Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Södra Berget Runt
2016-02-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anders Svanebo
Stockviks SF
1:50:00.659900
85.1p
2
Erik Viklund
Bondsjöhöjdens IK
1:55:07.690600
+5:07.30600
80.9p
3
John Maritz
Broby GOIF
1:58:27.710600
+8:27.50600
78.4p
4
Emil Lagergren
Tynderö IK
1:59:48.718700
+9:48.58700
77.4p
5
Thommy Larsson
Team ROG
1:59:54.719300
+9:54.59300
77.4p
6
Sebastian Olsson
Stockviks SF
2:01:35.729400
+11:35.69400
76.2p
7
Martin Lundgren
Stockviks SF
2:04:11.745000
+14:11.85000
74.4p
8
David Holmberg
Sundsvalls OK
2:05:20.751900
+15:20.91900
73.7p
9
Lars Ericsson
Stockviks SF
2:07:24.764300
+17:24.104300
72.4p
10
Kristian EK
Team ES
2:12:16.793500
+22:16.133500
69.5p
11
Thobias Björklund
Alnö SK
2:13:53.803200
+23:53.143200
68.6p
12
Marcus Söderström
Åland
2:14:00.803900
+24:00.143900
68.5p
13
Per Bergeå af Geijerstam
IK Rex
2:16:02.816100
+26:02.156100
67.4p
14
Marko Kohtala
Ånge SK
2:18:23.830200
+28:23.170200
66.1p
15
Jan Fridlund
Alnö Race Team
2:19:09.834800
+29:09.174800
65.8p
16
Kristoffer Ståhl
Alnö Race Team
2:19:40.837900
+29:40.177900
65.5p
17
Mikael Edlund
Alnö Race Team
2:21:12.847100
+31:12.187100
64.7p
18
Nikolaus Söderström
Lucksta IF
2:22:48.856700
+32:48.196700
63.9p
19
Richard Koch
Spirit IF
2:26:25.878400
+36:25.218400
62.2p
20
Johan Nyman
Stockviks SF
2:26:58.881700
+36:58.221700
62.0p
21
Nicola Haggenmacher
Ski Club Verzasca
2:27:21.884000
+37:21.224000
61.8p
22
Magnus Hindström
Vantaan Hiihtoseura
2:27:24.884300
+37:24.224300
61.8p
23
Jimmie Ström
Göteborgs Polismäns IF
2:27:28.884700
+37:28.224700
61.8p
24
Sam Frank
Alnö SK
2:28:38.891700
+38:38.231700
61.2p
25
Anders Brink
Stockviks SF
2:29:01.894000
+39:01.234000
61.1p
26
Pontus Appel
Östersunds SK
2:29:17.895600
+39:17.235600
60.9p
27
Michael Westin
Bondsjöhöjdens IK
2:31:07.906600
+41:07.246600
60.1p
28
Daniel Skoglund
Lucksta IF
2:33:07.918600
+43:07.258600
59.3p
29
Johan Molnader
Bälinge IF
2:33:59.923800
+43:59.263800
58.9p
30
Jonas Nordin
IK Studenterna
2:35:08.930700
+45:08.270700
58.5p
31
Mattias Karlsson
Enklaresport SK
2:35:49.934800
+45:49.274800
58.2p
32
Johan Ekman
Visborgs OK
2:37:09.942800
+47:09.282800
57.7p
33
Mattias Larsson
Storvreta IK
2:38:06.948500
+48:06.288500
57.3p
34
Erik Nordlund
IK Aluminium
2:38:15.949400
+48:15.289400
57.2p
35
Lars Dunberger
No Club
2:39:48.958700
+49:48.298700
56.6p
36
Hans Eriksson
Delsbo IF
2:41:52.971100
+51:52.311100
55.9p
37
Johan Nylander
Stockviks SF
2:42:55.977400
+52:55.317400
55.5p
38
Christian Strid
Alnö Race Team
2:43:41.982000
+53:41.322000
55.2p
39
Hans Johansson
Kiruna X-country IF
2:45:27.992600
+55:27.332600
54.6p
40
Anders Adler
IK Stern
2:52:05.1032400
+1:02:05.372400
52.3p
41
Tommy Adler
IK Stern
2:52:06.1032500
+1:02:06.372500
52.3p
42
Joakim Wickholm
No Club
2:54:09.1044800
+1:04:09.384800
51.7p
43
Johan Persson
Jättendals IF
2:54:45.1048400
+1:04:45.388400
51.5p
44
Joel Helker-nygren
Ovansiljans Bordtennisklubb
2:54:56.1049500
+1:04:56.389500
51.4p
45
Göran Carlsson
Stöde IF
2:56:00.1055900
+1:06:00.395900
51.1p
46
Niklas Gehlin
Axa SC
2:56:23.1058200
+1:06:23.398200
51.0p
47
Linus Moberg
AB Karl Hedin IF
3:00:02.1080100
+1:10:02.420100
49.9p
48
Mika Loftbacken
Alnö Race Team
3:04:34.1107300
+1:14:34.447300
48.6p
49
Stefan Edin
IF Strategen
3:04:44.1108300
+1:14:44.448300
48.5p
50
Per Åberg
Gävle SK
3:05:33.1113200
+1:15:33.453200
48.3p
51
Marco Binfaré
Sweco IF
3:06:16.1117500
+1:16:16.457500
48.1p
52
Jon Jonung
Lugi SK
3:08:50.1132900
+1:18:50.472900
47.4p
53
Tomas Edström
Alnö Race Team
3:08:56.1133500
+1:18:56.473500
47.4p
54
Carl Johan Klemetz
Storvreta IK
3:09:11.1135000
+1:19:11.475000
47.3p
55
David Olsson
Österfärnebo IF
3:09:56.1139500
+1:19:56.479500
47.1p
56
Tobias Sjöblom
No Club
3:11:19.1147800
+1:21:19.487800
46.8p
57
Petrus Olsson
Alnö Race Team
3:12:46.1156500
+1:22:46.496500
46.4p
58
Niklas Barkå
No Club
3:14:29.1166800
+1:24:29.506800
45.9p
59
Anders EK
Team ES
3:15:42.1174100
+1:25:42.514100
45.6p
60
Aleksei Landychev
Brännans IF
3:20:16.1201500
+1:30:16.541500
44.5p
61
Markus Ederwall
No Club
3:20:23.1202200
+1:30:23.542200
44.5p
62
Per-erik Decker
Torpshammars IF
3:20:27.1202600
+1:30:27.542600
44.5p
63
Staffan Till
No Club
3:24:13.1225200
+1:34:13.565200
43.6p
64
Jan-Olof Eriksson
Junsele IF
3:24:14.1225300
+1:34:14.565300
43.6p
65
Patrik Ruthberg
Axa SC
3:24:38.1227700
+1:34:38.567700
43.5p
66
Lars Karlsson
Oxvretens SK
3:28:20.1249900
+1:38:20.589900
42.7p
67
Goran Trapp
Gräftåvallens SK
3:35:46.1294500
+1:45:46.634500
41.2p
68
Magnus Jönsson Wedén
No Club
3:37:20.1303900
+1:47:20.643900
40.9p
69
Per Rosén
Söderhamns SK
3:39:42.1318100
+1:49:42.658100
40.4p
70
Thomas Barkå
No Club
3:46:50.1360900
+1:56:50.700900
39.1p
71
Alexander Persson
No Club
3:49:41.1378000
+1:59:41.718000
38.6p
-
Johan Sandström
Lucksta IF
23:59:57.8639600
-
-
Anders Svensson
Gävle SK
23:59:57.8639600
-
-
Pessi Liukkonen
IF Strategen
23:59:58.8639700
-
-
Anders Fryxell
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
David Forslund
No Club
23:59:59.8639800
-
-
Markus Frödin
Sundsvalls OK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Vikström
IF Strategen
23:59:59.8639800
-