20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Elis Berg | Sunne SLF | 1:01:15.367400 | 72.2p | |
2 | Christian Olsson | Årjängs IF | 1:13:20.439900 | 60.3p | |
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Oscar Persson | SK Bore | 53:21.320000 | 82.9p | |
2 | Christian Nilsson | Arvika IS | 57:28.344700 | 76.9p | |
3 | Axel Danielsson Meiling | Åmotfors IF | 59:57.359600 | 73.8p | |
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Christer Obbarius | Sunne SLF | 1:03:17.379600 | 69.9p | |
2 | Kent-Olov Persson | Sunne SLF | 1:10:54.425300 | 62.4p | |
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Jonas Eriksson | SK Bore | 1:02:10.372900 | 71.1p | |
2 | Eivind Lande | Magnor Ul | 1:02:47.376600 | 70.4p | |
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Kent Andersson | Sunne SLF | 1:03:50.382900 | 69.3p | |
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Moa Olsson | SK Bore | 34:27.206600 | ||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Sandra Olsson | Malungs IF | 30:22.182100 | ||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Alicia Jansson | Filipstads SF | 20:06.120500 | ||
2 | Elsa Persson | IK Fryken | 21:25.128400 | ||
3 | Kerstin Näslund | SK Bore | 21:30.128900 | ||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Andreas Albinsson | SK Bore | 18:19.109800 | ||
2 | Albin Lundqvist | Gillberga SK | 18:25.110400 | ||
2 | Edvard Nilsson | Filipstads SF | 18:25.110400 | ||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Astrid Kolberg | Köla AIK | 12:03.72200 | ||
2 | Julia Björn | SK Bore | 12:19.73800 | ||
3 | Linnea Hedin | Brandsbols SK | 12:47.76600 | ||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Wilma Björn | SK Bore | 10:43.64200 | ||
2 | Clara Lundqvist | Gillberga SK | 10:44.64300 | ||
3 | Hanna Johansson | Ekshärads SF | 10:48.64700 | ||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Daniel Nykvist | Sunne SLF | 11:19.67800 | ||
2 | Samuel Johansson | Ekshärads SF | 11:22.68100 | ||
3 | Kristian Öye Aasum | Granli IL | 11:28.68700 | ||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Hjalmar Berg | Sunne SLF | 9:37.57600 | ||
2 | Eric Westberg | SK Bore | 10:00.59900 | ||
3 | Gabriel Häggkvist | Gillberga SK | 10:50.64900 | ||
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Vera Värmsjö | SK Bore | 7:49.46800 | ||
2 | Saga Värmsjö | SK Bore | 7:58.47700 | ||
2 | Fanny Jansson | Filipstads SF | 7:58.47700 | ||
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Joel Nilsson | Östmarks IF | 7:36.45500 | ||
2 | Oscar Gärdt | Stavnäs IK | 7:38.45700 | ||
3 | Albin Nilsson | Östmarks IF | 8:31.51000 | ||
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Julie Schagerström | Sunne SLF | |||
2 | Elsa Höglund | Hagfors SF | |||
3 | Elmira Eriksson | Östmarks IF | |||
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Zeb Nykvist | Sunne SLF | |||
2 | Hugo Dahlgren | Sunne SLF | |||
3 | Olle Fischer | Hagfors SF | |||
0.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Alicia Marklars | Östmarks IF | |||
2 | Joline Persson | Brandsbols SK | |||
3 | Alva Saikoff | Sunne SLF | |||
0.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Anton Stenmark | Brandsbols SK | |||
2 | Marius Blom | Östmarks IF | |||
3 | Vincent Eriksson | Östmarks IF |