Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallssprinten
2015-11-22
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
Visar resultat 1 till 500 av 527[
1
2
]
D 20
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Linn Svahn
Sweden
2
Moa Lundgren
Sweden
3
Kristina Skjevdal
Norway
4
Alicia Persson
Sweden
5
Sara Wadman
Sweden
6
Frida Karlsson
Sweden
Semifinal
7
Filippa Lindman
Sweden
7
Moa Olsson
Sweden
9
Emma Larsson
Sweden
9
Emma Thalin
Sweden
11
Karin Björnlinger
Sweden
11
Ida Dahl
Sweden
Kvartsfinal
13
Mathilda Ruus
Sweden
13
Mathilda Björn
Sweden
13
Solveig Bøgseth
Norway
13
Sofie Oskarsson
Sweden
17
Johanna Andersson
Sweden
17
Tua Dahlgren
Sweden
17
Sigrid Aune
Norway
17
Malin Börjesjö
Sweden
21
Agnes Berglund
Sweden
21
Amelia Furunäs
Sweden
21
Annie Lindh
Sweden
21
Signe Rosenberg
Sweden
21
Tilda Johansson
Sweden
26
Elin Bryne
Sweden
26
Madelene Melin
Sweden
26
Hanna Fritz
Sweden
26
Eniko MARTON
Romania
26
Sofia Eriksson
Sweden
Kval
31
Frida Peterson
Sweden
32
Ingrid Haugland
Norway
33
Nora Jacobsson
Sweden
34
Aneta Smerciakova
Slovakia
35
Fanny Johansson
Sweden
36
Vendela Blom
Sweden
37
Timea HAJDU
Romania
38
Carolina Yngvesson
Sweden
39
Frida Olofsson
Sweden
40
Klara Svensson
Sweden
41
Katalin POTYO
Romania
42
Sara Toreheim
Sweden
43
Lisa Jonsson
Sweden
44
Sanna Ångström
Sweden
45
Daniela Bjärmark
Sweden
46
Linn Halvardsson
Sweden
47
Martyna BILIUNAITE
Lithuania
48
Juste Umbrasaite
Lithuania
49
Thea Giselman
Sweden
50
Maja Lilja
Sweden
23:59:59.8639800
50
Evelina Sutro
Sweden
23:59:59.8639800
50
Lone Johansen
Norway
23:59:59.8639800
50
Ingrid Hallquist
Sweden
23:59:59.8639800
50
Maria Jonasson
Sweden
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Stina Nilsson
Sweden
2
Charlotte Kalla
Sweden
3
Hanna Falk
Sweden
4
Jonna Sundling
Sweden
5
Maja Dahlqvist
Sweden
6
Linn Sömskar
Sweden
Semifinal
7
Jennie Öberg
Sweden
8
Nika Razinger
Slovakia
9
Evelina Settlin
Sweden
9
Ida Ingemarsdotter
Sweden
11
Vesna Fabjan
Slovakia
11
Alenka Cebasek
Slovakia
Kvartsfinal
13
Elin Mohlin
Sweden
13
Lina Korsgren
Sweden
13
Maria Nordström
Sweden
16
Lea Einfalt
Slovakia
16
Merete Myrseth
Norway
16
Wenche Aune Snildalsli
Norway
16
Jackline Lockner
Sweden
16
Mia Eriksson
Sweden
21
Frida Hallquist
Sweden
21
Ida Lindkvist
Sweden
21
Emilia Lindstedt
Sweden
21
Emma Ivarsson
Sweden
21
Clara Auland
Sweden
26
Lovisa Modig
Sweden
26
Lisa Vinsa
Sweden
26
Mimmi Björn
Sweden
26
Marika Sundin
Sweden
26
Sofie Elebro
Sweden
Kval
31
Frida Erkers
Sweden
32
Caroline Glännerud
Sweden
33
Emma Björklund
Sweden
34
Lisa K Svensson
Sweden
35
Sarah Hale
Sweden
36
Moa Molander Kristiansen
Sweden
37
Lena Wiklund
Sweden
38
Inga Daushkane
Latvia
38
Eva Johansson
Sweden
40
Hanne Bøgseth
Norway
41
Julie Kristoffersen
Norway
42
Magdalena Eliasson
Sweden
43
Fern Cates
Storbritannien
44
Vedrana Malec
Croatia
23:59:59.8639800
44
Anna Emilie Kant
Norway
23:59:59.8639800
44
Sandra Olsson
Sweden
23:59:59.8639800
44
Ida Indahl
Sweden
23:59:59.8639800
44
Hedda Bångman
Sweden
23:59:59.8639800
44
Sofia Henriksson
Sweden
23:59:59.8639800
H 20
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Marcus Grate
Sweden
2
Viktor Thorn
Sweden
3
Marcus Fredriksson
Sweden
4
Hugo Jacobsson
Sweden
5
Jo Svinsås
Norway
6
Marcus Johansson
Sweden
Semifinal
7
Elias Dahl
Sweden
8
Jonas Austad
Norway
9
Filip Danielsson
Sweden
10
Simen Nordhagen
Norway
10
Gustav Aflodal
Sweden
12
Max Novak
Sweden
Kvartsfinal
13
Alfred Buskqvist
Sweden
13
Mattias Vesterlund
Sweden
13
Martin Herbert
Sweden
13
Vegard Vårheim
Norway
17
Svein Berg Fines
Norway
17
Vegard Stav
Norway
17
Marcus Lennartsson
Sweden
17
Erik HUSBY
Norway
21
Øystein Ellefsen Sjøli
Norway
21
Jonathan Engström
Sweden
21
Gustav Rotvold
Sweden
21
Magnus Oeyaas HABREKKE
Norway
21
Albin Tärning
Sweden
26
Vebjørn Midttun
Norway
26
Jakob Jansson
Sweden
26
Ole Morten Flataker
Norway
26
Adam Persson
Sweden
26
Martin Johansson
Sweden
Kval
31
Sondre Torp Hynne
Norway
32
Johan Herbert
Sweden
33
Magne Harborg
Norway
34
Kristoffer BY Vollset
Norway
35
Anders Roos
Sweden
35
Konrad Mattsson Myhr
Sweden
37
Marius Landsem Melhus
Norway
38
Hunor GEGO
Romania
39
Martin Lindkvist
Sweden
40
Geir Kristian Hoås
Norway
41
Ludvik Bjørnstad
Norway
42
Elias Andersson
Sweden
43
Adam Gillman
Sweden
44
Jonas Aasboe
Norway
45
Hans Einar Sørensen Overrein
Norway
46
Erik Sjöberg
Sweden
47
Axel Aflodal
Sweden
48
Jonatan Engdahl
Sweden
49
Gustaf Berglund
Sweden
50
Ludvig Holmberg
Sweden
51
John Leander
Sweden
52
John Magnus Haugen
Norway
53
Paul Andre Kristoffersen
Norway
54
Arne Fodstad Karlsen
Norway
55
Tamas KONCSAG
Romania
55
Edvin Andersson
Sweden
57
Oscar Johansson
Sweden
58
Samuel Björn
Sweden
59
Eric Jansson
Sweden
60
Jan Koristek
Slovakia
61
Arvid Jonsson
Sweden
62
Aksel Norli
Norway
63
Eric Rosjö
Sweden
64
Erik Lieback
Sweden
65
Sivert Størseth
Norway
66
Alexander Karlsson
Sweden
67
Simon Jonsson
Sweden
68
Oscar Olsson
Sweden
69
Linus Lillsjö
Sweden
70
Ludvig Svenningsson
Sweden
71
Gustav Nilsson
Sweden
72
Norbert KRISTO
Romania
73
Erik Bertilsson
Sweden
74
Jonathan Modin
Sweden
75
Gustav Johansson
Sweden
76
Charlie Greenberg
Usa
77
Lasse Langørgen
Norway
78
Elis Berg
Sweden
79
Tom Forsberg
Sweden
80
Albin Persson
Sweden
81
Felix Erlander
Sweden
82
Alexander Johansson
Sweden
83
Jens Selahn
Sweden
84
Karl Ingard
Sweden
85
Adam Axelsson
Sweden
86
Axel Jutterström
Sweden
87
Harald Hansen
Norway
88
Elias Olofsson
Sweden
89
Mattias Wedin
Sweden
90
Jonathan Persson
Sweden
91
Johannes Engdahl
Sweden
92
Olle Westin
Sweden
93
Emil Bennermo
Sweden
94
Edvin Grøtan Eriksen
Norway
95
Linus Nygren
Sweden
96
Jonas Persson
Sweden
97
Rasmus Pettersson
Sweden
98
Viktor Barkegren
Sweden
99
Albin Johansson
Sweden
100
Simon Lundberg
Sweden
101
Zackarias Björn
Sweden
102
Simen Undlien Bruvoll
Norway
103
Axel Svensson
Sweden
104
Mathias Modin
Sweden
105
Jens Filipsson
Sweden
106
Edvin Claesson
Sweden
107
Alexander Sjödin
Sweden
108
Mads Hannibal Berthelsen
Danmark
109
Markus Nordmark
Sweden
110
Richard Engholm
Sweden
111
Nick BERG
Sweden
112
Adrian Lundberg
Sweden
113
Kristoffer Berset
Norway
23:59:59.8639800
113
Leo Johansson
Sweden
23:59:59.8639800
113
Sebastian Eriksson
Sweden
23:59:59.8639800
113
Sigurd Braathen Reigstad
Norway
23:59:59.8639800
113
Gabriel Strid
Sweden
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
H 21
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Håvard Solås Taugbøl
Norway
2
Karl-Johan Westberg
Sweden
3
Teodor Peterson
Sweden
4
Simon Persson
Sweden
5
Emil Jönsson
Sweden
6
Even Northug
Norway
Semifinal
7
Andreas Myran Steen
Norway
8
Anton Lindblad
Sweden
9
Anton Hedlund
Sweden
9
David Nordström
Sweden
11
Tomas Northug
Norway
11
Johan Edin
Sweden
Kvartsfinal
13
Miha Simenc
Slovakia
13
Erik Silfver
Sweden
13
Sebastian Olsson
Sweden
13
Karl Johan Dyvik
Sweden
17
Jesper Modin
Sweden
17
Sivert Grøtan Eriksen
Norway
17
Luca Prosen
Slovakia
17
Oskar Svensson
Sweden
21
Robin Norum
Sweden
21
Victor Gustafsson
Sweden
21
Peter Mlynar
Slovakia
21
Gustav Nordström
Sweden
21
Carl Quicklund
Sweden
26
Karl Edenroth
Sweden
26
Johannes Ringsby
Sweden
26
Markus Emaus Holm
Norway
26
Emil Johansson
Sweden
26
Johan Westerlund
Sweden
Kval
31
Jimmie Johnsson
Sweden
32
Jesper Nyström
Sweden
33
Jens Andersson
Sweden
34
Jacob Engström
Sweden
35
Jørgen Sæternes Ulvang
Norway
36
Olof Jonsson
Sweden
37
Bostjan Klavzar
Slovakia
38
Anton Persson
Sweden
39
Sindre Sætre Hammerlund
Norway
40
Peter Andersen
Norway
41
GRAVE Nils Magnus Boeen
Norway
42
Gilberto Panisi
Italy
43
Anton Karlsson
Sweden
44
Daniel Nordebo
Sweden
45
Phillip Bellingham
Australia
46
47
Pontus Hermansson
Sweden
48
Arvid Forss
Sweden
49
Erik K Hoffsbakken
Norway
50
Marcus Ruus
Sweden
51
Rasmus Hörnfeldt
Sweden
52
Johan Eriksson
Sweden
53
David Frisk
Sweden
54
Ole Skrove
Norway
55
Luca ORLANDI
Italy
56
Patrik Tallbom
Sweden
57
Øyvind Larsen
Norway
58
Miha Dolar
Slovakia
59
Oscar Kardin
Sweden
60
Johan Lövgren
Sweden
61
Marcus Braathen
Norway
62
Mats Iversen
Norway
63
Truls Torvik
Norway
64
Gabriel Thorn
Sweden
65
Mattias Bångman
Sweden
66
Tom Fahlén
Sweden
67
Mikael Sandgren
Sweden
68
Jørgen Dahl Paule
Norway
69
Måns Sunesson
Sweden
70
Adam Johansson
Sweden
71
Joergen Borgersen
Norway
72
Mattia Pellegrin
Italy
73
Tomas Renå
Norway
74
Emil Persson
Sweden
75
Markus Persson
Sweden
76
Eddie Edstroem
Sweden
77
John Gunnar Hoås
Norway
78
Viktor Axelsson
Sweden
79
Zackarias Toresson
Sweden
80
Anton Enberg
Sweden
81
Daniel Södersten
Sweden
82
Per Harald Skogstad
Norway
83
Espen Sundsvik
Norway
84
Emil Sorsell
Norway
85
Inge Brennmoen Tollan
Norway
86
Oddne Håvardstun Munkvold
Norway
87
Andreas Svensson
Sweden
88
Andre Larsson
Sweden
Visar resultat 1 till 500 av 527[
1
2
]