Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Sunderbyspelen
2016-02-06
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
D 9
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Agnes Isaksson
Sävast Ski Team IF
2
Mathea Eriksson
Sunderby SK
3
Alice Broström
Sävast Ski Team IF
4
My Blomqvist
Sunderby SK
5
Märta Johansson
Sunderby SK
6
Edit Söderlind
IFK Kiruna
B-Final
7
Ester Törngren
Sävast Ski Team IF
8
Ellen Lundholm
Strömnäs GIF
9
Ella Hedström
Luleå Gjutarens IF
10
Saga Lingman
Sunderby SK
11
Elli Funck
Sunderby SK
12
Alma Linder
Sunderby SK
13
Delia Aidanpää
Sunderby SK
14
Klara Windstam
Rutviks SK
15
Hilda Hemphälä
Sunderby SK
16
Julia Andersson
Sunderby SK
17
Ebba Rönnbäck
Luleå Gjutarens IF
18
Wilma Engström
Sunderby SK
Kval
19
Esther Correia
Luleå Gjutarens IF
3:43.22200
D 10
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Klara Johansson
Jukkasjärvi IF
2
Elsa Eriksson
Strömnäs GIF
3
Mirakel Lind
Jukkasjärvi IF
4
Tekla Vasara-hammare
Luleå Gjutarens IF
5
Julia Riekkola
Luleå Gjutarens IF
6
Felicia Klisics
Luleå Gjutarens IF
B-Final
7
Turina Johansson
Jukkasjärvi IF
8
Inez Häggrot
Jukkasjärvi IF
9
Klara Åström
Sunderby SK
10
Sofia Markström
Luleå Gjutarens IF
D 11
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Emma Antonsen
Sävast Ski Team IF
2
Ebba Marklund
Sunderby SK
3
Emilia Hörnström
IFK Kiruna
4
Felicia Westin
Sävast Ski Team IF
5
Ellen Berglund
Kågedalens SK
6
Hedda Schulz
Sunderby SK
7
Asta Lind-oja
Jukkasjärvi IF
B-Final
8
Vera Vennberg
Sävast Ski Team IF
9
Helga Gustavsson
Ersnäs IF
10
Sigrid Tannerdal
Jukkasjärvi IF
11
Randi Arnesen
Luleå Gjutarens IF
12
Isabell Åberg
Luleå Gjutarens IF
13
Alma Hedlund
Luleå Gjutarens IF
14
Ella Larsson
Luleå Gjutarens IF
15
Ella Gustavsson
Sävast Ski Team IF
16
Elina Nordholme
Strömnäs GIF
17
Elin Paganus
IFK Kiruna
18
Malvina Söderberg
Sunderby SK
19
Lisa Hörnqvist
Luleå Gjutarens IF
20
Alva Engström
Luleå Gjutarens IF
D 12
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Alva Isaksson
Sävast Ski Team IF
2
Ella Turesson
Luleå Gjutarens IF
3
Olivia Söderlind
IFK Kiruna
4
Emma Järvenpää Espling
Sävast Ski Team IF
5
Ella Johansson
Sävast Ski Team IF
6
Lisa Larsson
Älvsby IF SK
7
Klara Danielsson
Sävast Ski Team IF
8
Linda Hedlund
Sävast Ski Team IF
9
Klara Kivijärvi
Luleå Gjutarens IF
D 13
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Lisa Eriksson
Strömnäs GIF
2
Therese Patomella
Jukkasjärvi IF
3
Wilma Riekkola
Sävast Ski Team IF
4
Elsa Larsson
Sävast Ski Team IF
5
Lovisa Broström
Sävast Ski Team IF
6
Emma Gustafsson
Hemmingsmarks IF
B-Final
7
Milena Jafar
Sävast Ski Team IF
8
Hilda Simu
Luleå Gjutarens IF
9
Alina Vasara-hammare
Luleå Gjutarens IF
10
Ester Tannerdal
Jukkasjärvi IF
11
Klara Vennberg
Sävast Ski Team IF
12
Anna Brännström
Luleå Gjutarens IF
13
MY Rundgren
Sunderby SK
14
Elin Andersson
OK Sarven
D 14
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Hanna Lundberg
Luleå Gjutarens IF
2
Elsa Holmbom
Sävast Ski Team IF
3
Sally Berglund
Sävast Ski Team IF
4
Frida Ingesson
Strömnäs GIF
5
Sanna Nordholme
Strömnäs GIF
6
Saga Törngren
Luleå Gjutarens IF
B-Final
7
Hanna Kilpala
Sunderby SK
8
Moa Danielsson
Sävast Ski Team IF
9
Lea Gustavsson
Ersnäs IF
10
Frida Marklund
Sunderby SK
11
Jennifer Blomqvist
Ersnäs IF
D 15
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Olivia Norberg
Sävast Ski Team IF
2
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
3
Sofia Westerlund
Hemmingsmarks IF
4
Nikita Vasara-hammare
Luleå Gjutarens IF
5
Ellen Gustafsson
Sunderby SK
6
Amalia Söderberg
Sunderby SK
Kval
7
Tova Nyberg
OK Sarven
4:09.24800
D 16
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Olivia Alm
Strömnäs GIF
2
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
3
Ebba Larsson
Sävast Ski Team IF
4
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
5
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
6
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
B-Final
7
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
8
Rebecca Persson
Luleå Gjutarens IF
9
Maja-Lina Sande
OK Sarven
10
Wilma Kilpala
Sunderby SK
Kval
11
Marja-meele Päiviö
Jukkasjärvi IF
3:47.22600
D 20
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Maria Olofsson
Kalix SK
Logga in för att slippa de här annonserna
2
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
3
Sara Thyni
Kalix SK
4
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
5
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
6
Ida Gustavsson
IFK Umeå
7
Linda Marie Tillstam
Sävast Ski Team IF
8
Rebecka Widman
Bolidens SK
H 9
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Alvin Svonni
Jukkasjärvi IF
2
Emil Brännström
Sävast Ski Team IF
3
Melker Wollbrand
Luleå Gjutarens IF
4
Felix Nordgren
Sävast Ski Team IF
5
Elias Isaksson
Sunderby SK
6
Martin Larsson
Älvsby IF SK
B-Final
7
Axel Öhman
Luleå Gjutarens IF
8
Leo Welin
Ersnäs IF
9
Pelle Nordström
Sävast Ski Team IF
10
Sven Karminski
Sunderby SK
H 10
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Tor Kronholm
Luleå Gjutarens IF
2
Samuel Gustavsson
Brändöns IF
3
Arvid Ingvarsson
Luleå Gjutarens IF
4
Markus Lindberg
OK Sarven
5
Hugo Andersson
Kalix SK
6
Hjalmar Östlin
Sunderby SK
H 11
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
William Roberts
Sävast Ski Team IF
2
Tim Lundberg
Luleå Gjutarens IF
3
Jim Blomqvist
Luleå Gjutarens IF
4
Joel Huhtasaari
Luleå Gjutarens IF
5
Alfred Schefström-Svarva
Luleå Gjutarens IF
H 12
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Linus Antonsen
Sävast Ski Team IF
2
Valter Eriksson
Luleå Gjutarens IF
3
Jesper Lundholm
Strömnäs GIF
4
Erik Josefsson
Luleå Gjutarens IF
5
Anton Ökvist
Ersnäs IF
B-Final
6
Anton Hedström
Luleå Gjutarens IF
7
Nikolaj Riekkola
Luleå Gjutarens IF
8
Arvid Welin
Ersnäs IF
9
Simon Rönnberg
Sunderby SK
Kval
10
Oskar Ingvarsson
Luleå Gjutarens IF
2:26.14500
H 13
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Henri Murto
OK Sarven
2
Theo Mattei
Sävast Ski Team IF
3
Viktor Sundén
Strömnäs GIF
4
Simon Markström
Luleå Gjutarens IF
5
Johan Nevanperä
Sävast Ski Team IF
H 14
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
2
Ludvig Fredriksson
Strömnäs GIF
3
Viktor Majbäck
Jukkasjärvi IF
4
Pontus Lundholm
Strömnäs GIF
5
Simon Eriksson
Kalix SK
6
Nils Olsson Lasu
Sunderby SK
7
Jakob Fredby
Luleå Gjutarens IF
H 15
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
2
Jesper Lindberg
OK Sarven
3
Jens Eriksson
Strömnäs GIF
4
Arvid Johansson
Sävast Ski Team IF
5
Simon Sundbom
Sunderby SK
H 16
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Mattis Brunström
Bodens SK
2
Emil Eliasson
OK Sarven
3
Rasmus Gunnari
Sävast Ski Team IF
4
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
5
Elias Forss
Luleå Gjutarens IF
6
Erik Granström
Strömnäs GIF
B-Final
7
Hampus Östlin
Sunderby SK
8
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
9
Elias Antonsen
Sävast Ski Team IF
10
Ruben Nyberg
OK Sarven
H 20
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Simon Stenberg
Kalix SK
2
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
3
Anton Laine
Kalix SK
4
Albin Larsson
Sunderby SK
5
Niklas Stenman
Älvsby IF SK
6
Marcus Karlsson
Kalix SK
B-Final
7
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
8
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
9
Andreas Karlsson
Kalix SK
10
Niklas Öberg
Strömnäs GIF
11
Markus Norman
Kalix SK
12
Ludvig Söderlind
IFK Kiruna
H 21
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
2
Erik Strand
Axa SC
3
Henrik Strand
Axa SC
4
Fredrik Friman
Brottby SK
5
Per Edberg
Axa SC
6
Stephan Schnabel
Studentidrott
7
Fredrik Johansson
Axa SC