000
+28:40.171900
49.1p
8
Inger-lise Eriksen
Eds SK
3:02:59.1097800
+37:28.224700
46.1p
9
Cecilia Bonander
Ulricehamns IF
3:07:20.1123900
+41:49.250800
44.8p
10
Berith Karlsson
Sya SK
3:12:02.1152100
+46:31.279000
43.5p
11
Annika Fredén
IF Ski Team Skåne
3:13:41.1162000
+48:10.288900
43.0p
12
Annika Nilsson
Halmstad Garnisons Idrottsförening
3:25:13.1231200
+59:42.358100
40.1p
13
Johanna Lind
IK Ymer
3:25:22.1232100
+59:51.359000
40.0p
14
Erica Skåål
OK Alehof
3:27:27.1244600
+1:01:56.371500
39.6p
15
Mia Söderberg
IFK Helsingborg
3:29:03.1254200
+1:03:32.381100
39.2p
16
Lisa Josefsson
Axa SC
3:32:24.1274300
+1:06:53.401200
38.5p
17
Maria Westeman
IFK Helsingborg
3:32:56.1277500
+1:07:25.404400
38.3p
18
Malin Karlsson
Falcon Sports Club
3:40:59.1325800
+1:15:28.452700
36.7p
19
Sharon Plotzki
IK Ymer
3:44:32.1347100
+1:19:01.474000
36.0p
20
Malin Svensson
IK Hakarpspojkarna
4:06:04.1476300
+1:40:33.603200
32.3p
21
Helena Sjövall
IK Stern
4:13:39.1521800
+1:48:08.648700
31.2p
-
Anna Hellner
IF Ski Team Skåne
23:59:58.8639700
-
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Martin Gotting
Ulricehamns IF
1:58:07.708600
82.4p
2
Peo Svahn
Boxholm-ekeby SK
1:58:08.708700
+1
82.3p
3
Oskar Lund
IF Hallby SOK
1:58:12.709100
+5.400
82.3p
4
Mattias Carlzon
Ulricehamns IF
2:00:51.725000
+2:44.16300
79.7p
5
Gustaf Ljungberg
Ulricehamns IF
2:03:28.740700
+5:21.32000
77.3p
6
Daniel Abrahamsson
Borås SK
2:04:28.746700
+6:21.38000
76.5p
7
Peter Gustavsson
OK Stigen Värnamo
2:04:43.748200
+6:36.39500
76.3p
8
Jesper Nilsson
Ulricehamns IF
2:05:13.751200
+7:06.42500
75.8p
9
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
2:06:18.757700
+8:11.49000
74.9p
10
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
2:06:29.758800
+8:22.50100
74.8p
11
Johan Palmer
IF Hallby SOK
2:07:02.762100
+8:55.53400
74.3p
12
Simon Magnusson
IK Stern
2:08:14.769300
+10:07.60600
73.4p
13
Johannes Carlzén
Ulricehamns IF
2:08:16.769500
+10:09.60800
73.3p
14
Niclas Hansson
Burseryds IF
2:08:33.771200
+10:26.62500
73.1p
15
Mattias Nygren
Ulricehamns IF
2:09:49.778800
+11:42.70100
72.1p
16
Erik Karlsson
OK Alehof
2:09:55.779400
+11:48.70700
72.1p
17
Dick Gustafsson
OK Landehof
2:10:30.782900
+12:23.74200
71.6p
18
Peter Nilsson
Ölmstads IS
2:11:35.789400
+13:28.80700
70.8p
19
Marcus Vestlund
IF Ski Team Skåne
2:11:42.790100
+13:35.81400
70.7p
20
Simon Solsjö
Vreta Somk
2:11:42.790100
+13:35.81400
70.7p
21
Pär Ekelund
Borås SK
2:12:30.794900
+14:23.86200
70.1p
22
Andreas Thern
OK Skogshjortarna
2:14:50.808900
+16:43.100200
68.5p
23
Christoffer Fornander
FK Finn
2:15:24.812300
+17:17.103600
68.1p
24
Niklas Backåberg
OK Kulligshof
2:16:10.816900
+18:03.108200
67.6p
25
Gary Larsson
OK Skogshjortarna
2:16:26.818500
+18:19.109800
67.4p
26
Joakim Jonsson
Eksjö SOK
2:16:41.820000
+18:34.111300
67.2p
27
Anders Olsson
Borås GIF
2:16:44.820300
+18:37.111600
67.2p
28
Lars Olsson
Hestra IF
2:17:08.822700
+19:01.114000
66.9p
29
Markus Johansson
Göteborgs Skidklubb
2:17:17.823600
+19:10.114900
66.8p
30
Mårten Larsson
IF Ski Team Skåne
2:17:41.826000
+19:34.117300
66.6p
31
David Fransson
ASK Växjö
2:17:53.827200
+19:46.118500
66.5p
32
Martin Kristensson
Öxabäck Vik
2:18:00.827900
+19:53.119200
66.4p
33
Jimmy Friestad
IK Stern
2:18:29.830800
+20:22.122100
66.1p
34
Carl-johan Medin
Axa SC
2:18:56.833500
+20:49.124800
65.8p
35
Peter Bernroth
Burseryds IF
2:19:08.834700
+21:01.126000
65.6p
36
Oskar Henriksson
IF Ski Team Skåne
2:19:14.835300
+21:07.126600
65.6p
37
Adam Olausson
IK Trasten
2:19:30.836900
+21:23.128200
65.4p
38
Markus Qvarnström
IK Hakarpspojkarna
2:19:45.838400
+21:38.129700
65.3p
39
Johan Käll
Borås GIF
2:20:21.842000
+22:14.133300
64.9p
40
Calle Stenberg
OK Skogshjortarna
2:20:22.842100
+22:15.133400
64.9p
41
Daniel Björndahl
Kungälvs OK
2:20:31.843000
+22:24.134300
64.8p
42
Magnus Pettersson
Burseryds IF
2:20:39.843800
+22:32.135100
64.7p
43
Daniel Pettersson
IFK Sala
2:20:50.844900
+22:43.136200
64.6p
44
Tobias Hendén
IK Högaborgs Atleter
2:21:04.846300
+22:57.137600
64.4p
45
David Elgh
IK Vista
2:21:28.848700
+23:21.140000
64.2p
46
Magnus Bernhed
Sävedalens AIK
2:21:50.850900
+23:43.142200
64.0p
47
Björn Svernhage
IF Rigor
2:21:51.851000
+23:44.142300
64.0p
48
William Andreasson
IK Högaborgs Atleter
2:22:03.852200
+23:56.143500
63.9p
49
Torvald Gunnarsson
Landsbro IF Skidor
2:22:05.852400
+23:58.143700
63.8p
50
Jonas Sörensson
Borås SK
2:22:26.854500
+24:19.145800
63.6p
51
Clas Olsson
Äspereds IF
2:22:33.855200
+24:26.146500
63.6p
52
Robert Davidsson
Ölmstads IS
2:22:33.855200
+24:26.146500
63.6p
53
Viktor Johansson
Lekeryd-svarttorps SK
2:22:47.856600
+24:40.147900
63.4p
54
Erik Gross
Eksjö SOK
2:23:02.858100
+24:55.149400
63.3p
55
Emil Tiberg
Boxholm-ekeby SK
2:23:10.858900
+25:03.150200
63.2p
56
Jonas Mårtensson
OK Landehof
2:23:44.862300
+25:37.153600
62.9p
57
Mikael Svensson
FK Herkules
2:23:49.862800
+25:42.154100
62.8p
58
Magnus Edgren
Lekeryd-svarttorps SK
2:23:59.863800
+25:52.155100
62.7p
59
Erik Lindkvist
Sjövalla FK
2:24:01.864000
+25:54.155300
62.7p
60
Andreas Davidson
Borås GIF
2:24:39.867800
+26:32.159100
62.3p
61
Jesper Larsen
Ks-ski
2:24:44.868300
+26:37.159600
62.3p
62
Martin Höglund
Sundbybergs IK
2:25:23.872200
+27:16.163500
61.9p
63
Christer Nordberg
Göteborg-majorna OK
2:25:23.872200
+27:16.163500
61.9p
64
Magnus Carlander
Fristad Goif
2:25:39.873800
+27:32.165100
61.8p
65
Christer Liljegren
Stenkyrka IF
2:25:55.875400
+27:48.166700
61.6p
66
Joakim Svensson
IK Hakarpspojkarna
2:25:57.875600
+27:50.166900
61.6p
67
Adam Rohr
Nässjö Ski
2:26:00.875900
+27:53.167200
61.6p
68
Henrik Ramstedt
Kimstad Goif
2:26:18.877700
+28:11.169000
61.4p
69
Mikael Nilsson
Landsbro IF Skidor
2:26:21.878000
+28:14.169300
61.4p
70
Christian Sundewall
IF Ski Team Skåne
2:26:25.878400
+28:18.169700
61.3p
71
Ronny Bengtsson Bengtsson
Tormestorps IF
2:26:41.880000
+28:34.171300
61.2p
72
Mikael Samuelsson
IK Ymer
2:26:45.880400
+28:38.171700
61.2p
73
Michael Johansson
IK Stern
2:26:52.881100
+28:45.172400
61.1p
74
Daniel Åkerberg
Hestra IF
2:27:29.884800
+29:22.176100
60.8p
75
Mikael Karlsson
Tormestorps IF
2:27:39.885800
+29:32.177100
60.7p
76
Per-anders Fransson
Lenhovda IF
2:27:43.886200
+29:36.177500
60.6p
77
Sören Karlsson
Tormestorps IF
2:27:49.886800
+29:42.178100
60.6p
78
Johan Gustafsson
OK Landehof
2:27:54.887300
+29:47.178600
60.5p
79
Mats Kvarnström
Skogsbygdens IF
2:28:04.888300
+29:57.179600
60.4p
80
Benjamin Ericsson
Äspereds IF
2:28:05.888400
+29:58.179700
60.4p
81
Ivan Scheblykin
IF Ski Team Skåne
2:28:07.888600
+30:00.179900
60.4p
82
Filip Johansson
Hestra IF
2:28:19.889800
+30:12.181100
60.3p
83
Jörgen Lindgren
IK Stern
2:28:20.889900
+30:13.181200
60.3p
84
Lennart Bengtsson
Falkenbergs OK
2:28:30.890900
+30:23.182200
60.2p
85
Roland Börjesson
Tranemo IF Skidor
2:28:35.891400
+30:28.182700
60.2p
86
Markus Barkestedt
OK Kulligshof
2:29:01.894000
+30:54.185300
59.9p
87
Fredrik Almqvist
Skogsbygdens IF
2:29:28.896700
+31:21.188000
59.7p
88
Gustav Sterner
Köla AIK
2:29:31.897000
+31:24.188300
59.7p
89
Marcus Sennevik
IK Hakarpspojkarna
2:29:48.898700
+31:41.190000
59.5p
90
Fredrik Wessberg
OK Landehof
2:29:51.899000
+31:44.190300
59.5p
91
Patrik Hedemyr
Hindås SK
2:29:55.899400
+31:48.190700
59.5p
92
Andreas Mäkinen
Äspereds IF
2:30:07.900600
+32:00.191900
59.4p
93
John Eriksson
IK Trasten
2:30:13.901200
+32:06.192500
59.3p
94
Ulrik Svensson
IF Hallby SOK
2:30:30.902900
+32:23.194200
59.2p
95
Simon Rolfsson
Ölmstads IS
2:30:36.903500
+32:29.194800
59.1p
96
Carl Nymann
IF Ski Team Skåne
2:31:03.906200
+32:56.197500
58.9p
97
Anders Ådahl
Mölndal Outdoor IF
2:31:05.906400
+32:58.197700
58.9p
98
BO Jensen
Københavns Skiklub
2:31:18.907700
+33:11.199000
58.7p
99
Oscar Lipschutz
Axa SC
2:31:48.910700
+33:41.202000
58.5p
100
Christer Bengtsson
IK Uven
2:31:50.910900
+33:43.202200
58.5p
101
Björn Lindkvist
Sjövalla FK
2:32:05.912400
+33:58.203700
58.4p
102
Magnus A Frånlund
IK Stern
2:32:07.912600
+34:00.203900
58.3p
103
Jerker Fritzell
SK Hylte
2:32:14.913300
+34:07.204600
58.3p
104
Emil Hedrén
FK Friskus-varberg
2:32:26.914500
+34:19.205800
58.2p
105
Ulf Claesson
IK Högaborgs Atleter
2:32:29.914800
+34:22.206100
58.2p
106
Magnus Lövgren
IK Trasten
2:32:34.915300
+34:27.206600
58.1p
107
Johan Gustavsson
Skogsbygdens IF
2:33:02.918100
+34:55.209400
57.9p
108
Rasmus Søndergaard Frederiksen
Aarhus Skiklub
2:33:03.918200
+34:56.209500
57.9p
109
Staffan Engdegård
IF Rigor
2:33:09.918800
+35:02.210100
57.8p
110
Björn Börjesson
Trollhättan SOK
2:33:40.921900
+35:33.213200
57.6p
111
Per Orestig
OK Gränsen
2:33:58.923700
+35:51.215000
57.4p
112
Johan Engström
IK Stern
2:34:13.925200
+36:06.216500
57.3p
113
Daniel Åstrand
IF Hallby SOK
2:34:19.925800
+36:12.217100
57.3p
114
Fredrik Svensson
OK Dacke
2:34:27.926600
+36:20.217900
57.2p
115
Hans Larsson
Eds SK
2:34:34.927300
+36:27.218600
57.1p
116
Robert Larsson
IK Högaborgs Atleter
2:34:46.928500
+36:39.219800
57.0p
117
Peter Andersson
Gnosjö FK
2:34:47.928600
+36:40.219900
57.0p
117
Robin Larsen
Intersport IF
2:34:47.928600
+36:40.219900
57.0p
119
Jan Hindér
Volvo IF
2:34:50.928900
+36:43.220200
57.0p
120
Kristian Persson
FK Friskus-varberg
2:34:51.929000
+36:44.220300
57.0p
121
Jan Svernhage
IF Rigor
2:35:02.930100
+36:55.221400
56.9p
122
Viktor Solsjö
Ölmstads IS
2:35:28.932700
+37:21.224000
56.7p
123
Johan Jendholm
IF Ski Team Skåne
2:36:17.937600
+38:10.228900
56.3p
124
Hans Torsborn
IK Högaborgs Atleter
2:36:25.938400
+38:18.229700
56.3p
125
Benny Woentin
Eksjö SOK
2:36:26.938500
+38:19.229800
56.3p
126
Sebastian Persson
Äspereds IF
2:36:43.940200
+38:36.231500
56.1p
127
Viktor Johansson
IK Hakarpspojkarna
2:36:44.940300
+38:37.231600
56.1p
128
Torben Okkels
Københavns Skiklub
2:36:49.940800
+38:42.232100
56.1p
129
Fredrik Almers
IK Hakarpspojkarna
2:37:00.941900
+38:53.233200
56.0p
130
Jacob Almers
IK Hakarpspojkarna
2:37:01.942000
+38:54.233300
56.0p
131
Niklas Lundmark
Vissefjärda Goif
2:37:09.942800
+39:02.234100
55.9p
132
Tomas Johansson
IK Hakarpspojkarna
2:37:17.943600
+39:10.234900
55.9p
133
Martin Andersson
IK Stern
2:37:20.943900
+39:13.235200
55.8p
134
Fredrik Persson
IK Stern
2:37:41.946000
+39:34.237300
55.7p
135
Mikael Simon
FK Finn
2:37:44.946300
+39:37.237600
55.7p
136
Tony Christersson
Lenhovda IF
2:37:54.947300
+39:47.238600
55.6p
137
Per-anders Lindén
Axa SC
2:38:18.949700
+40:11.241000
55.4p
138
Peter Bråhn
Burseryds IF
2:38:26.950500
+40:19.241800
55.3p
139
Jerzy Krol
Björnstorps IF
2:38:47.952600
+40:40.243900
55.2p
140
Erik Bresky
IK Ymer
2:39:14.955300
+41:07.246600
55.0p
141
Daniel Altgärde
Jönköpings OK
2:39:34.957300
+41:27.248600
54.8p
142
Jimmy Ronstad
Överlida IK
2:40:00.959900
+41:53.251200
54.6p
143
Niklas Einarsson
Lenhovda IF
2:40:30.962900
+42:23.254200
54.4p
144
Pontus Enhager
OK Landehof
2:40:36.963500
+42:29.254800
54.4p
145
Daniel Lindman
IF Ski Team Skåne
2:40:38.963700
+42:31.255000
54.4p
146
Tobias Johansson
IF Hallby SOK
2:40:58.965700
+42:51.257000
54.2p
147
Henrik Gustafsson
Skogsbygdens IF
2:41:20.967900
+43:13.259200
54.1p
148
Daniel Olsson
Äspereds IF
2:42:05.972400
+43:58.263700
53.7p
149
Magnus Jöborn
Lerums SOK
2:42:12.973100
+44:05.264400
53.7p
150
Magnus Riisgaard
Anderstorps OK
2:43:05.978400
+44:58.269700
53.3p
151
Jonathan Hansson
Burseryds IF
2:43:07.978600
+45:00.269900
53.3p
152
Jonathan Ericsson
Äspereds IF
2:43:14.979300
+45:07.270600
53.3p
153
Emil Östlin
IK Hakarpspojkarna
2:43:18.979700
+45:11.271000
53.2p
154
Mattias Luukkonen
OK Landehof
2:43:28.980700
+45:21.272000
53.2p
155
Oskar Örmander
Eksjö SOK
2:43:31.981000
+45:24.272300
53.1p
156
Carl-fredrik Ekstrand
Landsbro IF Skidor
2:43:41.982000
+45:34.273300
53.1p
157
Andreas Andersson
IF Ski Team Skåne
2:44:24.986300
+46:17.277600
52.8p
158
Jörgen Jindö
IK Stern
2:44:25.986400
+46:18.277700
52.8p
159
Dennis Svensson
IFK Stockaryd
2:44:25.986400
+46:18.277700
52.8p
160
Anders Svahn
IF Ski Team Skåne
2:44:28.986700
+46:21.278000
52.8p
161
Jonas Rölander
Borås SK
2:44:42.988100
+46:35.279400
52.7p
162
Uffe Kåre Rasmussen
Københavns Skiklub
2:44:44.988300
+46:37.279600
52.6p
163
William Blomkvist
Mullsjö SOK
2:44:46.988500
+46:39.279800
52.6p
164
Mattias Nilsson
Hultsfreds LK
2:44:55.989400
+46:48.280700
52.6p
165
Per Rudin
Sya SK
2:46:23.998200
+48:16.289500
52.0p
166
Fredrik Cervin
IFK Helsingborg
2:46:28.998700
+48:21.290000
51.9p
167
Niclas Johansson
Björnstorps IF
2:46:33.999200
+48:26.290500
51.9p
168
Pierre Björkli
Borås SK
2:46:37.999600
+48:30.290900
51.9p
169
Markus Malmén
Elmhults SC
2:46:40.999900
+48:33.291200
51.9p
170
Mats Franzén
Ulricehamns IF
2:47:29.1004800
+49:22.296100
51.5p
171
Linus Andersson
Gnosjö FK
2:47:48.1006700
+49:41.298000
51.4p
172
Joakim Rölander
Borås SK
2:48:20.1009900
+50:13.301200
51.2p
173
Håkan Altgärde
Jönköpings OK
2:49:02.1014100
+50:55.305400
50.9p
174
Filip Wärnelöv
Gnosjö FK
2:49:08.1014700
+51:01.306000
50.9p
175
Patric Smedberg
Elmhults SC
2:50:10.1020900
+52:03.312200
50.5p
176
Mikael Karlsson
Axa SC
2:50:18.1021700
+52:11.313000
50.5p
177
Joakim Björkqvist
OK Nackhe
2:51:43.1030200
+53:36.321500
49.9p
178
Per-olof Svensson
Lekeryd-svarttorps SK
2:52:47.1036600
+54:40.327900
49.6p
Logga in för att slippa de här annonserna
179
Thomas Svensson
Hvetlanda SK
2:53:12.1039100
+55:05.330400
49.4p
180
Jonathan Lindén
Axa SC
2:53:38.1041700
+55:31.333000
49.2p
181
Håkan Camper
IF Ski Team Skåne
2:53:57.1043600
+55:50.334900
49.1p
182
Johan Åberg
OK Landehof
2:54:05.1044400
+55:58.335700
49.1p
183
David Moldin
Volvo IF
2:54:07.1044600
+56:00.335900
49.1p
184
Simon Torstensson
Axa SC
2:54:15.1045400
+56:08.336700
49.0p
185
Christian Boye
Københavns Skiklub
2:54:31.1047000
+56:24.338300
48.9p
186
Fredrik Bjuveus
IK Ymer
2:54:54.1049300
+56:47.340600
48.8p
187
Joachim Holmberg
IK Högaborgs Atleter
2:55:14.1051300
+57:07.342600
48.7p
188
Morten Gamborg-nielsen
Lima IF
2:55:16.1051500
+57:09.342800
48.7p
189
Kimmo Kurkinen
Borås GIF
2:55:51.1055000
+57:44.346300
48.5p
190
Ola Alsén
Axa SC
2:56:06.1056500
+57:59.347800
48.4p
191
Johan Axelsson
IFK Helsingborg
2:57:01.1062000
+58:54.353300
48.1p
192
Vidar Augustin
Fredrikstad IF
2:57:17.1063600
+59:10.354900
48.0p
193
Christoffer Nilsson
Tormestorps IF
2:57:21.1064000
+59:14.355300
48.0p
194
Peter Ravn Brinck
Københavns Skiklub
2:57:36.1065500
+59:29.356800
47.9p
195
Jonas Hallberg
OK Landehof
2:58:43.1072200
+1:00:36.363500
47.5p
196
Magnus Gynnemo
Vindrarps SK
2:59:59.1079800
+1:01:52.371100
47.1p
197
Anders Olausson
IK Trasten
3:00:11.1081000
+1:02:04.372300
47.0p
198
Tobias Arvidsson
Apladalens Löparklubb
3:00:13.1081200
+1:02:06.372500
47.0p
199
David Wistingsgård
Lekeryd-svarttorps SK
3:00:19.1081800
+1:02:12.373100
47.0p
200
Martin Älverbrandt
Hestra IF
3:00:22.1082100
+1:02:15.373400
47.0p
201
Sören Skålberg
IK Stern
3:00:24.1082300
+1:02:17.373600
46.9p
202
Carl Appelqvist
Ulricehamns IF
3:00:40.1083900
+1:02:33.375200
46.9p
203
Terje Svensson
Fredrikstad IF
3:00:53.1085200
+1:02:46.376500
46.8p
204
Gunnar Kullberg
OK Kulligshof
3:01:09.1086800
+1:03:02.378100
46.7p
205
Fredrik Westerdahl
IK Stern
3:01:12.1087100
+1:03:05.378400
46.7p
206
Jonathan Anesand
IK Stern
3:02:35.1095400
+1:04:28.386700
46.3p
207
Lars Johansson
IF Ski Team Skåne
3:02:41.1096000
+1:04:34.387300
46.2p
208
Martin Mjälgård
Ulricehamns IF
3:02:46.1096500
+1:04:39.387800
46.2p
209
Torbjörn Friberg
Hestra IF
3:03:06.1098500
+1:04:59.389800
46.1p
210
Robert Nilsson
Ulricehamns IF
3:03:34.1101300
+1:05:27.392600
45.9p
211
Jan-erik Engholm
OK Alehof
3:04:19.1105800
+1:06:12.397100
45.7p
212
Fredrik Borggren
Axa SC
3:04:20.1105900
+1:06:13.397200
45.7p
213
Adam Fridh
IK Vista
3:04:33.1107200
+1:06:26.398500
45.6p
214
Lars Wiklund
IK Stern
3:04:38.1107700
+1:06:31.399000
45.6p
215
Thomas Aagaard
Københavns Skiklub
3:05:02.1110100
+1:06:55.401400
45.5p
216
Peter Aagaard
Køge Skiklub
3:05:15.1111400
+1:07:08.402700
45.4p
217
Daniel Svensson
Gnosjö FK
3:05:22.1112100
+1:07:15.403400
45.4p
218
Alexander Ladestam
Ölmstads IS
3:05:28.1112700
+1:07:21.404000
45.4p
219
Kasper Moos
KS SKi Klub
3:06:38.1119700
+1:08:31.411000
45.0p
220
Markus Näslund
IK Stern
3:06:42.1120100
+1:08:35.411400
45.0p
221
Styrbjörn Johansson
IK Stern
3:06:47.1120600
+1:08:40.411900
45.0p
222
Christian Kempe
IF Ski Team Skåne
3:06:57.1121600
+1:08:50.412900
44.9p
223
Martin Gottlieb
Københavns Skiklub
3:07:25.1124400
+1:09:18.415700
44.8p
224
Patrik Berander
IF Ski Team Skåne
3:07:44.1126300
+1:09:37.417600
44.7p
225
Hampus Andersson
Tormestorps IF
3:07:55.1127400
+1:09:48.418700
44.6p
226
Tommy Andersson
Tormestorps IF
3:07:56.1127500
+1:09:49.418800
44.6p
227
Tommy Hallberg
Skene Sois
3:08:18.1129700
+1:10:11.421000
44.5p
228
Anders Zingmark
IK Stern
3:08:30.1130900
+1:10:23.422200
44.5p
229
Ola Karnland
IF Ski Team Skåne
3:09:06.1134500
+1:10:59.425800
44.3p
230
Mattias Ahlberg
Volvo IF
3:09:27.1136600
+1:11:20.427900
44.2p
231
Jens Persson
FK Friskus-varberg
3:09:30.1136900
+1:11:23.428200
44.2p
232
Karl Brinck
Borås SK
3:10:23.1142200
+1:12:16.433500
43.9p
233
Benny Andersson
Björnstorps IF
3:10:29.1142800
+1:12:22.434100
43.9p
234
Rasmus Smidt
Københavns Skiklub
3:11:47.1150600
+1:13:40.441900
43.5p
235
Tobias Adrian
IK Stern
3:14:02.1164100
+1:15:55.455400
42.9p
236
Niklas Fredriksson
IK Stern
3:14:15.1165400
+1:16:08.456700
42.9p
237
Mats Svensson
IK Hakarpspojkarna
3:15:06.1170500
+1:16:59.461800
42.6p
238
Kenth Sebrén
Axa SC
3:15:57.1175600
+1:17:50.466900
42.4p
239
Christian Linde
IK Ymer
3:16:01.1176000
+1:17:54.467300
42.4p
240
Christian Fajers
IK Ymer
3:17:36.1185500
+1:19:29.476800
42.0p
241
Folke Lindroos
Lenhovda IF
3:17:38.1185700
+1:19:31.477000
42.0p
242
Oscar Lindvall
IF Ski Team Skåne
3:18:21.1190000
+1:20:14.481300
41.8p
243
Martin Holmgren
Burseryds IF
3:18:26.1190500
+1:20:19.481800
41.8p
244
Patrick Friestad
IF Ski Team Skåne
3:19:57.1199600
+1:21:50.490900
41.4p
245
Thomas Behrens
Københavns Skiklub
3:20:15.1201400
+1:22:08.492700
41.3p
246
Søren Mensal Kristensen
Holte Skiklub Danmark
3:20:28.1202700
+1:22:21.494000
41.2p
247
Daniel Aronsson
Axa SC
3:22:11.1213000
+1:24:04.504300
40.8p
248
Aske Brekling
Københavns Skiklub
3:23:43.1222200
+1:25:36.513500
40.4p
249
Jens Olsson
Axa SC
3:24:08.1224700
+1:26:01.516000
40.3p
250
Bengt Hansson
OK Löftan
3:25:35.1233400
+1:27:28.524700
40.0p
251
Erik Landergren
Stenkyrka IF
3:27:11.1243000
+1:29:04.534300
39.6p
252
Ole Jørgensen
Holte
3:29:19.1255800
+1:31:12.547100
39.1p
253
Lars Olsson
OK Nackhe
3:30:38.1263700
+1:32:31.555000
38.8p
254
Carl Risholm
IK Stern
3:30:40.1263900
+1:32:33.555200
38.8p
255
Zachary Ganz
IF Ski Team Skåne
3:31:05.1266400
+1:32:58.557700
38.7p
256
Robert EK
IF Hallby SOK
3:32:04.1272300
+1:33:57.563600
38.5p
257
Fredrik Bredmar
Nybro Skidklubb
3:34:49.1288800
+1:36:42.580100
37.9p
258
Jimmy Söhrman
IF Rigor
3:40:50.1324900
+1:42:43.616200
36.7p
259
Hans Josefsson
IF Ski Team Skåne
3:41:24.1328300
+1:43:17.619600
36.6p
260
Anders Hellsten
Linköpings SK
3:42:43.1336200
+1:44:36.627500
36.3p
261
Mats Tovedal
FK Friskus-varberg
3:45:42.1354100
+1:47:35.645400
35.8p
262
Morten Larsen
København SK
3:47:05.1362400
+1:48:58.653700
35.5p
263
Pelle Brandt
Svenljunga IK
3:47:18.1363700
+1:49:11.655000
35.5p
264
Søren Nielsen
Københavns Skiklub
3:47:56.1367500
+1:49:49.658800
35.3p
265
Rolf Grybb
Tormestorps IF
3:53:09.1398800
+1:55:02.690100
34.4p
266
Claus Bak
Københavns Skiklub
3:53:25.1400400
+1:55:18.691700
34.4p
267
Anders Gustafsson
IK Stern
4:07:32.1485100
+2:09:25.776400
32.1p
268
Reinis Andersons
Københavns Skiklub
4:07:56.1487500
+2:09:49.778800
32.0p
269
Jonas Wahlström
Trosabygdensok
4:10:18.1501700
+2:12:11.793000
31.7p
270
Peter Liff
IK Stern
4:25:37.1593600
+2:27:30.884900
29.6p
271
Tobias Grybb
Tormestorps IF
4:48:45.1732400
+2:50:38.1023700
26.9p
272
Anders Nylén
IF Ski Team Skåne
5:01:26.1808500
+3:03:19.1099800
25.6p
273
Michael Andersson
IF Ski Team Skåne
5:14:05.1884400
+3:15:58.1175700
24.4p
-
Staffan Ahlandsberg
IF Ski Team Skåne
23:59:58.8639700
-
-
Mattias Rudklint
OK Landehof
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Tonell
IF Ski Team Skåne
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Voronen
Äspereds IF
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Henningsson
IK Högaborgs Atleter
23:59:58.8639700
-
-
Måns Hilling
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Stefan Virtanen
Nässjö Ski
23:59:58.8639700
-
-
Morten Saldern Aagaard
Køge Skiklub
23:59:58.8639700
-
-
Robert Bengtsson
Tormestorps IF
23:59:58.8639700
-
-
Mattias Qvarnström
Lekeryd-svarttorps SK
23:59:58.8639700
-
-
Göran Emretsson
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Sven-erik Fredlund
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Alexander Giese
IF Ski Team Skåne
23:59:58.8639700
-
-
Michael Karlsson
Istrums SK
23:59:58.8639700
-
-
Lukas Larsson
Boxholm-ekeby SK
23:59:58.8639700
-
-
Johan Eriksson
Hjärnarps GH OL
23:59:58.8639700
-
-
Bengt Olofsson
IF Ski Team Skåne
23:59:58.8639700
-
-
Michael Persson
Dalen Kff
23:59:58.8639700
-
-
Mikael Svensson
Gnosjö FK
23:59:58.8639700
-
-
Joakim Åleheim
Nybro Skidklubb
23:59:59.8639800
-
-
Kristian Jansson
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
-
Dan Moberg
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
-
Gustaf Pettersson
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
-
Erik Wickström
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Åke Carlsson Sköld
Jönköpings OK
23:59:59.8639800
-
-
Martin Cleve
Brattås CK
23:59:59.8639800
-
-
Martin Ekholm
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Johannes Gunnarzon
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
-
Håkan Huselius
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Jonasson
SK Hylte
23:59:59.8639800
-
-
Tarmo Karjalainen
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Pontus Kronmarker
Mullsjö SOK
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Larsson
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Stefan Mennborg
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
-
Bjorn Neumann Neumann
Sprinters
23:59:59.8639800
-
-
Klas Werdelin
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Christian Bengtsson
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
-
Håkan Ferdinandsson
Brattås CK
23:59:59.8639800
-
-
Sven Pettersson
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
-
Claes Thor
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Wall Jungbjer
Göteborgs Skidklubb
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Wetterheim
Ölmstads IS
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ellen Hedrén
FK Friskus-varberg
3:05:04.1110300
45.5p
2
Erica Österlund
Hindås
3:09:21.1136000
+4:17.25600
44.2p
3
Josefin Snow Salomonsson
Playground
3:13:28.1160700
+8:24.50300
43.1p
4
Jennie Andersson
FK Friskus-varberg
3:14:11.1165000
+9:07.54600
42.9p
5
Therese Barje
Jönköpings OK
3:19:02.1194100
+13:58.83700
41.6p
6
Birgitta Johnsson
Svenljunga IK
3:25:43.1234200
+20:39.123800
40.0p
7
Agnetha LE Claire
FK Herkules
3:25:57.1235600
+20:53.125200
39.9p
8
Annica Gabrielsson
SOK Viljan
3:30:34.1263300
+25:30.152900
38.9p
9
Sofia Forsberg
IK Hakarpspojkarna
3:32:29.1274800
+27:25.164400
38.4p
10
Ann-sofie Svensson
FK Finn
3:42:14.1333300
+37:10.222900
36.4p
11
Pia Silfverstolpe
Lugi
3:47:59.1367800
+42:55.257400
35.3p
12
Maria Wedenby Ahlberg
Volvo IF
3:49:03.1374200
+43:59.263800
35.1p
13
Karin Öiestad
Fjärås
3:49:15.1375400
+44:11.265000
35.1p
14
Git EK
Axa SC
3:52:16.1393500
+47:12.283100
34.6p
15
Magdalena Holmberg
Vais
3:52:29.1394800
+47:25.284400
34.5p
16
Linda Gustafsson
IF Ski Team Skåne
3:57:10.1422900
+52:06.312500
33.7p
17
Anna Olsson
FK Friskus-varberg
3:58:09.1428800
+53:05.318400
33.6p
18
Johanna Lorentzon
Göteborg
4:02:23.1454200
+57:19.343800
32.9p
19
Anja Lindberg
Axa SC
4:02:25.1454400
+57:21.344000
32.9p
20
Anna Östlund
Axa SC
4:02:32.1455100
+57:28.344700
32.9p
21
Stina Eriksson
Simlångsdalens IF
4:10:23.1502200
+1:05:19.391800
31.7p
22
Lisbet Mellgren
Göteborg
4:11:36.1509500
+1:06:32.399100
31.5p
23
Emilie Sörensson
Axa SC
4:14:24.1526300
+1:09:20.415900
31.1p
24
Sanja Beres-panic
IF Ski Team Skåne
4:21:36.1569500
+1:16:32.459100
30.1p
25
Annika Skogberg
Göteborg
4:23:22.1580100
+1:18:18.469700
29.9p
26
Veronica Nilsson
IF Ski Team Skåne
4:30:47.1624600
+1:25:43.514200
28.9p
27
Eva Volfing
Københavns Skiklub
5:14:39.1887800
+2:09:35.777400
24.4p
-
Tina Henriksson
IF Ski Team Skåne
23:59:58.8639700
-
-
Trine Hjorth Skovbo Snow
Playground
23:59:58.8639700
-
-
Sandra Winberg
IF Ski Team Skåne
23:59:58.8639700
-
-
EA Baden
Malmö
23:59:58.8639700
-
-
Maria Elkjær
Københavns Skiklub
23:59:59.8639800
-
-
Catrin Holmvik
Tidaholms Sisu
23:59:59.8639800
-
H 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Peter Carlsson
Magra IS
2:32:57.917600
57.9p
2
Tobias Pettersson
Hestra Ssk
2:35:37.933600
+2:40.15900
56.6p
3
Dan Lundberg
Borås SK
2:38:16.949500
+5:19.31800
55.4p
4
Andreas Eriksson
Hestra Ssk
2:39:26.956500
+6:29.38800
54.9p
5
Nicklas Sundell
Landehof
2:46:36.999500
+13:39.81800
51.9p
6
Silas Volfing
Københavns Skiklub
2:47:07.1002600
+14:10.84900
51.7p
7
Kenth Venöstrand
OK Nackhe
2:48:15.1009400
+15:18.91700
51.2p
8
Micael Lyreborg
IK Högaborgs Atleter
2:48:25.1010400
+15:28.92700
51.2p
9
Stefan Claesson
IK Högaborgs Atleter
2:48:35.1011400
+15:38.93700
51.1p
10
Thomas Johansson
I 19 IF
2:49:00.1013900
+16:03.96200
51.0p
11
Oskar Pettersson
Jönköpings OK
2:49:40.1017900
+16:43.100200
50.7p
12
Patrik Cardell Löfving
Malmö
2:50:37.1023600
+17:40.105900
50.3p
13
Dan Johansson
Södra Idrottsförening
2:51:37.1029600
+18:40.111900
50.0p
14
Stephan Åkervall
Lidköpings VSK
2:52:29.1034800
+19:32.117100
49.7p
15
Bruno Andersson
OK Skogsvindarna
2:52:43.1036200
+19:46.118500
49.6p
16
Patrik Schultz
Husqvarna
2:56:31.1059000
+23:34.141300
48.2p
17
Mads Albæk
Københavns Skiklub
2:56:54.1061300
+23:57.143600
48.1p
18
Robin Eriksson
Hestra Ssk
2:57:09.1062800
+24:12.145100
48.0p
19
Johan Törnqvist
Anderstorps OK
2:57:35.1065400
+24:38.147700
47.9p
20
Ulf Johnsson
Svenljunga IK
2:57:45.1066400
+24:48.148700
47.8p
21
Jesper Sandberg
IK Stern
2:57:45.1066400
+24:48.148700
47.8p
22
Frank Hedberg Esberg
Göteborg
3:01:08.1086700
+28:11.169000
46.7p
23
Jesper Friis
København SK
3:01:42.1090100
+28:45.172400
46.5p
24
Christoffer Brushøj
Københavns Skiklub
3:02:02.1092100
+29:05.174400
46.4p
25
Joakim Wingård
Kungsbacka
3:03:20.1099900
+30:23.182200
46.0p
26
Anders Östlund
Ängelholm
3:03:26.1100500
+30:29.182800
46.0p
27
Johan Karlsson
Axa SC
3:04:23.1106200
+31:26.188500
45.7p
28
Axel Norderyd
Göteborg
3:04:28.1106700
+31:31.189000
45.7p
29
Frank Vium
Helsingor
3:06:41.1120000
+33:44.202300
45.0p
30
Linus Håkansson
OK Vivill
3:07:25.1124400
+34:28.206700
44.8p
31
Klas Bergman
Hestra IF
3:08:03.1128200
+35:06.210500
44.6p
32
Andréas Palmertz
IF Ski Team Skåne
3:08:33.1131200
+35:36.213500
44.4p
33
Markus Jönsson
Axa SC
3:08:41.1132000
+35:44.214300
44.4p
34
Patrik Jönsson
Axa SC
3:09:34.1137300
+36:37.219600
44.2p
35
Daniel Nilsson
OK Landehof
3:10:03.1140200
+37:06.222500
44.0p
36
Thomas Gustafsson
Göteborg
3:10:52.1145100
+37:55.227400
43.8p
37
Peter Svensson
Linköping
3:10:53.1145200
+37:56.227500
43.8p
38
Kenneth Maarup
Ibm Skiklubben
3:11:06.1146500
+38:09.228800
43.7p
39
Stig Josefsson
Ulricehamns IF
3:11:12.1147100
+38:15.229400
43.7p
40
Mikael Johansson
OK Gisle
3:11:20.1147900
+38:23.230200
43.7p
41
Sven Johansson
IF Hallby SOK
3:11:47.1150600
+38:50.232900
43.5p
42
Richard Stenberg
IF Ski Team Skåne
3:11:49.1150800
+38:52.233100
43.5p
43
Rasmus Lind
Ks-ski
3:13:07.1158600
+40:10.240900
43.2p
44
Marcus Ehrnell
IK Stern
3:13:36.1161500
+40:39.243800
43.0p
45
Erik Edgren
Axa SC
3:13:38.1161700
+40:41.244000
43.0p
46
Mathias Andersson
Götene
3:13:53.1163200
+40:56.245500
43.0p
47
Fredrik Sveningsson
Grönahögs IK
3:14:04.1164300
+41:07.246600
42.9p
48
Lars-göran Andreasson
Volvo IF
3:14:54.1169300
+41:57.251600
42.7p
49
Patrik Andersson
Anderstorps OK
3:15:27.1172600
+42:30.254900
42.5p
50
Hans Tornhage
IK Stern
3:15:45.1174400
+42:48.256700
42.5p
51
David Overby
Fit Out Esbjerg
3:15:52.1175100
+42:55.257400
42.4p
52
Peter Eriksson
IFK Lainio
3:16:07.1176600
+43:10.258900
42.4p
53
Jonny Nyström
Elmhults SC
3:16:24.1178300
+43:27.260600
42.3p
54
Claes Götarsson
Ulricehamns IF
3:16:45.1180400
+43:48.262700
42.2p
55
Peter Karlsson
ÅF Skidklubb
3:16:57.1181600
+44:00.263900
42.1p
56
Christian Carlsson
Håfreströms IF
3:17:08.1182700
+44:11.265000
42.1p
57
Anders Lundh
Lenhovda IF
3:17:43.1186200
+44:46.268500
41.9p
58
Carl Johan Wahlund
Göteborg
3:18:57.1193600
+46:00.275900
41.6p
59
Tobias Carlzon
Axa SC
3:19:05.1194400
+46:08.276700
41.6p
60
Anders Källman
BK Friskus
3:19:42.1198100
+46:45.280400
41.4p
61
Fredrik Olsen
Försvarets SK
3:19:53.1199200
+46:56.281500
41.4p
62
Jens Björkman
IK Stern
3:20:10.1200900
+47:13.283200
41.3p
63
Royan Lindh
Mullsjö SOK
3:20:34.1203300
+47:37.285600
41.2p
64
Anders Pagoldh Sagemo
IK Stern
3:21:04.1206300
+48:07.288600
41.1p
65
Magnus Robertsson
IK Stern
3:22:02.1212100
+49:05.294400
40.8p
66
Jonas Johansson
IF Hallby SOK
3:22:29.1214800
+49:32.297100
40.7p
67
Johan Martinander
Borås SK
3:23:22.1220100
+50:25.302400
40.5p
68
Tomas Nilsson
Jayway
3:24:30.1226900
+51:33.309200
40.3p
69
Kristian Lindaur
IK Stern
3:25:40.1233900
+52:43.316200
40.0p
70
Gustav Hagman
Ödsmål
3:26:17.1237600
+53:20.319900
39.8p
71
Martin Sivertsson
Linköping
3:26:38.1239700
+53:41.322000
39.8p
72
David Spjuth
OK Landehof
3:26:51.1241000
+53:54.323300
39.7p
73
Nils Lansing
Göteborg
3:26:53.1241200
+53:56.323500
39.7p
74
Eddie Sjörén Hedberg
Axa SC
3:27:20.1243900
+54:23.326200
39.6p
75
Daniel Fredrikson
Axa SC
3:27:25.1244400
+54:28.326700
39.6p
76
Jonas Hellentin
Lerum
3:27:29.1244800
+54:32.327100
39.6p
77
Bengt Johansson
Ulricehamn
3:27:37.1245600
+54:40.327900
39.5p
78
Rasmus Overby
Fit Out Esbjerg
3:27:46.1246500
+54:49.328800
39.5p
79
Daniel Persson
Axa SC
3:28:25.1250400
+55:28.332700
39.3p
80
Robert Howe
IF Ski Team Skåne
3:28:59.1253800
+56:02.336100
39.2p
81
Sune Fosgaard
Københavns Skiklub
3:29:47.1258600
+56:50.340900
39.0p
82
Åsmund Follerås
Elmhults SC
3:29:52.1259100
+56:55.341400
39.0p
83
Anders Hvid-hansen
Axa SC
3:30:42.1264100
+57:45.346400
38.8p
84
Per Hagelqvist
Axa SC
3:30:42.1264100
+57:45.346400
38.8p
85
Gustav Westlander
Johannebergs Scoutkårs Idrottsförening
3:30:45.1264400
+57:48.346700
38.8p
86
Andreas Georgii
IF Hallby SOK
3:31:20.1267900
+58:23.350200
38.7p
87
Ola Granbom
IK Stern
3:32:38.1275700
+59:41.358000
38.4p
88
Jakob Wendefors
Bredaryds SOK
3:33:07.1278600
+1:00:10.360900
38.3p
89
Hans Strängby
Ikj Haninge
3:34:22.1286100
+1:01:25.368400
38.0p
90
Jens Bovbjerg
Hellerup
3:34:53.1289200
+1:01:56.371500
37.9p
91
Stefan Månsson
IFK Helsingborg
3:35:27.1292600
+1:02:30.374900
37.8p
92
Patrik Jonsson
IK Stern
3:36:00.1295900
+1:03:03.378200
37.7p
93
Marcus Thomson
Axa SC
3:36:07.1296600
+1:03:10.378900
37.7p
94
Simon Lif
Axa SC
3:36:08.1296700
+1:03:11.379000
37.7p
95
Thomas Runesson
Ingelstad IK
3:38:13.1309200
+1:05:16.391500
37.2p
96
Jakob Lunøe
Københavns Skiklub
3:38:22.1310100
+1:05:25.392400
37.2p
97
Fredrik Hellquist
Jönköping
3:38:35.1311400
+1:05:38.393700
37.2p
98
Markus Bohman
Göteborg
3:38:45.1312400
+1:05:48.394700
37.1p
99
Peter Härröd
Axa SC
3:39:01.1314000
+1:06:04.396300
37.1p
100
Jimmie Sjörén
Axa SC
3:39:52.1319100
+1:06:55.401400
36.9p
101
Johan Berg
IK Hallby
3:40:03.1320200
+1:07:06.402500
36.9p
102
Nick Sjöholm
Københavns Skiklub
3:40:12.1321100
+1:07:15.403400
36.8p
103
Daniel Rosén Älverbrandt
IK Trasten
3:40:46.1324500
+1:07:49.406800
36.7p
104
Mats Brändström
Ulricehamn
3:40:53.1325200
+1:07:56.407500
36.7p
105
Philip Overby
Fit Out Esbjerg
3:40:56.1325500
+1:07:59.407800
36.7p
106
Thomas Gjörde
Volvo IF
3:42:45.1336400
+1:09:48.418700
36.3p
107
Johan Karlsson
Kinnaströms SK
3:43:53.1343200
+1:10:56.425500
36.1p
108
Mathias Eriksson
Kinna
3:45:14.1351300
+1:12:17.433600
35.9p
109
Martin Paulsson
Landehof OK
3:45:30.1352900
+1:12:33.435200
35.8p
110
Christian Houborg
Københavns Skiklub
3:45:38.1353700
+1:12:41.436000
35.8p
111
Martin Enocson
Axa SC
3:46:52.1361100
+1:13:55.443400
35.5p
112
Martin Godolakis
Axa SC
3:47:18.1363700
+1:14:21.446000
35.5p
113
Magnus Silfver
IF Ski Team Skåne
3:47:36.1365500
+1:14:39.447800
35.4p
114
Michael Bergendahl
Älmestad
3:48:16.1369500
+1:15:19.451800
35.3p
115
Nikolaj Snow Vang
Playground Snow
3:51:35.1389400
+1:18:38.471700
34.7p
116
Claus Møller Christensen
Slagelse Skiklub
3:53:33.1401200
+1:20:36.483500
34.3p
117
Jonas Körner
Axa SC
3:54:25.1406400
+1:21:28.488700
34.2p
118
Robert Svensson
Tormestorps IF
3:55:49.1414800
+1:22:52.497100
34.0p
119
Henrik Lindahl
Elmhults SC
3:56:14.1417300
+1:23:17.499600
33.9p
120
Mikael Wikberg
Axa SC
3:57:47.1426600
+1:24:50.508900
33.6p
121
Jörgen Borggren
Axa SC
3:57:51.1427000
+1:24:54.509300
33.6p
122
Sebastian Paulsson
Axa SC
3:58:20.1429900
+1:25:23.512200
33.5p
123
Andreas Fernström
Göteborg
4:01:04.1446300
+1:28:07.528600
33.1p
124
Per Repfennig
FK Friskus-varberg
4:02:18.1453700
+1:29:21.536000
32.9p
125
L Martin Nilsson
Hillerød
4:02:19.1453800
+1:29:22.536100
32.9p
126
Martin Johansson
Landvetter
4:02:24.1454300
+1:29:27.536600
32.9p
127
Ole Videbaek
Holte Ski Klub
4:02:55.1457400
+1:29:58.539700
32.8p
128
Carl Petersson
Axa SC
4:08:02.1488100
+1:35:05.570400
32.0p
129
Erik Öhrn
IK Stern
4:09:00.1493900
+1:36:03.576200
31.9p
Visar resultat 1 till 500 av 578[
1
2
]