Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Holavedsloppet
2004-02-01
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Karin Bäckdal
Vaggeryds SOK
2:59:52.1079100
55.4p
2
Jessica Skålberg
Nässjö SF
3:26:11.1237000
+26:19.157800
48.4p
3
Mariette Svanberg
Forserums SOK
4:18:56.1553500
+1:19:04.474300
38.5p
4
Eva Öholm
No Club
4:52:00.1751900
+1:52:08.672700
34.1p
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jonas Persson
IK Hakarpspojkarna
2:04:46.748500
79.9p
2
Tobias Johansson
Axa SC
2:08:22.770100
+3:36.21500
77.7p
3
Stefan Karlsson
Ronneby OK
2:12:07.792600
+7:21.44000
75.5p
4
David Erixon
OK Berget
2:12:30.794900
+7:44.46300
75.2p
5
Kristian Lindqvist
Skillingaryds FK
2:14:06.804500
+9:20.55900
74.3p
6
Nils Rydenfalk
Remsle SK
2:18:01.828000
+13:15.79400
72.2p
7
Åke Albinsson
IK Hakarpspojkarna
2:18:14.829300
+13:28.80700
72.1p
8
Stig Johansson
Axa SC
2:19:07.834600
+14:21.86000
71.7p
9
Fredrik Georgsson
OK Berget
2:19:21.836000
+14:35.87400
71.5p
10
Fredrik Lindgren
IK Hakarpspojkarna
2:22:14.853300
+17:28.104700
70.1p
11
Mikael Johansson
Brittatorps Tk
2:23:32.861100
+18:46.112500
69.5p
12
Anders Ottosson
Örserums IK
2:24:13.865200
+19:27.116600
69.1p
13
Stefan Wennerberg
IK Hakarpspojkarna
2:24:40.867900
+19:54.119300
68.9p
14
Fredrik Johansson
IF Hallby SOK
2:28:19.889800
+23:33.141200
67.2p
15
Magnus Carlsson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:29:51.899000
+25:05.150400
66.5p
16
Anders Boestad
IK Vista
2:30:51.905000
+26:05.156400
66.1p
17
Christer Gustavsson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:31:01.906000
+26:15.157400
66.0p
18
Ingemar Ericsson
FK Finn
2:31:57.911600
+27:11.163000
65.6p
19
Tony Stolt
Storebro SC
2:32:05.912400
+27:19.163800
65.6p
20
Arvo Teppola
IK Hakarpspojkarna
2:32:44.916300
+27:58.167700
65.3p
21
Björn Fredriksson
Vaggeryds SOK
2:33:20.919900
+28:34.171300
65.0p
22
Olof Johansson
IK Vista
2:33:44.922300
+28:58.173700
64.8p
23
Kalle Zeitz
Team Atomic
2:37:45.946400
+32:59.197800
63.2p
24
Tomas Karlsson
SK Graal
2:38:41.952000
+33:55.203400
62.8p
25
Mikael Öhlin
Hvetlanda SK
2:39:00.953900
+34:14.205300
62.7p
26
Kent Krawe
IFK Mora SK
2:39:20.955900
+34:34.207300
62.6p
27
Niklas Claesson
Skillingaryds FK
2:39:55.959400
+35:09.210800
62.3p
28
Lars Wistedt
Sya SK
2:42:04.972300
+37:18.223700
61.5p
29
Per Lindgren
IK Hakarpspojkarna
2:42:50.976900
+38:04.228300
61.2p
30
Johan Davidsson
Nässjö SF
2:43:53.983200
+39:07.234600
60.8p
31
Åke Ericsson
FK Finn
2:45:32.993100
+40:46.244500
60.2p
32
Mats Höglund
IF Hallby SOK
2:48:26.1010500
+43:40.261900
59.2p
33
Anders Svensson
OK Berget
2:49:08.1014700
+44:22.266100
58.9p
34
Daniel Evaldsson
SK Graal
2:51:28.1028700
+46:42.280100
58.1p
35
David Jönsson
Tenhults SOK
2:52:52.1037100
+48:06.288500
57.7p
36
Mats Uddbäck
Ljungbypolisens SIF
2:52:59.1037800
+48:13.289200
57.6p
37
Staffan Eklöf
IF Hallby SOK
2:54:03.1044200
+49:17.295600
57.3p
38
Joakim Salomonsson
SK Graal
2:54:35.1047400
+49:49.298800
57.1p
39
Rune Lindgren
IK Hakarpspojkarna
2:55:03.1050200
+50:17.301600
57.0p
40
Torbjörn Håkansson
Tenhults SOK
2:56:31.1059000
+51:45.310400
56.5p
41
Pär Holmberg
No Club
2:59:30.1076900
+54:44.328300
55.5p
42
Ulf Fransson
SOK Viljan
3:00:23.1082200
+55:37.333600
55.3p
43
Joakim Roupe
SOK Viljan
3:06:29.1118800
+1:01:43.370200
53.5p
44
Viljo Kylle
Skillingaryds FK
3:09:46.1138500
+1:05:00.389900
52.5p
45
Rolf Hansson
Ljungbypolisens SIF
3:12:52.1157100
+1:08:06.408500
51.7p
46
Tommy Karlsson
SK Graal
3:16:38.1179700
+1:11:52.431100
50.7p
47
Lars Altgärde
IF Hallby SOK
3:17:41.1186000
+1:12:55.437400
50.4p
48
Björn Johansson
Tjällmo-Godegårds OK
3:20:38.1203700
+1:15:52.455100
49.7p
49
Jan-Anders Jansson
Rydaholms GOIF
3:22:38.1215700
+1:17:52.467100
49.2p
50
Kenneth Lundh
IK Livsnerven
3:24:41.1228000
+1:19:55.479400
48.7p
51
Jan Åke Cederlöf
Store Backe
3:26:26.1238500
+1:21:40.489900
48.3p
52
Dan Cederlöf
Store Backe
3:26:27.1238600
+1:21:41.490000
48.3p
53
Janne Eliasson
SK Graal
3:31:01.1266000
+1:26:15.517400
47.2p
54
Staffan Skålberg
Nässjö SF
3:32:33.1275200
+1:27:47.526600
46.9p
55
Peter Cederström
IF Hallby SOK
3:32:55.1277400
+1:28:09.528800
46.8p
56
Alexander Varten
Hag Holland
3:35:26.1292500
+1:30:40.543900
46.3p
57
Jan-Willy Evaldsson
SK Graal
3:36:16.1297500
+1:31:30.548900
46.1p
58
Anders Gustavsson
No Club
3:43:41.1342000
+1:38:55.593400
44.6p