Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tour de Mösseberg E1 Klockmaster Supersprint Prolog
2016-01-23
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Prologtiderna.
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 10
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Ella Jonsson
Zinkgruvans IF
18.1790
2
Rut Hansson
Landsbro IF SK
19.1840
+0
3
Alva Bengtsson
Tranemo IF Skidklubb
19.1870
+0
4
Elsa Moqvist
OK Landehof
19.1890
+1
5
Ida Swärd
Tidaholm SOK Sisu
20.1930
+1.40
6
Ellen Berg
Granbergsdals IF
20.1960
+1.70
7
Nike Werner
IK Stern
20.1970
+1.80
8
Märta Wernersson
IF Hallby SOK
20.1990
+2.100
9
Amanda Frid
Filipstads SF
20.1990
+2.100
10
Elma Rudklint
OK Landehof
21.2020
+2.130
11
Agnes Källiden
Granbergsdals IF
21.2040
+2.150
12
Inez Ljungberg
Ulricehamns IF
21.2060
+2.170
12
Wilda Friman
IF Rigor
21.2060
+2.170
14
Ottilia Alvarsson
Täby IS SK
21.2060
+2.170
15
Vilma Högman
Ulricehamns IF
21.2070
+2.180
16
Ingrid Skiöld
Borås SK
21.2080
+2.190
17
Wilma Reinholdsson
OK Alehof
21.2090
+3.200
18
Alva Johansson
Ulricehamns IF
21.2090
+3.200
19
Agnes Claesson
Ulricehamns IF
22.2100
+3.210
20
Vera Hoffstedt Sandelin
IFK Skövde SK
22.2100
+3.210
21
Ella Beronius
Boxholm-ekeby Skidklubb
22.2150
+3.260
22
Elin Axelsson
OK Landehof
22.2190
+4.300
23
Elin Quick
Falköpings AIK SK
23.2250
+4.360
24
Elsa Karlsson
Tranemo IF Skidklubb
23.2260
+4.370
25
Tilde Strid
OK Landehof
24.2300
+5.410
26
Meja Sahlin
Falköpings AIK SK
24.2340
+5.450
27
Stina Karlsten
Zinkgruvans IF
24.2340
+5.450
28
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
24.2370
+5.480
29
Kajsa Ekenberg
IK Stern
25.2450
+6.560
30
Mimmi Leiderth
Ulricehamns IF
26.2580
+7.690
D 11
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Sandra Ling
IF Hallby SOK
18.1780
2
Anna Karlsson
Årjängs IF
19.1810
+0
3
Agnes Hertz
IF Hallby SOK
19.1820
+0
4
Lisa Lantz
Sya SK
19.1830
+0
5
Alva Thudeen
Sya SK
19.1850
+0
6
Tilde Falao
Lidköpings VSK
19.1860
+0
7
Amanda Atterhed
Garphyttans IF
19.1870
+0
8
Ellen Norman
Sävedalens AIK
19.1890
+1.10
9
Amanda Abrahamsson
Falköpings AIK SK
20.1900
+1.20
10
Maja Axelsson
OK Landehof
20.1910
+1.30
11
Sara Ohlin
Tranemo IF Skidklubb
20.1910
+1.30
12
Mira Göransson
Äspereds IF
20.1930
+1.50
13
Jennifer Stigsson
Trollhättans SOK
20.1930
+1.50
14
Thea Eriksson
Årjängs IF
20.1930
+1.50
15
Ellen Trofast
Borensbergs IF CK
20.1940
+1.60
16
Matilda Lekberg
Sävedalens AIK
20.1970
+1.90
17
Lisa Östensson
Tranemo IF Skidklubb
20.1970
+1.90
18
Nelly Mårtensson
Garphyttans IF
20.1980
+2.100
19
Ida Körle
OK Landehof
20.1980
+2.100
20
Emma Olin
IK Hakarpspojkarna
20.1980
+2.100
21
Lova Eriksson
Trollhättans SOK
21.2000
+2.120
22
Ida Karlsson
Boxholm-ekeby Skidklubb
21.2010
+2.130
23
Towa Laagen
Lidköpings VSK
21.2030
+2.150
24
Ida Kristin Löngårdh
Ulricehamns IF
22.2100
+3.220
25
Ida Ernstsson
Finspångs SOK
22.2110
+3.230
26
Alva Björk
Trollhättans SOK
22.2120
+3.240
27
Linnea Andersson
OK Landehof
22.2140
+3.260
28
Alma Ander
Istrums SK
23.2200
+4.320
29
Elin Stomberg
Almby IK
23.2240
+4.360
30
Rebecca Norling
IK Stern
25.2470
+6.590
D 12
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Yrla Abrahamsson
IK Stern
17.1620
2
Ellen Holm
Vreta Skid O MK
17.1680
+0
3
Alma Olsson
Garphyttans IF
18.1740
+1.20
4
Elsa Björkman
Sya SK
18.1750
+1.30
5
Ella Gustavsson
Landsbro IF SK
18.1750
+1.30
6
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
18.1760
+1.40
7
Ida Petersson
Ulricehamns IF
18.1770
+1.50
8
Felicia Fyhr
SOK Aneby
18.1770
+1.50
9
Tindra Vilhelmsson
Lidköpings VSK
18.1780
+1.60
10
Tilda Rosander
SOK Aneby
18.1790
+1.70
11
Stina Sandberg
Almby IK
19.1800
+1.80
12
Elsa Boberg
IF Rigor
19.1810
+1.90
13
Alice Nossler
Tidaholm SOK Sisu
19.1840
+2.120
14
Emma Svensson
Ätrans IF
19.1870
+2.150
15
Emma Bengtsson
Tranemo IF Skidklubb
19.1880
+2.160
16
Signe Schagerström
Garphyttans IF
19.1880
+2.160
17
Ida Abrahamson
Äspereds IF
19.1890
+2.170
18
Elina Reinholdsson
OK Alehof
20.1930
+3.210
19
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
20.1980
+3.260
20
Hanni Beronius
Boxholm-ekeby Skidklubb
20.1980
+3.260
21
Amanda Johansson
Ulricehamns IF
20.1990
+3.270
22
Louise Hallander
Linköpings SK
20.1990
+3.270
23
Anna Westin
IK Stern
21.2030
+4.310
24
Paulina Frid
Filipstads SF
21.2050
+4.330
25
Thea Flogård
IK Stern
23.2200
+5.480
26
Alma Hoffstedt Sandelin
IFK Skövde SK
23.2240
+6.520
27
Tua Eilard
IK Stern
24.2360
+7.640
28
Kim Hassellöf
IK Stern
28.2770
+11.1050
D 13
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Moa Petersson
Boxholm-ekeby Skidklubb
16.1550
2
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
17.1600
+0
3
Thea Tanhua
Istrums SK
17.1640
+0
4
Mirjam Inemyr
Istrums SK
17.1640
+0
5
Alice Widholm
Lidköpings VSK
17.1640
+0
6
Agnes Djurstedt
Eksjö SOK
17.1670
+1.20
7
Thuva Andersson
OK Landehof
17.1680
+1.30
8
Lina Björk
IFK Skövde SK
17.1690
+1.40
9
Sanna Wik
Ulricehamns IF
18.1700
+1.50
10
Cayenne Badh
Falköpings AIK SK
18.1710
+1.60
11
Idalia Friman
IF Rigor
18.1710
+1.60
12
Nora Andersson
Landsbro IF SK
18.1750
+2.100
13
Jennie Jonsson
Nässjö Ski
19.1810
+2.160
14
Moa Eriksson
Trollhättans SOK
19.1830
+2.180
15
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
20.1920
+3.270
16
Anna Wennerholm
Falköpings AIK SK
21.2080
+5.430
17
Alma Appelgren
Trollhättans SOK
22.2170
+6.520
18
Thea Fröberg
Zinkgruvans IF
23.2200
+6.550
19
Tuva Forsell
Sya SK
1:59.11850
+1:43.10200
D 14
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Andrea Aulin
Eksjö SOK
15.1480
2
Sofie Franzén
Almby IK
15.1490
+0
3
Lova Broström
Sya SK
16.1520
+0
4
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
16.1520
+0
5
Matilda Ahlström
Istrums SK
16.1550
+0
6
Elin West
SK Bore
16.1560
+0
7
Lina Samuelsson
Boxholm-ekeby Skidklubb
16.1580
+1
8
Lovisa Moqvist
Sävedalens AIK
16.1590
+1.10
9
Emma Ling
IF Hallby SOK
17.1600
+1.20
10
Cora Badh
Falköpings AIK SK
17.1620
+1.40
11
Malin Hörstedt
Tranemo IF Skidklubb
17.1620
+1.40
12
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
17.1650
+1.70
13
Linda Forsby
Årjängs IF
17.1650
+1.70
14
Evelina Jonasson
SOK Aneby
17.1660
+1.80
15
Elin Ekwall
Ulricehamns IF
17.1680
+2.100
16
Hanna Björkman
Tranemo IF Skidklubb
17.1690
+2.110
17
Ebba Cronwall
Burseryd
18.1700
+2.120
18
Maja Högfeldt
Borås SK
18.1700
+2.120
19
Alma Gustafsson
SOK Aneby
18.1730
+2.150
20
Alma Bovy
Ulricehamns IF
18.1750
+2.170
21
Emma Eriksson
Eksjö SOK
18.1750
+2.170
22
Selma Pettersson
Ulricehamns IF
18.1750
+2.170
23
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
18.1760
+2.180
24
Hilda Holmqvist Johansson
IK Hakarpspojkarna
18.1770
+2.190
25
Ebba Rosander
SOK Aneby
19.1850
+3.270
D 16
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Moa Hansson
Landsbro IF SK
14.1310
2
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
15.1430
+1.20
3
Karin Pettersson
Boxholm-ekeby Skidklubb
15.1440
+1.30
4
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
15.1460
+1.50
5
Lina Nygren
Ulricehamns IF
15.1470
+1.60
6
Ellen Blennow
Falköpings AIK SK
16.1510
+2.100
7
Maja West
SK Bore
16.1510
+2.100
8
Maja Karlsson
Årjängs IF
16.1510
+2.100
9
Johanna Johansson
Tranemo IF Skidklubb
16.1510
+2.100
10
Alma Vilhelmsson
Falköpings AIK SK
16.1510
+2.100
11
Felicia Norrby Rydin
Tranemo IF
16.1510
+2.100
12
Lovisa Blomgren
SOK Aneby
16.1520
+2.110
13
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
16.1540
+2.130
14
Tuva Persson
Tranemo IF Skidklubb
16.1570
+2.160
15
Tove Pettersson
Vreta Skid O MK
16.1580
+2.170
16
Elin Schagerström
Garphyttans IF
16.1590
+2.180
17
Alma Haag
IF Hallby SOK
16.1590
+2.180
18
Linnea Johansson
Linköpings SK
17.1630
+3.220
19
Selma Moqvist
Sävedalens AIK
17.1630
+3.220
20
Nanni Johansson
SK Granan
17.1650
+3.240
21
Elin Wiksell
IK Stern
18.1730
+4.320
22
Kajsa Norman
Sävedalens AIK
18.1730
+4.320
23
Elisabet Mikkelsen
SOK Viljan
18.1740
+4.330
24
Elin Dahl
Visborgs OK
19.1830
+5.420
25
Matilda Drottenmyr
Visborgs OK
20.1950
+6.540
D 20
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
14.1360
2
Jennifer Forsmark
Malungs IF
14.1390
+0
3
Ida Danielsson
Garphyttans IF
15.1400
+0
6
Jenny Movitz
Borås SK
15.1420
+0
7
Elin Bryne
IK Fryken
15.1440
+0
8
Hanna Dahlberg
Ulricehamns IF
15.1480
+1.20
9
Madelene Melin
Malungs IF
15.1480
+1.20
10
Amanda Johansson
Tranemo IF Skidklubb
15.1480
+1.20
11
Linn Halvardsson
Åmåls OK
15.1490
+1.30
12
Klara Ask
Borås SK
16.1500
+1.40
13
Emma Pettersson
Vreta Skid O MK
16.1520
+1.60
14
Ellen Svensson
Borås SK
16.1520
+1.60
15
Maja Wik
Tvärreds IF
16.1530
+1.70
16
Victoria Andersson
Tranemo IF Skidklubb
16.1550
+1.90
17
Kristina Axelsson
Sya SK
16.1550
+1.90
18
Moa West
SK Bore
16.1560
+2.100
19
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
16.1580
+2.120
20
Gabriella Bengtson
IK Stern
16.1580
+2.120
21
Emma Nordberg
Ulricehamns IF
17.1630
+2.170
22
Julia Bromander
Tidaholm SOK Sisu
18.1750
+3.290
H 10
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Albin Larsson
Filipstads SF
18.1750
2
Joel Hoflund Martinsson
IK Hakarpspojkarna
19.1810
+0
3
Malte Hendén
Ulricehamns IF
19.1830
+0
4
Lucas Mårts
IK Stern
19.1860
+1.10
5
Hugo Braam
Kimstad Goif
19.1870
+1.20
6
Arvid Trofast
Borensbergs IF CK
19.1890
+1.40
7
Emil Larsson
Filipstads SF
20.1910
+1.60
8
Olle Gedda
OK Landehof
20.1910
+1.60
9
Erik Pihl
Borås SK
20.1940
+1.90
10
Viktor Persson
Borås SK
20.1940
+1.90
11
Pål Hassellöf
IK Stern
20.1940
+1.90
12
Wilhelm Kuylenstierna
Sävedalens AIK
20.1940
+1.90
13
Natanael Bokesand
Sävedalens AIK
20.1950
+2.100
14
Carl Björk
IFK Skövde SK
20.1970
+2.120
15
Oliver Hedberg
Sunne Slf
20.1970
+2.120
16
Vilhelm Lernevik
IK Hakarpspojkarna
21.2000
+2.150
17
Tage Börjesson
Linköpings SK
21.2040
+2.190
18
Hampus Darius
Falköpings AIK SK
21.2040
+2.190
19
Sixten Lindberg
IF Hallby SOK
21.2070
+3.220
20
David Stomberg
Almby IK
21.2080
+3.230
21
Rasmus Ganebäck
Almby IK
21.2090
+3.240
22
Vile Torbrink
OK Landehof
21.2090
+3.240
23
Oskar Olsson
Äspereds IF
22.2110
+3.260
Logga in för att slippa de här annonserna
24
Nils Johansson
IK Hakarpspojkarna
22.2130
+3.280
25
Isak Hertz
IF Hallby SOK
22.2140
+3.290
26
Malte Lundh
Almby IK
22.2140
+3.290
27
Birk André Löngårdh
Ulricehamns IF
22.2150
+4.300
28
Matheo Rydén
Ulricehamns IF
22.2170
+4.320
29
Gustav Wågesson
Landsbro IF SK
22.2180
+4.330
29
Wilmer Wall
Borås SK
22.2180
+4.330
31
Isac Dahlqvist
Ulricehamns IF
22.2190
+4.340
32
Linus Wedin
Garphyttans IF
22.2190
+4.340
33
Albin Lundkvist
Falköpings AIK SK
23.2210
+4.360
34
Gabriel Svärd
Ulricehamns IF
23.2220
+4.370
35
Alfred Swahn
OK Landehof
23.2220
+4.370
36
Alexander Gustavsson
Ulricehamns IF
23.2240
+4.390
37
Ludwig Norén
Ulricehamns IF
24.2300
+5.450
38
Anton Olsson
Äspereds IF
24.2390
+6.540
39
Axel Kamstedt
IF Hallby SOK
25.2400
+6.550
40
Marcus Ramberg
Ulricehamns IF
26.2500
+7.650
41
Jacob Holmberg
Ulricehamns IF
30.2960
+12.1110
42
Olle Lindqvist
Ulricehamns IF
32.3110
+13.1260
43
Emil Ling
IF Hallby SOK
33.3280
+15.1430
H 11
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Martin Höiby
OK Landehof
17.1610
2
Edvin Elofsson
Boxholm-ekeby Skidklubb
17.1630
+0
3
Karl Bennet
Zinkgruvans IF
18.1720
+1.10
4
Axel Wernersson
IF Hallby SOK
18.1730
+1.20
5
Olle Börjesson
Linköpings SK
18.1740
+1.30
6
Karl Pettersson
Boxholm-ekeby Skidklubb
18.1780
+1.70
7
Elias Nyqvist
OK Landehof
18.1790
+1.80
8
Alvin Johansson
IK Vista
19.1820
+2.110
9
Erik Källström
OK Landehof
19.1830
+2.120
10
Joel Lundgren Wikström
Grava SK
19.1850
+2.140
11
Linus Holmström
Borås GIF
19.1860
+2.150
12
Ivar Serrander
Borås GIF
19.1870
+2.160
13
Elias Tellsén
Vreta Skid O MK
19.1880
+2.170
14
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
19.1890
+2.180
15
Ludvig Rask
Ulricehamns IF
20.1900
+2.190
16
Sixten Lundgren
IK Vista
20.1900
+2.190
17
Casper Eriksson
Årjängs IF
20.1900
+2.190
18
Kalle Öhlund
IK Hakarpspojkarna
20.1910
+3.200
19
Erik Halvardsson
Åmåls OK
20.1920
+3.210
20
Isak Eskilsson
IK Hakarpspojkarna
20.1920
+3.210
21
Elis Peterson
Kimstad Goif
20.1990
+3.280
22
Oscar Österlund
Borås SK
21.2020
+4.310
23
Viktor Halvardsson
Åmåls OK
21.2040
+4.330
24
Daniel Kraft
Almby IK
21.2070
+4.360
25
Linus Knutsson
Falköpings AIK SK
21.2080
+4.370
26
Otto Larsson
Tranemo IF Skidklubb
22.2110
+5.400
27
Loke Svalin
Borås SK
22.2130
+5.420
28
Martin Eriksson
Annebergs GIF
22.2160
+5.450
29
Tim Andersson
Tranemo IF Skidklubb
22.2180
+5.470
H 12
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Anton Grahn
IF Hallby SOK
17.1640
2
Simon Claesson
Ulricehamns IF
17.1640
3
Philip Merkel
Tranemo IF Skidklubb
17.1650
+0
4
Eskil Peterson
Borås GIF
17.1680
+0
5
Gabriel Norder
IF Rigor
17.1680
+0
6
Filip Sundin
Grava SK
18.1710
+0
7
Alfons Wedin
Garphyttans IF
18.1720
+0
8
Melker Åkesson
OK Landehof
18.1730
+0
9
Jonathan Hedberg
Sunne Slf
18.1730
+0
10
Erik Johansson
Zinkgruvans IF
18.1740
+1
11
Joel Hedlund
Granbergsdals IF
18.1740
+1
12
Joel Holmberg
Ulricehamns IF
18.1740
+1
12
Acke Dahlblom
Halmstads Skidklubb
18.1740
+1
14
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
18.1760
+1.20
14
Melker Hendén
Ulricehamns IF
18.1760
+1.20
16
Isak Ingelström
IK Stern
18.1760
+1.20
17
Edvin Högman
Ulricehamns IF
18.1760
+1.20
18
Michael Chao Pettersson
IK Stern
18.1760
+1.20
19
Noa Lundh
Almby IK
18.1780
+1.40
20
Viktor Bertilsson
Falköpings AIK SK
18.1790
+1.50
21
Adam Dahlgren
Ulricehamns IF
19.1820
+1.80
22
Alfred Nilsson
IK Vista
19.1830
+1.90
23
Adam Hallman
Falköpings AIK SK
19.1870
+2.130
24
Henrik Fladrich
Kimstad Goif
20.1910
+2.170
25
Algot Lindgren
Tranemo IF Skidklubb
20.1930
+2.190
26
Alexander Holmberg
Ulricehamns IF
20.1950
+3.210
27
Anton Larsson
OK Landehof
21.2040
+4.300
28
Gustav Moosberg
Falköpings AIK SK
26.2580
+9.840
H 13
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Otto Gustafsson
Ulricehamns IF
15.1470
2
Erik Bryne
IK Fryken
16.1540
+0
3
Adrian Skiöld
Borås SK
16.1550
+0
4
Arvid Pettersson
Boxholm-ekeby Skidklubb
16.1560
+0
5
Oscar Carlsson
Sya SK
16.1560
+0
6
Christian Eriksson
Årjängs IF
16.1590
+1.20
7
Harald Ekenberg
IK Stern
16.1590
+1.20
8
David Musslinder
Falköpings AIK SK
17.1600
+1.30
9
Arvid Björk
Trollhättans SOK
17.1610
+1.40
10
Lukas Jonsson
Årjängs IF
17.1620
+1.50
11
Hjalmar Gedda
OK Landehof
17.1620
+1.50
12
Joel Björnlinger
IK Vista
17.1640
+1.70
13
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
17.1670
+2.100
14
Elias Hedlund
Granbergsdals IF
17.1670
+2.100
15
Alfons Ljungberg
Ulricehamns IF
17.1670
+2.100
16
Albin Källiden
Granbergsdals IF
17.1680
+2.110
16
Henrik Franzén
Almby IK
17.1680
+2.110
18
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
17.1690
+2.120
19
Simon Wiksell
IK Stern
18.1700
+2.130
20
Linus Ganebäck
Almby IK
18.1700
+2.130
21
Axel Isaksson
Ulricehamns IF
18.1710
+2.140
22
Mattias Öhlund
IK Hakarpspojkarna
18.1720
+2.150
23
Alfons Peterson
Kimstad Goif
18.1740
+2.170
24
Leo Setterberg
Falköpings AIK SK
18.1750
+2.180
25
Albin Nyqvist
OK Landehof
18.1760
+2.190
26
Kalle Inemyr
Istrums SK
18.1790
+3.220
27
Sondre Swahn
OK Landehof
19.1800
+3.230
28
Jonatan Kraft
Almby IK
19.1830
+3.260
29
Casper Skepp
Sävedalens AIK
19.1840
+3.270
30
Oscar Olin
IK Hakarpspojkarna
19.1850
+3.280
31
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
19.1860
+3.290
32
William Qvist
Borås SK
19.1860
+3.290
33
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
20.1900
+4.330
34
Erik Ling
IF Hallby SOK
21.2050
+5.480
35
Adam Österdahl
Visborgs OK
30.2910
+14.1340
H 14
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Viktor Lindquist
Boxholm-ekeby Skidklubb
14.1380
2
Axel Gustavsson
Landsbro IF SK
15.1420
+0
3
Emil Granstedt
Eksjö SOK
15.1440
+0
4
Johan Källström
OK Landehof
15.1460
+0
5
Hampus Andersson
Lidköpings VSK
15.1470
+0
6
Alexander Thudeen
Sya SK
16.1500
+1.20
7
Oskar Lundberg
Borås SK
16.1500
+1.20
8
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
16.1510
+1.30
9
Hugo Sjögren
Tranemo IF Skidklubb
16.1540
+1.60
9
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
16.1540
+1.60
11
Olof Hedin
Eksjö SOK
16.1550
+1.70
12
Gustav Ohlin
Tranemo IF Skidklubb
16.1560
+1.80
13
Jacob Edvardsson
Borås SK
16.1560
+1.80
14
Anton Svensson
Ätrans IF
16.1570
+1.90
15
Marius Madsstuen
Halmstads Skidklubb
16.1570
+1.90
16
Nils Schagerström
Garphyttans IF
17.1600
+2.120
17
Fabian Hermansson
Filipstads SF
17.1630
+2.150
18
David Dudal
Almby IK
17.1640
+2.160
19
Gustav Ribbholm
Landsbro IF SK
17.1640
+2.160
20
Nils Körle
OK Landehof
17.1650
+2.170
21
Isac Karlsson
Tranemo IF Skidklubb
17.1660
+2.180
22
Emil Axelsson
OK Landehof
17.1660
+2.180
23
Oscar Eriksson
Årjängs IF
19.1880
+5.400
H 15
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Carl Hedin
Eksjö SOK
13.1280
2
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
14.1370
+0
3
Isak Lieback
Ulricehamns IF
14.1380
+1
4
Oskar Persson
OK Landehof
14.1390
+1.10
5
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
15.1400
+1.20
6
Christoffer Eriksson
Årjängs IF
15.1400
+1.20
7
Karl Stark
Vaggeryds SOK
15.1410
+1.30
8
Jakob Tellsén
Vreta Skid O MK
15.1420
+1.40
9
Oskar Pettersson
Boxholm-ekeby Skidklubb
15.1430
+1.50
10
Melvin Friis
SK Granan
15.1440
+1.60
11
Erik Backlund
Äspereds IF
15.1450
+1.70
12
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
15.1450
+1.70
13
Adam Hertz
IF Hallby SOK
15.1460
+1.80
14
Anton Dahlblom
Halmstads Skidklubb
15.1470
+1.90
15
Axel Berglund
Ulricehamns IF
15.1490
+2.110
16
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
16.1500
+2.120
17
August Höglund
IK Hakarpspojkarna
16.1500
+2.120
17
Ludvig Axelsson
Hvetlanda SK
16.1500
+2.120
19
Elliot Setterberg
Falköpings AIK SK
16.1510
+2.130
20
Axel Jernaeus
Äspereds IF
16.1520
+2.140
21
Mattias Österdahl
Visborgs OK
16.1530
+2.150
22
Axel Björkman
IF Hallby SOK
16.1530
+2.150
23
Ask Abrahamsson
IK Stern
16.1540
+2.160
24
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
16.1540
+2.160
25
Hugo Ström
Ulricehamns IF
16.1560
+2.180
26
Gustav Östensson
Tranemo IF Skidklubb
16.1560
+2.180
27
Albin Hallander
Linköpings SK
16.1570
+2.190
28
Linus Jonsson
Årjängs IF
16.1590
+3.210
29
Algot Johansson
IK Vista
16.1590
+3.210
30
Pontus Eriksson
Linköpings SK
17.1600
+3.220
31
Albin Rieem Lindgren
Visborgs OK
17.1600
+3.220
32
Petter Jonsson
Sävedalens AIK
17.1610
+3.230
33
Hugo Jakobsson
Eksjö SOK
17.1610
+3.230
34
Alfred Ander
Istrums SK
17.1630
+3.250
35
Hugo Djurstedt
Eksjö SOK
17.1630
+3.250
36
Arvid Andersson
Garphyttans IF
17.1660
+3.280
37
Hampus Fyhr
SOK Aneby
17.1680
+4.300
38
Emil Selmosson
Lidköpings VSK
18.1710
+4.330
39
Olof Hjalmarsson
IK Stern
19.1850
+5.470
H 16
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Oscar Madsstuen
Halmstads Skidklubb
14.1310
2
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
14.1320
+0
3
Adam Boman
Tranemo IF Skidklubb
14.1320
+0
4
Albin Johansson
Linköpings SK
14.1320
+0
5
Peter Hörstedt
Tranemo IF Skidklubb
14.1340
+0
6
Harald Östensen
IFK Skövde SK
14.1350
+0
7
Emil Hagström
Garphyttans IF
14.1360
+0
8
Jonathan Norder
IF Rigor
14.1370
+0
9
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
14.1380
+0
10
Edvin Rösliden
Linköpings SK
14.1390
+0
11
Loke Östangård
Eksjö SOK
15.1400
+0
12
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
15.1410
+1
13
Erik Wagne
Linköpings SK
15.1410
+1
14
Petter Björkman
Tranemo IF Skidklubb
15.1420
+1.10
15
Anton Andersson
Garphyttans IF
15.1470
+1.60
16
Klas Johansson
Tranemo IF Skidklubb
15.1480
+1.70
17
Ivar Westin
IK Stern
15.1490
+1.80
18
Benjamin Pauli
Istrums SK
16.1590
+2.180
19
Linus Dudal
Almby IK
17.1680
+3.270
20
Sebastian Palmér
Tranemo IF Skidklubb
18.1740
+4.330
H 20
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
12.1160
2
Eric Jansson
Tranemo IF Skidklubb
13.1200
+0
3
Anton Swedberg
Borås SK
13.1210
+0
4
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
13.1220
+0
5
Gabriel Strid
Sunne Slf
13.1220
+0
6
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
13.1260
+1
7
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
13.1270
+1.10
Logga in för att slippa de här annonserna
8
Ludvig Holmberg
Tranemo IF Skidklubb
13.1270
+1.10
8
Elias Andersson
Landsbro IF SK
13.1270
+1.10
10
Linus Nygren
Ulricehamns IF
13.1280
+1.20
10
Ludwig Johansson
Ulricehamns IF
13.1280
+1.20
12
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
13.1280
+1.20
13
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
14.1300
+1.40
14
Alexander Svensson
Äspereds IF
14.1310
+1.50
15
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
14.1310
+1.50
16
Axel Svensson
Landsbro IF SK
14.1340
+1.80
17
Simon Lundberg
Hagfors SF
14.1340
+1.80
18
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
14.1350
+1.90
19
Karl Hjalmarsson
IK Stern
14.1370
+2.110
20
Hugo Björklund
Hällbybrunns IF
14.1380
+2.120
21
Olle Westin
IK Stern
14.1380
+2.120
22
Adrian Lundberg
Hagfors SF
15.1420
+2.160
23
Gösta Malmström
IK Stern
15.1460
+3.200
H 21
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
12.1190
2
Markus Johansson
Gillberga SK
13.1210
+0
3
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
13.1230
+0
4
Pär Forsell
Sya SK
14.1360
+1.70