Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tjejskidan
2016-01-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
14km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kristina Roberto
Karlslunds IF SF
39:37.237680
73.1p
2
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
42:08.252700
+2:30.14920
67.9p
3
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
46:15.277490
+6:38.39710
60.7p
4
Elin Widercrantz
Stockholms RK
46:16.277570
+6:38.39790
60.7p
5
Kristina Strandberg
Täby IS SK
46:22.278190
+6:45.40410
60.5p
6
Helene Ripa
Haninge SOK
46:30.278980
+6:53.41200
60.3p
7
Julia Seger
Boo IF
47:48.286700
+8:10.48920
58.4p
8
Jenny Ramstedt
Sundbybergs IK
47:51.287010
+8:13.49230
58.3p
9
Karin Marell Höglund
Sundbybergs IK
48:00.287900
+8:22.50120
58.1p
10
Maria Backe
Stockholms RK
48:05.288400
+8:27.50620
58.0p
11
Annakarin Söderström
Sundbybergs IK
48:07.288600
+8:29.50820
57.9p
12
Anne-Li Lidman
Sundbybergs IK
48:54.293300
+9:16.55520
56.9p
13
Helena Zingmark
Stockholms RK
49:38.297700
+10:00.59920
55.9p
14
Anna Herbert
Brottby SK
49:44.298390
+10:07.60610
55.7p
15
Carola Eriksson
Arlanda-Märsta SK
49:56.299500
+10:18.61720
55.5p
16
Anna Persson
Täby IS SK
50:15.301420
+10:37.63640
55.1p
17
Jessica Svensson
Stockholms RK
50:21.302040
+10:43.64260
54.9p
18
Caroline Wilbois
Göteborgs SK
50:22.302170
+10:44.64390
54.9p
19
Josefine Moberg
Gävle SK
51:23.308240
+11:45.70460
53.6p
20
Sara Dybäck
Axa SC
51:28.308740
+11:50.70960
53.5p
21
Daniela Profir
Sundbybergs IK
51:39.309850
+12:01.72070
53.3p
22
Jenny Josefsson
Täby IS SK
52:22.314110
+12:44.76330
52.5p
23
Cecilia Skånstad
Täby IS SK
54:00.323900
+14:22.86120
50.7p
24
Emelie Norlén
Sundbybergs IK
54:08.324780
+14:31.87000
50.5p
25
Elvira Danielsson
Hägersta GF
54:37.327640
+14:59.89860
50.0p
26
Emma Carlsson
Skarpnäcks OL
55:07.330640
+15:29.92860
49.5p
27
Tina Junegard
Tullinge SK
55:08.330790
+15:31.93010
49.4p
28
Karin Strandh
Arlanda-Märsta SK
55:27.332660
+15:49.94880
49.1p
29
Philippa Dalsgaard
Axa SC
55:27.332690
+15:50.94910
49.1p
30
Carina Sundén
Huddinge SK LF
55:28.332760
+15:50.94980
49.1p
31
Anna Jogrenius
Stockholms RK
55:36.333560
+15:58.95780
49.0p
32
Erika Skogsjö
Skogsluffarnas OK
55:40.333970
+16:02.96190
48.9p
33
Åsa Larson
Mälarö SOK
55:44.334360
+16:06.96580
48.8p
34
Lisa Skoglund
Hudiksvalls IF
55:49.334890
+16:12.97110
48.7p
35
Rebecca Ringström
Hedesunda IF
56:05.336400
+16:27.98620
48.5p
36
Anna Toll
Sundbybergs IK
56:08.336790
+16:31.99010
48.4p
37
Monika Blomberg
Dalaporten OL
56:15.337450
+16:37.99670
48.3p
38
Frida Rosenberg
Haninge SOK
56:20.337930
+16:42.100150
48.2p
39
Marie-Louise Mannesson
Stockholms RK
56:42.340190
+17:05.102410
47.9p
40
Eva Nystedt
Täby IS SK
57:10.342970
+17:32.105190
47.4p
41
Paula Lembke
Sundbybergs IK
57:18.343760
+17:40.105980
47.3p
42
Stephanie Nicolin
VS SK
57:38.345780
+18:01.108000
47.0p
43
My Heinrup
Järla IF SK
57:51.347000
+18:13.109220
46.8p
44
Åsa Pettersson
Brottby SK
58:04.348320
+18:26.110540
46.6p
45
Kristina Johnsen
Mälarö SOK
58:10.348900
+18:32.111120
46.5p
46
Therese Ahlström
Järfälla SK
58:34.351340
+18:56.113560
46.1p
47
Meta Nordesjö
Brottby SK
58:55.353480
+19:18.115700
45.8p
48
Helena Öigaard
Axa SC
59:13.355240
+19:35.117460
45.6p
49
Eva Börjebo Alvarsson
Täby IS SK
59:41.358080
+20:04.120300
45.2p
50
Maria Dalén
IK Hinden
1:00:06.360540
+20:28.122760
44.8p
51
Johanna Tuuf
Stockholms RK
1:00:11.361000
+20:33.123220
44.7p
52
Frida Junegard
Tullinge SK
1:00:12.361130
+20:34.123350
44.7p
53
Sandra Öigaard
Axa SC
1:00:35.363450
+20:57.125670
44.4p
54
Cecilia Mulder
Stockholms RK
1:00:36.363540
+20:58.125760
44.4p
55
Anna Christensen
Föreningen IKJ Haninge
1:01:00.365960
+21:22.128180
44.1p
56
Emelie Lindén
Täby IS SK
1:01:22.368100
+21:44.130320
43.8p
57
Hanna Röstin
Söders SOL Tyresö
1:01:29.368870
+21:51.131090
43.7p
58
Antonia Ramböl Bryntesson
IK Stern
1:01:30.368990
+21:53.131210
43.6p
59
Ebba Skåninger
Täby IS SK
1:01:45.370450
+22:07.132670
43.5p
60
Petra Hedenqvist
Försvarets Sk
1:01:55.371440
+22:17.133660
43.3p
61
Linda Sandström
Röbäcks SK
1:02:00.371990
+22:23.134210
43.2p
62
Ronja Hill
Tumba-mälarhöjden OK
1:02:21.374090
+22:44.136310
43.0p
63
Carlsson Christina
Sundbybergs IK
1:02:52.377120
+23:14.139340
42.6p
63
Eva Marell
Mälarhöjdens IK
1:02:52.377120
+23:14.139340
42.6p
65
Katrine Lind
VS SK
1:03:06.378540
+23:28.140760
42.4p
66
Margareta Fridolf Wenthzel
Seb IF
1:03:19.379890
+23:42.142110
42.2p
67
Kerstin Amberg
Järla IF SK
1:03:28.380710
+23:50.142930
42.1p
68
Mia Alm
Täby IS SK
1:03:58.383710
+24:20.145930
41.8p
69
Sara Kvarfordh
Storvreta IK
1:03:59.383830
+24:21.146050
41.7p
70
Marja Skåninger
Täby IS SK
1:04:06.384510
+24:28.146730
41.7p
71
Pirjo Ala-Uotila
Sundbybergs IK
1:04:37.387600
+24:59.149820
41.3p
72
Carola Levén
Täby IS SK
1:05:26.392550
+25:48.154770
40.7p
73
Sara Lindén
Arlanda-Märsta SK
1:05:53.395210
+26:15.157430
40.4p
74
Eva Cedergren
Huddinge SK LF
1:06:48.400790
+27:11.163010
39.8p
75
Sara Leijon
Ufk
1:06:53.401260
+27:15.163480
39.7p
76
Carina Thomasson
Ibm-Klubben
1:07:15.403460
+27:37.165680
39.5p
77
Gunilla Samuelson
Axa SC
1:09:24.416300
+29:46.178520
38.1p
78
Karin Holmberg
Solna SK
1:12:20.433900
+32:42.196120
36.4p
79
Sara Nordström
Sigtuna OK
1:12:45.436470
+33:07.198690
36.2p
80
Kristina Dahlberg
VS SK
1:15:16.451550
+35:38.213770
34.8p
81
Linda Engström
Solna
1:16:32.459140
+36:54.221360
34.2p
82
Louise Valentin
Seb IF
1:17:42.466170
+38:04.228390
33.6p
83
Katarina Lööf Johansson
Axa SC
1:23:51.503030
+44:13.265250
30.9p
84
Rebecca Ehn
Stockholm
1:26:55.521490
+47:18.283710
29.7p
85
Anna-Lena Söderlund
Järfälla SK
1:32:51.557040
+53:13.319260
27.7p
86
Cecilia Pettersson
Axa SC
1:33:42.562180
+54:05.324400
27.4p
-
Anna Kamensky Eriksson
Täby
23:59:59.8639800
-
-
Anne Alfredson
Föreningen IKJ Haninge
23:59:59.8639800
-
-
Anna Svärdström
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Emilia Danielsson
Hägersta GF
23:59:59.8639800
-
-
Maria Månsson
Seb IF
23:59:59.8639800
-
-
Anna Åberg
Föreningen IKJ Haninge
23:59:59.8639800
-
-
Elisabet Höge
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
D 21 Motion
5km, Längdskidor, Masstart
1
Lisa Nystedt
Täby IS SK
18:02.108100
48.8p
2
Kristine Feste
Täby IS SK
20:28.122700
+2:26.14500
43.0p
3
Karin Nilsson
Stockholms RK
20:35.123400
+2:33.15200
42.7p
4
Tilde Josefsson
Täby IS SK
21:50.130900
+3:48.22700
40.3p
5
Elsa Larsson
Täby IS SK
25:20.151900
+7:18.43700
34.7p
6
Ingrid Dahlqvist
Täby IS SK
26:03.156200
+8:01.48000
33.8p
7
Ellen Dahlqvist
Täby IS SK
26:04.156300
+8:02.48100
33.7p
8
Evelina Berg
Tyresö
28:26.170500
+10:24.62300
30.9p
9
Katharina Robertsson Reimer
Täby
30:41.184000
+12:39.75800
28.7p
10
Sara Viström
Stockholm
38:10.228900
+20:08.120700
23.0p
11
Lea Holkedahl
Sollentuna
42:42.256100
+24:40.147900
20.6p
12
Synnöve Holkedahl
Sollentuna
42:46.256500
+24:44.148300
20.6p
13
Evelina Christensen
Enskede
46:30.278900
+28:28.170700
18.9p
-
Helen Andersson
Järfälla
23:59:58.8639700
-
-
Eira Fuchs
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Maria Hallden
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Sofia Gröndal
Täby
23:59:59.8639800
-
-
Hoa Sjöholm
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Sjöholm Thu
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
D 21 Motion
14km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ebba Karlsson
Täby IS SK
47:55.287400
58.2p
2
Olivia Lavén
Täby IS SK
49:21.296000
+1:26.8500
56.2p
3
Signe Svensson
Föreningen IKJ Haninge
49:22.296100
+1:27.8600
56.2p
4
Sonja Saloranta
No Club
49:47.298600
+1:52.11100
55.7p
5
Therese Åberg
Sundbybergs IK
53:15.319400
+5:20.31900
51.5p
6
Aline Vullioud
Saltsjöbadens SLK
55:52.335100
+7:57.47600
48.7p
7
Cecilia Wikander
Trosabygdens OK
57:54.347300
+9:59.59800
46.8p
8
Sofia Hjulström
Johanneshov IF
58:09.348800
+10:14.61300
46.5p
9
Anna Holmström
Täby IS SK
58:59.353800
+11:04.66300
45.8p
10
Carin Pierre
Åkersberga
59:05.354400
+11:10.66900
45.7p
11
Gunilla Lindberg
Astrazeneca IF
59:39.357800
+11:44.70300
45.2p
12
Susanne Axelsson
Danderyd
1:00:59.365800
+13:04.78300
44.1p
13
Ulrika Sterner
Täby IS SK
1:02:42.376100
+14:47.88600
42.7p
14
Petra Janetzky-Book
Västerås
1:03:23.380200
+15:28.92700
42.2p
14
Birgitta Andersson
Täby IS SK
1:03:23.380200
+15:28.92700
42.2p
16
Helena Marell Hesla
Sollentuna
1:03:48.382700
+15:53.95200
41.9p
17
Josefine Högberg Mårder
Danderyd
1:04:47.388600
+16:52.101100
41.2p
18
Helena Åkerlind
Vattenfalls IF
1:04:59.389800
+17:04.102300
41.0p
19
Christina Gillberg
Älvsjö
1:05:15.391400
+17:20.103900
40.8p
20
Eva Herbert
Sundbybergs IK
1:05:31.393000
+17:36.105500
40.6p
21
Lena Pontén
Bagarmossen
1:05:54.395300
+17:59.107800
40.4p
22
Jessica Bahlner
Norrköpings SK
1:06:18.397700
+18:23.110200
40.1p
23
Caroline Olsmats
Sundbybergs IK
1:06:31.399000
+18:36.111500
40.0p
24
Smilla Larson
Mälarö SOK
1:06:53.401200
+18:58.113700
39.7p
25
Elin Svanborg
Stockholms RK
1:07:00.401900
+19:05.114400
39.6p
26
Charlotte Roempke
Ncc IF
1:07:06.402500
+19:11.115000
39.6p
27
Josefine Reimer
Stockholm
1:07:07.402600
+19:12.115100
39.6p
28
Erja Norström
Tumba
1:07:10.402900
+19:15.115400
39.5p
29
Lena Wilmo
Friskis & Svettis Stockholm
1:07:32.405100
+19:37.117600
39.3p
30
Johanna Aronsson
Solna
1:07:40.405900
+19:45.118400
39.2p
31
Cecilia Gusting
Älvsjö
1:07:49.406800
+19:54.119300
39.1p
32
Anna Gerdstigen
Täby
1:08:02.408100
+20:07.120600
39.0p
33
Anna Olsson
Stockholm
1:08:09.408800
+20:14.121300
38.9p
34
Johanna Bradley
OK Kolmården
1:08:19.409800
+20:24.122300
38.8p
35
Malin Absér
Älvsjö
1:08:47.412600
+20:52.125100
38.5p
36
Monica Dreijer
Vaxholms Tennisklubb
1:09:03.414200
+21:08.126700
38.3p
37
Mikaela Martinsson
Lillhärdals IF
1:09:05.414400
+21:10.126900
38.3p
38
Kerstin Edblad
Hässleby SOK
1:09:09.414800
+21:14.127300
38.3p
39
Eve-lina Larsson
Sollentuna
1:09:25.416400
+21:30.128900
38.1p
40
Charlotte Gydmer
Stockholm
1:09:34.417300
+21:39.129800
38.0p
41
Liselotte Rosshagen
Täby
1:09:45.418400
+21:50.130900
37.9p
42
Ingrid Wistrand
Stocksunds IF
1:09:58.419700
+22:03.132200
37.8p
43
Johanna Stenkil
Stockholm
1:10:04.420300
+22:09.132800
37.7p
44
Susanne Laurin
Stocksunds IF
1:10:08.420700
+22:13.133200
37.7p
45
Åsa Bengtlars
Sundbybergs IK
1:10:14.421300
+22:19.133800
37.6p
46
Anni Fuhr
Boo IF
1:10:24.422300
+22:29.134800
37.5p
47
Anna Linusson
Österskär
1:10:45.424400
+22:50.136900
37.3p
48
Daniela Lejbowicz
Stockholm
1:10:57.425600
+23:02.138100
37.2p
49
Malin Spång
Huddinge
1:11:05.426400
+23:10.138900
37.1p
50
Jenny Asplund
Hassela IF
1:11:18.427700
+23:23.140200
37.0p
51
Frida Wärvik
Bandhagen
1:11:37.429600
+23:42.142100
36.8p
52
Karin Rynemark
Sundbybergs IK
1:11:41.430000
+23:46.142500
36.8p
53
Kerstin Davidsson
Ncc IF
1:11:42.430100
+23:47.142600
36.8p
54
Charlotte Arvidsson
Fredrikshofs IF SOK
1:12:30.434900
+24:35.147400
36.3p
55
Linda Zetterlund
Sös IF
1:12:32.435100
+24:37.147600
36.3p
56
Cecilia Danneke
Stockholm
1:13:01.438000
+25:06.150500
36.0p
57
Malin Brodén
Östervåla IF
1:13:11.439000
+25:16.151500
35.9p
57
Ingrid Holkedahl
Sollentuna
1:13:11.439000
+25:16.151500
35.9p
59
Sofie Blomberg
Vallentuna
1:13:21.440000
+25:26.152500
35.8p
60
Victoria Inestam
Sundbybergs IK
1:13:28.440700
+25:33.153200
35.8p
61
Ida Jonasson
Johanneshov IF
1:13:46.442500
+25:51.155000
35.6p
62
Helena Andersson
Bålsta SK
1:13:55.443400
+26:00.155900
35.5p
63
Maria Mattsson
Nacka
1:14:16.445500
+26:21.158000
35.3p
64
Maria Nehrfors
Seb IF
1:14:19.445800
+26:24.158300
35.3p
65
Christin Bergkvist
Carnegie BIL
1:14:37.447600
+26:42.160100
35.2p
66
Karin Jonasson
Stockholm
1:14:39.447800
+26:44.160300
35.1p
67
Sara Taube
Liljeholmskajens Löpargr
1:14:41.448000
+26:46.160500
35.1p
68
Åsa Broström
No Club
1:14:43.448200
+26:48.160700
35.1p
69
Margaretha Wibeck
Stockholm
1:14:58.449700
+27:03.162200
35.0p
70
Monica Johansson
Tumba
1:15:02.450100
+27:07.162600
34.9p
71
Johanna Elmqvist
Stockholm
1:15:09.450800
+27:14.163300
34.9p
71
Eva Sporre
Älta
1:15:09.450800
+27:14.163300
34.9p
73
Birgitta Ekstrand
Ncc IF
1:15:44.454300
+27:49.166800
34.6p
74
Ansi Gerhardsson
Stockholm
1:16:43.460200
+28:48.172700
34.1p
75
Erika Fredriksson
Sollentuna
1:16:51.461000
+28:56.173500
34.0p
76
Sofia Krigsman
Lidingö
1:16:56.461500
+29:01.174000
34.0p
77
Maria Widegren
Stockholm
1:17:00.461900
+29:05.174400
34.0p
78
Sissel Svensson
Föreningen IKJ Haninge
1:17:06.462500
+29:11.175000
33.9p
79
Ann Swedbeg
Sundbybergs IK
1:17:07.462600
+29:12.175100
33.9p
80
Helena Ersoy
No Club
1:17:14.463300
+29:19.175800
33.8p
81
Cecilia Marström
Axa SC
1:17:27.464600
+29:32.177100
33.7p
82
Anna Finquist
Sundbybergs IK
1:17:30.464900
+29:35.177400
33.7p
83
Filippa Ramberg
Nacka Värmdö SK
1:17:55.467400
+30:00.179900
33.5p
84
Ing-Marie Edman
Mälarö SOK
1:17:59.467800
+30:04.180300
33.5p
85
Lena Stål
IFK Vaxholm
1:18:02.468100
+30:07.180600
33.5p
86
Helena Modig
Täby
1:18:04.468300
+30:09.180800
33.4p
87
Susanne Nordén
Stocksunds IF
1:18:24.470300
+30:29.182800
33.3p
87
Anna Nygren
Upplands Väsby
1:18:24.470300
+30:29.182800
33.3p
Logga in för att slippa de här annonserna
89
Maria Sidén
IFK Vaxholm
1:18:29.470800
+30:34.183300
33.3p
90
Maria Bychkova
Bromma
1:18:33.471200
+30:38.183700
33.2p
91
Anna Lönnberg
Täby
1:18:37.471600
+30:42.184100
33.2p
92
Johanna Vetterbring
Solna
1:18:44.472300
+30:49.184800
33.1p
93
Anna Jadvi
Huddinge
1:18:45.472400
+30:50.184900
33.1p
94
Maria Lorichs
Axa SC
1:18:48.472700
+30:53.185200
33.1p
95
Catharina Norlinger
Fmv-Sport
1:18:55.473400
+31:00.185900
33.1p
96
Karolina Tapper
Västerås
1:19:04.474300
+31:09.186800
33.0p
97
Satu Saariniemi
Tullinge
1:19:06.474500
+31:11.187000
33.0p
98
Birgitta Thunander
Bromma
1:19:42.478100
+31:47.190600
32.7p
99
Magdalena Petersson
Johanneshov IF
1:20:03.480200
+32:08.192700
32.5p
100
Annelie Uvhagen
Axa SC
1:20:09.480800
+32:14.193300
32.5p
101
Titti Hubinette
Ncc IF
1:20:34.483300
+32:39.195800
32.3p
102
Eva Grahn
Vallsta SK
1:20:36.483500
+32:41.196000
32.3p
103
Ingrid Kjören
Täby IS SK
1:20:57.485600
+33:02.198100
32.1p
104
Suzanne Nobel
Stockholm
1:21:21.488000
+33:26.200500
32.0p
105
Maria Engström Ågren
Sollentuna
1:21:32.489100
+33:37.201600
31.9p
106
Jenny Forslund
Vagnhärad
1:21:36.489500
+33:41.202000
31.9p
107
Jessica Bené
Åkersberga
1:21:55.491400
+34:00.203900
31.7p
108
Gabriella Lange
Storvreta IK
1:22:15.493400
+34:20.205900
31.6p
109
Maria Skjöldebrand Hedström
Mälarö SOK
1:22:27.494600
+34:32.207100
31.5p
110
Maria Edlund
Stockholm
1:22:56.497500
+35:01.210000
31.3p
111
Therese Löwinder
Hässleby SOK
1:22:59.497800
+35:04.210300
31.3p
112
Kajsa Värna
Sundbybergs IK
1:23:00.497900
+35:05.210400
31.3p
113
Lena Geijer
Sundbybergs IK
1:23:01.498000
+35:06.210500
31.3p
114
Karin Sandberg
Bromma
1:23:04.498300
+35:09.210800
31.2p
115
Catarina Den Hoed
Huddinge SK LF
1:23:10.498900
+35:15.211400
31.2p
116
My Larsson
Stockholm
1:23:28.500700
+35:33.213200
31.1p
117
Marianne Carnebrink
Ibm-Klubben
1:23:45.502400
+35:50.214900
31.0p
118
Maria Nordgren
Stockholms Landstings IF
1:23:53.503200
+35:58.215700
30.9p
119
Sonja Larsson
Huddinge
1:24:18.505700
+36:23.218200
30.7p
120
Malou Martinsson
Stockholm
1:24:49.508800
+36:54.221300
30.5p
121
Caroline Karls
Sollentuna
1:24:56.509500
+37:01.222000
30.5p
122
Hanna Mulder
Trångsund
1:25:05.510400
+37:10.222900
30.4p
123
Kristina Schön
Enskede
1:25:16.511500
+37:21.224000
30.4p
124
Maria Hedman
Skärholmen
1:25:49.514800
+37:54.227300
30.2p
125
Elisabeth Kallin
Atlas Copco IF
1:26:15.517400
+38:20.229900
30.0p
126
Mathilda Ekberg
Åkersberga
1:26:18.517700
+38:23.230200
30.0p
127
Ebba Nordesjö
Enebybergs IF
1:26:26.518500
+38:31.231000
29.9p
128
Mia Gleisner
Ncc IF Stockholm
1:26:33.519200
+38:38.231700
29.9p
129
Birgitta Pettersson
Stockholm
1:26:44.520300
+38:49.232800
29.8p
130
Sandra Borg
Vallentuna
1:26:46.520500
+38:51.233000
29.8p
131
Madeleine Brandt
Ncc IF Stockholm
1:26:49.520800
+38:54.233300
29.8p
132
Karin Ireblad
Täby
1:26:56.521500
+39:01.234000
29.7p
133
Helene Fils
Oxvretens SK
1:26:58.521700
+39:03.234200
29.7p
134
Anna Franzén
Stockholm
1:27:25.524400
+39:30.236900
29.5p
134
Barbro Löwinder
Bromma
1:27:25.524400
+39:30.236900
29.5p
136
Kajsa Eneroth
Lidingö
1:27:32.525100
+39:37.237600
29.5p
137
Christina Wainikka
Stockholm
1:28:00.527900
+40:05.240400
29.3p
138
Sara Engvall
Bälinge IF
1:28:14.529300
+40:19.241800
29.3p
139
Pia Wiktorsson
Stenungsunds OK
1:28:31.531000
+40:36.243500
29.1p
140
Maria Engström
IFK Vaxholm
1:28:57.533600
+41:02.246100
29.0p
141
Lovisa Falkenberg
Stockholm
1:29:02.534100
+41:07.246600
29.0p
142
Annika Larsson
Axa SC
1:29:34.537300
+41:39.249800
28.8p
143
Britt-Marie Sundsten
Järfälla
1:30:00.539900
+42:05.252400
28.6p
144
Matilda Mårtensson
Stockholm
1:30:57.545600
+43:02.258100
28.3p
145
Karin Larsson
Täby
1:31:10.546900
+43:15.259400
28.2p
146
Maria Blomberg
Nacka
1:31:11.547000
+43:16.259500
28.2p
147
Maria Wollberg
Stockholm
1:32:13.553200
+44:18.265700
27.9p
148
Caroline Åberg
Täby
1:32:25.554400
+44:30.266900
27.8p
149
Ene Kruusa
Enskede
1:32:31.555000
+44:36.267500
27.8p
150
Katie Björk
Sundbybergs IK
1:32:40.555900
+44:45.268400
27.7p
151
Eva Forsman
Johanneshov IF
1:32:41.556000
+44:46.268500
27.7p
152
Lena Pettersson
Stockholm
1:34:47.568600
+46:52.281100
27.1p
153
Elin Gustafsson
Huddinge
1:36:05.576400
+48:10.288900
26.7p
154
Marie Karlberg Svensson
Skärholmen
1:36:08.576700
+48:13.289200
26.7p
155
Kerstin Kuylenstierna
Stockholm
1:36:10.576900
+48:15.289400
26.6p
156
Ingrid Rask
Huddinge
1:36:12.577100
+48:17.289600
26.6p
157
Malin Holm
Stockholm
1:38:56.593500
+51:01.306000
25.8p
158
Kristine Hammerengen
Österskär
1:39:06.594500
+51:11.307000
25.8p
159
Anita Ramberg
Värmdö
1:39:53.599200
+51:58.311700
25.6p
160
Frida Wiktorsson
Stenungsunds OK
1:41:46.610500
+53:51.323000
25.1p
161
Matilda Ljung
Stockholm
1:44:56.629500
+57:01.342000
24.3p
162
Madeleine Gravell
Stockholm
1:45:08.630700
+57:13.343200
24.2p
163
Katrin Littenfors
Kungsängens IF
1:45:54.635300
+57:59.347800
24.0p
164
Hedvig Royen
Stockholm
1:47:52.647100
+59:57.359600
23.5p
165
Leonore Royen
Stockholm
1:48:18.649700
+1:00:23.362200
23.4p
166
Anna Löfquist
Axa SC
1:48:31.651000
+1:00:36.363500
23.4p
167
Elisabeth Nirman
Örsundsbro
1:48:37.651600
+1:00:42.364100
23.4p
168
Lisabet Gröndal
Danderyd
1:49:13.655200
+1:01:18.367700
23.2p
169
Lena Söderstrand
Stockholm
1:49:14.655300
+1:01:19.367800
23.2p
170
Gabriella Lanciotti
Länsförsäkringar IF
1:49:31.657000
+1:01:36.369500
23.2p
171
Madeléne Gustavsson Beskow
Tyresö
1:50:49.664800
+1:02:54.377300
22.9p
-
Lena Maleus Larsson
Upplands Väsby
23:59:58.8639700
-
-
Kristina Rydén
Bromma
23:59:59.8639800
-
-
Anette Olsson
Ncc IF
23:59:59.8639800
-
-
Paula Royen Linton
Västerås
23:59:59.8639800
-
-
Susan Linton Royen
Västerås
23:59:59.8639800
-
-
Anna Gustavsson Hynning
Täby
23:59:59.8639800
-
-
Helena Eriksson
Täby
23:59:59.8639800
-
-
Maria Krigsman
Solna
23:59:59.8639800
-
-
Marinette Hansson
Stockholm
23:59:59.8639800
-
-
Nina Rokala
Team Electrofit
23:59:59.8639800
-
-
Tiril Arkad
Sollentuna
23:59:59.8639800
-
-
Jessica Hernberg
Järfälla
23:59:59.8639800
-
-
Tove Dahlström
Täby
23:59:59.8639800
-
-
Amelie Nyblaeus
Stockholm
23:59:59.8639800
-
-
Cecilia Sjöholm
No Club
23:59:59.8639800
-
-
Anna Thelenius
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Louise Beskow
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Sara Meunier
Saltsjö Boo
23:59:59.8639800
-
-
Karin Engström
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Inger Söderlind
Järfälla
23:59:59.8639800
-
-
Petra Göransson
Solna
23:59:59.8639800
-
-
Caroline Pettersson
Stockholm
23:59:59.8639800
-
-
Yvonne Rosenqvist
Lidingö
23:59:59.8639800
-
-
Marianne Sellgren
Sigtuna OK
23:59:59.8639800
-
-
Anna Lindahl
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
-
Anna Webjörn
No Club
23:59:59.8639800
-
-
Johanna Nordmark
Huddinge
23:59:59.8639800
-
-
Cristin Ulvsbäck Lindh
Boo IF
23:59:59.8639800
-
-
Helena Bandak
No Club
23:59:59.8639800
-