Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA-Loppet
2016-02-06
Deltävling i
ICA Supermarket Jemtland Ski Tour 2016
<<< Flyktingloppet
Jämtkraft Ski Marathon >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anton Karlsson
Åsarna IK
2:00:08.720780
91.7p
2
Håkan Emilsson
Offerdals SK
2:00:47.724640
+38.3760
91.0p
3
Andreas Holmberg
IFK Moras OK
2:00:48.724730
+39.3850
91.0p
4
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
2:00:52.725180
+44.4300
90.9p
5
Jesper Modin
Piteå Elit SK
2:01:58.731710
+1:49.10830
89.7p
6
Jens Burman
Åsarna IK
2:01:58.731780
+1:50.10900
89.7p
7
Emil Svensson
Åsarna IK
2:02:00.731900
+1:51.11020
89.7p
8
Daniel Svensson
IFK Mora SK
2:02:03.732290
+1:55.11410
89.6p
9
Emil Persson
Östersunds SK
2:02:47.736670
+2:38.15790
88.9p
10
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
2:03:37.741640
+3:28.20760
88.0p
11
Mattias Bångman
Offerdals SK
2:03:38.741700
+3:29.20820
88.0p
12
Eric Simonsson
Landöns IF
2:04:15.745480
+4:07.24600
87.4p
13
Edvard Sundman
Åsarna IK
2:04:56.749560
+4:47.28680
86.7p
14
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
2:05:03.750250
+4:54.29370
86.6p
15
Ronnie Löf
Högbo GOIF
2:05:05.750410
+4:56.29530
86.6p
16
Ulf Tingelöf
Kraftstaven Ski Team Förening
2:05:44.754380
+5:36.33500
85.9p
17
Petter Engdahl
Östersunds SK
2:06:03.756260
+5:54.35380
85.6p
18
Patrik Tallbom
Östersunds SK
2:06:27.758650
+6:18.37770
85.3p
19
Björn Hänninen
Högbo GOIF
2:06:37.759680
+6:29.38800
85.1p
20
Nils Persson
Östersunds SK
2:07:08.762760
+6:59.41880
84.6p
21
Andreas Domeij
1life IF
2:07:09.762870
+7:00.41990
84.6p
22
Simon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
2:07:11.763060
+7:02.42180
84.6p
23
Rasmus Klintberg
Gävle SK
2:07:18.763700
+7:09.42820
84.5p
24
Tom Ankerstål
Rehns BK
2:08:13.769210
+8:04.48330
83.6p
25
Niclas Bärj
Rehns BK
2:09:00.773980
+8:52.53100
82.9p
26
Fredrik Göransson
Åsarna IK
2:09:30.776940
+9:21.56060
82.5p
27
Torben Svensson
Trillevallens Sportklubb
2:11:31.789030
+11:22.68150
80.7p
28
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
2:11:33.789200
+11:24.68320
80.7p
29
Erik Strindlund
Östersunds SK
2:11:36.789510
+11:27.68630
80.6p
30
Per Henrik Sundell
Hammerdals IF
2:12:50.796900
+12:41.76020
79.6p
31
Joel Jelf
Studentidrott
2:13:52.803110
+13:43.82230
78.8p
32
Lukas Berglund
Östersunds SK
2:17:26.824550
+17:17.103670
76.0p
33
Eric Wåglin
Axa SC
2:20:14.841380
+20:05.120500
73.9p
34
Adam Burström
SK Järven
2:20:32.843100
+20:23.122220
73.7p
35
Daniel Ajax
Ragunda IF
2:20:37.843630
+20:28.122750
73.7p
36
Emil Meijer
IFK Mora SK
2:23:44.862300
+23:35.141420
71.5p
37
Erik Sjögren
Sveaskogs IF
2:23:44.862320
+23:35.141440
71.5p
38
Niclas Bergfors
Ljustorps IF
2:23:50.862930
+23:41.142050
71.4p
39
Anders Näslund
Svegs IK
2:25:24.872370
+25:15.151490
70.4p
40
Robert Bergman
Östersunds SK
2:25:28.872730
+25:19.151850
70.4p
41
Arvid Jonsson
Duveds IF
2:27:45.886480
+27:36.165600
68.9p
42
Martin Persson
IFK Strömsund
2:27:50.886930
+27:41.166050
68.9p
43
Fredrik Olofsson
Östersunds SK
2:34:48.928720
+34:39.207840
64.8p
44
Gabriel Spetz
Axa SC
2:36:38.939730
+36:29.218850
63.8p
45
Göran Svensk
Östersunds SK
2:37:05.942420
+36:56.221540
63.6p
46
Kristoffer Bergner
Axa SC
2:40:05.960470
+39:56.239590
62.0p
47
Andreas Kjellman
Lucksta IF
2:43:49.982870
+43:40.261990
60.2p
48
Joakim Ohlzon
Brunflo IF
2:46:03.996210
+45:54.275330
59.2p
49
Roger Andersson
Tierps IF
2:46:11.997010
+46:02.276130
59.1p
50
Jörgen Svedin
Åsarna IK
2:47:55.1007480
+47:46.286600
58.3p
51
Pär Hylback
Östersunds SK
2:48:28.1010700
+48:19.289820
58.1p
52
Oskar Vikman
Östersund
2:49:52.1019190
+49:44.298310
57.5p
53
Anders Ekbäck
Duveds IF
2:50:23.1022240
+50:14.301360
57.3p
54
Elias Haglund
Öset Skidor
2:51:26.1028530
+51:17.307650
56.8p
55
David Engström
Östersunds SK
2:54:13.1045210
+54:04.324330
55.7p
56
Kristoffer Knutson
FK Finn
3:01:14.1087320
+1:01:05.366440
53.0p
57
Anton Göransson
FK Finn
3:01:33.1089250
+1:01:24.368370
52.9p
58
Nils Ross
Linköpings SK
3:02:24.1094310
+1:02:15.373430
52.6p
59
Björn Johansson
Östersund
3:02:34.1095370
+1:02:25.374490
52.5p
60
Sebastian Darolf
Axa SC
3:07:29.1124820
+1:07:20.403940
50.8p
61
Oskar Burström
Lättja IF
3:10:05.1140440
+1:09:56.419560
49.9p
62
Fred Persson
Axa SC
3:20:03.1200280
+1:19:54.479400
46.9p
63
Marcus Jonsson
IK Fjäll
3:21:41.1210000
+1:21:32.489120
46.4p
64
Stefan Jonsson
IK Fjäll
3:24:36.1227590
+1:24:28.506710
45.6p
65
David Jägers
Rembo IK
3:27:08.1242780
+1:26:59.521900
44.9p
66
Hans Pettersson
Klövsjö
3:27:37.1245650
+1:27:28.524770
44.8p
67
Håkan Granås
IK Fjäll
3:35:18.1291790
+1:35:10.570910
42.9p
68
Johan Jägers
Östersunds SK
3:41:22.1328150
+1:41:13.607270
41.5p
69
Adam Ekberg
Frösön
3:54:53.1409200
+1:54:44.688320
38.7p
70
Hans-Erik Hansander
Axa SC
4:16:32.1539120
+2:16:23.818240
34.8p
71
Gustav Rosqvist
Länsförsäkringar IF
4:17:34.1545370
+2:17:25.824490
34.7p
-
Eddie Edström
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
-
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Ottosson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Hansson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Anton Persson
SK Bore
23:59:59.8639800
-
-
Billy Lindman
SportsGym
23:59:59.8639800
-
-
Jacob Vackdahl
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Albin Andersson
Skene Sim o IS
23:59:59.8639800
-