Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bessemerloppet
2016-02-21
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2016
<<< Orsa Grönklitt Ski Marathon
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
43.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Annika Löfström
Årsunda IF
2:05:01.750000
75.0p
2
Maria Gräfnings
Falun Borlänge SK
2:08:17.769670
+3:16.19570
72.6p
3
Karin Vemhäll
Rembo IK
2:12:56.797560
+7:55.47460
69.5p
4
Lena Viklund
Högbo GIF
2:21:48.850750
+16:47.100650
64.2p
5
Josefine Olsson
Ockelbo SK
2:34:11.925070
+29:10.174970
58.0p
6
Magdalena Mattes
Edsbyns SK
2:40:30.962980
+35:29.212880
55.3p
7
Helena Zingmark
Stockholms RK
2:43:20.979970
+38:19.229870
54.2p
8
Karin Rådström
Enhörna IF
2:43:27.980690
+38:26.230590
54.1p
9
Sandra Hänninen
Ockelbo SK
2:44:17.985650
+39:16.235550
53.8p
10
Caroline Ström
Tierps IF
2:47:44.1006300
+42:43.256200
52.5p
11
Maria Backe
Stockholms RK
2:49:25.1016430
+44:24.266330
51.9p
12
Sandra Svensk
Edsbyns SK
2:54:07.1044640
+49:06.294540
50.3p
13
Kristina Bergstrand
Söders-Tyresö
3:02:19.1093820
+57:18.343720
47.7p
14
Charlotte Andersson
Rembo IK
3:07:20.1123970
+1:02:19.373870
46.2p
15
Johanna Blomqvist
Ufk
3:14:03.1164290
+1:09:02.414190
44.3p
16
Marie-Louise Mannesson
Stockholms RK
3:20:14.1201330
+1:15:13.451230
42.8p
17
Anna Tempelman
Yuppie Ski Club
3:22:01.1212020
+1:17:00.461920
42.3p
18
Anna Jogrenius
Stockholms RK
3:25:34.1233340
+1:20:33.483240
41.5p
19
Lena Wiberg
Uppsala
3:28:38.1251780
+1:23:37.501680
40.8p
20
Lena Furehed
Stockholms RK
3:29:46.1258500
+1:24:45.508400
40.6p
21
Annika Holgersson
Storvreta IK
3:31:36.1269520
+1:26:35.519420
40.2p
22
Caroline Asplund
Täby IS SK
3:34:08.1284770
+1:29:07.534670
39.6p
23
Petra Jonsson
Funäsdalens IF
3:45:54.1355340
+1:40:53.605240
37.3p
24
Emelie Klefbeck
Yuppie Ski Club
3:46:51.1361070
+1:41:50.610970
37.1p
25
Sandra Ljungström
AXA SC
3:51:32.1389190
+1:46:31.639090
36.3p
26
Pernilla Bredolt
Stockholm
4:11:05.1506480
+2:06:04.756380
33.2p
27
Eva Thunholm
Växjö OK
4:19:58.1559740
+2:14:57.809640
31.9p
-
Leonor Calatayud
-
23:59:58.8639700
-
-
Annika Hällberg Nilsson
Botkyrka
23:59:59.8639800
-
-
Malin Hedmark
Täby IS SK
23:59:59.8639800
-
-
Sara Hård Af Segerstad
Västerås
23:59:59.8639800
-