Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA CUP Riksfinal Ski-Cross
2015-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 13
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Hanna Lundberg
Norrbotten
2:36.15528
2
Saga Fältenhag
Gästrikland
2:36.15576
+0
3
Märta Rosenberg
Jämtland-Härjedalen
2:37.15655
+1.27
4
Kajsa Rapp
Dalarna
2:38.15712
+1.84
5
Emma Eriksson
Värmland
2:38.15786
+2.158
6
Elina Fransén
Dalarna
2:40.15925
+3.297
7
Elsa Holmbom
Norrbotten
2:40.15974
+4.346
8
Josefin Lindström
Gästrikland
2:41.16073
+5.445
9
Tilda Ström
Dalarna
2:42.16168
+6.540
10
Alva Björk
Dalarna
2:42.16174
+6.546
11
Klara Andersson
Dalarna
2:45.16432
+9.804
12
Lova Broström
Östergötland
2:45.16488
+9.860
13
Emma Höglund
Ångermanland
2:47.16630
+11.1002
14
Enja Jonsson
Jämtland-Härjedalen
2:48.16744
+12.1116
15
Anna Novak
Jämtland-Härjedalen
2:49.16822
+12.1194
16
Elsa Carlsson
Jämtland-Härjedalen
2:49.16840
+13.1212
17
Ebba Karlsson
Stockholm
2:49.16848
+13.1220
18
Saga Nilsson
Västerbotten
2:49.16889
+13.1261
19
Ida Nilsson
Medelpad
2:50.16978
+14.1350
20
Andrea Aulin
Småland
2:51.17029
+15.1401
21
Ylva Olsson
Jämtland-Härjedalen
2:51.17031
+15.1403
22
Lovisa Moqvist
Göteborg
2:52.17108
+15.1480
23
Sofie Franzen
Örebro län
2:52.17168
+16.1540
24
Tuva Dahlin
Västerbotten
2:56.17535
+20.1907
25
Lisa Ekberg
Stockholm
2:56.17538
+20.1910
26
Malin Hörstedt
Västergötland
2:56.17545
+20.1917
27
Emelie Englund
Medelpad
2:57.17626
+20.1998
28
Hanna Johansson
Värmland
2:57.17649
+21.2021
29
Julia Lundgren
Västerbotten
2:57.17680
+21.2052
29
Tua Germann
Västerbotten
2:57.17680
+21.2052
31
Johanna Pahlin
Ångermanland
2:58.17753
+22.2125
32
Anna Jonsson
Jämtland-Härjedalen
2:58.17768
+22.2140
33
Wilma Johansson
Jämtland-Härjedalen
2:59.17872
+23.2244
34
Wilma Björn
Värmland
2:59.17881
+23.2253
35
Cornelia Nilsson
Norrbotten
3:00.17920
+23.2292
36
Julia Öhberg
Västerbotten
3:00.17966
+24.2338
37
Elin Modin
Ångermanland
3:00.17976
+24.2348
38
Emma Eriksson
Småland
3:00.17977
+24.2349
39
Hanna Björkman
Västergötland
3:01.18014
+24.2386
40
Alma Nordström
Uppland
3:01.18020
+24.2392
41
Ellen Sjölund
Jämtland-Härjedalen
3:01.18030
+25.2402
42
Clara Johansson
Bohuslän-Dal
3:01.18035
+25.2407
43
Maja Högfeldt
Västergötland
3:02.18143
+26.2515
44
Maria Eidhagen Harrouch
Gästrikland
3:03.18231
+27.2603
45
Lovisa Brink
Hälsingland
3:03.18282
+27.2654
46
Cora Badh
Västergötland
3:03.18288
+27.2660
47
Thula Olskims
Hälsingland
3:05.18464
+29.2836
48
Julia Löfström
Uppland
3:05.18469
+29.2841
49
Julia Järvholm
Västerbotten
3:06.18509
+29.2881
50
Julia Eriksson
Västergötland
3:06.18590
+30.2962
51
Emma Ling
Småland
3:07.18673
+31.3045
52
Hanna Nilsson
Medelpad
3:07.18686
+31.3058
53
Elin Schönborg
Hälsingland
3:10.18912
+33.3284
54
Elin Eriksson
Dalarna
3:10.18929
+34.3301
55
Lisa Åkerlöf
Uppland
3:11.19066
+35.3438
56
Johanna Forsberg
Hälsingland
3:12.19104
+35.3476
57
Nelly Hedlund
Gästrikland
3:12.19107
+35.3479
58
Hanna Forsman
Gästrikland
3:12.19114
+35.3486
59
Elin Vesterlund
Västerbotten
3:12.19141
+36.3513
60
Agnes Öhrn
Medelpad
3:14.19327
+37.3699
61
Elin Westh
Värmland
3:14.19384
+38.3756
62
Agnes Bennett
Stockholm
3:15.19478
+39.3850
63
Cornelia Ivarsson
Gästrikland
3:16.19580
+40.3952
64
Amanda Norrby Rydin
Västergötland
3:19.19810
+42.4182
65
Ellen Bylund
Uppland
3:20.19947
+44.4319
66
Hilda Lingman
Hälsingland
3:21.20056
+45.4428
67
Elin Rindstig
Småland
3:21.20060
+45.4432
68
Lina Åhnberg
Uppland
3:23.20251
+47.4623
69
Moa Larsson
Medelpad
3:24.20398
+48.4770
70
Sara Ingard
Uppland
3:29.20824
+52.5196
71
Alva Eriksson
Ångermanland
3:30.20990
+54.5362
72
Sigrid Hübenette
Ångermanland
3:34.21322
+57.5694
73
Julia Nordlander
Medelpad
3:44.22359
+1:08.6731
-
Linda Forsby
Värmland
23:59:59.8639800
-
Hanna Sundin
Gästrikland
23:59:59.8639800
-
Clara Lundqvist
Värmland
23:59:59.8639800
-
Anja Andersdotter
Örebro län
23:59:59.8639800
-
Lina Samuelsson
Östergötland
23:59:59.8639800
-
Lisa Nystedt
Stockholm
23:59:59.8639800
D 14
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Tilda Östberg
Dalarna
2:23.14207
2
Moa Hansson
Småland
2:28.14797
+5.490
3
Alva Sköld
Uppland
2:33.15234
+10.927
4
Olivia Norberg
Norrbotten
2:34.15362
+11.1055
5
Lovisa Bivstedt
Stockholm
2:35.15441
+12.1134
6
Linn Tapani
Dalarna
2:35.15458
+12.1151
7
Elin Andersson
Jämtland-Härjedalen
2:35.15487
+12.1180
8
Gabriella Thors
Dalarna
2:36.15534
+13.1227
8
Elsa Wallin
Gästrikland
2:36.15534
+13.1227
10
Tilde Bångman
Jämtland-Härjedalen
2:36.15552
+13.1245
11
Wilma Björkman
Dalarna
2:37.15606
+13.1299
12
Linnea Sjödin
Dalarna
2:37.15633
+14.1326
13
Elin Lindberg
Dalarna
2:38.15738
+15.1431
14
Josehanna Lundgren Wikström
Värmland
2:38.15777
+15.1470
15
Magdalena Nilsson
Västerbotten
2:39.15856
+16.1549
16
Tove Pettersson
Östergötland
2:40.15970
+17.1663
17
Nora Lignell
Medelpad
2:40.15998
+17.1691
18
Maja Årebäck
Västerbotten
2:42.16102
+18.1795
19
Ella Georgsson
Gästrikland
2:42.16111
+19.1804
20
Ida Andersson
Jämtland-Härjedalen
2:42.16150
+19.1843
21
Alma Wilhelmsson
Västergötland
2:42.16163
+19.1856
22
Ida Norman
Ångermanland
2:43.16211
+20.1904
23
Sofia Westerlund
Norrbotten
2:43.16243
+20.1936
24
Ella Hugg Olsson
Medelpad
2:43.16261
+20.1954
25
Sofia Boström
Ångermanland
2:44.16302
+20.1995
26
Signe Svensson
Stockholm
2:45.16423
+22.2116
27
Malin Hedström
Hälsingland
2:46.16523
+23.2216
28
Tuva Persson
Västergötland
2:46.16535
+23.2228
29
Agnes Stjerna
Jämtland-Härjedalen
2:46.16577
+23.2270
30
Emmi Eriksson
Västerbotten
2:47.16637
+24.2330
31
Julia Nilsson
Jämtland-Härjedalen
2:47.16688
+24.2381
32
Lisa Melén-Olsson
Uppland
2:48.16755
+25.2448
33
Erika Österman
Uppland
2:48.16786
+25.2479
34
Matilda Bäck
Jämtland-Härjedalen
2:49.16832
+26.2525
35
Olivia Lavén
Stockholm
2:49.16876
+26.2569
36
Bente Skåle
Jämtland-Härjedalen
2:50.16967
+27.2660
37
SaraKajsa Hermansson
Jämtland-Härjedalen
2:50.16978
+27.2671
38
Kerstin Näslund
Värmland
2:51.17005
+27.2698
39
Wilma Löfgren
Medelpad
2:52.17102
+28.2795
40
Jenny Edin
Medelpad
2:54.17310
+31.3003
41
Paige Lembke
Stockholm
2:55.17481
+32.3174
42
Hanna Holmgren
Medelpad
2:55.17486
+32.3179
43
Amanda Hedström
Värmland
2:56.17568
+33.3261
44
Ida Wasell
Jämtland-Härjedalen
2:56.17589
+33.3282
45
Felicia Norrby Rydin
Västergötland
2:57.17612
+34.3305
46
Elina Nilsson
Västerbotten
2:57.17637
+34.3330
47
Linn Schogster
Västerbotten
2:57.17672
+34.3365
48
Hilma Persson
Hälsingland
2:58.17732
+35.3425
49
Moa Backlund
Gästrikland
2:58.17764
+35.3457
50
Julia Johansson
Ångermanland
2:58.17766
+35.3459
51
Thea Rickardsson
Jämtland Härjedalen
2:59.17820
+36.3513
52
Emilia Pettersson
Ångermanland
2:59.17860
+36.3553
53
Rebecca Lekberg
Göteborg
2:59.17895
+36.3588
54
Lovisa Engholm
Medelpad
3:00.17955
+37.3648
55
Maja Kannius
Västergötland
3:00.17981
+37.3674
56
Ebba Skåninger
Stockholm
3:02.18169
+39.3862
57
Evelina Christensen
Stockholm
3:03.18230
+40.3923
58
Matilda Evaldsson
Värmland
3:03.18250
+40.3943
59
Amanda Robertsson
Halland
3:04.18370
+41.4063
60
Linnea Johansson
Östergötland
3:04.18387
+41.4080
61
Maja Eriksson
Gästrikland
3:07.18622
+44.4315
62
Maja Kurjenkallio
Småland
3:08.18717
+45.4410
63
Lovisa Persson
Bohuslän-Dal
3:08.18745
+45.4438
64
Alva Andreasson
Värmland
3:09.18891
+46.4584
65
Ida Wickberg
Ångermanland
3:12.19153
+49.4846
66
Pernilla Westergren
Västerbotten
3:20.19984
+57.5677
67
Elisabeth Mikkelsen
Småland
3:36.21545
+1:13.7238
68
Hanna Fischer
Värmland
3:38.21726
+1:15.7419
69
Elin Dahl
Gotland
3:48.22777
+1:25.8470
70
Matilda Drottenmyr
Gotland
4:04.24336
+1:41.10029
-
Ida Roos
Västergötland
23:59:59.8639800
-
Moa Karlsson
Gästrikland
23:59:59.8639800
-
Nannie Johansson
Bohuslän-Dal
23:59:59.8639800
-
Ida Lundgren
Västerbotten
23:59:59.8639800
-
Ronja Andersdotter
Örebro län
23:59:59.8639800
-
Ester Freidlitz
Göteborg
23:59:59.8639800
H 13
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Viktor Lindquist
Östergötland
2:23.14200
2
Gustav Pålsson
Jämtland-Härjedalen
2:23.14247
+0
3
Isak Garfvé
Dalarna
2:26.14559
+3.259
4
Tobias Snell
Norrbotten
2:28.14725
+5.425
5
Rasmus Westerlund
Medelpad
2:28.14776
+5.476
6
Erik Brandt
Dalarna
2:29.14856
+6.556
7
Simon Nilsson
Småland
2:33.15260
+10.960
8
Jens Nilsson
Ångermanland
2:35.15409
+12.1109
9
Sander Krouwel
Dalarna
2:35.15442
+12.1142
10
Victor Majbäck
Norrbotten
2:36.15557
+13.1257
11
Martin Blomberg
Västerbotten
2:36.15587
+13.1287
12
Oscar Andersson
Dalarna
2:37.15603
+14.1303
13
Hugo Sjögren
Västergötland
2:37.15628
+14.1328
14
Karl Grywenz
Uppland
2:38.15765
+15.1465
15
Melker Eklund
Ångermanland
2:40.15938
+17.1638
16
Erik Larsson
Dalarna
2:40.15985
+17.1685
17
Martin Lundström
Norrbotten
2:41.16009
+18.1709
18
David Borg
Södermanland
2:42.16127
+19.1827
19
Gustav Hedström
Jämtland-Härjedalen
2:42.16175
+19.1875
19
Calle Rune
Stockholm
2:42.16175
+19.1875
21
Gabriel Söderqvist
Uppland
2:43.16219
+20.1919
22
Viktor Grenedal
Hälsingland
2:43.16228
+20.1928
23
Emil Granstedt
Småland
2:43.16296
+20.1996
24
Wilhelm Bergentz
Örebro län
2:44.16310
+21.2010
25
Alexander Jonsson
Småland
2:44.16351
+21.2051
26
Johan Källström
Göteborg
2:44.16378
+21.2078
27
Oskar Algotsson
Jämtland-Härjedalen
2:45.16477
+22.2177
28
Laban Nordin
Ångermanland
2:46.16509
+23.2209
29
David Dudal
Örebro län
2:46.16536
+23.2236
30
Gustav Karlsson
Stockholm
2:47.16682
+24.2382
31
Albert Mattson
Stockholm
2:48.16701
+25.2401
32
Oskar Lundberg
Västergötland
2:48.16714
+25.2414
33
Axel Mattsson
Jämtland-Härjedalen
2:48.16748
+25.2448
34
Gustav Andersson
Västergötland
2:49.16804
+26.2504
35
Aksel Halvarsson
Jämtland-Härjedalen
2:49.16875
+26.2575
36
Olof Hedin
Småland
2:49.16891
+26.2591
37
Samuel Henning
Bohuslän-Dal
2:50.16942
+27.2642
38
Tor Rönnestrand
Jämtland-Härjedalen
2:50.16977
+27.2677
39
Sebastian Norr
Uppland
2:51.17005
+28.2705
40
Nils Schagerström
Örebro län
2:52.17166
+29.2866
41
David Melin
Uppland
2:52.17198
+29.2898
42
Jonas Weber
Östergötland
2:53.17232
+30.2932
43
Hampus Hallberg B
Hälsingland
2:54.17305
+31.3005
44
Gustav Ohlin
Västergötland
2:55.17420
+32.3120
45
Isac Morin
Jämtland-Härjedalen
2:55.17438
+32.3138
Logga in för att slippa de här annonserna
46
Anton Andersson
Jämtland-Härjedalen
2:55.17439
+32.3139
47
Gustav Ribbholm
Småland
2:58.17740
+35.3440
48
Hampus Andersson
Västergötland
2:58.17776
+35.3476
49
Axel Saitton
Ångermanland
2:58.17792
+35.3492
50
Gustav Karell
Hälsingland
2:59.17854
+36.3554
51
Ludvig Jonsson
Hälsingland
2:59.17887
+36.3587
52
Jonas Lenz
Medelpad
3:01.18005
+38.3705
53
Oliver Vengelin
Hälsingland
3:01.18034
+38.3734
54
Adam Näslund
Medelpad
3:02.18140
+39.3840
55
Marius Madsstuen
Halland
3:02.18168
+39.3868
56
Arvid Henning
Ångermanland
3:04.18301
+41.4001
57
Gabriel Nordgren
Västerbotten
3:04.18314
+41.4014
58
Elias Pedersen
Jämtland-Härjedalen
3:05.18461
+42.4161
59
Erik Gräntz
Hälsingland
3:05.18480
+42.4180
60
Rickard Mårtensson
Medelpad
3:06.18545
+43.4245
61
Gabriel Johansson
Bohuslän-Dal
3:06.18563
+43.4263
62
Arvid Aronsson
Bohuslän-Dal
3:08.18755
+45.4455
63
Gabriel Häggkvist
Värmland
3:09.18839
+46.4539
64
Olof Persson
Hälsingland
3:12.19112
+49.4812
65
Gustav Rautila
Medelpad
3:14.19336
+51.5036
66
Isac Karlsson
Västergötland
3:16.19509
+53.5209
67
Anton Svensson
Halland
3:18.19761
+55.5461
68
Helmer Lönnkvist
Stockholm
3:22.20180
+59.5880
69
Alexander Vikholm
Östergötland
3:22.20190
+59.5890
70
Oscar Eriksson
Värmland
3:36.21501
+1:13.7201
71
Noha Crusell
Västerbotten
3:41.22026
+1:18.7726
-
Edvin Anger
Dalarna
23:59:59.8639800
-
Måns Skoglund
Stockholm
23:59:59.8639800
-
Axel Lundgren
Medelpad
23:59:59.8639800
-
Daniel Näs
Värmland
23:59:59.8639800
-
Fabian Hermansson
Värmland
23:59:59.8639800
-
Jonne Liukkonen
Medelpad
23:59:59.8639800
H 14
0.8km, Längdskidor, Skicross, Klassisk stil
1
Georg Ersson
Medelpad
2:15.13461
2
Robin Ivansson
Jämtland-Härjedalen
2:18.13753
+2.192
3
Elis Tingelöf
Ångermanland
2:19.13838
+3.277
4
Alfred Eriksson
Dalarna
2:20.13941
+4.380
5
Emil Danielsson
Gästrikland
2:20.13995
+5.434
6
Joel Engberg
Jämtland-Härjedalen
2:23.14248
+7.687
7
Simon Strömberg
Västerbotten
2:23.14299
+8.738
8
Viktor Svensk
Dalarna
2:24.14390
+9.829
9
Linus Westergren
Västerbotten
2:25.14404
+9.843
10
Linus Rydin
Västergötland
2:25.14435
+9.874
11
Isak Lieback
Västergötland
2:26.14500
+10.939
12
Emil Simu
Norrbotten
2:26.14574
+11.1013
13
Pål Jonsson
Norrbotten
2:26.14588
+11.1027
14
Anton Mäkinen
Gästrikland
2:27.14639
+11.1078
15
Arvid Schön
Uppland
2:27.14675
+12.1114
16
Albin Lundqvist
Värmland
2:27.14679
+12.1118
17
Jens Eriksson
Norrbotten
2:28.14771
+13.1210
18
Joel Erntsson
Östergötland
2:28.14778
+13.1217
19
David Sjöberg
Uppland
2:29.14882
+14.1321
20
Jakob Tellsen
Östergötland
2:30.14935
+14.1374
21
Isidor Melander Wiksten
Medelpad
2:30.14986
+15.1425
22
Erik Backlund
Västergötland
2:31.15049
+15.1488
23
Viktor Wiig
Medelpad
2:32.15101
+16.1540
24
Lucas Laagen
Västergötland
2:32.15152
+16.1591
25
Arvid Värmsjö
Värmland
2:32.15189
+17.1628
26
Carl Hedin
Småland
2:32.15199
+17.1638
27
Emil Rapp
Dalarna
2:33.15223
+17.1662
28
Hampus Bodin
Ångermanland
2:34.15335
+18.1774
29
Mårten Gedda
Göteborg
2:34.15338
+18.1777
30
John Hermansson
Dalarna
2:34.15356
+18.1795
31
Truls Gisselman
Hälsingland
2:34.15395
+19.1834
32
Filip Borgström
Medelpad
2:35.15417
+19.1856
33
Dennis Sjöberg
Dalarna
2:35.15495
+20.1934
34
Alexander Melin
Stockholm
2:36.15566
+21.2005
35
Joel Wessman
Östergötland
2:36.15571
+21.2010
36
Mattias Törnqvist
Örebro län
2:36.15589
+21.2028
37
Erik Lindgren
Gästrikland
2:37.15601
+21.2040
38
Victor Lukka
Ångermanland
2:38.15715
+22.2154
39
Christoffer Eriksson
Värmland
2:38.15735
+22.2174
40
Fabian Csiky
Västerbotten
2:38.15747
+22.2186
41
Linus Jonsson
Värmland
2:38.15772
+23.2211
42
Viktor Wallberg
Ångermanland
2:39.15810
+23.2249
43
Oskar Persson
Göteborg
2:39.15839
+23.2278
44
Hugo Ström
Västergötland
2:39.15882
+24.2321
45
Johannes Josefsson
Stockholm
2:40.15945
+24.2384
46
Vincent Johnson
Medelpad
2:40.15994
+25.2433
47
Hugo Jonsson
Värmland
2:41.16022
+25.2461
47
Anton Karlsson
Bohuslän-Dal
2:41.16022
+25.2461
49
Lucas Höiby
Göteborg
2:41.16024
+25.2463
50
Jakob Tapani
Dalarna
2:41.16063
+26.2502
51
Karl Stark
Småland
2:41.16074
+26.2513
52
Jonathan Edman
Västerbotten
2:41.16091
+26.2530
53
Love Kreij
Medelpad
2:42.16109
+26.2548
54
Hugo Hilmersson
Göteborg
2:42.16124
+26.2563
55
Christoffer Näs
Värmland
2:42.16138
+26.2577
56
Erik Karlsson
Västerbotten
2:44.16389
+29.2828
57
Oskar Pettersson
Östergötland
2:44.16392
+29.2831
58
Elias Röstin
Stockholm
2:46.16544
+30.2983
59
Adam Hodin
Gästrikland
2:47.16686
+32.3125
60
Gustav Greus Nilsson
Västerbotten
2:48.16748
+32.3187
61
David Wesslén
Uppland
2:48.16766
+33.3205
62
Melker Elofsson
Småland
2:48.16776
+33.3215
63
Rasmus Rudberg
Östergötland
2:51.17030
+35.3469
64
Hampus Claesson
Uppland
2:51.17090
+36.3529
65
Albin Hallander
Östergötland
2:51.17094
+36.3533
66
Melvin Friis
Bohuslän-Dal
2:52.17159
+36.3598
67
Anton Dahlblom
Halland
2:52.17174
+37.3613
68
Vilhelm Korpela
Ångermanland
2:53.17234
+37.3673
69
Axel Berglund
Västergötland
2:53.17238
+37.3677
70
Albin Toll
Småland
2:53.17256
+37.3695
71
Marius Mathisen
Jämtland-Härjedalen
2:53.17277
+38.3716
72
Olof Eriksson
Jämtland-Härjedalen
2:56.17574
+41.4013
73
Albin Lindgren
Gotland
2:57.17603
+41.4042
74
Ask Abrahamsson
Göteborg
2:57.17610
+41.4049
75
Erik Dahlqvist
Stockholm
2:59.17873
+44.4312
76
Axel Karell
Hälsingland
3:00.17921
+44.4360
77
Ludwig Sandberg
Uppland
3:00.17922
+44.4361
78
Edwin Svensson
Hälsingland
3:02.18115
+46.4554
79
Nils Kylborn
Örebro län
3:02.18136
+46.4575
80
Mattias Österdahl
Gotland
3:02.18137
+46.4576
81
Felix Lindfors
Västerbotten
3:10.18937
+54.5376
82
Carl Svensson
Stockholm
3:18.19747
+1:02.6186
83
Oscar Karlsson
Östergötland
3:33.21238
+1:17.7677
-
Edvard Nilsson
Värmland
23:59:59.8639800
-
Pontus Eriksson
Östergötland
23:59:59.8639800
-
Oskar Åslund
Jämtland-Härjedalen
23:59:59.8639800