Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Salsjöcrossen
2016-01-10
Deltävling i
Intersport Tour de ski Östergötland 2016
<<< Avslutning Tour de Ski Östergötland
Vretaloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 10
1km, Längdskidor
1
Edith Carlander
Sya SK
1:00.5900
2
Tuva Carlsson
Sya SK
2:00.11900
+1:00.5900
3
Vilma Aktner
Borensbergs IF SK
3:00.17900
+2:00.11900
4
Freja Dahlberg
Kimstad GOIF
4:00.23900
+3:00.17900
5
Natasha Berntsson Andersson
Kimstad GOIF
5:00.29900
+4:00.23900
D 12
1km, Längdskidor
1
Ellen Holm
Vreta Skid o Mk
1:00.5900
2
Tilda Thudèn
Boxholm-Ekeby SK
2:00.11900
+1:00.5900
3
Elsa Björkman
Sya SK
3:00.17900
+2:00.11900
4
Ida Ernstsson
Finspångs SOK
4:00.23900
+3:00.17900
5
Lisa Lantz
Sya SK
5:00.29900
+4:00.23900
6
Louise Hallander
Linköpings SK
6:00.35900
+5:00.29900
7
Alva Thudeen
Sya SK
7:00.41900
+6:00.35900
8
Sigrid Forsman
Sya SK
8:00.47900
+7:00.41900
9
Agnes Åsberg
Boxholm-Ekeby SK
9:00.53900
+8:00.47900
10
Ellen Trofast
Borensbergs IF SK
10:00.59900
+9:00.53900
11
Ida Karlsson
Boxholm-Ekeby SK
11:00.65900
+10:00.59900
12
Alva Forsman
Sya SK
12:00.71900
+11:00.65900
D 14
1km, Längdskidor
1
Moa Petersson
Boxholm-Ekeby SK
1:00.5900
2
Tuva Forsell
Sya SK
2:00.11900
+1:00.5900
3
Jensine Svensson
Finspångs SOK
3:00.17900
+2:00.11900
4
Wilma Thudén
Boxholm-Ekeby SK
4:00.23900
+3:00.17900
5
Emma-lisa Björeman
Kimstad GOIF
5:00.29900
+4:00.23900
6
Alice Pettersson
Kimstad GOIF
6:00.35900
+5:00.29900
D 16
1km, Längdskidor
1
Linnea Johansson
Linköpings SK
1:00.5900
H 10
1km, Längdskidor
1
Hugo Braam
Kimstad GOIF
1:00.5900
2
Arvid Trofast
Borensbergs IF SK
2:00.11900
+1:00.5900
3
Miron Weber
Vreta Skid o Mk
3:00.17900
+2:00.11900
4
Rasmus Lövgren
Finspångs SOK
4:00.23900
+3:00.17900
5
Albin Fransson
Boxholm-Ekeby SK
5:00.29900
+4:00.23900
6
Leo Forsell
Sya SK
6:00.35900
+5:00.29900
7
Adam Carlsson
Sya SK
7:00.41900
+6:00.35900
8
Oscar Svensk
Borensbergs IF SK
8:00.47900
+7:00.41900
9
Filip Hall
Borensbergs IF SK
9:00.53900
+8:00.47900
10
Oskar Karlqvist
Borensbergs IF SK
10:00.59900
+9:00.53900
H 12
1km, Längdskidor
1
Edvin Elofsson
Boxholm-Ekeby SK
1:00.5900
2
Lukas Rudberg
Sya SK
2:00.11900
+1:00.5900
3
Wilhelm Carlander
Sya SK
3:00.17900
+2:00.11900
4
Olle Börjesson
Linköpings SK
4:00.23900
+3:00.17900
5
Sebastian Fransson
Boxholm-Ekeby SK
5:00.29900
+4:00.23900
6
Sebastian Pettersson
Finspångs SOK
6:00.35900
+5:00.29900
7
Elias Thellsén
Vreta Skid o Mk
7:00.41900
+6:00.35900
8
Jesper Schouten
Vreta Skid o Mk
8:00.47900
+7:00.41900
9
Karl Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
9:00.53900
+8:00.47900
10
Morgan Pettersson
Kimstad GOIF
10:00.59900
+9:00.53900
11
Laban Dahlberg
Kimstad GOIF
11:00.65900
+10:00.59900
12
Elias Ohlsson
Borensbergs IF SK
12:00.71900
+11:00.65900
13
Henrik Fladrich
Kimstad GOIF
13:00.77900
+12:00.71900
14
Emil Hall
Borensbergs IF SK
14:00.83900
+13:00.77900
15
Ludvig Carlqvist
Borensbergs IF SK
15:00.89900
+14:00.83900
16
Zebactian Berntsson Andersson
Kimstad GOIF
16:00.95900
+15:00.89900
H 14
1km, Längdskidor
1
Viktor Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
1:00.5900
2
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
2:00.11900
+1:00.5900
3
Alexander Thudeen
Sya SK
3:00.17900
+2:00.11900
4
Arvid Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
4:00.23900
+3:00.17900
5
Jonas Weber
Vreta Skid o Mk
5:00.29900
+4:00.23900
6
Oscar Carlsson
Sya SK
6:00.35900
+5:00.29900
7
Andreas Törnkvist
Kimstad GOIF
7:00.41900
+6:00.35900
8
Sven Weber
Vreta Skid o Mk
8:00.47900
+7:00.41900
H 16
1km, Längdskidor
1
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
1:00.5900
2
Albin Johansson
Linköpings SK
2:00.11900
+1:00.5900
3
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
3:00.17900
+2:00.11900
4
Edvin Rösliden
Linköpings SK
4:00.23900
+3:00.17900
5
Ludvig Carlsson
Sya SK
5:00.29900
+4:00.23900
6
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
6:00.35900
+5:00.29900
7
Oskar Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
7:00.41900
+6:00.35900
H 21
1km, Längdskidor
1
Jonas Braam
Kimstad GOIF
1:00.5900
2
Fredrik Nilsson
Nybro Ski
2:00.11900
+1:00.5900