Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Huskvarna Ski Marathon
2015-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sanna Tykesson
Sya SK
2:17:09.822800
61.0p
2
Sara Karlsson
Gnosjö fk
2:28:24.890300
+11:15.67400
55.4p
3
Cecilia Hedin
Eksjö SOK
2:30:44.904300
+13:35.81400
54.4p
4
Sandra Adriansson
Borgstena IF
2:44:39.987800
+27:30.164900
48.9p
5
Berith Karlsson
Sya sk
2:52:08.1032700
+34:59.209800
46.4p
6
Sara Rönnby
Enhörna IF
2:59:09.1074800
+42:00.251900
44.3p
7
Kristin Andersson
Skillingaryds FK
3:02:39.1095800
+45:30.272900
43.3p
8
Eivor Johansson
Navåsens FK
3:04:29.1106800
+47:20.283900
42.8p
9
Ingrid Jendholm
Axa SC
3:40:05.1320400
+1:22:56.497500
34.9p
10
Katarina Röed
Alstermo IF
3:48:19.1369800
+1:31:10.546900
33.5p
11
Kristine Andersen
KS
3:49:38.1377700
+1:32:29.554800
33.3p
12
Åsa Bohlin
Stenkyrka IF
3:49:56.1379500
+1:32:47.556600
33.2p
13
Emelie Ohlsson
Axa SC
3:56:14.1417300
+1:39:05.594400
32.2p
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Oskar Lund
IF Hallby SOK
1:51:08.666700
79.7p
2
Rasmus Ax
Ulricehamns IF
1:51:35.669400
+27.2600
79.3p
3
Johan Kanto
IK Stern/Etixx Ski Team
1:52:02.672100
+54.5300
78.9p
4
Anders Sörensson
Tanums IF
1:52:13.673200
+1:05.6400
78.7p
5
Erik Nero
Mullsjö SOK
1:55:51.695000
+4:43.28200
75.5p
6
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
1:57:21.704000
+6:13.37200
74.3p
7
Fredrik Rosén
Jönköpings OK
1:58:42.712100
+7:34.45300
73.2p
8
Johan Palmér
Hallby SOK
1:59:20.715900
+8:12.49100
72.7p
9
Peter Bernroth
Burseryds IF
2:02:30.734900
+11:22.68100
70.3p
10
Patrik Petersson
Apladalens LK
2:03:11.739000
+12:03.72200
69.8p
11
Jakob Hjelmåker
AXA Sports Club
2:05:01.750000
+13:53.83200
68.5p
12
Andréas Thern
OK Skogshjortarna
2:05:08.750700
+14:00.83900
68.4p
13
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
2:05:47.754600
+14:39.87800
68.0p
14
Emil Dahlqvist
IKHP
2:05:49.754800
+14:41.88000
68.0p
15
Ove Helgee
Alstermo IF
2:06:55.761400
+15:47.94600
67.2p
16
Daniel Westermark
IK Wilske
2:07:12.763100
+16:04.96300
67.0p
17
Niclas Andersson
Falköpings AIK sk
2:07:37.765600
+16:29.98800
66.8p
18
Rickard Bexell
Landsbro IF
2:07:53.767200
+16:45.100400
66.6p
19
Fredrik Georgsson
Jönköpings OK
2:07:58.767700
+16:50.100900
66.5p
20
Gary Larsson
OK Skogshjortarna
2:08:16.769500
+17:08.102700
66.3p
21
Henrik Jutterdal
Vreta SoMK
2:08:37.771600
+17:29.104800
66.1p
22
Peter Svensson
Ruda IF
2:09:26.776500
+18:18.109700
65.6p
23
Mikael Johansson
IK Ymer
2:09:30.776900
+18:22.110100
65.5p
24
Magnus Edgren
Lekeryd-Svarttorps SK
2:09:54.779300
+18:46.112500
65.3p
25
Roger Svenningsson
Mullsjö SOK
2:10:25.782400
+19:17.115600
65.0p
26
Johan Bäck
Vaggeryds SOK
2:10:57.785600
+19:49.118800
64.6p
27
Björn Källgren
Eksjö SOK
2:11:46.790500
+20:38.123700
64.1p
28
Emil Tiberg
Boxholm-Ekeby SK
2:11:49.790800
+20:41.124000
64.1p
29
Pontus Kronmarker
Mullsjö SOK
2:12:01.792000
+20:53.125200
64.0p
30
Stefan Karlsson
Ronneby OK
2:12:21.794000
+21:13.127200
63.8p
31
Ulrik Karlsson
Lessebo OK
2:12:23.794200
+21:15.127400
63.8p
32
Fredrik Rosberg
Ifk Helsingborg
2:12:54.797300
+21:46.130500
63.5p
33
Markus Ljung
Göteborgs Polismäns IF
2:13:00.797900
+21:52.131100
63.4p
34
Per-Anders Fransson
Lenhovda IF
2:13:12.799100
+22:04.132300
63.3p
35
Joakim Kallin
Gnosjö FK
2:13:42.802100
+22:34.135300
63.0p
36
Johan Malmkvist
högsjö gf
2:14:46.808500
+23:38.141700
62.4p
37
Jan Johansson
Uddevalla is
2:15:06.810500
+23:58.143700
62.2p
38
Joakim Assarsson
Nässjö SKI
2:15:18.811700
+24:10.144900
62.1p
39
Jesper Larsen
KS-Ski
2:15:30.812900
+24:22.146100
61.9p
40
Magnus Stenvall
IKHP
2:15:33.813200
+24:25.146400
61.9p
41
Ulrik Svensson
IF Hallby
2:16:07.816600
+24:59.149800
61.6p
42
Simon Rolfsson
Ölmstad IS
2:16:15.817400
+25:07.150600
61.5p
43
Markus Qvarnström
IKHP
2:16:22.818100
+25:14.151300
61.5p
44
Stefan Virtanen
Nässjö SKI
2:16:25.818400
+25:17.151600
61.4p
45
Christer Liljegren
Stenkyrka IF
2:16:57.821600
+25:49.154800
61.1p
46
Andreas Ekbladh
SOL Tranås
2:17:00.821900
+25:52.155100
61.1p
47
Torgny Hedvall
Lessebo OK
2:17:38.825700
+26:30.158900
60.8p
48
Ola Franzén
Falköpings AIK Skidklubb
2:17:51.827000
+26:43.160200
60.6p
49
Kristian Lindqvist
Skillingaryds FK
2:17:51.827000
+26:43.160200
60.6p
50
Daniel Enesten
IK Hakarpspojkarna
2:17:57.827600
+26:49.160800
60.6p
51
Per Bertilsson
OK Gränsen
2:17:58.827700
+26:50.160900
60.6p
52
Fredrik Liljesäter
Trollhättan SOK
2:18:02.828100
+26:54.161300
60.5p
53
Carl-Fredrik Fock
IK STERN
2:18:07.828600
+26:59.161800
60.5p
54
Mats Olof Lingersjö
SOK Viljan
2:18:55.833400
+27:47.166600
60.1p
55
Klas Karlsson
IK Hakarpspojkarna
2:19:14.835300
+28:06.168500
59.9p
56
Stefan Pihl
No Club
2:19:17.835600
+28:09.168800
59.9p
57
Lars Christian Boberg Ans
Köbenhavn
2:19:30.836900
+28:22.170100
59.8p
58
Martin Jelvestam
Axa SC
2:19:59.839800
+28:51.173000
59.5p
59
Jerzy Krol
Björnstorps IF
2:20:45.844400
+29:37.177600
59.1p
60
Erik Blomgren
Rydaholms GoIF
2:20:53.845200
+29:45.178400
59.0p
61
Joel Gunnarsson
Lugi SK
2:21:12.847100
+30:04.180300
58.9p
62
Johan Jendholm
If Ski Team Skåne
2:21:46.850500
+30:38.183700
58.6p
63
Andreas Holgersson
Brännebrona sk
2:22:21.854000
+31:13.187200
58.3p
64
Oskar Röed
Kexholms sk
2:22:24.854300
+31:16.187500
58.3p
65
Tony Christersson
lenhovda if
2:22:47.856600
+31:39.189800
58.1p
66
Henrik Dellborg
IK Stern
2:23:14.859300
+32:06.192500
57.9p
67
Johan Cederholm
Landsbro IF skidor
2:23:20.859900
+32:12.193100
57.8p
68
Gustav Carlsson
Ödeshög SK
2:23:35.861400
+32:27.194600
57.7p
69
Daniel Lindman
IF Ski Team Skåne
2:23:49.862800
+32:41.196000
57.6p
70
Arvo Teppola
IKHP
2:24:06.864500
+32:58.197700
57.4p
71
Joacim Jarl
SOK Aneby
2:24:31.867000
+33:23.200200
57.2p
72
Fredrik Hedlund
Ronneby OK
2:24:58.869700
+33:50.202900
57.0p
73
Niklas Eriksson
IF Hallby SOK
2:25:01.870000
+33:53.203200
57.0p
74
Niklas Einarsson
Lenhovda IF
2:25:05.870400
+33:57.203600
57.0p
75
Daniel Håkansson
IKHP
2:26:01.876000
+34:53.209200
56.5p
76
Samuel Ahlberg
IFK Österbymo
2:26:30.878900
+35:22.212100
56.3p
77
Kenneth Holgersson
Tidaholms SOK Sisu
2:26:43.880200
+35:35.213400
56.2p
78
Mikael Åström
Ronneby OK
2:26:46.880500
+35:38.213700
56.2p
79
Jan Karlsson
Ödeshögs SK
2:27:17.883600
+36:09.216800
55.9p
80
Robbin Slättengren
Nybro Skidklubb
2:27:24.884300
+36:16.217500
55.9p
81
Klaus Marius Hansen
Københavns Skiklub
2:28:11.889000
+37:03.222200
55.5p
82
Daniel Olsson
Äspereds IF
2:28:53.893200
+37:45.226400
55.2p
83
Johan Persson
Hagaby GoIF
2:29:06.894500
+37:58.227700
55.1p
84
Stefan Johansson
SOK sisu tidaholm
2:29:28.896700
+38:20.229900
54.9p
85
Emil Östlin
IKHP
2:29:34.897300
+38:26.230500
54.9p
86
Patrik Jonsson
esok eksjö
2:29:40.897900
+38:32.231100
54.8p
87
Silas Volfing
Københavns skiklub
2:30:03.900200
+38:55.233400
54.7p
88
Leiv Sjåstad
Tranemo IF
2:30:06.900500
+38:58.233700
54.6p
89
Roger Runebrant
Burseryds IF
2:30:11.901000
+39:03.234200
54.6p
90
Fredrik Svensson
OK Dacke
2:31:37.909600
+40:29.242800
54.0p
91
Tomas Amneskog
Aktivitus Sports Club
2:31:43.910200
+40:35.243400
53.9p
92
Daniel Lönngren
Hok
2:32:33.915200
+41:25.248400
53.6p
93
Tomas Fridh
Tidaholm Sok Sisu
2:33:03.918200
+41:55.251400
53.4p
94
Calle Björck
IK Hakarpspojkarna
2:33:29.920800
+42:21.254000
53.2p
95
Niklas Lundmark
Vissefjärda GoIF
2:34:13.925200
+43:05.258400
52.9p
96
Håkan Hjerpe
Kungälvs Roddklubb
2:35:02.930100
+43:54.263300
52.6p
97
Tobias Johansson
IF Hallby SOK
2:35:09.930800
+44:01.264000
52.5p
98
Henrik Fihn
IK Stern
2:35:53.935200
+44:45.268400
52.2p
99
Stefan Håmås
IKHP
2:36:09.936800
+45:01.270000
52.1p
100
Peter Johannessen
Ik Stern
2:36:49.940800
+45:41.274000
51.8p
101
Staffan Påhlson
SLK Oxelösund
2:38:20.949900
+47:12.283100
51.2p
102
Jonathan Lindén
AXA Sports Club
2:39:19.955800
+48:11.289000
50.9p
103
Per Warfvinge
IF Ski Team Skåne
2:40:40.963900
+49:32.297100
50.4p
104
Marcus Birgersson
Eksjö SOK
2:40:47.964600
+49:39.297800
50.3p
105
Ted Brink
Brittatorps TK
2:40:57.965600
+49:49.298800
50.2p
106
Andreas Granevik
Lidköping
2:41:27.968600
+50:19.301800
50.1p
107
Andreas Lindin
IFK Helsingborg
2:41:42.970100
+50:34.303300
50.0p
108
Peter Ravn Brinck
Københavns skiklub
2:41:50.970900
+50:42.304100
49.9p
109
Jonas Jönsson
IF Ski Team Skåne
2:43:00.977900
+51:52.311100
49.5p
110
Mårten Larsson
SOK Aneby
2:43:05.978400
+51:57.311600
49.5p
111
Jörgen Larsson
Herrljunga SK
2:43:18.979700
+52:10.312900
49.4p
112
Michael Edgren
Lekeryd-Svarttorps SK
2:43:22.980100
+52:14.313300
49.4p
113
Henrik Gustav Hammarnäs
Smärtgränsens If
2:43:49.982800
+52:41.316000
49.2p
114
Christian Månsson
Göteborgs Slalomklubb
2:44:35.987400
+53:27.320600
48.9p
115
Björn Rydberg
Söderköpings SK
2:44:49.988800
+53:41.322000
48.8p
116
Johan Rönnby
Enhörna IF
2:44:54.989300
+53:46.322500
48.8p
117
Berndt Lindberg
Kisa SK
2:45:48.994700
+54:40.327900
48.5p
118
Krister Müller
FK Finn
2:46:04.996300
+54:56.329500
48.4p
119
Mattias Olsson
AXA SC
2:46:06.996500
+54:58.329700
48.4p
120
Kristofer Berggren
Nacka Värmdö SK
2:46:26.998500
+55:18.331700
48.3p
121
Frederik Jacon Tetzlaff
København SK
2:47:01.1002000
+55:53.335200
48.1p
122
Björn Andersson
ASK Växjö
2:47:58.1007700
+56:50.340900
47.8p
123
Lars Ryttberg
Tockarps ik
2:48:04.1008300
+56:56.341500
47.7p
124
Christer Corneliusson
Kungälvs Roddklubb
2:48:54.1013300
+57:46.346500
47.4p
125
Ulf Fransson
SOK Viljan
2:49:52.1019100
+58:44.352300
47.1p
126
Jens Persson
FK friskus
2:50:09.1020800
+59:01.354000
47.0p
127
Mikael Johansson
Nybro ski
2:50:42.1024100
+59:34.357300
46.9p
128
Kenneth Kågemyr
Linköpings SK
2:51:06.1026500
+59:58.359700
46.7p
129
Erling Olsson
Hästhults AIK
2:51:12.1027100
+1:00:04.360300
46.7p
130
Håkan Höglin
IK Stern
2:51:16.1027500
+1:00:08.360700
46.7p
131
Patrik Alvånger
Axa SC
2:51:21.1028000
+1:00:13.361200
46.6p
132
Alexander Hassellöv
Bovallstrands sk
2:51:32.1029100
+1:00:24.362300
46.6p
133
Staffan Dittmer
IKHP
2:51:53.1031200
+1:00:45.364400
46.5p
134
Tobias Franzén
ASK Växjö
2:52:03.1032200
+1:00:55.365400
46.4p
135
Hjalmar Svensson
Göteborg
2:52:21.1034000
+1:01:13.367200
46.3p
136
Mattias Borg
Kungsäters IF
2:52:29.1034800
+1:01:21.368000
46.3p
137
Jonny Forsberg
Burseryds IF
2:52:39.1035800
+1:01:31.369000
46.2p
138
Thomas Karlsson
Skillingaryds FK
2:52:42.1036100
+1:01:34.369300
46.2p
139
Tim Wihlborg
Mullsjö SOK
2:53:44.1042300
+1:02:36.375500
45.9p
140
Stig Johansson
IK Ymer
2:54:15.1045400
+1:03:07.378600
45.7p
141
Patrik Karlsson
Hultsfreds LK
2:54:31.1047000
+1:03:23.380200
45.6p
142
Johan Berneson
Axa SC
2:54:42.1048100
+1:03:34.381300
45.6p
143
Daniel Otterdahl
OK Nackhe
2:54:47.1048600
+1:03:39.381800
45.6p
144
Ingemar Hahn
IK Stern
2:54:50.1048900
+1:03:42.382100
45.6p
145
Jonny Nyström
Elmhults Sports Club
2:55:24.1052300
+1:04:16.385500
45.4p
146
Torbjörn Bäck
Borgstena IF
2:55:33.1053200
+1:04:25.386400
45.3p
147
Ulf Oskarsson
Tvärreds IF
2:56:01.1056000
+1:04:53.389200
45.2p
148
Dennis Weidfors
Alstermo IF
2:56:31.1059000
+1:05:23.392200
45.0p
149
Niels Ettrup Petersen
Playground Snow
2:56:58.1061700
+1:05:50.394900
44.9p
150
Pontus Gustafsson
Boxholm-Ekeby SK
2:58:35.1071400
+1:07:27.404600
44.4p
151
Anders Wallqvist
Hallby SOK
2:59:20.1075900
+1:08:12.409100
44.2p
152
Rasmus Larsson
Axa sport Club
3:00:21.1082000
+1:09:13.415200
43.9p
153
Ragnar Thulin
IKHP
3:00:32.1083100
+1:09:24.416300
43.9p
154
Gabriel Hermansson
IK Hakarpspojkarna
3:05:32.1113100
+1:14:24.446300
42.5p
155
Erik Landergren
Stenkyrka IF
3:05:55.1115400
+1:14:47.448600
42.4p
156
Folke Lindroos
Lenhovda IF
3:06:58.1121700
+1:15:50.454900
42.1p
157
Oscar Lindvall S
IF Ski Team Skåne
3:07:14.1123300
+1:16:06.456500
42.0p
158
Axel Karlsson
Ödeshögs SK
3:07:22.1124100
+1:16:14.457300
42.0p
159
Bengt Svensson
Skillingaryds FK
3:08:11.1129000
+1:17:03.462200
41.8p
160
Oscar Andersson
Ängelholm
3:09:37.1137600
+1:18:29.470800
41.4p
161
Ron Andersson
IK Hakarpspojkarna
3:11:00.1145900
+1:19:52.479100
41.1p
162
Måns Eriksson
Ronneby OK
3:11:37.1149600
+1:20:29.482800
40.9p
163
Jacob Hermansson
ASK Växjö
3:12:11.1153000
+1:21:03.486200
40.8p
164
Michael Wallin
IK Stern
3:12:14.1153300
+1:21:06.486500
40.8p
165
Jannik Boberg-Ans
Köbenhavn
3:13:28.1160700
+1:22:20.493900
40.5p
166
Raimo Hiltunen
IFK Helsingborg
3:16:27.1178600
+1:25:19.511800
39.8p
167
Martin Borgman
Göteborg
3:18:39.1191800
+1:27:31.525000
39.3p
168
Søren Skibsted
Virum
3:20:15.1201400
+1:29:07.534600
38.9p
169
Nicklas Rønning
København SK
3:22:31.1215000
+1:31:23.548200
38.4p
170
Victor Dahlström
IF Hallby SOK
3:26:51.1241000
+1:35:43.574200
37.5p
171
Johan Algotsson
Jönköping
3:28:04.1248300
+1:36:56.581500
37.2p
172
Jakob Flygare
Jönköping
3:31:17.1267600
+1:40:09.600800
36.6p
173
Harald Sigh Andertun
Axa SC
3:31:24.1268300
+1:40:16.601500
36.6p
174
Karl Gottfridsson
OK Nackhe
3:34:23.1286200
+1:43:15.619400
36.0p
175
Mads Possfelt Møller
Holte Ski
3:37:32.1305100
+1:46:24.638300
35.4p
176
Ulf Johansson
Elmhults SC
3:38:12.1309100
+1:47:04.642300
35.3p
177
Mats Berggren
Nässjö SF
3:59:31.1437000
+2:08:23.770200
31.7p
178
Johan Florell
Axa SC
4:57:19.1783800
+3:06:11.1117000
25.0p
D 20
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hilma Markinhuhta
Göteborgs SK
1:19:36.477500
65.7p
D 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Marika Sundin
Art by Sundin
2:20:19.841800
59.3p
2
Birgitta Dahl
SYA sk
2:58:38.1071700
+38:19.229800
44.4p
3
Dorte Rønning
Faaborg Ski-og Motionsklub
3:13:54.1163300
+53:35.321400
40.4p
4
Sofia Andersson
ok nacke
3:18:42.1192100
+58:23.350200
39.2p
5
Anna Grahn
Göteborgs SK
3:19:20.1195900
+59:01.354000
39.1p
6
Lina Johansson
Jönköping
3:19:44.1198300
+59:25.356400
39.0p
7
Lina Nordin
IK Stern
3:19:51.1199000
+59:32.357100
39.0p
8
Katarina Cederlund
Nässjö SF
3:36:30.1298900
+1:16:11.457000
35.6p
Logga in för att slippa de här annonserna
9
Eleonore Rapp
IK Hakarpspojkarna
3:42:33.1335200
+1:22:14.493300
34.5p
10
Helena Furenbrink
No Club
3:53:51.1403000
+1:33:32.561100
32.6p
11
Anna Jonsson
Lomma
4:01:40.1449900
+1:41:21.608000
31.4p
12
Maria Elkjær
Københavns skiklub
4:04:03.1464200
+1:43:44.622300
31.1p
13
Cecilia Lindell
Ronneby OK
4:07:51.1487000
+1:47:32.645100
30.5p
14
Annika Lindell
Axa SC
4:09:28.1496700
+1:49:09.654800
30.3p
15
Magdalena Lönnlycka
Skillingaryds FK
4:33:03.1638200
+2:12:44.796300
27.4p
H 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Viktor Josefsson
Forserum
2:16:32.819100
61.4p
2
Mattias Westfält
Stenkyrka IF
2:17:03.822200
+31.3000
61.1p
3
David Elgh
IK Vista
2:17:48.826700
+1:16.7500
60.7p
4
Nicklas Lindqvist
Landsbro IF SK
2:28:08.888700
+11:36.69500
55.5p
5
Björn Johansson
Målerås IF
2:28:32.891100
+12:00.71900
55.3p
6
Göran Randau
IKHP
2:34:03.924200
+17:31.105000
53.0p
7
Karl-Uno Sand
SOK Aneby
2:38:25.950400
+21:53.131200
51.2p
8
Martin Funck
LA Lepre Stanca
2:40:43.964200
+24:11.145000
50.3p
9
Jan Sarén
Lekeryd-Svarttorps SK
2:42:44.976300
+26:12.157100
49.6p
10
Mats Eriksson
Bankeryd SMK
2:43:27.980600
+26:55.161400
49.3p
11
Claes Björn
Göteborg
2:44:03.984200
+27:31.165000
49.1p
12
Fritiof Andersson
Tidaholm
2:44:45.988400
+28:13.169200
48.9p
13
Peter Mosebach
IFK Helsingborg
2:44:48.988700
+28:16.169500
48.8p
14
Viktor Johansson
Värnamo CK
2:45:43.994200
+29:11.175000
48.5p
15
Daniel Slunge
IK Stern
2:48:41.1012000
+32:09.192800
47.5p
16
Magnus Gregart
Ljungskile Friluftsförening
2:49:25.1016400
+32:53.197200
47.3p
17
Håkan Jacobson
Mullsjö SOK
2:51:28.1028700
+34:56.209500
46.6p
18
Håkan Stråkensjö
Mullsjö SOK
2:51:35.1029400
+35:03.210200
46.6p
19
Andreas Petersson
Landsbro
2:53:04.1038300
+36:32.219100
46.1p
20
Christer Olsson
Idefjordens SK
2:53:19.1039800
+36:47.220600
46.0p
21
Johan Törnqvist
Anderstorps OK
2:54:37.1047600
+38:05.228400
45.6p
22
Johan Pålsson
Elmhult SC
2:57:43.1066200
+41:11.247000
44.7p
23
Johan Stigbäck
Jönköping
3:00:33.1083200
+44:01.264000
43.9p
24
Niklas Lagersson
Fal Klampenborg DK
3:01:27.1088600
+44:55.269400
43.6p
25
Emil Andersson
AXA Sports Club
3:01:45.1090400
+45:13.271200
43.5p
26
Henrik Bjuvenstedt
Linköping
3:02:05.1092400
+45:33.273200
43.4p
27
Erik Mellerstedt
Selånger SOK
3:02:33.1095200
+46:01.276000
43.3p
28
Jonas Roupe
OK Stigen
3:02:44.1096300
+46:12.277100
43.3p
29
Kent Nero
Mullsjö SOK
3:03:50.1102900
+47:18.283700
42.9p
30
Ola Emanuelson
IF Hallby SOK
3:04:16.1105500
+47:44.286300
42.8p
31
Anders Johansson
Ok Gränsen
3:04:17.1105600
+47:45.286400
42.8p
32
Johan Glans
Göteborg
3:04:47.1108600
+48:15.289400
42.7p
33
Carl Dahlberg
Skillingaryds FK
3:05:08.1110700
+48:36.291500
42.6p
34
Joel Svensson
OK Dacke
3:05:37.1113600
+49:05.294400
42.5p
35
Weine Gustavsson
Skillingaryds FK
3:05:41.1114000
+49:09.294800
42.5p
36
Mats Erixon
SOL Tranås
3:06:34.1119300
+50:02.300100
42.2p
37
Marcus Linder
Axa SC
3:06:38.1119700
+50:06.300500
42.2p
38
Leif Emanuelsson
Burseryds IF
3:06:56.1121500
+50:24.302300
42.1p
39
Kenneth Maarup
Ibm-Klubben
3:08:08.1128700
+51:36.309500
41.8p
40
Johan Gustavsson
Linköping
3:09:16.1135500
+52:44.316300
41.5p
41
Joakim Strand
AXA sports Club
3:10:04.1140300
+53:32.321100
41.3p
42
Mikael Österström
Axa SC
3:11:50.1150900
+55:18.331700
40.9p
43
Anders Sjöberg
OK Reftele
3:12:31.1155000
+55:59.335800
40.7p
44
Fredrik Larsson
Skillingaryds FK
3:13:05.1158400
+56:33.339200
40.6p
45
Jonas Johansson
Hallby SOK
3:17:00.1181900
+1:00:28.362700
39.6p
46
Niclas Lundblad
IFK Helsingborg
3:18:13.1189200
+1:01:41.370000
39.4p
47
Bo Andersson Möller
If Hallby Sok
3:20:21.1202000
+1:03:49.382800
38.9p
48
Fredrik Hellquist
Jönköping
3:22:04.1212300
+1:05:32.393100
38.5p
49
Robert Nilsson
IF Hallby SOK
3:23:52.1223100
+1:07:20.403900
38.1p
50
Andreas Stolt
Lund
3:26:15.1237400
+1:09:43.418200
37.6p
51
Johannes Herbertsson
Malmö
3:26:17.1237600
+1:09:45.418400
37.6p
52
Johan Emanuelsson
Nol
3:28:54.1253300
+1:12:22.434100
37.1p
53
Thomas Rosell
JOK
3:29:08.1254700
+1:12:36.435500
37.0p
54
Roger Palmqvist
Stenkyrka IF
3:29:10.1254900
+1:12:38.435700
37.0p
55
Jacob Bennekou
Hvidovre Kajakklubb
3:30:38.1263700
+1:14:06.444500
36.7p
56
Andreas Persson
Elmhults SC
3:34:01.1284000
+1:17:29.464800
36.0p
57
Per Pegard
OK Gynge
3:34:39.1287800
+1:18:07.468600
35.9p
58
Victor Bengtsson
Elmhult SC
3:36:12.1297100
+1:19:40.477900
35.6p
59
Henrik Lindahl
Idefjordens sk
3:40:27.1322600
+1:23:55.503400
34.9p
60
Mårten Nobin
Tormestorps IF
3:41:36.1329500
+1:25:04.510300
34.6p
61
Mats Furenbrink
No Club
3:43:35.1341400
+1:27:03.522200
34.3p
62
Joakim Langner
Smhi IF
3:44:06.1344500
+1:27:34.525300
34.2p
63
Anders Melander
IKHP
3:45:41.1354000
+1:29:09.534800
33.9p
64
Tommy Marko
IKHP
3:46:15.1357400
+1:29:43.538200
33.8p
65
Alexander Superfin
Ski Team Skåne
3:47:18.1363700
+1:30:46.544500
33.7p
66
Johan Kasseberg
Nässjö
3:47:48.1366700
+1:31:16.547500
33.6p
67
Sam Fredriksson
Västra Frölunda
3:48:39.1371800
+1:32:07.552600
33.4p
68
Philip Helm
DSC
3:49:18.1375700
+1:32:46.556500
33.3p
69
Kristoffer Johansson Hendeby
Lekeryd-Svarttorps SK
3:49:24.1376300
+1:32:52.557100
33.3p
70
Michael Eriksson
Kristianstad
3:50:38.1383700
+1:34:06.564500
33.1p
71
Emanuel Tirenå
Volvo Braås FF
3:54:48.1408700
+1:38:16.589500
32.5p
72
Andreas Ådahl
Axa SC
3:58:13.1429200
+1:41:41.610000
31.9p
73
Andreas Stjärndahl
Axa SC
4:05:15.1471400
+1:48:43.652200
30.9p
74
Willie Ohlsson
Rävetofta OK
4:05:55.1475400
+1:49:23.656200
30.8p
75
Pär Sköld
Göteborg
4:07:53.1487200
+1:51:21.668000
30.5p
76
Mads Skytte
Köbenhavn
4:15:49.1534800
+1:59:17.715600
29.5p
77
Sune Andersen
Frederiksberg
4:59:06.1794500
+2:42:34.975300
24.8p
D 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Petra Sveningsson
Gnosjö FK
1:36:39.579800
54.1p
2
Marika Törnqvist
Anderstorps OK
1:37:56.587500
+1:17.7600
53.4p
3
Hanna Pettersson
IKHP
1:41:40.609900
+5:01.30000
51.4p
4
Carina Thynell Lindelöw
Härlövs IF
1:48:46.652500
+12:07.72600
48.1p
5
Elinor Lindelöw
Härlövs IF
1:52:37.675600
+15:58.95700
46.4p
6
Sofia Karlsson
IK Hakarpspojkarna
1:53:23.680200
+16:44.100300
46.1p
7
Eva Qvarnström
No Club
1:59:24.716300
+22:45.136400
43.8p
8
Elisabeth Frisk
IK Hakarpspojkarna
1:59:43.718200
+23:04.138300
43.7p
9
Julia Svensson
No Club
1:59:46.718500
+23:07.138600
43.7p
10
Charlotta Borgman Richter
Axa SC
2:02:32.735100
+25:53.155200
42.7p
11
Melinda Ymsén
Kristianstad
2:02:46.736500
+26:07.156600
42.6p
12
Margareta Richter
Huskvarna
2:19:09.834800
+42:30.254900
37.6p
H 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
3
Lennart Lindbom
IKHP
1:24:53.509200
61.6p
4
Anders Andersson
Ulricehamns IF
1:25:48.514700
+55.5400
60.9p
5
Johan Berg
Hallby
1:28:14.529300
+3:21.20000
59.3p
6
Fredrik Hyltse
No Club
1:34:57.569600
+10:04.60300
55.1p
7
Peter Söderström
IK Hakarpspojkarna
1:36:53.581200
+12:00.71900
54.0p
8
Isak Olsson
Vittsjö
1:40:17.601600
+15:24.92300
52.1p
9
Hans Karlsson
Tranås
2:15:44.814300
+50:51.305000
38.5p