0.9km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | Agnes Karlsson | IFK Mora SK | | | |
1 | Ebba Karelius | Lima IF | | | |
1 | Ellen Björklund | Orsa SK | | | |
1 | Hilma Lilja | Orsa SK | | | |
1 | Louise Maklin Svensson | Orsa SK | | | |
1 | Meja Hedin | Brandsbols SK | | | |
1 | SVAHN Nathalie | IFK Mora SK | | | |
1 | Selma Ullberg | Näsvikens IK | | | |
1 | Signe Partanen | Högbo GOIF | | | |
1 | Svea Gravsjö | Orsa SK | | | |
1 | Vera Myhlback | Bjursås IK | | | |
0.9km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | Astrid Hermansson | IFK Mora SK | | | |
1 | Astrid Skantze | IFK Lidingö SOK | | | |
1 | Elin Nilsen | Orsa SK | | | |
1 | Ella Persson | Högbo GOIF | | | |
1 | Ella Strand | IFK Grängesberg SK | | | |
1 | Ella Ståbis | Orsa SK | | | |
1 | Ellen Olsson | Garphyttans IF | | | |
1 | Elsa Hedin | Brandsbols SK | | | |
1 | Fanny Jansson | Filipstads SF | | | |
1 | Hanna Nyström | Högbo GOIF | | | |
1 | Lovisa Hammare | Orsa SK | | | |
1 | Mercedes Melbye | Årjängs IF | | | |
1 | Märta Skantze | Sundbybergs IK | | | |
1 | Rebecca Wallin | Orsa SK | | | |
1 | Selma Partanen | Högbo GOIF | | | |
1 | Sophia Ednarsson | Brandsbols SK | | | |
1 | Tilde Karelius | Lima IF | | | |
1 | Vera Jeppsson | Högbo GOIF | | | |
0.9km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | Aron Hyttinen | IFK Hedemora SK | | | |
1 | Arvid Björklund | Korsnäs IF SK | | | |
1 | Axel Sand | IFK Grängesberg SK | | | |
1 | Emil Hammare | Orsa SK | | | |
1 | Erik Nordahl | Domnarvets GOIF | | | |
1 | Erik Söderström | Malungs IF | | | |
1 | Filip Almqvist | Särna SK | | | |
1 | Knut Limby | IFK Mora SK | | | |
1 | Lennart Schaar | Orsa SK | | | |
1 | Oskar Djus | Orsa SK | | | |
1 | Philip Kajander | Orsa SK | | | |
1 | Thor Conradson | Orsa SK | | | |
0.9km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | Albin Hållmarker | Bjursås IK | | | |
1 | Alfred Conradson | Orsa SK | | | |
1 | Arvid Schaar | Orsa SK | | | |
1 | August Alfjorden | IFK Mora SK | | | |
1 | Erik Björklund | Orsa SK | | | |
1 | Erik Danielsson | Dala-Järna IK | | | |
1 | Felix Almgren | Orsa SK | | | |
1 | Filip Arfs | IFK Hedemora SK | | | |
1 | Fredrik Lehtola | Högbo GOIF | | | |
1 | Gustav Norberg | Kvarnsvedens GOIF SK | | | |
1 | Halvar Gotthardsson | IFK Hedemora SK | | | |
1 | Jack Limby | Orsa SK | | | |
1 | Milo Forstman | Särna SK | | | |
1 | Måns Forstman | Särna SK | | | |
1 | Oscar Alenius | IFK Hedemora SK | | | |
1 | Pelle Anger | IFK Hedemora SK | | | |
1 | Robin Larsson | Dala-Järna IK | | | |
|
25km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart |
1 | Simon Andersson | Falun Borlänge SK | 59:05.354400 | | 93.5p |
2 | Anton Hedlund | Falun Borlänge SK | 1:01:57.371600 | | 89.2p |
3 | Fredrik Andreé | Bengtsfors Bois | 1:03:28.380700 | | 87.1p |
20km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart |
1 | Hugo Jacobsson | Falun Borlänge SK | 51:30.308900 | | 85.7p |
2 | Jonas Eriksson | Falun Borlänge SK | 52:44.316300 | | 83.5p |
3 | Alexander Karlsson | Källbottens IK | 52:49.316800 | | 83.4p |
20km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart |
1 | Daniel Södersten | Orsa SK | 52:01.312000 | | 84.8p |
2 | Alfred Buskqvist | IK Stern | 52:13.313200 | | 84.4p |
3 | Johannes Eklöf | IF Hallby SOK | 54:58.329700 | | 80.0p |
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart |
1 | Linn Tapani | Sågmyra SK | 29:59.179800 | | |
2 | Gabriella Thors | Malungs IF | 30:11.181000 | | |
3 | Josehanna Lundgren Wikström | Grava SK | 30:12.181100 | | |
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart |
1 | Louise Lindström | Högbo GOIF | 28:48.172700 | | |
2 | Chanell Cranning Hillgren | Dala-Järna IK | 29:31.177000 | | |
3 | Maja Eriksson | Filipstads SF | 29:52.179100 | | |
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart |
1 | Ida Persson | Högbo GOIF | 29:31.177000 | | |
2 | Ida Palmberg | Högbo GOIF | 29:55.179400 | | |
3 | Sanna Forsman | Öje IF | 31:29.188800 | | |
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart |
1 | Sarah Persson | Åtvidabergs IF | 29:36.177500 | | 64.0p |
2 | Amelia Furunäs | IFK Grängesberg SK | 29:37.177600 | | 64.0p |
3 | Ebba Björk | Högbo GOIF | 32:40.195900 | | 57.1p |
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart |
1 | Mathilda Björn | Sundbybergs IK | 28:57.173600 | | 65.7p |
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart |
1 | Edvard Nilsson | Filipstads SF | 28:17.169600 | | |
2 | Emil Danielsson | Högbo GOIF | 28:55.173400 | | |
3 | Emil Rapp | SK Leksand | 29:20.175900 | | |
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart |
1 | Anton Björk | Orsa SK | 27:18.163700 | | |
2 | Samuel Oskarsson | SK Leksand | 27:46.166500 | | |
3 | Emil Hagström | Garphyttans IF | 27:54.167300 | | |
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart |
1 | Linus Nygren | Ulricehamns IF | 26:13.157200 | | |
2 | Filip Kyrö | Högbo GOIF | 26:15.157400 | | |
3 | Samuel Björn | Rembo IK | 27:26.164500 | | |
5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart |
1 | Alva Hermansson | Kvarnsvedens GOIF SK | 18:34.111300 | | |
2 | Ellen Björk | Orsa SK | 19:00.113900 | | |
3 | Louise Jonsson | Alnö SK | 19:10.114900 | | |
5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart |
1 | Linn Palmberg | Högbo GOIF | 18:19.109800 | | |
2 | Ellen Hedeberg | SK Bore | 18:20.109900 | | |
3 | Maja Furunäs | IFK Grängesberg SK | 18:21.110000 | | |
5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart |
1 | Saga Fältenhag | Högbo GOIF | 16:51.101000 | | |
2 | Alva Björk | Orsa SK | 16:52.101100 | | |
3 | Emma Eriksson | Filipstads SF | 17:01.102000 | | |
5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart |
1 | Viktor Norberg | Kvarnsvedens GOIF SK | 18:25.110400 | | |
2 | Alfred Hedlund | SK Leksand | 18:42.112100 | | |
3 | Hugo Ström | Dala-Järna IK | 19:05.114400 | | |
5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart |
1 | Mattias Östberg | Stora Tuna IK SK | 16:33.99200 | | |
2 | Erik Johansson | Domnarvets GOIF | 17:10.102900 | | |
3 | Filip Strand | Sunne SLF | 17:11.103000 | | |
5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart |
1 | Edvin Anger | IFK Hedemora SK | 15:24.92300 | | |
2 | Isak Garfvé | IFK Mora SK | 15:56.95500 | | |
3 | Erik Brandt | Domnarvets GOIF | 16:44.100300 | | |
2.8km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart |
1 | Tuva Furunäs | IFK Grängesberg SK | 10:19.61800 | | |
2 | Philippa Eriksson | Filipstads SF | 10:37.63600 | | |
3 | Magdalena Arwidson Lif | Lima IF | 10:48.64700 | | |
2.8km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart |
1 | Alva Ersson | IFK Mora SK | 9:20.55900 | | |
2 | Moa Birkebaek | Stora Tuna IK SK | 9:23.56200 | | |
3 | Elsa Brandt | Domnarvets GOIF | 9:32.57100 | | |
2.8km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart |
1 | Alvar Myhlback | Bjursås IK | 8:36.51500 | | |
2 | Täpp Olof Almlöf | IK Jarl Rättvik | 9:02.54100 | | |
3 | Albin Larsson | Filipstads SF | 9:26.56500 | | |
2.8km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart |
1 | Erik Bergström | Domnarvets GOIF | 8:22.50100 | | |
2 | Gustav Ejnarsson | Källbottens IK | 9:28.56700 | | |
3 | Axel Eriksson | Stora Tuna IK SK | 9:29.56800 | | |
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart |
1 | Johan Gustafsson | IFK Mora SK | 28:28.170700 | | 67.1p |
2 | Bengt Alfjorden | IFK Mora SK | 29:34.177300 | | 64.1p |
3 | Mattias Nygren | Ulricehamns IF | 29:38.177700 | | 63.9p |