15km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | |||||
1 | Markus Jönsson | Tranemo IF | 37:35.225420 | 85.9p | |
2 | Johannes Eklöf | IF Hallby SOK | 38:24.230300 | 84.1p | |
3 | Oscar Claesson | IF Hallby SOK | 38:38.231750 | 83.6p | |
15km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | |||||
1 | Fredrik Rosengren | Borås SK | 44:55.269450 | 71.9p | |
2 | Torbjörn Gustafsson | Borås GIF | 46:05.276410 | 70.1p | |
3 | Magnus Dahlblom | Halmstads Skidklubb | 46:15.277490 | 69.8p | |
15km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | |||||
1 | Gunnar Markinhuhta | Göteborgs SK | 46:10.276920 | 70.0p | |
2 | Odd Wallum | Sävedalens AIK | 46:42.280150 | 69.2p | |
12km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | |||||
1 | Hanna Dahlberg | Ulricehamns IF | 33:46.202540 | 68.7p | |
2 | Tuva Carlsson Wallum | Sävedalens AIK | 37:50.226940 | 61.3p | |
3 | Hilma Markinhuhta | Göteborgs SK | 39:24.236390 | 58.8p | |
12km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | |||||
1 | Malin Eriksson | Tranemo IF | 31:41.190080 | 73.1p | |
12km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | |||||
1 | Agneta Johansson | team STAR | 42:13.253290 | 54.9p | |
8.5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | |||||
1 | Johanna Johansson | Tranemo IF | 32:47.196660 | ||
2 | Tuva Persson | Tranemo IF | 33:47.202600 | ||
3 | Alma Wilhelmsson | Falköpings AIK SK | 35:18.211720 | ||
8.5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | |||||
1 | Jonathan Norder | IF Rigor | 27:16.163540 | ||
2 | Adam Boman | Tranemo IF | 28:59.173820 | ||
3 | Edvin Quist Weghagen | IFK Skövde SK | 29:12.175120 | ||
7km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | |||||
1 | Lovisa Moqvist | Sävedalens AIK | 25:07.150620 | ||
2 | Cora Badh | Falköpings AIK SK | 25:12.151180 | ||
3 | Mirjam Inemyr | Istrums SK | 26:39.159810 | ||
7km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | |||||
1 | Johan Källström | OK Landehof | 22:47.136610 | ||
2 | Hugo Sjögren | Tranemo IF | 23:07.138680 | ||
3 | Axel Werner | IK Stern | 23:14.139330 | ||
5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | |||||
1 | Yrla Abrahamsson | IK Stern | 15:26.92510 | ||
2 | Mira Göransson | Äspereds IF | 16:48.100790 | ||
3 | Amanda Johansson | Ulricehamns IF | 17:12.103120 | ||
5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | |||||
1 | Gabriel Norder | IF Rigor | 14:02.84160 | ||
2 | Simon Claesson | Ulricehamns IF | 14:31.87060 | ||
3 | Anton Grahn | IF Hallby SOK | 15:13.91220 | ||
3km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | |||||
1 | Elsa Moqvist | OK Landehof | 12:31.75000 | ||
2 | Alva Bengtsson | Tranemo IF | 12:54.77360 | ||
3 | Elin Axelsson | OK Landehof | 13:31.81070 | ||
3km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | |||||
1 | Carl Björk | IFK Skövde SK | 9:58.59750 | ||
2 | Malte Henden | Ulricehamns IF | 11:47.70690 | ||
3 | Pål Hassellöf | IK Stern | 11:59.71850 |