Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM Rullskidor Backe
2015-07-04
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
7.5km, Rullskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
20:09.120890
2
Linn Sömskar
IFK Umeå
20:39.123860
+29.2870
3
Frida Hallquist
Åsarna IK
21:36.129510
+1:26.8520
4
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
21:51.131020
+1:41.10030
5
Emma Ribom
Kalix SK
22:04.132300
+1:54.11310
6
Ida Indahl
Offerdals SK
22:28.134700
+2:18.13710
7
Sandra Olsson
Malungs IF
22:31.135040
+2:21.14050
8
Moa Lundgren
IFK Umeå
22:41.136040
+2:31.15050
9
Evelina Bångman
Offerdals SK
22:59.137850
+2:49.16860
10
Alicia Persson
Stockviks SF
23:00.137970
+2:50.16980
11
Terese Andersson
IFK Umeå
23:15.139490
+3:06.18500
12
Jessika Ericsson
Stockviks SF
23:28.140740
+3:18.19750
13
Eva Johansson
Linköpings SK
23:53.143220
+3:43.22230
14
Ida Dahl
Östersunds SK
23:56.143590
+3:47.22600
15
Lena Wiklund
Högbo GOIF
24:21.146090
+4:12.25100
16
Wilma Jönsson
Östersunds SK
24:50.148950
+4:40.27960
17
Mimmi Björn
IFK Umeå
25:01.150070
+4:51.29080
18
Fanny Johansson
Stockviks SF
26:15.157430
+6:05.36440
H 21
7.5km, Rullskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Anders Svanebo
Stockviks SF
18:03.108240
2
Robin Norum
IFK Umeå
18:20.109990
+17.1650
3
Jörgen Brink
Delsbo IF
18:32.111140
+29.2800
4
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
18:40.111980
+37.3640
5
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
18:42.112110
+38.3770
6
Jesper Modin
Piteå Elit SK
18:45.112480
+42.4140
7
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
18:52.113180
+49.4840
8
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
19:01.114020
+57.5680
9
Erik Andersson
Hudiksvalls IF
19:01.114070
+58.5730
10
Gustav Nordström
Borås SK
19:03.114270
+1:00.5930
11
Anders Jonsson
Stockviks SF
19:23.116230
+1:19.7890
12
Karl-Johan Westberg
Borås SK
19:26.116520
+1:22.8180
13
Oscar Kardin
Östersunds SK
19:29.116880
+1:26.8540
14
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
19:35.117450
+1:32.9110
15
Max Novak
Offerdals SK
19:39.117800
+1:35.9460
16
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
19:41.118080
+1:38.9740
17
Martin Hammarberg
Sundsvalls OK
19:43.118290
+1:40.9950
18
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
19:48.118740
+1:45.10400
19
Sebastian Samuelsson
Sollefteå Skidor IF
19:53.119230
+1:49.10890
20
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
19:54.119310
+1:50.10970
21
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
19:55.119420
+1:51.11080
22
Olof Jonsson
Duveds IF
19:55.119450
+1:52.11110
23
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
19:58.119730
+1:54.11390
24
Marcus Ruus
Åsarna IK
20:12.121100
+2:08.12760
25
Eddie Edström
Stockviks SF
20:27.122690
+2:24.14350
26
Jonathan Grahn
Hudiksvalls IF
20:28.122700
+2:24.14360
27
Måns Sunesson
Sellnäs IF
20:30.122910
+2:26.14570
28
Per Sandberg
Filipstads SF
20:31.123040
+2:28.14700
29
Jens Selahn
Stockviks SF
20:40.123940
+2:37.15600
29
Mattias Vesterlund
Lycksele IF
20:40.123940
+2:37.15600
31
Sebastian Olsson
Stockviks SF
20:41.124040
+2:38.15700
32
Adam Persson
IF Hallby SOK
20:58.125720
+2:54.17380
33
Patrik Tallbom
Östersunds SK
20:58.125730
+2:54.17390
34
Simon Svanebo
Tynderö IK
21:18.127780
+3:15.19440
35
Björn Hänninen
Högbo GOIF
21:22.128160
+3:19.19820
36
Oscar Lindell
Stockviks SF
21:52.131150
+3:49.22810
37
Martin Johansson
Linköpings SK
21:54.131340
+3:51.23000
38
Erik Persson
IF Hallby SOK
22:09.132810
+4:05.24470
39
Filip Åslin
Stockviks SF
23:41.142070
+5:38.33730
40
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
23:49.142800
+5:45.34460
-
Mattias Bångman
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
Andreas Blohm
Filipstads SF
23:59:59.8639800