20km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Oscar Lund | IF Hallby SOK | 1:07:43.406200 | ||
2 | Hannes Assarsson | Nässjö SF | 1:14:43.448200 | +7:00.41900 | |
3 | Nils Rydefalk | Hultsfreds Lk | 1:15:05.450400 | +7:22.44100 | |
4 | Trygve Jensen | Nässjö SF | 1:19:30.476900 | +11:47.70600 | |
- | Rasmus Ax | Ulricehamns IF | 23:59:59.8639800 | ||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Markus Johansson | Zinkgruvans IF | 30:44.184300 | 83.6p | |
2 | Oscar Claesson | IF Hallby SOK | 31:25.188400 | +41.4000 | 81.8p |
3 | Oscar Johansson | Linköpings SK | 31:33.189200 | +49.4800 | 81.5p |
4 | Erik Sjöberg | Eksjö SOK | 31:41.190000 | +57.5600 | 81.1p |
5 | Edvin Claesson | IF Hallby SOK | 35:59.215800 | +5:15.31400 | 71.4p |
6 | Markus Nordmark | Nässjö SF | 37:42.226100 | +6:58.41700 | 68.2p |
7 | Arvid Claesson | IF Hallby SOK | 47:05.282400 | +16:21.98000 | 54.6p |
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Lovisa Blomgren | SOK Aneby | 24:04.144300 | ||
- | Wilma Strömgren | SOK Aneby | 23:59:59.8639800 | ||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Leo Johansson | Skillingaryds FK | 16:19.97800 | ||
2 | Axel Svensson | Landsbro IF SK | 17:50.106900 | +1:31.9000 | |
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Alice Strömgren | SOK Aneby | 12:14.73300 | ||
2 | Isabell Pettersson | SOK Aneby | 12:34.75300 | +20.1900 | |
3 | Tilda Rosander | SOK Aneby | 13:08.78700 | +54.5300 | |
4 | Felicia Fyhr | SOK Aneby | 14:26.86500 | +2:12.13100 | |
5 | Tuffi Tiare | Nässjö SF | 16:29.98800 | +4:15.25400 | |
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Alma Gustafsson | SOK Aneby | 11:43.70200 | ||
2 | Ebba Rosander | SOK Aneby | 13:01.78000 | +1:18.7700 | |
3 | Evelina Jonason | SOK Aneby | 14:55.89400 | +3:12.19100 | |
4 | Julia Fransson | SOK Aneby | 16:35.99400 | +4:52.29100 | |
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Gabriel Claesson | IF Hallby SOK | 10:56.65500 | ||
2 | Anton Grahn | IF Hallby SOK | 11:21.68000 | +25.2400 | |
3 | Sebastian Fransson | Boxholm-Ekeby SK | 12:07.72600 | +1:11.7000 | |
4 | Theo Jarl | SOK Aneby | 12:44.76300 | +1:48.10700 | |
5 | Erik Johansson | Zinkgruvans IF | 12:52.77100 | +1:56.11500 | |
6 | Noah Nordén | SOK Aneby | 13:43.82200 | +2:47.16600 | |
- | Sven Weber | Vreta Skid o Mk | 23:59:59.8639800 | ||
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Jakob Thellsén | Vreta Skid o Mk | 8:54.53300 | ||
2 | Axel Gustavsson | Landsbro IF SK | 10:03.60200 | +1:09.6800 | |
3 | Benjamin Claesson | IF Hallby SOK | 10:25.62400 | +1:31.9000 | |
4 | Gideon Claesson | IF Hallby SOK | 10:51.65000 | +1:57.11600 | |
5 | Axel Elmblad | Gnosjö FK | 10:59.65800 | +2:05.12400 | |
6 | David Nero | Nässjö SF | 11:46.70500 | +2:52.17100 | |
7 | Hampus Fyhr | SOK Aneby | 12:47.76600 | +3:53.23200 | |
8 | Mattis Persson | Eksjö SOK | 13:51.83000 | +4:57.29600 | |
- | Jonas Weber | Vreta Skid o Mk | 23:59:59.8639800 | ||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Agnes Hertz | IF Hallby SOK | 7:10.42900 | ||
2 | Telina Tiare | Nässjö SF | 7:54.47300 | +44.4300 | |
3 | Margit Rehn | Nässjö SF | 7:58.47700 | +48.4700 | |
4 | Ingrid Rehn | Nässjö SF | 8:23.50200 | +1:13.7200 | |
5 | Kerstin Edmark | SOK Aneby | 8:46.52500 | +1:36.9500 | |
6 | Märit Lundberg | Nässjö SF | 9:09.54800 | +1:59.11800 | |
7 | Olivia Cederberg | Nässjö SF | 10:28.62700 | +3:18.19700 | |
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Elias Thellsén | Vreta Skid o Mk | 5:53.35200 | ||
2 | Edvin Elofsson | Boxholm-Ekeby SK | 6:46.40500 | +53.5200 | |
3 | Ceasar Funke | Landsbro IF SK | 7:07.42600 | +1:14.7300 | |
4 | Nils Johansson | IK Hakarpspojkarna | 8:00.47900 | +2:07.12600 | |
5 | Vilhelm Lernevik | IK Hakarpspojkarna | 10:38.63700 | +4:45.28400 |