Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Malmstråket
2015-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
2:10:20.781900
63.3p
2
Susanne Pettersson
Skellefteå XC
2:15:37.813600
+5:17.31600
60.2p
3
Therese Lindgren
Burträsk SK
2:43:49.982800
+33:29.200800
47.7p
4
Annika Wasström
Bolidens SK
2:47:48.1006700
+37:28.224700
46.4p
5
Stina Höglund
Skellefteå SK
2:50:49.1024800
+40:29.242800
45.4p
6
Marina Assarsson
Sweden
3:02:11.1093000
+51:51.311000
42.1p
7
Helena Lidhage
IK Ymer
3:13:53.1163200
+1:03:33.381200
39.1p
8
Jenny Sjöström
Ammarnäs IF
3:16:51.1181000
+1:06:31.399000
38.4p
9
Kaisa Edström
Skellefteå SK
3:26:53.1241200
+1:16:33.459200
36.3p
10
Sofia Höglund
Gällivare SK
3:45:29.1352800
+1:35:09.570800
32.9p
H 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Klas Nilsson
Skellefteå XC
1:45:47.634600
83.1p
2
Erik Silfver
IFK Umeå
1:45:49.634800
+2.100
83.0p
3
Erik Jonsson
Rossöns IF
1:45:51.635000
+4.300
83.0p
4
Nicklas Johansson
Järvsjöby IF
1:50:24.662300
+4:37.27600
78.5p
5
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
1:50:25.662400
+4:38.27700
78.4p
6
Erik Johansson
Tranemo IF
1:50:28.662700
+4:41.28000
78.4p
7
Hannes Boström
IFK Arvidsjaur SK
1:50:29.662800
+4:42.28100
78.4p
8
Erik Viklund
Skellefteå XC
1:53:12.679100
+7:25.44400
75.9p
9
Jonny Nilimaa
Bodens SK
1:53:42.682100
+7:55.47400
75.5p
10
Pontus Rygh
Ulricehamns IF
1:55:41.694000
+9:54.59300
73.8p
11
Viktor Carlsson
Skellefteå XC
1:55:56.695500
+10:09.60800
73.6p
12
Jesper Lundqvist
Skellefteå XC
2:03:22.740100
+17:35.105400
67.9p
13
Olof Burström
SK Järven
2:03:25.740400
+17:38.105700
67.8p
14
Johannes Viklund
Skellefteå XC
2:03:30.740900
+17:43.106200
67.8p
15
Jonas Nyström
Skellefteå SK
2:07:04.762300
+21:17.127600
65.3p
16
Erik Strandberg
Latikberg IK
2:07:37.765600
+21:50.130900
65.0p
17
Robert Gustafsson
Tärna IK Fjällvinden
2:11:59.791800
+26:12.157100
62.3p
18
Jim Lundmark
Skellefteå SK
2:12:28.794700
+26:41.160000
62.0p
19
Tim Holmlund
Skellefteå XC
2:14:06.804500
+28:19.169800
61.0p
20
Robert Eckhardt
Skellefteå XC
2:14:19.805800
+28:32.171100
60.9p
21
Anders Strandberg
Latikberg IK
2:14:29.806800
+28:42.172100
60.8p
22
Mattias Lindgren
Burträsk SK
2:18:29.830800
+32:42.196100
58.6p
23
Oskar Karlsson
Storumans IK
2:19:48.838700
+34:01.204000
57.9p
24
Johan Söderberg
Skellefteå XC
2:22:37.855600
+36:50.220900
56.5p
25
Fredrik Toss
Umeå
2:25:08.870700
+39:21.236000
55.3p
26
Joel Brännström
Kågedalens SK
2:31:33.909200
+45:46.274500
52.5p
27
Anders Marklund
Kågedalens SK
2:36:17.937600
+50:30.302900
50.5p
28
Peter Marklund
Kågedalens SK
2:37:46.946500
+51:59.311800
50.0p
29
Johan Burström
Kågedalens SK
2:41:34.969300
+55:47.334600
48.5p
30
Jonathan Eriksson
Kågedalens SK
2:41:35.969400
+55:48.334700
48.5p
31
Markus Eriksson
Ammarnäs IF
2:48:41.1012000
+1:02:54.377300
46.1p
32
Pär Wikberg
Skellefte Draghund
2:52:54.1037300
+1:07:07.402600
44.8p
33
Fredrik Rinsén
Skellefteå SK
3:24:46.1228500
+1:38:59.593800
36.7p
34
Alexander Glans
Sweden
4:27:16.1603500
+2:41:29.968800
27.2p
H 35
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Nils Berglund
Norsjö SK
1:56:41.700000
72.9p
2
Lukas Ternborg
Norsjö SK
2:00:48.724700
+4:07.24600
69.7p
3
Gustav Berggren
Göteborg
2:04:00.743900
+7:19.43800
67.4p
4
Jonas Lundmark
Ufk
2:14:59.809800
+18:18.109700
60.5p
5
Ola Lindström
Sweden
2:21:04.846300
+24:23.146200
57.3p
6
Daniel Haarala
Överkalix IF
2:21:24.848300
+24:43.148200
57.1p
7
Niklas Markström
Skellefteå SK
2:23:12.859100
+26:31.159000
56.2p
8
Andreas Edström
Skellefteå XC
2:24:03.864200
+27:22.164100
55.8p
9
Marcus Eriksson
IFK Arvidsjaur SK
2:25:53.875200
+29:12.175100
55.0p
10
Daniel Ogenstedt
Hägglunds Ski Team SK
2:27:47.886600
+31:06.186500
54.1p
11
Stefan Hertil
Bergens IF SK
2:31:14.907300
+34:33.207200
52.6p
12
Daniel Nygren
Skellefteå SK
2:43:31.981000
+46:50.280900
47.8p
13
Björn Schneider
Tyskland
2:57:15.1063400
+1:00:34.363300
43.5p
14
Peter Abrahamsson
Skellefteå SK
2:59:06.1074500
+1:02:25.374400
42.9p
15
David Lindholm
Axa SC
3:04:21.1106000
+1:07:40.405900
41.5p
16
Joakim Brännström
Skellefteå SK
3:04:25.1106400
+1:07:44.406300
41.5p
17
Pär Göting
Skellefteå SK
3:23:38.1221700
+1:26:57.521600
37.0p
18
Magnus Johansson
Skellefteå SK
4:08:47.1492600
+2:12:06.792500
29.4p
H 40
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jan Karlsson
Norsjö SK
1:55:35.693400
73.8p
2
Peter Berglund
Skellefteå XC
1:56:06.696500
+31.3000
73.4p
3
Robert Arvidsson
Norsjö SK
2:00:37.723600
+5:02.30100
69.9p
4
Anders Söderberg
Skellefteå SK
2:14:38.807700
+19:03.114200
60.7p
5
Magnus Nygren
Skellefteå SK
2:14:44.808300
+19:09.114800
60.7p
6
Martin Holmberg
Bergnäsets AIK
2:16:05.816400
+20:30.122900
59.9p
7
Tomas Bredin
Skellefteå SK
2:16:06.816500
+20:31.123000
59.9p
8
Fredrik Wikberg
Skellefteå XC
2:21:55.851400
+26:20.157900
56.9p
9
Jörgen Lindkvist
Team s
2:24:07.864600
+28:32.171100
55.8p
10
Fredrik Ekenstedt
Skellefteå SK
2:25:55.875400
+30:20.181900
55.0p
11
Peter Lugnér
Skellefteå SK
2:27:45.886400
+32:10.192900
54.1p
12
Jimmy Renström
Sorsele SK
2:33:18.919700
+37:43.226200
51.7p
13
Thomas Malm
Skellefteå SK
2:38:37.951600
+43:02.258100
49.6p
14
Jan Lundholm
Skellefteå XC
2:48:25.1010400
+52:50.316900
46.2p
15
Tomas Franzén
Partille
2:50:35.1023400
+55:00.329900
45.5p
16
Patrik Sjöström
Sorsele SK
2:58:19.1069800
+1:02:44.376300
43.2p
17
Per Lundholm
Skellefteå SK
3:06:28.1118700
+1:10:53.425200
40.9p
18
Lars Källströmer
Skellefteå SK
3:19:20.1195900
+1:23:45.502400
37.9p
19
Tommy Abrahamsson
Sorsele SK
3:57:50.1426900
+2:02:15.733400
31.0p
H 45
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jörgen Gustafsson
Skellefteå XC
1:55:38.693700
73.8p
2
Fredrik Öhrner
Skellefteå XC
1:56:27.698600
+49.4800
73.1p
3
Thomas Löfgren
Skellefteå SK
2:04:54.749300
+9:16.55500
66.8p
4
Ola Backman
Skellefteå XC
2:07:09.762800
+11:31.69000
65.3p
5
Håkan Lundberg
Skellefteå XC
2:07:41.766000
+12:03.72200
64.9p
6
Mikael Lindmark
Skellefteå SK
2:08:16.769500
+12:38.75700
64.6p
7
Jörgen Sehlstedt
Skellefteå SK
2:11:56.791500
+16:18.97700
62.3p
8
Tomas Hermansson
Bygdeå GOIF
2:12:51.797000
+17:13.103200
61.8p
9
Lars Johansson
Skellefteå SK
2:13:09.798800
+17:31.105000
61.6p
10
Mattias Hedlund
Jalles Tc Umeå
2:14:46.808500
+19:08.114700
60.7p
11
Robin Olofsson
SK Järven
2:15:33.813200
+19:55.119400
60.2p
12
Lars Pettersson
Skellefteå XC
2:26:05.876400
+30:27.182600
54.9p
13
Stefan Holmgren
Lycksele IF
2:26:34.879300
+30:56.185500
54.7p
14
Mats Gustafsson
Skellefteå SK
2:27:19.883800
+31:41.190000
54.3p
15
Lars Sundström
Skellefteå SK
2:29:35.897400
+33:57.203600
53.3p
16
Magnus Jutterström
Bygdeå GOIF
2:34:37.927600
+38:59.233800
51.2p
17
Fredrik Sandström
Bygdeå GOIF
2:34:38.927700
+39:00.233900
51.2p
18
Mats Sundling
Röbäcks SK
2:35:39.933800
+40:01.240000
50.8p
19
Mikael Lycksell
Malå IF
2:57:26.1064500
+1:01:48.370700
43.4p
20
Peter Svensson
Skellefteå SK
3:20:47.1204600
+1:25:09.510800
37.6p
H 50
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Peter Wikström
Skellefteå XC
2:12:48.796700
61.8p
2
Åke Wilhelmsson
Strycksele IF
2:15:57.815600
+3:09.18800
60.0p
3
Bror Sundqvist
Bureå IF
2:22:13.853200
+9:25.56400
56.7p
4
Lars-Gunnar Marklund
Hortlax SK
2:24:58.869700
+12:10.72900
55.4p
5
Une Jonsson
Skellefteå SK
2:29:55.899400
+17:07.102600
53.2p
6
Per Käller
Skellefteå SK
2:46:39.999800
+33:51.203000
46.8p
H 55
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Daniel Arvidsson
IK Klintarna
2:12:29.794800
62.0p
2
Hans Göran Vesterlund
Skellefteå SK
2:27:20.883900
+14:51.89000
54.3p
3
Per-Erik Höglund
Skellefteå SK
2:27:43.886200
+15:14.91300
54.1p
4
Tommy Bond
IK Jarl Rättvik
2:46:12.997100
+33:43.202200
46.9p
5
Mikael Lindskog
Skellefteå SK
2:46:51.1001000
+34:22.206100
46.7p
6
Gunnar Söderlind
IFK Umeå
2:48:53.1013200
+36:24.218300
46.0p
7
Lennart Hedlund
Skellefteå SK
2:49:52.1019100
+37:23.224200
45.7p
8
Bo Hällgren
Bureå IF
3:11:04.1146300
+58:35.351400
39.8p
9
Lars Forssell
Skellefteå SK
3:17:54.1187300
+1:05:25.392400
38.2p
H 60
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Thomas Ottosson
Skellefteå SK
2:10:19.781800
63.3p
2
Håkan Gustafsson
Storumans IK
2:24:13.865200
+13:54.83300
55.8p
3
Bo Olofsson
Skellefteå XC
2:28:02.888100
+17:43.106200
54.0p
4
Olle Lundgren
Bygdsiljum SK
2:36:22.938100
+26:03.156200
50.5p
5
Sture Sundberg
Skellefteå SK
2:37:12.943100
+26:53.161200
50.2p
6
Olof Nilsson
Ucif
2:50:26.1022500
+40:07.240600
45.5p
7
Reijo Vendelbring
Järvsjöby IF
2:54:22.1046100
+44:03.264200
44.3p
D 21
25km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Agneta Lantto-Forsgren
Skellefteå XC
1:14:47.448600
61.0p
2
Elin Pettersson
Skellefteå SK
1:25:36.513500
+10:49.64800
53.3p
3
Karolin Norden
Sweden
1:35:59.575800
+21:12.127100
47.5p
4
Astrid Ruissen
Glommersträsk Lappträsk IF
1:37:38.585700
+22:51.137000
46.7p
5
Kerstin Larsson-Linder
Skellefteå SK
1:46:24.638300
+31:37.189600
42.9p
6
Susanna Hedlund
Varuträsk IF
1:51:00.665900
+36:13.217200
41.1p
7
Åsa Hansson
Sweden
1:53:59.683800
+39:12.235100
40.0p
8
Ingela Henriksson
Skellefteå SK
2:08:59.773800
+54:12.325100
35.4p
9
Evy Jonsson
Sweden
2:14:33.807200
+59:46.358500
33.9p
10
Sara Marklund
Åliden
2:14:34.807300
+59:47.358600
33.9p
D 21 Motion
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sara Forsgren
IFK Arvidsjaur SK
2:46:55.1001400
46.7p
2
Helen Moritz
Skellefteå SK
2:56:31.1059000
+9:36.57500
43.7p
3
Mimmi Andersson
Västerås Skidklubb
2:57:20.1063900
+10:25.62400
43.4p
4
Ida Backe
Umeå
2:57:35.1065400
+10:40.63900
43.4p
5
Jannike Rönnblom
Skellefteå SK
2:58:22.1070100
+11:27.68600
43.1p
6
Emma Lindqvist
IFK Umeå
2:59:00.1073900
+12:05.72400
43.0p
7
Stina Juto
Umeå
3:06:36.1119500
+19:41.118000
40.9p
8
Johanna Hällgren
Bureå IF
3:11:03.1146200
+24:08.144700
39.8p
9
Josefin Warg
Bolidens SK
3:11:53.1151200
+24:58.149700
39.6p
10
Ann-cathrine From
Skellefteå SK
3:12:16.1153500
+25:21.152000
39.5p
11
Linn Mellberg
Norrköping
3:12:41.1156000
+25:46.154500
39.4p
12
Eva-sofie Lindberg
Skellefteå SK
3:18:54.1193300
+31:59.191800
38.0p
13
Gunilla Sjögren
Lycksele
3:24:05.1224400
+37:10.222900
36.9p
14
Ulrika Lindgren
Nordmaling IF
3:41:19.1327800
+54:24.326300
33.6p
15
Maria Larsson
Skellefteå SK
3:41:55.1331400
+55:00.329900
33.5p
16
Christina Forslund
Skellefteå SK
3:41:57.1331600
+55:02.330100
33.5p
17
Belén Eriksson
Skellefteå SK
3:56:06.1416500
+1:09:11.415000
31.2p
18
Susanne Hermansson
Bygdeå GOIF
4:04:50.1468900
+1:17:55.467400
30.0p
19
Stina Lyngmark
Gällivare SK
4:15:59.1535800
+1:29:04.534300
28.5p
20
Maria Viksten
Skellefteå SK
4:21:41.1570000
+1:34:46.568500
27.8p
21
Linda Lindgren
Umeå
4:30:28.1622700
+1:43:33.621200
26.8p
22
Josefin Bennet
Skellefteå SK
4:40:42.1684100
+1:53:47.682600
25.7p
H 21 Motion
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Christofer Olofsson
Skellefteå SK
1:51:08.666700
77.8p
2
Johan Forslund
Lycksele IF
2:03:42.742100
+12:34.75300
67.6p
3
Fredrik Borg
Skellefteå SK
2:13:34.801300
+22:26.134500
61.3p
4
Andreas Lindgren
Bygdsiljum SK
2:17:36.825500
+26:28.158700
59.1p
5
Nils Lindberg
IK Studenterna
2:20:45.844400
+29:37.177600
57.5p
6
Jörgen Norén
Malå IF
2:23:55.863400
+32:47.196600
55.9p
7
Roger Nilsson
Byske SK
2:25:52.875100
+34:44.208300
55.0p
8
Fredrik Jonsson
Skellefteå SK
2:26:43.880200
+35:35.213400
54.6p
9
Ola Alenbro
Skellefteå XC
2:27:40.885900
+36:32.219100
54.2p
10
Filip Backe
Gällivare SK
2:31:45.910400
+40:37.243600
52.4p
11
Peder Hansson
Skellefteå SK
2:32:06.912500
+40:58.245700
52.2p
12
Lars Dahlen
Sweden
2:32:12.913100
+41:04.246300
52.2p
13
Per Jonas Olsson
Medle SK
2:36:02.936100
+44:54.269300
50.6p
14
Kristoffer Wallgren
Skellefteå SK
2:36:35.939400
+45:27.272600
50.4p
15
David Stenlund
Skellefteå SK
2:36:58.941700
+45:50.274900
50.3p
16
Olov Sundström
Skellefteå SK
2:38:14.949300
+47:06.282500
49.8p
17
Nils Johansson
Skellefteå SK
2:38:50.952900
+47:42.286100
49.6p
18
Kristoffer FAHLGREN
Skellefteå SK
2:39:33.957200
+48:25.290400
49.3p
19
Hans Lidgren
Skellefteå SK
2:41:18.967700
+50:10.300900
48.6p
20
Esbjörn Norgren
Skellefteå SK
2:42:08.972700
+51:00.305900
48.3p
21
Thomas Lindgren
Skellefteå SK
2:42:45.976400
+51:37.309600
48.1p
22
Patrik Andersson
Stockholms-Postens IK
2:43:07.978600
+51:59.311800
48.0p
23
Mårten Bolander
Umeå
2:43:40.981900
+52:32.315100
47.8p
24
Jörgen Stenberg
Hemmingsmarks IF
2:43:48.982700
+52:40.315900
47.8p
25
Per Salomonsson
Skellefteå SK
2:44:05.984400
+52:57.317600
47.7p
26
David Andersson
Skellefteå SK
2:44:18.985700
+53:10.318900
47.6p
27
Jonas Lundström
Skellefteå SK
2:44:30.986900
+53:22.320100
47.5p
28
Fredrik Forsberg
Skellefteå SK
2:44:38.987700
+53:30.320900
47.5p
29
John Svensson
Stockviks SF
2:45:56.995500
+54:48.328700
47.0p
30
Patric Lindblom
Norrköping
2:47:54.1007300
+56:46.340500
46.4p
31
Rolf Stenlund
Skellefteå SK
2:48:12.1009100
+57:04.342300
46.3p
32
Christian Degen
Skellefteå SK
2:49:26.1016500
+58:18.349700
45.9p
33
Andreas Blom
Medle SK
2:50:09.1020800
+59:01.354000
45.6p
34
Mikael Stenberg
Lövånger-Uttersjöbäcken AIK
2:51:09.1026800
+1:00:01.360000
45.3p
35
Magnus Westman
Lövånger-Uttersjöbäcken AIK
2:51:41.1030000
+1:00:33.363200
45.1p
36
Per Gustavsson
Skellefteå SK
2:51:47.1030600
+1:00:39.363800
45.1p
37
Lennart Nyström
Skellefteå SK
2:51:56.1031500
+1:00:48.364700
45.1p
38
Lars Lindmark
Skellefteå SK
2:55:39.1053800
+1:04:31.387000
43.9p
39
Jim Viksten
Skellefteå SK
2:56:37.1059600
+1:05:29.392800
43.6p
40
Peter Andersson
Skellefteå SK
2:56:54.1061300
+1:05:46.394500
43.6p
41
Richard Jonsson
Skellefteå SK
2:57:50.1066900
+1:06:42.400100
43.3p
42
Erik Andersson
Gnistan IF
2:59:43.1078200
+1:08:35.411400
42.8p
43
Pär Andersson
Lövånger-Uttersjöbäcken AIK
3:00:15.1081400
+1:09:07.414600
42.6p
44
Ingemar Skog Andersson
Holmen
3:01:46.1090500
+1:10:38.423700
42.2p
45
Peter Wahlberg
Skellefteå SK
3:03:02.1098100
+1:11:54.431300
41.9p
Logga in för att slippa de här annonserna
46
Rolf Burman
Skellefteå SK
3:03:32.1101100
+1:12:24.434300
41.7p
47
Per David Carlsson
Kågedalens SK
3:03:34.1101300
+1:12:26.434500
41.7p
48
Fredrik Lindkvist
Sweden
3:06:17.1117600
+1:15:09.450800
41.0p
49
Simon Stenlund
Bureå IF
3:07:05.1122400
+1:15:57.455600
40.8p
50
Erik Ögren
Skellefteå SK
3:07:36.1125500
+1:16:28.458700
40.7p
51
Ulf Wiklund
Skellefteå SK
3:09:05.1134400
+1:17:57.467600
40.3p
52
Christer Wiklund
Skellefteå SK
3:12:53.1157200
+1:21:45.490400
39.4p
53
Emanuel Viksten
Axa SC
3:12:57.1157600
+1:21:49.490800
39.3p
54
Per Swärd
Skellefteå SK
3:15:16.1171500
+1:24:08.504700
38.8p
55
Anders Roos
Skellefteå SK
3:19:49.1198800
+1:28:41.532000
37.8p
56
Ulrik Ahnquist
Skellefteå SK
3:21:21.1208000
+1:30:13.541200
37.4p
57
Björn Genbort
Varuträsk IF
3:22:23.1214200
+1:31:15.547400
37.2p
58
Stig Lindkvist
Medle SK
3:30:44.1264300
+1:39:36.597500
35.5p
59
Simon Karlsson
Skellefteå AIK
3:39:45.1318400
+1:48:37.651600
33.9p
60
Anders Marklund
Skellefteå SK
3:40:16.1321500
+1:49:08.654700
33.8p
61
Ingemar Swärd
Axa SC
3:41:25.1328400
+1:50:17.661600
33.6p
62
Robert Pantze
Bolidens SK
3:47:56.1367500
+1:56:48.700700
32.5p
63
Kenneth Schönfeldt
Gällivare SK
4:15:59.1535800
+2:24:51.869000
28.5p
64
Adam Mcelroy
Skellefteå SK
4:39:57.1679600
+2:48:49.1012800
25.8p
D 21 Motion
25km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Siri Löfgren
Skellefteå SK
1:22:28.494700
55.3p
2
Emma Snällfot
Skellefteå SK
1:22:37.495600
+9.800
55.2p
3
Elisabet Berggren
Skellefteå SK
1:26:18.517700
+3:50.22900
52.8p
4
Jenny Isaksson Westermark
Skellefteå SK
1:28:15.529400
+5:47.34600
51.7p
5
Jessica Karlsson
Skellefteå XC
1:29:37.537600
+7:09.42800
50.9p
6
Emma Olofsson
Umeå
1:35:27.572600
+12:59.77800
47.8p
7
Gunnilla Lundberg
Sweden
1:38:53.593200
+16:25.98400
46.1p
8
Astrid Lindgren
Skellefteå SK
1:42:20.613900
+19:52.119100
44.6p
9
Ulla Grönlund
Kågedalens SK
1:50:10.660900
+27:42.166100
41.4p
10
Linda Forsgren
Skellefteå SK
1:51:12.667100
+28:44.172300
41.0p
11
Solveig Olofsson
Skellefteå SK
1:53:12.679100
+30:44.184300
40.3p
12
Maria Eriksson
Skellefteå SK
1:55:12.691100
+32:44.196300
39.6p
13
Kristina Fahlgren
No Club
1:58:33.711200
+36:05.216400
38.5p
14
Gabrilla Lundmark
Bergsbyns SK
1:58:52.713100
+36:24.218300
38.4p
15
Emilia Lindgren
Skellefteå SK
1:59:49.718800
+37:21.224000
38.1p
16
Kristina Wiklund
Skellefteå SK
2:04:11.745000
+41:43.250200
36.7p
17
Hanna Morén
Skellefteå SK
2:08:33.771200
+46:05.276400
35.5p
18
Madelene Davidsson Karlsson
Skellefteå SK
2:08:34.771300
+46:06.276500
35.5p
19
Katharina Bolin
Skellefteå SK
2:23:37.861600
+1:01:09.366800
31.8p
H 21 Motion
25km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jonathan Dahlberg
Byske SK
1:07:23.404200
67.7p
2
Oskar Årebäck
Bolidens SK
1:07:23.404200
67.7p
3
Filip Greus Nilsson
Skellefteå SK
1:13:37.441600
+6:14.37300
62.0p
4
Albin Karlsson
Skellefteå SK
1:13:39.441800
+6:16.37500
61.9p
5
Torbjörn Viklund
Sweden
1:20:20.481900
+12:57.77600
56.8p
6
Tobias Isaksson Westermark
Skellefteå SK
1:20:26.482500
+13:03.78200
56.7p
7
Albin Sundqvist
Skellefteå SK
1:22:15.493400
+14:52.89100
55.4p
8
Andreas Björk
Ssk
1:24:24.506300
+17:01.102000
54.0p
9
Andreas Karlsson
Skellefteå SK
1:26:17.517600
+18:54.113300
52.9p
10
Jörgen Hellström
Glommersträsk Lappträsk IF
1:28:31.531000
+21:08.126700
51.5p
11
Jonathan Forsell
Skellefteå SK
1:29:33.537200
+22:10.132900
50.9p
12
Jimmy Lundmark
Bergsbyns SK
1:31:10.546900
+23:47.142600
50.0p
13
SO Wikström
Ssk
1:31:43.550200
+24:20.145900
49.7p
14
Christian Jonsson
Skellefteå SK
1:32:40.555900
+25:17.151600
49.2p
15
Ove Johansson
Skellefteå SK
1:34:01.564000
+26:38.159700
48.5p
16
Gunnar Agmalm
Sweden
1:35:25.572400
+28:02.168100
47.8p
17
Mats Lundmark
Byske SK
1:41:45.610400
+34:22.206100
44.8p
18
Bo Lerner
Sweden
1:44:21.626000
+36:58.221700
43.7p
19
Christer Wiberg
Sweden
1:53:58.683700
+46:35.279400
40.0p