Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Boden Mini-tour jaktstart
2016-02-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Bodens SK
Plats: Pagla Skidsadion
Längdskidor
Jaktstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 18
21.15km, Längdskidor, Jaktstart
1
Simon Stenberg
Kalix SK
53:58.323790
79.9p
2
Joel Åström
Bodens SK
54:19.325860
79.4p
3
Anton Laine
Kalix SK
54:20.325950
79.4p
H 20
21.15km, Längdskidor, Jaktstart
1
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
52:17.313630
82.5p
2
Elias Andersson
Sunderby SK
52:19.313830
82.4p
3
Johan Stridsman
Bodens SK
52:19.313890
82.4p
H 21
21.15km, Längdskidor, Jaktstart
1
Albert Askengren
Visborgs OK
59:08.354730
72.9p
H 35
21.15km, Längdskidor, Jaktstart
1
Mats Riekkola
Luleå Gjutarens IF
1:00:43.364240
71.0p
2
Peter Johansson
Luleå Gjutarens IF
1:08:50.412930
62.7p
3
Mårten Isaksson
OK Sarven
1:12:40.435970
59.4p
D 18
13.65km, Längdskidor, Jaktstart
1
Maria Olofsson
Kalix SK
43:52.263180
71.7p
2
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
44:01.264010
71.5p
3
Evelina Niemi
Pajala IF
44:07.264690
71.3p
D 20
13.65km, Längdskidor, Jaktstart
1
Rebecca Vidman
Bolidens SK
56:35.339470
55.6p
D 21
13.65km, Längdskidor, Jaktstart
1
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
47:54.287330
65.7p
2
Sara Pittja
Gellivare Skidallians IK
49:33.297280
63.5p
D 35
13.65km, Längdskidor, Jaktstart
1
Anneli Murto
OK Sarven
53:44.322360
58.6p
D 15
10.85km, Längdskidor, Jaktstart
1
Amalia Söderberg
Sunderby SK
43:54.263300
D 16
10.85km, Längdskidor, Jaktstart
1
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
35:50.214910
2
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
36:22.218110
3
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
36:26.218530
H 15
10.85km, Längdskidor, Jaktstart
1
Jens Eriksson
Strömnäs GIF
33:26.200500
2
Alexi Pirttikoski
Kalix SK
35:18.211750
3
Kalle Tuuri
Luleå Gjutarens IF
35:30.212910
H 16
10.85km, Längdskidor, Jaktstart
1
Elias Antonsen
Sävast Ski Team IF
32:21.194010
2
Emil Eliasson
OK Sarven
32:21.194030
3
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
32:34.195310
D 13
7.35km, Längdskidor, Jaktstart
1
Therese Patomella
Jukkasjärvi IF
24:40.147980
2
Wilma Riekkola
Sävast Ski Team IF
25:07.150640
3
Lovisa Broström
Sävast Ski Team IF
26:28.158790
D 14
7.35km, Längdskidor, Jaktstart
1
Lisa Ingesson
Strömnäs GIF
24:35.147470
2
Sally Berglund
Sävast Ski Team IF
25:42.154160
3
Frida Ingesson
Strömnäs GIF
26:27.158630
H 13
7.35km, Längdskidor, Jaktstart
1
Henri Murto
OK Sarven
24:58.149780
2
Victor Berglund
Bodens SK
25:36.153590
3
Simon Markström
Luleå Gjutarens IF
26:47.160620
H 14
7.35km, Längdskidor, Jaktstart
1
Albin Åström
Bodens SK
22:13.133280
2
Hannes Mickelsson
Gällivare SK
22:23.134240
3
Ludvig Fredriksson
Strömnäs GIF
22:48.136700
D 11
4.55km, Längdskidor, Jaktstart
1
Nora Feil Lindmark
Skellefteå SK
18:16.109520
2
Emma Antonsen
Sävast Ski Team IF
18:17.109690
3
Felicia Westin
Sävast Ski Team IF
18:47.112630
D 12
4.55km, Längdskidor, Jaktstart
1
Alva Isaksson
Sävast Ski Team IF
16:22.98140
2
Emma Järvenpää-espling
Sävast Ski Team IF
16:35.99410
3
Ella Turesson
Luleå Gjutarens IF
16:46.100530
H 11
4.55km, Längdskidor, Jaktstart
1
Ivar Törnblom
IFK Umeå
16:31.99020
2
Tim Lundberg
Luleå Gjutarens IF
17:21.104000
3
Jim Blomqvist
Luleå Gjutarens IF
17:22.104110
H 12
4.55km, Längdskidor, Jaktstart
1
Arvid Törnblom
IFK Umeå
15:24.92360
2
Valter Eriksson
Luleå Gjutarens IF
16:00.95910
3
Jesper Lundholm
Strömnäs GIF
16:18.97780
Logga in för att slippa de här annonserna
D 9
3.55km, Längdskidor, Jaktstart
1
Agnes Isaksson
Sävast Ski Team IF
15:28.92720
2
Minna Turesson
Luleå Gjutarens IF
15:32.93150
3
Alice Broström
Sävast Ski Team IF
15:37.93630
D 10
3.55km, Längdskidor, Jaktstart
1
Ida Åström
Täfteå IK
13:46.82550
2
Elsa Eriksson
Strömnäs GIF
14:55.89440
3
Mirakel Lind
Jukkasjärvi IF
15:29.92880
H 9
3.55km, Längdskidor, Jaktstart
1
Vilgot Kuokkanen
Luleå Gjutarens IF
15:25.92490
2
Alvin Svonni
Jukkasjärvi IF
15:54.95370
3
Edvin Nilsson
Sävast Ski Team IF
16:55.101450
H 10
3.55km, Längdskidor, Jaktstart
1
Lars-ola Blind
Soppero SF
14:34.87300
2
Viggo Normann
Strömnäs GIF
15:05.90400
3
Rasmus Normann
Strömnäs GIF
15:09.90800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tävlingar i närheten
Scandic/Intersport Cup Boden 2016
Scandic/Intersport Cup Boden Sprint 2016
Intersport Cup Boden Distans 2016
Elpex Classic del 2 2016
Total DM- Lilla Karlavagnen 2016
Skatamarksloppet 2016
USM Sprint 2016
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan