20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Elis Berg | Sunne SLF | 1:01:15.367400 | | 72.2p |
2 | Christian Olsson | Årjängs IF | 1:13:20.439900 | +12:05.72400 | 60.3p |
- | Alfred Nilsson | Filipstads SF | 23:59:59.8639800 | | |
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Oscar Persson | SK Bore | 53:21.320000 | | 82.9p |
2 | Christian Nilsson | Arvika IS | 57:28.344700 | +4:07.24600 | 76.9p |
3 | Axel Danielsson Meiling | Åmotfors IF | 59:57.359600 | +6:36.39500 | 73.8p |
4 | Viktor Kolberg | Set Sail Fitness | 1:05:06.390500 | +11:45.70400 | 67.9p |
5 | Simon Hansen | Sunne SLF | 1:05:44.394300 | +12:23.74200 | 67.3p |
6 | Viktor Henriksson | Sunne SLF | 1:08:04.408300 | +14:43.88200 | 65.0p |
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Christer Obbarius | Sunne SLF | 1:03:17.379600 | | 69.9p |
2 | Kent-Olov Persson | Sunne SLF | 1:10:54.425300 | +7:37.45600 | 62.4p |
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Jonas Eriksson | SK Bore | 1:02:10.372900 | | 71.1p |
2 | Eivind Lande | Magnor Ul | 1:02:47.376600 | +37.3600 | 70.4p |
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Kent Andersson | Sunne SLF | 1:03:50.382900 | | 69.3p |
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Moa Olsson | SK Bore | 34:27.206600 | | |
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
- | Linn Gustafsson | Filipstads SF | 23:59:59.8639800 | | |
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Sandra Olsson | Malungs IF | 30:22.182100 | | |
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Alicia Jansson | Filipstads SF | 20:06.120500 | | |
2 | Elsa Persson | IK Fryken | 21:25.128400 | +1:19.7800 | |
3 | Kerstin Näslund | SK Bore | 21:30.128900 | +1:24.8300 | |
4 | Amanda Hedström | IK Fryken | 22:15.133400 | +2:09.12800 | |
5 | Alva Andreasson | IK Fryken | 22:47.136600 | +2:41.16000 | |
6 | Hanna Fischer | Hagfors SF | 26:14.157300 | +6:08.36700 | |
- | Mathilda Evaldsson | Ekshärads SF | 23:59:59.8639800 | | |
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Andreas Albinsson | SK Bore | 18:19.109800 | | |
2 | Albin Lundqvist | Gillberga SK | 18:25.110400 | +6.500 | |
2 | Edvard Nilsson | Filipstads SF | 18:25.110400 | +6.500 | |
4 | Felix Fougstedt | Grava SK | 19:21.116000 | +1:02.6100 | |
5 | Christoffer Näs | Gillberga SK | 21:04.126300 | +2:45.16400 | |
- | Hugo Johnson | SK Bore | 23:59:59.8639800 | | |
- | Kim Norberg | Filipstads SF | 23:59:59.8639800 | | |
- | Thomas Fällgren | Arvika IS | 23:59:59.8639800 | | |
- | Arvid Värmsjö | SK Bore | 23:59:59.8639800 | | |
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Astrid Kolberg | Köla AIK | 12:03.72200 | | |
2 | Julia Björn | SK Bore | 12:19.73800 | +16.1500 | |
3 | Linnea Hedin | Brandsbols SK | 12:47.76600 | +44.4300 | |
4 | Elin Bygg | Malungs IF | 14:33.87200 | +2:30.14900 | |
5 | Laura Van Brouwershaven | Brandsbols SK | 17:02.102100 | +4:59.29800 | |
6 | Sara Johannesen | Brandsbols SK | 17:47.106600 | +5:44.34300 | |
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Wilma Björn | SK Bore | 10:43.64200 | | |
2 | Clara Lundqvist | Gillberga SK | 10:44.64300 | +1 | |
3 | Hanna Johansson | Ekshärads SF | 10:48.64700 | +5.400 | |
4 | Thea Braneby | Sunne SLF | 10:55.65400 | +12.1100 | |
5 | Ellen Karlsson | Årjängs IF | 11:31.69000 | +48.4700 | |
6 | Rebecka Westlund | Sunne SLF | 12:03.72200 | +1:20.7900 | |
7 | Elsa Fischer | Hagfors SF | 12:47.76600 | +2:04.12300 | |
8 | Olivia Ednarsson | Brandsbols SK | 13:10.78900 | +2:27.14600 | |
- | Hanna Kolberg | Köla AIK | 23:59:59.8639800 | | |
- | Ellen Hedeberg | SK Bore | 23:59:59.8639800 | | |
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Daniel Nykvist | Sunne SLF | 11:19.67800 | | |
2 | Samuel Johansson | Ekshärads SF | 11:22.68100 | +3.200 | |
3 | Kristian Öye Aasum | Granli IL | 11:28.68700 | +9.800 | |
4 | Gustav Eriksson | SK Bore | 11:39.69800 | +20.1900 | |
5 | Fredrik Westlund | Sunne SLF | 11:43.70200 | +24.2300 | |
6 | Jonathan Hedström | IK Fryken | 11:54.71300 | +35.3400 | |
7 | Alwin Persson | Sunne SLF | 13:06.78500 | +1:47.10600 | |
8 | William Persson | Brandsbols SK | 14:02.84100 | +2:43.16200 | |
9 | Filip Henriksson | SK Bore | 14:07.84600 | +2:48.16700 | |
- | Eric Bönström | SK Bore | 23:59:58.8639700 | | |
- | Emil Bergström | SK Bore | 23:59:59.8639800 | | |
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Hjalmar Berg | Sunne SLF | 9:37.57600 | | |
2 | Eric Westberg | SK Bore | 10:00.59900 | +23.2200 | |
3 | Gabriel Häggkvist | Gillberga SK | 10:50.64900 | +1:13.7200 | |
4 | Theodor Wall | Gillberga SK | 11:18.67700 | +1:41.10000 | |
5 | Daniel Näs | Gillberga SK | 11:44.70300 | +2:07.12600 | |
6 | Felix Glad | Brandsbols SK | 12:40.75900 | +3:03.18200 | |
7 | Jakob Wolff | Sunne SLF | 13:42.82100 | +4:05.24400 | |
- | Rasmus Hedeberg | SK Bore | 23:59:59.8639800 | | |
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Vera Värmsjö | SK Bore | 7:49.46800 | | |
2 | Fanny Jansson | Filipstads SF | 7:58.47700 | +9.800 | |
2 | Saga Värmsjö | SK Bore | 7:58.47700 | +9.800 | |
4 | Alicia Kjellberg | SK Bore | 8:23.50200 | +34.3300 | |
5 | Elsa Hedin | Brandsbols SK | 8:36.51500 | +47.4600 | |
6 | Elin Eriksson | SK Bore | 9:14.55300 | +1:25.8400 | |
7 | Tilda Persson | Brandsbols SK | 9:24.56300 | +1:35.9400 | |
8 | Maiken Blom | Östmarks IF | 10:13.61200 | +2:24.14300 | |
9 | Elvira Håkansson | Sunne SLF | 10:42.64100 | +2:53.17200 | |
10 | Alma Vålvik | Sunne SLF | 10:58.65700 | +3:09.18800 | |
11 | Ella Marklars | Östmarks IF | 11:05.66400 | +3:16.19500 | |
12 | Emma Bönström | SK Bore | 11:58.71700 | +4:09.24800 | |
- | Caroline Olsson | Fensbol | 23:59:58.8639700 | | |
- | Sophia Ednarsson | Brandsbols SK | 23:59:59.8639800 | | |
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Joel Nilsson | Östmarks IF | 7:36.45500 | | |
2 | Oscar Gärdt | Stavnäs IK | 7:38.45700 | +2.100 | |
3 | Albin Nilsson | Östmarks IF | 8:31.51000 | +55.5400 | |
4 | Enar Sohl | Sunne SLF | 13:08.78700 | +5:32.33100 | |
5 | Emanuel Henriksson | Grava SK | 13:41.82000 | +6:05.36400 | |
- | Valdemar Rage | Sunne SLF | 23:59:59.8639800 | | |
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | Julie Schagerström | Sunne SLF | | | |
2 | Elsa Höglund | Hagfors SF | | | |
3 | Elmira Eriksson | Östmarks IF | | | |
4 | Signe Blomkvist | Östmarks IF | | | |
5 | Sophie Westberg | SK Bore | | | |
6 | Stina Ritzman | Brandsbols SK | | | |
7 | Desirée Osbrink | Grava SK | | | |
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | Zeb Nykvist | Sunne SLF | | | |
2 | Hugo Dahlgren | Sunne SLF | | | |
3 | Olle Fischer | Hagfors SF | | | |
4 | Viggo Fors | Sunne SLF | | | |
5 | Albin Augustsson | Östmarks IF | | | |
6 | Hugo Emanuelsson | IK Fryken | | | |
7 | Erik Nilsson | Sunne SLF | | | |
8 | Simon Värmsjö | Sunne SLF | | | |
9 | Edwin Nilsson | IK Fryken | | | |
10 | Charlie Rage | Sunne SLF | | | |
11 | Edvin Håkansson | Sunne SLF | | | |
12 | Ottar Sohl | Sunne SLF | | | |
0.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | Alicia Marklars | Östmarks IF | | | |
2 | Joline Persson | Brandsbols SK | | | |
3 | Alva Saikoff | Sunne SLF | | | |
4 | Meja Hedin | Brandsbols SK | | | |
5 | Lilly Schagerström | Sunne SLF | | | |
6 | Julia Zhukova | Sunne SLF | | | |
7 | Emma Lifjärd | Sunne SLF | | | |
8 | Runa Sohl | Sunne SLF | | | |
9 | Tyra Dahlöf | Östmarks IF | | | |
10 | Olivia Marklars | Östmarks IF | | | |
11 | Stina Blomkvist | Östmarks IF | | | |
12 | Silje Blom | Östmarks IF | | | |
- | Elvira Persson | Brandsbols SK | 23:59:59.8639800 | | |
0.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | Anton Stenmark | Brandsbols SK | | | |
2 | Marius Blom | Östmarks IF | | | |
3 | Vincent Eriksson | Östmarks IF | | | |
4 | Theo Elfstrand | Sunne SLF | | | |
5 | Olle Olsson | SK Bore | | | |
6 | Nils Vålvik | Sunne SLF | | | |
7 | Hugo Marklars | Östmarks IF | | | |
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför)