Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ranrennet
2015-02-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Nina Lintzén
Studentidrott
1:48:30.650900
74.5p
2
Malin Rensfeldt
Råneå SK
2:06:28.758700
+17:58.107700
61.8p
3
Maria Landberg
Storvreta IK
2:19:39.837800
+31:09.186800
54.9p
4
Marie Älvstrand
Luleå
2:19:55.839400
+31:25.188400
54.8p
4
Hanna Forsberg
Luleå
2:19:55.839400
+31:25.188400
54.8p
6
Christina Klingstål
Ohtanajärvi IK
2:26:36.879500
+38:06.228500
51.8p
7
Linn Sundberg
Göteborgs Slalomklubb
2:33:59.923800
+45:29.272800
48.9p
8
Sara Ström
Antnäs BK
2:38:26.950500
+49:56.299500
47.4p
9
Karin Lindholm
Studentidrott
2:41:22.968100
+52:52.317100
46.4p
10
Sara Sandberg
Mefos IK
2:42:44.976300
+54:14.325300
45.9p
11
Ann-mari Persson
OK Vargen
2:49:21.1016000
+1:00:51.365000
43.9p
12
Linda Jonsson
Jarka IF
2:53:49.1042800
+1:05:19.391800
42.6p
13
Annika Nilsson
Mefos IK
2:59:18.1075700
+1:10:48.424700
41.1p
14
Anna Lindgren
Råneå SK
3:13:53.1163200
+1:25:23.512200
37.6p
15
Agneta Olsson
Sävast Ski Team IF
3:31:51.1271000
+1:43:21.620000
34.1p
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
1:39:53.599200
82.7p
2
Adrian Bergström
Bodens SK
1:41:06.606500
+1:13.7200
81.4p
3
Jonny Nilimaa
Bodens SK
1:41:19.607800
+1:26.8500
81.2p
4
Erik Viklund
Skellefteå XC
1:41:21.608000
+1:28.8700
81.2p
5
Lars Tuoremaa
Kiruna X-country IF
1:45:57.635600
+6:04.36300
76.8p
6
Stefan Messner
Sävast Ski Team IF
1:47:33.645200
+7:40.45900
75.3p
7
Johan Lintzén
Bergnäsets AIK
1:48:26.650500
+8:33.51200
74.6p
8
Martin Norberg
Malmbergets AIF
1:48:30.650900
+8:37.51600
74.5p
9
Hans Turtola
Kiruna X-country IF
1:49:48.658700
+9:55.59400
73.4p
10
Joel Jelf
Studentidrott
1:50:49.664800
+10:56.65500
72.6p
11
Lars Nilsson
Strömnäs GIF
1:52:25.674400
+12:32.75100
71.3p
12
Anders Lundbäck
Bodens SK
1:52:54.677300
+13:01.78000
70.9p
13
Markus Knutgård
Haparanda SKT
1:52:59.677800
+13:06.78500
70.9p
14
Atle Berglund Ager
SK Leksand
1:55:22.692100
+15:29.92800
69.1p
15
Vesa Järvinen
Haparanda SKT
1:57:55.707400
+18:02.108100
67.2p
16
Per Lenndin
Strömnäs GIF
1:59:38.717700
+19:45.118400
66.1p
17
Hans Bodin
Sävast Ski Team IF
1:59:43.718200
+19:50.118900
66.0p
18
Seppo Koivisto
Lohko
2:00:15.721400
+20:22.122100
65.7p
19
Johannes Rautio
Vittangi SK
2:00:16.721500
+20:23.122200
65.6p
20
Anders Berglund
Åkersberga SK
2:01:06.726500
+21:13.127200
65.1p
21
Peter Johansson
Narken IF
2:01:08.726700
+21:15.127400
65.1p
22
Daniel Haarala
Överkalix IF
2:01:35.729400
+21:42.130100
64.8p
23
Håkan Lundström
Vittangi SK
2:02:32.735100
+22:39.135800
64.2p
24
Thomas Mikko
OK Renen
2:03:37.741600
+23:44.142300
63.5p
25
Marcus Nilsson
Lulekamraterna
2:04:19.745800
+24:26.146500
63.1p
26
Lars-Olof Haapalahti
Bergnäsets AIK
2:07:15.763400
+27:22.164100
61.3p
27
Gabriel Emanuelsson
Ersnäs IF
2:08:00.767900
+28:07.168600
60.9p
28
Jan Andersson
Axa SC
2:08:10.768900
+28:17.169600
60.8p
29
Viktor Johansson
Jukkasjärvi IF
2:10:27.782600
+30:34.183300
59.5p
30
Mikael Nilsson
Vattenfalls IF
2:10:30.782900
+30:37.183600
59.5p
31
Andreas Tano
Ohtanajärvi IK
2:10:31.783000
+30:38.183700
59.5p
32
Markus Holmlund
Hortlax SK
2:11:06.786500
+31:13.187200
59.2p
33
Håkan Petersson
I 19 IF
2:13:14.799300
+33:21.200000
58.0p
34
Rolf Jakobsson
Vattenfalls IF
2:13:15.799400
+33:22.200100
58.0p
35
Sami Vahioja
Råneå SK
2:14:09.804800
+34:16.205500
57.6p
36
Jonas Gustafsson
OK Renen
2:16:14.817300
+36:21.218000
56.5p
37
Håkan Abrahamsson
Malmbergets AIF
2:16:38.819700
+36:45.220400
56.3p
38
Magnus Gunnarfeldt
Lulekamraterna
2:16:46.820500
+36:53.221200
56.3p
39
Jonas Starck
Jalles Tc Umeå
2:16:52.821100
+36:59.221800
56.2p
40
Andreas Engvall
Bodens SK
2:17:30.824900
+37:37.225600
55.9p
41
Joakim Ågärd
Axa SC
2:19:29.836800
+39:36.237500
55.0p
42
Tomas Sandberg
Antnäs BK
2:20:03.840200
+40:10.240900
54.7p
43
Kristoffer Eriksson
Lulekamraterna
2:21:36.849500
+41:43.250200
54.0p
44
Rainer Pääkkölä
Råneå SK
2:23:19.859800
+43:26.260500
53.2p
45
Jan Ek
Råneå SK
2:23:39.861800
+43:46.262500
53.1p
46
Anders Moritz
Nattavaaraby SK
2:24:13.865200
+44:20.265900
52.8p
47
Mauri Romppainen
Haparanda SKT
2:24:21.866000
+44:28.266700
52.8p
48
Tord Karlsson
Överkalix IF
2:25:22.872100
+45:29.272800
52.3p
49
Jyrki Lehto
No Club
2:25:41.874000
+45:48.274700
52.2p
50
Simon Lindström Eliasson
Vattenfalls IF
2:25:48.874700
+45:55.275400
52.2p
51
Stefan Hansson
Gellivare Skidallians IK
2:26:07.876600
+46:14.277300
52.0p
52
Carl Söderberg
Axa SC
2:26:43.880200
+46:50.280900
51.8p
53
Carl Von Walter
Antnäs BK
2:27:37.885600
+47:44.286300
51.4p
54
Hans Johansson
Kiruna X-country IF
2:28:03.888200
+48:10.288900
51.2p
55
Oscar Paulsson
Axa SC
2:28:40.891900
+48:47.292600
51.0p
56
Ivar Palo
Lulekamraterna
2:30:27.902600
+50:34.303300
50.3p
57
Niklas Grip
Lulekamraterna
2:33:29.920800
+53:36.321500
49.1p
58
Börje Bromalm
Aapua IF
2:33:33.921200
+53:40.321900
49.1p
59
Simen Romsdal
Tverrelvdalen IL
2:33:54.923300
+54:01.324000
49.0p
60
Ronny Kero
No Club
2:34:01.924000
+54:08.324700
48.9p
61
Oskar Snäll
Jukkasjärvi IF
2:37:07.942600
+57:14.343300
47.8p
62
Daniel Larsson
Luleguttene
2:37:08.942700
+57:15.343400
47.8p
63
Lars Åström
Norrfjärdens IF
2:43:00.977900
+1:03:07.378600
45.8p
64
Berndt Hällgren
Bergnäsets AIK
2:43:18.979700
+1:03:25.380400
45.7p
65
Lennart Krekula
IFK Kiruna
2:44:48.988700
+1:04:55.389400
45.3p
66
Tommy Bergström
Bodens SK
2:46:24.998300
+1:06:31.399000
44.8p
67
Daniel Snäll
Jukkasjärvi IF
2:48:07.1008600
+1:08:14.409300
44.2p
68
Joel Henriksson
Axa SC
2:48:09.1008800
+1:08:16.409500
44.2p
69
Stefan Magnusson
Norrfjärdens IF
2:50:10.1020900
+1:10:17.421600
43.6p
70
Johannes Arnesen
Luleå Gjutarens IF
2:50:19.1021800
+1:10:26.422500
43.6p
71
Magnus Persson
No Club
2:50:43.1024200
+1:10:50.424900
43.5p
72
Fredrik Fors
Kuoksu
2:51:13.1027200
+1:11:20.427900
43.3p
73
Magnus Jatko
Ohtanajärvi IK
2:53:30.1040900
+1:13:37.441600
42.7p
74
Thorbjörn Hansén
Mefos IK
2:55:21.1052000
+1:15:28.452700
42.2p
75
Jonas Lindgren
Råneå SK
2:59:08.1074700
+1:19:15.475400
41.1p
76
David Bellqvist
Mefos IK
2:59:09.1074800
+1:19:16.475500
41.1p
77
Marcus Rönnberg
Överboda SK
3:00:12.1081100
+1:20:19.481800
40.9p
78
Göran Kihlanki
Luleå Gjutarens IF
3:00:13.1081200
+1:20:20.481900
40.9p
79
Viktor Bengtsson
Sävast Ski Team IF
3:06:26.1118500
+1:26:33.519200
39.3p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21 Motion
25km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anna Linzén
Bergnäsets AIK
1:33:20.559900
52.5p
2
Marta Gorska
Svenska Fjällklubben
1:49:36.657500
+16:16.97500
44.7p
3
Susanna Blombäck
Piteå Elit SK
1:59:25.716400
+26:05.156400
41.0p
4
Gudrun Palo
Överkalix IF
2:15:22.812100
+42:02.252100
36.2p
H 21 Motion
25km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Fredrik Engström
OK Renen
1:09:51.419000
70.1p
2
Erik Pakkala
Sävast Ski Team IF
1:12:30.434900
+2:39.15800
67.6p
3
Pauli Telkkälä
Keminsuun Kisa
1:19:23.476200
+9:32.57100
61.7p
4
Samuel Wanhatalo
Aapua IF
1:20:09.480800
+10:18.61700
61.1p
5
Henry Antonsson
Fmv-Sport
1:20:37.483600
+10:46.64500
60.8p
6
Per Thörnevall
No Club
1:27:56.527500
+18:05.108400
55.7p
7
Roger Nordström
Luleå Ck
1:36:34.579300
+26:43.160200
50.7p
8
Herman Lindström
Sävast Ski Team IF
1:38:15.589400
+28:24.170300
49.9p
9
Jarmo Maunu
Haparanda SKT
1:50:36.663500
+40:45.244400
44.3p