Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lindmansloppet
2004-01-25
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
30km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Britta Johansson Norgren
Sollefteå SK
1:34:23.566200
73.9p
2
Annika Billstam
OK Linné
1:44:52.629100
+10:29.62800
66.5p
3
Ulrika Andersson
IK Rex
1:52:31.675000
+18:08.108700
62.0p
4
Jenny-Ann Malmberg
Sundbybergs IK
1:58:36.711500
+24:13.145200
58.8p
5
Fatima Jonsson
Strömsbergs IF
2:06:21.758000
+31:58.191700
55.2p
6
Irma Grape
Roslagsbro IF
2:13:15.799400
+38:52.233100
52.3p
7
Sofie Andersson
IK Rex
2:15:27.812600
+41:04.246300
51.5p
D 40
30km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Karin Jansson
IK Rex
1:49:11.655000
63.9p
2
Annika Ardell
Gimo IF SK
1:49:16.655500
+5.400
63.8p
3
Carina Jacobsson
Gimo IF SK
2:08:00.767900
+18:49.112800
54.5p
4
Marita Karlsson-Mood
Almunge IK
2:19:28.836700
+30:17.181600
50.0p
5
Susanne Jansson
Sundbybergs IK
2:22:33.855200
+33:22.200100
48.9p
D 45
30km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Kicki Hallerström
Öregrunds IK
1:44:25.626400
66.8p
2
Ninni Wittmar
Björklinge SOK
2:24:04.864300
+39:39.237800
48.4p
3
Ingrid Larsen
Sundbybergs IK
2:24:45.868400
+40:20.241900
48.2p
D 50
30km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Eleonor Eriksson
IK Rex
1:58:15.709400
59.0p
2
Pirjo Ala-Uotila
Sundbybergs IK
2:00:42.724100
+2:27.14600
57.8p
3
Elisabeth Crona
Huddinge SK LF
2:03:58.743700
+5:43.34200
56.2p
4
Barbro Nordström
Storvreta IK
2:06:20.757900
+8:05.48400
55.2p
5
Soli Vehmas
Sundbybergs IK
2:19:58.839700
+21:43.130200
49.8p
H 21
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Rikard Grip
Falun Borlänge SK
2:32:18.913700
82.1p
2
Mikael Hagström
Häverödals IF
2:34:36.927500
+2:18.13700
80.9p
3
Johan Hagström
Häverödals IF
2:35:20.931900
+3:02.18100
80.5p
4
Jonas Larsson
Sundbybergs IK
2:35:38.933700
+3:20.19900
80.4p
5
Ulf Jansson
Östervåla IF
2:36:29.938800
+4:11.25000
79.9p
6
Olof Hedberg
Strömsbergs IF
2:39:39.957800
+7:21.44000
78.3p
7
Marcus Jäderblom
Fjärdhundra SK
2:42:26.974500
+10:08.60700
77.0p
8
Jonas Henningsson
Roslagsbro IF
2:44:18.985700
+12:00.71900
76.1p
9
Martin Lindberg
Öregrunds IK
2:47:49.1006800
+15:31.93000
74.5p
10
Ulf Tingström
Ikj Haninge
2:48:30.1010900
+16:12.97100
74.2p
11
Mattias Ekstrand
Nacka Värmdö SK
2:49:29.1016800
+17:11.103000
73.8p
12
Per Mattsson
Roslagsbro IF
2:52:52.1037100
+20:34.123300
72.3p
13
Bosse Johansson
Häverödals IF
2:53:06.1038500
+20:48.124700
72.3p
14
Magnus Gadefors
Väsby SK
2:54:44.1048300
+22:26.134500
71.6p
15
Lars Jansson
Knutby IF
2:57:00.1061900
+24:42.148100
70.7p
16
Niklas Häggström
Hammarby IF SF
3:00:41.1084000
+28:23.170200
69.2p
17
Daniel Jäderblom
Fjärdhundra SK
3:00:44.1084300
+28:26.170500
69.2p
18
Mikael Mattsson
Vassunda IF
3:02:27.1094600
+30:09.180800
68.5p
19
Bengt Alfjorden
Backe IF
3:07:19.1123800
+35:01.210000
66.8p
20
Jonas Widén
OK Borgen
3:08:56.1133500
+36:38.219700
66.2p
21
Sebastian Jansson
Sundbybergs IK
3:15:40.1173900
+43:22.260100
63.9p
22
Peter Sundén
Huddinge SK LF
3:15:50.1174900
+43:32.261100
63.9p
23
Fredrik Sohlberg
Munkedals SOK
3:16:31.1179000
+44:13.265200
63.6p
24
Pontus Scultz
Hammarby IF SF
3:23:34.1221300
+51:16.307500
61.4p
25
Martin Hamrin
Sundbybergs IK
3:24:37.1227600
+52:19.313800
61.1p
26
Magnus Höglund
Sundbybergs IK
3:26:07.1236600
+53:49.322800
60.7p
27
Bjarne Kampegård
Huddinge SK LF
3:26:55.1241400
+54:37.327600
60.4p
28
Fredrik Zetterström
Mz Plåt IF
3:30:00.1259900
+57:42.346100
59.6p
29
Martin Andersson
IK Rex
3:32:49.1276800
+1:00:31.363000
58.8p
30
Pelle Mattson
IK Rex
3:33:25.1280400
+1:01:07.366600
58.6p
31
Torbjörn Stolpe
Vassunda IF
3:49:10.1374900
+1:16:52.461100
54.6p
32
Michael Classon
Vassunda IF
3:53:02.1398100
+1:20:44.484300
53.7p
33
Simon T Hagspiel
Sundbybergs IK
4:04:02.1464100
+1:31:44.550300
51.3p
34
Anders Nilsson
Sundbybergs IK
4:08:44.1492300
+1:36:26.578500
50.3p
35
Per Borg
Vassunda IF
4:14:40.1527900
+1:42:22.614100
49.1p
Logga in för att slippa de här annonserna
H 35
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hans Carlsson
Väsby SK
2:40:33.963200
77.9p
2
Niklas Johnsson
Turebergs IF
2:43:38.981700
+3:05.18400
76.4p
3
Mikael Gunérus
Ikj Haninge
2:44:52.989100
+4:19.25800
75.9p
4
Torbjörn Söder
Brottby SK
2:47:56.1007500
+7:23.44200
74.5p
5
Thomas Gustafsson
Björklinge SOK
2:49:15.1015400
+8:42.52100
73.9p
6
Göran Hammarson
Sundbybergs IK
2:54:06.1044500
+13:33.81200
71.8p
7
Magnus Gustafsson
Björklinge SOK
2:57:27.1064600
+16:54.101300
70.5p
8
Eric Svensson
Vassunda IF
3:00:47.1084600
+20:14.121300
69.2p
9
Mikael Zetterström
Mz Plåt IF
3:02:49.1096800
+22:16.133500
68.4p
10
Johan Landstedt
Arlanda-Märsta SK
3:04:09.1104800
+23:36.141500
67.9p
11
Stefan Born
Vassunda IF
3:06:56.1121500
+26:23.158200
66.9p
12
Niklas Magnusson
Gävle SK
3:09:21.1136000
+28:48.172700
66.1p
13
Jan Karlsson
OK Borgen
3:09:39.1137800
+29:06.174500
65.9p
14
Marcus Markström
Åkersberga SK
3:18:44.1192300
+38:11.229000
62.9p
15
Thomas Johansson
Ikj Haninge
3:20:59.1205800
+40:26.242500
62.2p
16
Bo Lindén
Ikj Haninge
3:27:56.1247500
+47:23.284200
60.1p
17
Tony Borg
Brandkårens IK
3:30:59.1265800
+50:26.302500
59.3p
18
Per Henrikssson
Åkersberga SK
3:39:48.1318700
+59:15.355400
56.9p
19
Martin Lasu
Fmv-Sport
3:54:10.1404900
+1:13:37.441600
53.4p
20
Christian Bauer
Täby IS SK
3:58:43.1432200
+1:18:10.468900
52.4p
H 40
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Odd-Roar Jakobsen
Sundbybergs IK
2:41:45.970400
77.3p
2
Olle Yttermo
IF Linden
2:42:19.973800
+34.3300
77.1p
3
Bengt Ring
Sundbybergs IK
2:47:34.1005300
+5:49.34800
74.6p
4
Michael Bromark
OK Linné
2:54:01.1044000
+12:16.73500
71.9p
5
Anders Eriksson
Strömsbergs IF
2:54:42.1048100
+12:57.77600
71.6p
6
Björn Nordén
Sundbybergs IK
2:56:39.1059800
+14:54.89300
70.8p
7
Ulf Gahne
Hässleby SOK
3:03:29.1100800
+21:44.130300
68.2p
8
Åke Forslund
Sundbybergs IK
3:05:18.1111700
+23:33.141200
67.5p
9
Roland Hellberg
Sundbybergs IK
3:10:49.1144800
+29:04.174300
65.5p
10
Per Eriksson
Enköpings Aif
3:18:30.1190900
+36:45.220400
63.0p
11
Manfred Seidl
Sundbybergs IK
3:18:49.1192800
+37:04.222300
62.9p
12
Magnus Andersson
Hammarby IF SF
3:22:52.1217100
+41:07.246600
61.7p
13
Tuomo Rautiainen
Nacka Värmdö SK
3:25:30.1232900
+43:45.262400
60.9p
14
Mats Jansson
Sundbybergs IK
3:26:31.1239000
+44:46.268500
60.6p
15
Erik Björelid
Nacka Värmdö SK
3:26:59.1241800
+45:14.271300
60.4p
16
Björn Ljung
Sundbybergs IK
3:35:13.1291200
+53:28.320700
58.1p
17
Tomas Tibbling
Sundbybergs IK
3:42:32.1335100
+1:00:47.364600
56.2p
18
Thomas Berg
Sundbybergs IK
3:47:57.1367600
+1:06:12.397100
54.9p
19
Patrik Östberg
Sim o IK Hellas
3:54:04.1404300
+1:12:19.433800
53.4p
20
Mikael Klasson
Mz Plåt IF
3:55:41.1414000
+1:13:56.443500
53.1p
21
Peter Johnsson
Högbo GOIF
4:02:13.1453200
+1:20:28.482700
51.6p
22
Per Lagerberg
Nacka Värmdö SK
4:07:33.1485200
+1:25:48.514700
50.5p
H 45
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Per Lagerfelt
IK Rex
2:36:32.939100
79.9p
2
Thomas Foxegård
Evertsbergs SK
2:46:22.998100
+9:50.58900
75.2p
3
Lars Gillberg
Sundbybergs IK
2:46:54.1001300
+10:22.62100
74.9p
4
Björn Lidman
Ikj Haninge
2:48:31.1011000
+11:59.71800
74.2p
5
Peter Davidsson
Hallsta IK
2:58:33.1071200
+22:01.132000
70.0p
6
Lars Hagrot
Sundbybergs IK
2:59:11.1075000
+22:39.135800
69.8p
7
Birger Edvinsson
Arlanda-Märsta SK
3:04:32.1107100
+28:00.167900
67.8p
8
Hans Kåsjö
Sundbybergs IK
3:05:06.1110500
+28:34.171300
67.6p
9
Sven Andersson
Enköpings Aif
3:08:23.1130200
+31:51.191000
66.4p
10
Gunnar Höjvall
Arlanda-Märsta SK
3:10:49.1144800
+34:17.205600
65.5p
11
Björn Lindberg
Öregrunds IK
3:10:53.1145200
+34:21.206000
65.5p
12
Arne Wenngren
Östervåla IF
3:10:54.1145300
+34:22.206100
65.5p
13
Hans Karlsson
Almunge IK
3:16:39.1179800
+40:07.240600
63.6p
14
Tomas Einarsson
Arlanda-Märsta SK
3:17:44.1186300
+41:12.247100
63.3p
15
Mikael Berlin
IK Rex
3:17:50.1186900
+41:18.247700
63.2p
16
Lars Samuelsson
Bålsta SK
3:18:21.1190000
+41:49.250800
63.1p
17
Henrik Dalvik
Sundbybergs IK
3:22:58.1217700
+46:26.278500
61.6p
18
Hans Hamrin
Sundbybergs IK
3:23:42.1222100
+47:10.282900
61.4p
19
Torbjörn Carlsson
Ikj Haninge
3:27:56.1247500
+51:24.308300
60.1p
20
Mats-Ola Eriksson
Öregrunds IK
3:28:27.1250600
+51:55.311400
60.0p
21
Claes Jonsson
Gimo IF SK
3:29:18.1255700
+52:46.316500
59.8p
22
Göran Persson
Sundbybergs IK
3:29:43.1258200
+53:11.319000
59.6p
23
Björn Thorén
Brottby SK
3:38:11.1309000
+1:01:39.369800
57.3p
24
Markku Pursiainen
Vaxholms Kanotsällskap
3:38:31.1311000
+1:01:59.371800
57.2p
25
Lars Stoltz
Sundbybergs IK
3:41:36.1329500
+1:05:04.390300
56.4p
26
Ove Aronsson
Vassunda IF
3:43:10.1338900
+1:06:38.399700
56.0p
27
Urban Löfqvist
Vassunda IF
3:46:03.1356200
+1:09:31.417000
55.3p
28
Rune Bergqvist
Vaxholms Kanotsällskap
3:47:57.1367600
+1:11:25.428400
54.9p
H 50
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Klas-Håkan Bejmer
Vattenfalls IF Trollhättan
2:40:34.963300
77.9p
2
Per Johan Jansson
Almunge IK
2:57:29.1064800
+16:55.101400
70.5p
3
Jan Molén
Östervåla IF
3:03:15.1099400
+22:41.136000
68.3p
4
Björn Hedenström
Hammarby IF SF
3:11:17.1147600
+30:43.184200
65.4p
5
Nils-Olov Hagberg
Väsby SK
3:11:19.1147800
+30:45.184400
65.4p
6
Samuel Forslund
Strömsbergs IF
3:23:59.1223800
+43:25.260400
61.3p
7
Sven Rudberg
Saab Tech Fritid
3:29:12.1255100
+48:38.291700
59.8p
8
Gert Georgsson
Gimo IF SK
3:30:27.1262600
+49:53.299200
59.4p
9
Lars Leonardsson
Norrbärke SK
3:33:43.1282200
+53:09.318800
58.5p
10
Carl Erik Härmälä
Östhammars SK
3:37:42.1306100
+57:08.342700
57.5p
11
Sune Thand
Sundbybergs IK
3:37:54.1307300
+57:20.343900
57.4p
12
Olov Sandberg
Väsby SK
3:41:32.1329100
+1:00:58.365700
56.5p
13
Lars Lindgren
Sth Kommunalanst. IF
4:08:43.1492200
+1:28:09.528800
50.3p
14
Peter Rydqvist
Ericsson IK
4:44:36.1707500
+2:04:02.744100
43.9p
15
Erik Clevberg
Vaxholms Kanotsällskap
5:05:40.1833900
+2:25:06.870500
40.9p
16
Göran Tillberg
Skene Sim o IS
5:10:18.1861700
+2:29:44.898300
40.3p
H 55
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hans Pettersson
Gimo IF SK
2:53:50.1042900
71.9p
2
Stig Olovsson
Strömsbergs IF
2:55:42.1054100
+1:52.11100
71.2p
3
Ingemar Karlsson
Strömsbergs IF
3:04:14.1105300
+10:24.62300
67.9p
4
Ove Johansson
Fjärdhundra SK
3:05:37.1113600
+11:47.70600
67.4p
5
Jan-Olov Jonsson
Strömsbergs IF
3:08:01.1128000
+14:11.85000
66.5p
6
Bertil Schröder
Sundbybergs IK
3:10:57.1145600
+17:07.102600
65.5p
7
Lars Jakobsson
Telia IoFF
3:15:51.1175000
+22:01.132000
63.9p
8
Seppo Keinonen
Telia IoFF
3:21:11.1207000
+27:21.164000
62.2p
9
Alvar Andersson
IK Rex
3:28:48.1252700
+34:58.209700
59.9p
10
Hans Rosengård
Sundbybergs IK
4:02:23.1454200
+1:08:33.411200
51.6p
11
Jan Axelsson
Öregrunds IK
4:54:16.1765500
+2:00:26.722500
42.5p
H 60
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Riku Kyllönen
Sundbybergs IK
2:57:21.1064000
70.5p
2
Sven Toivonen
Öregrunds IK
3:05:57.1115600
+8:36.51500
67.3p
3
Allan Johansson
Telia IoFF
3:16:58.1181700
+19:37.117600
63.5p
4
Harry Jansson
Björklinge SOK
3:20:16.1201500
+22:55.137400
62.5p
5
Eero Kohvakka
IF Linden
3:21:53.1211200
+24:32.147100
62.0p
6
Thorbjörn Prellner
Björnstorps IF
3:22:47.1216600
+25:26.152500
61.7p
7
Sten Andersson
Gimo IF SK
3:24:01.1224000
+26:40.159900
61.3p
8
Ove Johansson
Väsby SK
3:44:18.1345700
+46:57.281600
55.8p
9
Yngve Gustavsson
Gimo IF SK
4:13:36.1521500
+1:16:15.457400
49.3p
10
Torbjörn Tirén
Sim o IK Hellas
4:30:15.1621400
+1:32:54.557300
46.3p
H 65
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Alf Spåra
IK Aluminium
3:11:17.1147600
65.4p
2
Alvar Hållinder
Gimo IF SK
3:18:50.1192900
+7:33.45200
62.9p
3
Stig Johansson
Storvreta IK
3:18:56.1193500
+7:39.45800
62.9p
4
Hannu Mellilä
Arlanda-Märsta SK
3:26:57.1241600
+15:40.93900
60.4p
5
Thore Reinhold
Roslagsbro IF
4:03:56.1463500
+52:39.315800
51.3p
H/D 21 Motion
30km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Göran Kampegård
Huddinge SK LF
1:38:26.590500
70.8p
2
Stig Eriksson
Sundbybergs IK
1:58:36.711500
+20:10.120900
58.8p
3
Lennart Mattsson
Bälinge IF
1:58:54.713300
+20:28.122700
58.6p
4
Lennart Crona
Huddinge SK LF
1:59:52.719100
+21:26.128500
58.2p
5
Gösta Eriksson
Storvreta IK
1:59:54.719300
+21:28.128700
58.1p
6
Börje Eriksson
OK Borgen
2:00:24.722300
+21:58.131700
57.9p
7
Görgen Ytterberg
Häverödals IF
2:01:06.726500
+22:40.135900
57.6p
8
Urban Ståhl
Enebybergs IF
2:03:25.740400
+24:59.149800
56.5p
9
Erik Leijonmark
Uppsala Studenters IF
2:04:56.749500
+26:30.158900
55.8p
10
Erik Strömberg
Brottby SK
2:05:10.750900
+26:44.160300
55.7p
11
Jens Erkas
Häverödals IF
2:05:18.751700
+26:52.161100
55.6p
12
Petter Leife
Uppsala Studenters IF
2:06:56.761500
+28:30.170900
54.9p
13
Göran Hugosson
Storvreta IK
2:11:04.786300
+32:38.195700
53.2p
14
Örjan Kampegård
Ericsson IK
2:12:56.797500
+34:30.206900
52.4p
15
Janne Lindell
Vassunda IF
2:13:00.797900
+34:34.207300
52.4p
16
Lars Jönsson
Roslagsbro IF
2:14:06.804500
+35:40.213900
52.0p
17
Jenny Persson
Öset Skidor
2:16:41.820000
+38:15.229400
51.0p
18
Charlotta Norrgård
Arlanda-Märsta SK
2:20:32.843100
+42:06.252500
49.6p
19
Johan Frantz
Arlanda-Märsta SK
2:22:10.852900
+43:44.262300
49.0p
20
Judith Varjasken
Sundbybergs IK
2:34:01.924000
+55:35.333400
45.3p
21
Curt Pettersson
Roslags-Länna IF
2:41:42.970100
+1:03:16.379500
43.1p
22
Robert Liljeholm
Stockholms-Postens IK
2:41:44.970300
+1:03:18.379700
43.1p
23
Esa Keinonen Falk
Tele2 Com2Gether
2:41:45.970400
+1:03:19.379800
43.1p
24
Ursula Worsch-Persson
Forsmarks IF
2:56:55.1061400
+1:18:29.470800
39.4p
25
Anna Strömberg
Brottby SK
3:00:18.1081700
+1:21:52.491100
38.7p
26
Viktoria Alfjorden
Backe IF
3:08:53.1133200
+1:30:27.542600
36.9p
27
Birgitta Bergstrand
Roslags-Länna IF
3:12:48.1156700
+1:34:22.566100
36.2p
28
Marie Hansson
Sim o IK Hellas
3:50:07.1380600
+2:11:41.790000
30.3p
H/D 21 Motion
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mats Troeng
Storviks IF
3:01:45.1090400
68.8p
2
Erik Berggren
Cap Gemini
3:16:59.1181800
+15:14.91300
63.5p
3
Jari Ihonen
Stockholms SIF
3:17:17.1183600
+15:32.93100
63.4p
4
Mats Eriksson
Tbv
3:22:12.1213100
+20:27.122600
61.9p
5
Rune Eriksson
Vassunda IF
3:27:29.1244800
+25:44.154300
60.3p
6
Mårten Myrin
Stockholms SIF
3:30:08.1260700
+28:23.170200
59.5p
7
Kristofer Öhman
Öhrlings IF I Stockholm
3:30:14.1261300
+28:29.170800
59.5p
8
Petrus Nordin
Ötzis Vänner SK
3:34:59.1289800
+33:14.199300
58.2p
9
Esbjörn Brolund
Uppsala Studenters IF
3:35:13.1291200
+33:28.200700
58.1p
10
Mikael Johansson
Gimo IF SK
3:37:02.1302100
+35:17.211600
57.6p
11
Dan Damström
Saab Tech Fritid
3:41:28.1328700
+39:43.238200
56.5p
12
Stefan Larsson
OK Norrtälje
3:43:36.1341500
+41:51.251000
55.9p
13
Klas Persson
Forsmarks IF
3:59:42.1438100
+57:57.347600
52.2p
14
Magnus Laomakka
Örträsk SK
4:01:36.1449500
+59:51.359000
51.8p
15
Jiri Vevoda
Öhrlings IF I Stockholm
4:02:20.1453900
+1:00:35.363400
51.6p
16
Bo Jonsson
Öregrunds IK
4:05:10.1470900
+1:03:25.380400
51.0p
17
Waltteri Hosia
Stockholms SIF
4:08:47.1492600
+1:07:02.402100
50.3p
18
Kenneth Gunnarsson
IFK Dannemora/Österby
4:10:02.1500100
+1:08:17.409600
50.0p
19
Lena Strömberg
Stockholms SIF
4:49:04.1734300
+1:47:19.643800
43.3p
20
Marika Augustinova
Öhrlings IF I Stockholm
5:08:11.1849000
+2:06:26.758500
40.6p