Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stockholm Rollerski
2015-06-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
OBS! Nyhet!
Visa ihopslagen resultatlista med seedningsgränser för Vasaloppet
Visa deltider
D 21
42km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Marika Sundin
IFK Mora SK
1:54:49.688800
70.0p
2
Olivia Hansson
Garphyttans IF
1:55:14.691300
+25.2400
69.6p
3
Lena Wiklund
Högbo GIF
1:59:11.715000
+4:22.26100
66.8p
4
Ulrika Axelsson
Sya Skidklubb
2:04:40.747900
+9:51.59000
63.1p
5
Jessica Svensson
Stockholms Rullskidklubb
2:23:11.859000
+28:22.170100
53.4p
6
Karin Marell
Sundbybergs IK
2:40:22.962100
+45:33.273200
46.7p
-
Sofie Jonsson
Hudiksvalls IF Skidor
23:59:59.8639800
-
H 21
42km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jörgen Brink
Lager 157
1:34:10.564900
90.4p
2
Marcus Ottosson
Lager 157
1:34:24.566300
+14.1300
90.1p
3
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
1:35:06.570500
+56.5500
89.2p
4
Fredrik Byström
Lager 157
1:38:56.593500
+4:46.28500
84.7p
5
Karl-Johan Westberg
Borås SK
1:38:57.593600
+4:47.28600
84.7p
5
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
1:38:57.593600
+4:47.28600
84.7p
7
Robin Norum
IFK Umeå
1:38:58.593700
+4:48.28700
84.6p
8
Audun Laugaland
Lager 157
1:39:28.596700
+5:18.31700
84.1p
9
Marcus Johansson
Lager 157
1:40:18.601700
+6:08.36700
83.2p
10
Johan Kanto
IK Stern
1:41:25.608400
+7:15.43400
82.0p
11
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
1:42:23.614200
+8:13.49200
81.0p
12
Hulken Wiklund
Stockholms RK
1:42:24.614300
+8:14.49300
81.0p
13
Emil Lundborg
Sya SK
1:42:26.614500
+8:16.49500
80.9p
13
Carl Bergsten
Östersunds SK
1:42:26.614500
+8:16.49500
80.9p
15
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
1:42:41.616000
+8:31.51000
80.7p
16
Tommie Lindblom
Stockholms RK
1:42:42.616100
+8:32.51100
80.6p
17
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
1:44:05.624400
+9:55.59400
79.3p
18
Jacob Söderqvist
Brovallens IF
1:44:49.628800
+10:39.63800
78.5p
19
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
1:45:06.630500
+10:56.65500
78.3p
20
Andreas Blohm
Filipstads SF
1:45:07.630600
+10:57.65600
78.3p
21
Thomas Lundberg
Mälarö SOK
1:45:12.631100
+11:02.66100
78.2p
22
Emil Folkesson
Nybro Ski
1:46:38.639700
+12:28.74700
76.8p
23
Johan Myhr
Nacka Värmdö SK
1:46:39.639800
+12:29.74800
76.8p
24
Tomas Jelinek
Sundbybergs IK
1:46:42.640100
+12:32.75100
76.8p
25
Claes Steimert
Stockholms RK
1:47:40.645900
+13:30.80900
75.9p
26
Björn Wennblom
Yuppie Ski Club
1:47:42.646100
+13:32.81100
75.9p
27
Magnus Karlsson
Häverödals IF
1:47:54.647300
+13:44.82300
75.7p
28
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
1:47:55.647400
+13:45.82400
75.7p
29
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
1:48:14.649300
+14:04.84300
75.4p
30
John Junker
Norrbärke SK
1:48:52.653100
+14:42.88100
74.8p
31
Björn Harig
No Club
1:49:09.654800
+14:59.89800
74.6p
32
fredrik ström
Bålsta SK
1:49:25.656400
+15:15.91400
74.3p
33
Ola Karlsson
Vaxholms RF
1:49:27.656600
+15:17.91600
74.3p
33
Niklas Aubell
Nacka Värmdö SK
1:49:27.656600
+15:17.91600
74.3p
35
Arne Nordli
Stockholms RK
1:49:28.656700
+15:18.91700
74.3p
36
Jörgen Lindgren
IK Stern
1:49:31.657000
+15:21.92000
74.3p
37
Frank Kiereck
Karlslunds IF SF
1:51:13.667200
+17:03.102200
72.8p
38
Hannes Assarsson
Nässjö SF
1:51:21.668000
+17:11.103000
72.7p
39
Marcus Lagerquist
Stockholm SK
1:51:22.668100
+17:12.103100
72.7p
40
Tomas Persson
Stockholms RK
1:51:25.668400
+17:15.103400
72.7p
41
Johan Lundgren
Stockholms RK
1:51:32.669100
+17:22.104100
72.6p
41
Tobias Malm
Bålsta SK
1:51:32.669100
+17:22.104100
72.6p
43
Pär Forsell
Sya SK
1:51:56.671500
+17:46.106500
72.2p
44
Jonas Eriksson
Laxå OK
1:52:02.672100
+17:52.107100
72.1p
45
Niklas Ekstrand
No Club
1:52:14.673300
+18:04.108300
72.0p
46
Erik Nygren
Agnäs IK
1:53:03.678200
+18:53.113200
71.3p
47
Peter Öhman
I 19 IF
1:53:36.681500
+19:26.116500
70.9p
48
Henry Churchill
IF Ski Team Skåne
1:53:50.682900
+19:40.117900
70.7p
49
Kurt Andersson
Sätra IF
1:54:04.684300
+19:54.119300
70.5p
50
Jan Östlund
Högbo GOIF
1:54:08.684700
+19:58.119700
70.5p
50
Stefan Carlen
OK Landehof
1:54:08.684700
+19:58.119700
70.5p
52
Jonas Strandell
Vassunda IF
1:54:46.688500
+20:36.123500
70.0p
53
Björn Lystedt
Vassunda IF
1:54:47.688600
+20:37.123600
70.0p
54
Patrik Molander
Vreta Skid o Mk
1:56:19.697800
+22:09.132800
68.8p
55
Boguslaw Gracz
Termy Szaflary
1:58:01.708000
+23:51.143000
67.6p
56
Oscar Wallman
IFK Helsingborg
1:58:07.708600
+23:57.143600
67.5p
57
Kenneth Nybohm
Sundbybergs IK
1:58:08.708700
+23:58.143700
67.5p
58
Peter Lundberg
Bålsta SK
1:58:09.708800
+23:59.143800
67.5p
59
Sebastian Samuelsson
I21 IF
1:58:41.712000
+24:31.147000
67.1p
60
Joakim Assarsson
Nässjö SF
1:59:12.715100
+25:02.150100
66.7p
61
Thomas Hjelm
Mälarö SOK
1:59:30.716900
+25:20.151900
66.5p
62
Larz Andersson
Karlslunds IF SF
1:59:37.717600
+25:27.152600
66.5p
63
Ulrik Karlsson
Lessebo OK
2:00:27.722600
+26:17.157600
65.9p
64
William Carlford
Hultsfreds Lk
2:00:29.722800
+26:19.157800
65.9p
65
Göran Persen
Tromsø SK
2:00:32.723100
+26:22.158100
65.8p
65
Nicklas Enlund
Blackstad IF
2:00:32.723100
+26:22.158100
65.8p
67
Håkan Huselius
IF Ski Team Skåne
2:00:40.723900
+26:30.158900
65.7p
68
Peter Davidsson
Jm-Konc IF
2:00:52.725100
+26:42.160100
65.6p
69
Magnus Nygren
Axa SC
2:00:55.725400
+26:45.160400
65.6p
70
Per Ernström
Stockholms RK
2:01:02.726100
+26:52.161100
65.5p
71
Robert Jacobsson
Sundbybergs IK
2:02:00.731900
+27:50.166900
64.9p
72
Daniel Nilsson
Uppsalapolisens IF
2:02:08.732700
+27:58.167700
64.8p
73
Per Johan Norman
Kristinehamns OK
2:02:18.733700
+28:08.168700
64.7p
74
Oscar Svensson
Axa SC
2:02:28.734700
+28:18.169700
64.5p
75
Magnus Haglund
Åkersberga SK
2:02:29.734800
+28:19.169800
64.5p
76
Johan Byström
Gävle SK
2:02:46.736500
+28:36.171500
64.4p
77
Erik Grinneby
Västerås SOK
2:02:55.737400
+28:45.172400
64.3p
78
Ulf Uddbäck
Gävle SK
2:03:21.740000
+29:11.175000
64.0p
79
Carl-Johan Medin
No Club
2:03:28.740700
+29:18.175700
63.9p
80
Jesper West
Malax IF
2:03:42.742100
+29:32.177100
63.8p
81
Martin Eriksson
Axa SC
2:03:59.743800
+29:49.178800
63.6p
82
Thomas Lowén
Vreta Skid o Mk
2:04:01.744000
+29:51.179000
63.6p
83
Bengt Åke Olofsson
IS Skanne
2:04:03.744200
+29:53.179200
63.5p
84
Martin Axelhed
Mälarö SOK
2:04:04.744300
+29:54.179300
63.5p
85
Sven Larsson
Göteborgs SK
2:04:43.748200
+30:33.183200
63.1p
86
Mats Risberg
Lugi SK
2:05:05.750400
+30:55.185400
62.9p
87
Henrik Andersson
No Club
2:05:21.752000
+31:11.187000
62.7p
88
Patrik Petersson
Apladalens Lk
2:05:42.754100
+31:32.189100
62.5p
89
Peter Warlich
Linköpings SK
2:06:17.757600
+32:07.192600
62.2p
90
Magnus Lundevall
No Club
2:06:18.757700
+32:08.192700
62.1p
91
Jonas Sjölin
Axa SC
2:06:19.757800
+32:09.192800
62.1p
91
Johan Olsson
IFK Helsingborg
2:06:19.757800
+32:09.192800
62.1p
93
Thomas Murtnes
Vreta Skid o Mk
2:06:22.758100
+32:12.193100
62.1p
94
Axel Ståhlbom
Stockholms RK
2:06:30.758900
+32:20.193900
62.0p
95
Kent Persson
Roslagsbro IF
2:06:52.761100
+32:42.196100
61.8p
96
Eric Johansson
Berber IS
2:09:39.777800
+35:29.212800
60.2p
97
Martin Landgren
Falköpings AIK SK
2:09:50.778900
+35:40.213900
60.1p
98
Carl-johan Dyverfeldt
Finspångs SOK
2:09:52.779100
+35:42.214100
60.1p
99
Lars Englund
Järla IF SK
2:09:55.779400
+35:45.214400
60.0p
100
Fredrik Cervin
IFK Helsingborg
2:10:01.780000
+35:51.215000
60.0p
101
Peter Skogert
Jm-Konc IF
2:10:06.780500
+35:56.215500
59.9p
102
Jockum Beck-Friis
Stockholms RK
2:10:14.781300
+36:04.216300
59.9p
103
Martin Norlin
Stockholms RK
2:10:25.782400
+36:15.217400
59.8p
104
Johan Fornander
IK Rex
2:10:26.782500
+36:16.217500
59.7p
105
Olof Pompe
No Club
2:11:47.790600
+37:37.225600
59.0p
106
Peter Jäderström
Ufk
2:11:48.790700
+37:38.225700
59.0p
107
David Ekstedt
No Club
2:12:38.795700
+38:28.230700
58.5p
108
Andreas Erlingsjö
Nacka Värmdö SK
2:13:01.798000
+38:51.233000
58.3p
109
Karl-erik Brorsson
Stockholms RK
2:13:08.798700
+38:58.233700
58.3p
110
Harri Sjöblom
Svenljunga IK
2:13:15.799400
+39:05.234400
58.2p
111
Joakim Myhrman
IFK Mora SK
2:13:28.800700
+39:18.235700
58.1p
112
Maximilian Schattauer
Älvdalens IF SK
2:13:35.801400
+39:25.236400
58.0p
113
Ulrich Wahlström
IFK Strömsund
2:14:06.804500
+39:56.239500
57.8p
114
Anton Brynolfsson
No Club
2:14:16.805500
+40:06.240500
57.7p
115
Jimmy Samuelsson
No Club
2:14:25.806400
+40:15.241400
57.6p
116
Martin Stern
Nacka Värmdö SK
2:14:36.807500
+40:26.242500
57.5p
117
John Kärrbrink
Yuppie Ski Club
2:14:52.809100
+40:42.244100
57.4p
118
Petter Wiberg
Föreningen Engelbrektsloppet
2:14:56.809500
+40:46.244500
57.3p
119
Stefan Djurström
Ufk
2:14:58.809700
+40:48.244700
57.3p
120
Erik Kvarnerup
Axa SC
2:16:06.816500
+41:56.251500
56.7p
121
Staffan Henriksson
Lidköpings VSK
2:17:51.827000
+43:41.262000
55.9p
122
Jonas Wessel
Axa SC
2:18:00.827900
+43:50.262900
55.8p
123
Erik Brisenheim
Stockholms RK
2:18:14.829300
+44:04.264300
55.7p
123
Dan Wallerman
Ingarö IF
2:18:14.829300
+44:04.264300
55.7p
125
Ove Johansson
Fjärdhundra SK
2:18:18.829700
+44:08.264700
55.6p
126
Jesper Swedenborg
Stockholms RK
2:18:33.831200
+44:23.266200
55.5p
127
Ronny Storm
Malax IF
2:19:26.836500
+45:16.271500
55.1p
128
Björn Stenback
No Club
2:20:36.843500
+46:26.278500
54.6p
129
Tom-helge Butteberg
Team United Nurseries
2:20:51.845000
+46:41.280000
54.4p
130
Stellan Österberg
Ufk
2:21:15.847400
+47:05.282400
54.3p
131
Roger Lindell
Södra Vi IF
2:22:17.853600
+48:07.288600
53.8p
132
Tomas Almqvist
Särna SK
2:24:15.865400
+50:05.300400
52.9p
133
Andreas Hiller
Axa SC
2:25:17.871600
+51:07.306600
52.5p
134
Daniel Persson
Timmersdala Motion
2:29:33.897200
+55:23.332200
50.7p
135
Mats siljeholm
Axa SC
2:31:01.906000
+56:51.341000
50.1p
136
Hans-Åke Frisk
Södra Vi IF
2:31:28.908700
+57:18.343700
49.9p
137
Gunnar Hedlund
Spirit IF
2:32:06.912500
+57:56.347500
49.7p
138
Johan Lundkvist
Mälarö SOK
2:33:05.918400
+58:55.353400
49.3p
139
Patrik Sivermalm
Bålsta SK
2:34:30.926900
+1:00:20.361900
48.8p
140
Magnus Boman
Axa SC
2:35:25.932400
+1:01:15.367400
48.4p
141
Nils Risberg
Sundbybergs IK
2:35:48.934700
+1:01:38.369700
48.3p
142
Gustaf af Petersens
Bålsta SK
2:38:35.951400
+1:04:25.386400
47.3p
143
Joakim olsson
Axa SC
2:41:06.966500
+1:06:56.401500
46.4p
144
Jonatan Brinck
Borås SK
2:43:10.978900
+1:09:00.413900
45.7p
145
Per Ola Hartman
Dals-Långeds IK
2:45:37.993600
+1:11:27.428600
45.0p
146
Johan Widell
Åf SK
2:46:37.999600
+1:12:27.434600
44.6p
147
Jonas Schenning
Axa SC
2:51:03.1026200
+1:16:53.461200
43.3p
148
Johan Clerborn
No Club
2:54:08.1044700
+1:19:58.479700
42.4p
149
Neil Yman
Vreta Skid o Mk
2:58:30.1070900
+1:24:20.505900
41.2p
150
Tomas Lilja
Söders SOL Tyresö
3:03:32.1101100
+1:29:22.536100
39.9p
151
Andreas Beck
Team United Nurseries
3:15:30.1172900
+1:41:20.607900
37.1p
-
Jan Beijbom
IFK Västerås
23:59:58.8639700
-
-
Christian Elsebutangen
Team United Nurseries
23:59:59.8639800
-
-
Carl Nymann
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
-
Göran Dahlén
Medåkers IF
23:59:59.8639800
-
-
Richard Lowén
Vreta Skid o Mk
23:59:59.8639800
-
-
Adam Blomberg
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Stefan Rydberg
IFK Kiruna
23:59:59.8639800
-
-
Göran Hammarson
Stockholms RK
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Engfeldt
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Omid Azad
Föreningen IKJ Haninge
23:59:59.8639800
-
-
Joel Jelf
Studentidrott
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Eriksson
Lager 157
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Netz
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
-
-
Eric Forsner
Team Nordic Trail
23:59:59.8639800
-
-
Lasse Nylund
Lager 157
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
29km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mimmi Björn
IFK Umeå
1:23:47.502600
69.6p
2
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
1:23:50.502900
+3.200
69.5p
3
Johanna Cavallin
Högbo GOIF
1:38:56.593500
+15:09.90800
58.9p
H 20
29km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mattias Vesterlund
Lycksele IF
1:09:55.419400
83.4p
2
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
1:09:57.419600
+2.100
83.3p
3
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
1:10:41.424000
+46.4500
82.5p
4
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
1:11:54.431300
+1:59.11800
81.1p
5
Simon Jonsson
Storviks IF
1:17:39.465800
+7:44.46300
75.1p
-
Jens Selahn
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
D 21 Motion
42km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Amanda Flodell
Agnäs IK
2:14:27.806600
57.6p
2
Jenny Blinke
Stockholm City Triathlon
2:46:31.999000
+32:04.192300
44.7p
3
Helene Bäckström
Klubblös
3:15:32.1173100
+1:01:05.366400
37.1p
H 21 Motion
42km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Joakim Olsson
Trosabygdens OK
1:51:21.668000
72.7p
2
Patric Wilhelmsson
No Club
1:52:33.675200
+1:12.7100
71.7p
3
Fredrik Olofsson
Östersunds SK
1:54:46.688500
+3:25.20400
70.0p
4
Niklas Hedin
No Club
1:55:38.693700
+4:17.25600
69.3p
5
Peter Gylderud
Högbo GOIF
2:02:34.735300
+11:13.67200
64.5p
6
Mikael Billevik
Axa SC
2:06:06.756500
+14:45.88400
62.3p
7
Torgny Billevik
IK Nocout.se
2:06:58.761700
+15:37.93600
61.7p
8
Thomas Danielsson
Axa SC
2:09:24.776300
+18:03.108200
60.3p
9
Anders Rinaldo
No Club
2:10:00.779900
+18:39.111800
60.0p
10
Karl-fredrik Holgersson
Sundbybergs IK
2:10:15.781400
+18:54.113300
59.8p
11
Viktor Forsberg
Agnäs IK
2:11:18.787700
+19:57.119600
59.3p
12
Tobias Grankull
Finland
2:11:45.790400
+20:24.122300
59.0p
13
Jan Osvald Soovik
Göteborgs Slalomklubb
2:14:55.809400
+23:34.141300
57.3p
14
Fredrik Enquist
Axa SC
2:15:23.812200
+24:02.144100
57.1p
15
Magnus Andersson
No Club
2:17:09.822800
+25:48.154700
56.2p
16
Helmut Kerschbaumer
Alnö Race Team
2:19:25.836400
+28:04.168300
55.1p
17
Samuel Adolfsson
Bålsta SK
2:20:06.840500
+28:45.172400
54.8p
18
Kristian Fäldt
Axa SC
2:23:45.862400
+32:24.194300
53.1p
19
Erik Lundberg
Axa SC
2:24:39.867800
+33:18.199700
52.7p
20
Christer Erstadius
Spirit IF
2:25:59.875800
+34:38.207700
52.2p
21
Roland Johansson
Sälens IF
2:26:09.876800
+34:48.208700
52.1p
22
Leif Lindén
Åland
2:26:27.878600
+35:06.210500
52.0p
23
Tomas Andersson
Fjärdhundra SK
2:27:21.884000
+36:00.215900
51.6p
24
Magnus Lövgren
IK Trasten
2:29:35.897400
+38:14.229300
50.7p
25
Casper Harnung
Stockholms RK
2:29:41.898000
+38:20.229900
50.6p
26
Anders Håkansson
No Club
2:30:04.900300
+38:43.232200
50.5p
27
Mats Johansson
Dala-Floda IF
2:30:10.900900
+38:49.232800
50.4p
28
Bengt Finn
No Club
2:33:44.922300
+42:23.254200
49.1p
29
Göran Eriksson
Nynäs IK
2:33:58.923700
+42:37.255600
49.0p
30
Per Törnqvist
No Club
2:36:26.938500
+45:05.270400
48.1p
31
Martin Åhman
No Club
2:41:19.967800
+49:58.299700
46.4p
32
Fredrik Millde
Mälarö SOK
2:41:56.971500
+50:35.303400
46.2p
33
Fredrik Zetterlund
Axa SC
2:43:22.980100
+52:01.312000
45.7p
34
Thomas Fodor Karlsson
Mälarö SOK
2:44:53.989200
+53:32.321100
45.2p
35
Peter Martin
IFK Lidingö SOK
2:46:58.1001700
+55:37.333600
44.5p
36
Kenneth Påhls
Norrvalla Sport
2:47:00.1001900
+55:39.333800
44.5p
37
Mikael Henriksson
No Club
2:49:54.1019300
+58:33.351200
43.6p
38
Örjan Svensson
No Club
2:51:08.1026700
+59:47.358600
43.3p
39
Peter Johnsson
Axa SC
2:55:59.1055800
+1:04:38.387700
41.9p
40
Stefan Eng
No Club
3:07:40.1125900
+1:16:19.457800
38.9p
41
Hans Strängby
Föreningen IKJ Haninge
3:23:51.1223000
+1:32:30.554900
35.4p
42
Lars Danielsson
Tullinge SK
3:32:18.1273700
+1:40:57.605600
33.8p
-
Magnus Lindberg
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
-
D 21 Motion
16km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sofia Lindqvist
Bålsta SK
54:06.324500
59.2p
2
Ann-sofi Åhn
Axa SC
1:15:41.454000
+21:35.129400
42.3p
-
Tove Sahl Paavo
OK Klemmingen
23:59:59.8639800
-
-
Elisabet Lindroth
Gustavsbergs OK
23:59:59.8639800
-
-
Victoria Dahl
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Lena Wilmo
Friskis & Svettis Stockholm
23:59:59.8639800
-
-
Kristina Axelsson
Sya SK
23:59:59.8639800
-
H 21 Motion
16km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Albin Johansson
Sätra IF
45:06.270500
71.1p
2
Philip Lind
Axa SC
46:42.280100
+1:36.9500
68.6p
3
Elof Holmgren
Skogsluffarnas OK
48:47.292600
+3:41.22000
65.7p
4
Mattias Vejlens
Visborgs OK
51:58.311700
+6:52.41100
61.7p
5
Pierre Jansson
Hudiksvall
51:59.311800
+6:53.41200
61.7p
6
Arne Edvall
No Club
52:40.315900
+7:34.45300
60.9p
7
Ove Lindroth
Gustavsbergs OK
53:49.322800
+8:43.52200
59.6p
8
Pontus Buhre
Häverödals IF
56:41.340000
+11:35.69400
56.5p
9
Per-Håkan Genberg
No Club
58:55.353400
+13:49.82800
54.4p
10
Stefan Fredlund
Tullinge SK
1:01:42.370100
+16:36.99500
51.9p
11
Tom Arild Torstensen
IFK Lidingö SOK
1:02:54.377300
+17:48.106700
51.0p
12
Christian Nordstrand
No Club
1:06:17.397600
+21:11.127000
48.4p
13
Mikael Björkman
No Club
1:10:01.420000
+24:55.149400
45.8p
-
Staffan Ljungberg
No Club
23:59:59.8639800
-