Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fiskarrennet
2016-03-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ann Liljeqvist Sundbom
Bergeforsens SK
1:21:42.490180
52.1p
2
Jorid Snefuglli
No Club
1:27:05.522400
+5:22.32120
48.9p
3
Cristin Bergfors
Tynderö IK
1:27:58.527720
+6:15.37440
48.4p
4
Marianne Bogestedt
Sundsvalls OK
1:28:00.527930
+6:17.37650
48.4p
5
Frida Nilvander
Tynderö IK
1:30:14.541360
+8:31.51080
47.2p
6
Sofia Jansson
No Club
1:31:24.548300
+9:41.58020
46.6p
7
Ellen Persson
Söråker
1:38:04.588350
+16:21.98070
43.4p
8
Alexandra Mellerowicz
No Club
1:40:21.602030
+18:38.111750
42.4p
9
Linnea Wiklund
No Club
1:40:22.602120
+18:39.111840
42.4p
10
Elin Gradin
No Club
1:40:42.604120
+18:59.113840
42.3p
11
Sofie Holmström
Tynderö IK
1:45:42.634110
+23:59.143830
40.3p
12
Ingrid Wiklander Nylander
Sundsvalls OK
2:01:18.727750
+39:35.237470
35.1p
13
Marielle Norberg
Tynderö IK
2:26:50.880910
+1:05:07.390630
29.0p
H 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sebastian Olsson
Stockviks SF
55:30.332990
76.7p
2
Emil Lagergren
Tynderö IK
56:45.340490
+1:15.7400
75.0p
3
Erik Viklund
Bondsjöhöjdens IK
56:46.340520
+1:15.7430
75.0p
4
Martin Lundgren
Stockviks SF
56:47.340640
+1:16.7550
75.0p
5
Henrik Dahlén
Tynderö IK
59:46.358560
+4:15.25470
71.2p
6
Fredrik Nilsson
Kovlands IF
59:47.358690
+4:17.25600
71.2p
7
Rolf Kempe
Bergeforsens SK
59:49.358820
+4:18.25730
71.2p
8
Tobias Nilsson
Kovlands IF
1:00:03.360200
+4:32.27110
70.9p
9
Thomas Henriksson
Tynderö IK
1:00:03.360220
+4:32.27130
70.9p
10
Fredrik Nordlander
Stockviks SF
1:00:26.362540
+4:55.29450
70.4p
11
Erik Nordlund
IK Aluminium
1:01:55.371440
+6:24.38350
68.7p
12
Leif Andersson
Njurunda SK
1:06:54.401360
+11:23.68270
63.6p
13
Niclas Bergfors
Ljustorps IF
1:06:56.401540
+11:25.68450
63.6p
14
Simon Svanebo
Tynderö IK
1:08:03.408280
+12:32.75190
62.5p
15
Håkan Nygren
Ljustorps IF
1:15:37.453630
+20:06.120540
56.3p
16
Michael Ljungberg
No Club
1:15:57.455600
+20:26.122510
56.1p
17
Joakim Jönsson
Timrå SOK
1:16:06.456550
+20:35.123460
55.9p
18
Robert Johansson
Selånger SOK
1:16:46.460530
+21:15.127440
55.5p
19
Per Stenvall
Timrå SOK
1:17:10.462920
+21:39.129830
55.2p
20
Björn Holm
No Club
1:17:22.464140
+21:51.131050
55.0p
21
Mathias Sahlander
No Club
1:17:23.464240
+21:52.131150
55.0p
22
Stefan Andersson
No Club
1:18:17.469620
+22:46.136530
54.4p
23
Sebastian Österlund
No Club
1:18:29.470800
+22:58.137710
54.2p
24
Marco Binfaré
No Club
1:18:29.470830
+22:58.137740
54.2p
25
Tomas Svedberg
No Club
1:19:06.474540
+23:35.141450
53.8p
26
Tommy Hassel
Tynderö IK
1:20:11.481000
+24:40.147910
53.1p
27
Clas Kempe
Tynderö IK
1:24:16.505590
+28:45.172500
50.5p
27
Andreas Svedberg
Kovlands IF
1:24:16.505590
+28:45.172500
50.5p
29
Emil Nilvander
Tynderö IK
1:26:24.518310
+30:53.185220
49.3p
30
Peter Häggström
Tynderö IK
1:27:01.522000
+31:30.188910
48.9p
31
Johan Markström
Kovlands IF
1:27:07.522610
+31:36.189520
48.9p
32
Ronny Frycksten
Rejlers IF
1:27:59.527820
+32:28.194730
48.4p
33
Rikard Mellberg
No Club
1:33:23.560280
+37:52.227190
45.6p
34
Niklas Holm
Tynderö IK
1:38:04.588300
+42:33.255210
43.4p
35
Mikael Norberg
No Club
1:40:24.602360
+44:53.269270
42.4p
36
Martin Håsaether
Tynderö IK
1:45:43.634200
+50:12.301110
40.3p
37
Rikard Holmgren
Timrå SOK
1:45:46.634530
+50:15.301440
40.2p
38
Mikael Norrgård
No Club
2:14:25.806420
+1:18:54.473330
31.7p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Fanny Johansson
Stockviks SF
36:21.218050
62.0p
2
Karolina Olsson
Bergeforsens SK
40:00.239930
+3:38.21780
56.5p
3
Emelie Englund
Bergeforsens SK
40:12.241180
+3:51.23030
56.2p
4
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
41:07.246650
+4:46.28500
54.9p
5
Erika Öhrn
Bergeforsens SK
41:08.246730
+4:46.28580
54.9p
6
Sara Henriksson
Tynderö IK
42:36.255500
+6:14.37350
53.1p
7
Lisa Skoglund
Hudiksvalls IF
43:32.261150
+7:11.43000
51.9p
8
Ebba Bengtsson
Tynderö IK
43:53.263260
+7:32.45110
51.5p
9
Sophie Pettersson Dahl
Tynderö IK
44:02.264170
+7:41.46020
51.3p
10
Ebba Englund
Bergeforsens SK
44:10.264910
+7:48.46760
51.2p
11
Maja Andersson
Bergeforsens SK
44:13.265270
+7:52.47120
51.1p
12
Julia Nordlander
Stockviks SF
47:19.283870
+10:58.65720
47.8p
13
Kristina Nordlander
Stockviks SF
47:21.284090
+11:00.65940
47.8p
14
Madelen Olofsson
No Club
50:28.302740
+14:06.84590
44.9p
15
Catrin Nordlöf
Bergeforsens SK
56:40.339900
+20:18.121750
40.0p
16
Jessica Horneij
No Club
58:07.348650
+21:46.130500
39.0p
17
Maud Ekström
No Club
59:27.356650
+23:06.138500
38.2p
18
Christina Bylund
Tynderö IK
59:30.356930
+23:08.138780
38.1p
19
Amanda Andersson
Tynderö IK
59:36.357520
+23:14.139370
38.1p
20
Jenny Henriksson
Tynderö IK
59:51.359090
+23:30.140940
37.9p
21
Lina Palolampi
Tynderö IK
1:04:08.384730
+27:46.166580
35.4p
22
Lydia Grandin
Tynderö IK
1:05:21.392090
+29:00.173940
34.8p
23
Ida Kindlund
Tynderö IK
1:05:35.393480
+29:14.175330
34.6p
24
Odelia Östlund
Tynderö IK
1:05:37.393650
+29:16.175500
34.6p
25
Teres Åslund
No Club
1:10:26.422570
+34:05.204420
32.3p
26
Alma Horneij Sohlin
Bondsjöhöjdens IK
1:13:38.441750
+37:17.223600
30.9p
27
Linn Häggström
Tynderö IK
1:13:59.443810
+37:37.225660
30.7p
28
Alva Nordling
Tynderö IK
1:14:00.443910
+37:38.225760
30.7p
29
Inger Häggström
Tynderö IK
1:14:03.444230
+37:41.226080
30.7p
30
Tilde Häggström
Tynderö IK
1:15:31.453000
+39:09.234850
30.1p
31
Agnes Boström
Kovlands IF
1:18:12.469170
+41:51.251020
29.1p
32
Erika Wiklund
Abb IF SK
1:25:56.515540
+49:34.297390
26.5p
33
Agnes Andersson
Tynderö IK
1:34:19.565890
+57:58.347740
24.1p
34
Monika Bergfors
Ljustorps IF
1:34:20.565970
+57:59.347820
24.1p
35
Ella Forssén
Tynderö IK
1:37:50.586960
+1:01:29.368810
23.3p
36
Josefin Sjöstedt
Tynderö IK
1:42:01.612060
+1:05:40.393910
22.3p
H 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Pavel Häggström
Tynderö IK
38:00.227980
59.4p
2
Adam Näslund
Bergeforsens SK
38:03.228220
+2.140
59.3p
3
Benny Nordlander
Tynderö IK
38:12.229180
+12.1100
59.1p
4
Sven Olov Skoglund
Ilsbo SK
39:41.238020
+1:40.9940
56.9p
5
Joel Jänes
Stockviks SF
40:17.241630
+2:16.13550
56.1p
6
Tobias Palolampi
Tynderö IK
40:53.245270
+2:52.17190
55.2p
7
David Krapohl
Stockviks SF
43:18.259790
+5:18.31710
52.2p
8
Albin Johansson
Bergeforsens SK
43:23.260260
+5:22.32180
52.1p
9
Johan Urban Englund
Bergeforsens SK
44:03.264290
+6:03.36210
51.3p
10
Alf Spåra
IK Aluminium
44:07.264670
+6:06.36590
51.3p
11
Joakim Andersson
Bergeforsens SK
44:15.265410
+6:14.37330
51.1p
12
Thomas Bengtsson
Tynderö IK
44:40.267910
+6:39.39830
50.6p
13
Elias Bengtsson
Tynderö IK
44:40.267990
+6:40.39910
50.6p
14
Thomas Edström
No Club
44:46.268500
+6:45.40420
50.5p
15
Stefan Lundström
No Club
45:38.273710
+7:37.45630
49.6p
16
Rolf Svedberg
Kovlands IF
51:07.306620
+13:06.78540
44.3p
17
Karl-Erik Nordlöv
No Club
53:31.321070
+15:30.92990
42.4p
18
Ulf Nilsen
No Club
53:42.322180
+15:42.94100
42.2p
19
Christian Hellberg
No Club
54:44.328340
+16:43.100260
41.4p
20
Sören Tolin
Tynderö IK
55:00.329920
+16:59.101840
41.2p
21
Erik Andersson
Bergeforsens SK
56:38.339740
+18:37.111660
40.1p
22
Anderson Olsson
Bergeforsens SK
56:44.340300
+18:43.112220
40.0p
23
Dag Jonzon
No Club
56:57.341690
+18:57.113610
39.8p
24
Tomas Viklund
No Club
57:15.343430
+19:14.115350
39.6p
25
Carl Erngrund
Alnö SK
58:17.349640
+20:16.121560
38.9p
26
Peter Erngrund
Alnö SK
58:18.349710
+20:17.121630
38.9p
27
Samuel Henriksson
Tynderö IK
59:49.358800
+21:48.130720
37.9p
28
Ari Palolampi
Tynderö IK
1:04:08.384770
+26:07.156690
35.4p
29
Philip Sundbom
Bergeforsens SK
1:11:50.430960
+33:49.202880
31.6p
30
Håkan Sundbom
Bergeforsens SK
1:11:52.431100
+33:51.203020
31.6p
31
Björn Sohlin
Bondsjöhöjdens IK
1:13:39.441850
+35:38.213770
30.9p
32
Henrik Nordling
Tynderö IK
1:14:01.444030
+36:00.215950
30.7p
33
Henrik Häggström
Tynderö IK
1:15:31.453050
+37:30.224970
30.1p
34
Eric Boström
Kovlands IF
1:18:12.469190
+40:12.241110
29.1p
35
Staffan Modig
Abb IF SK
1:25:55.515450
+47:54.287370
26.5p
36
Jonas Forssén
Tynderö IK
1:37:51.587020
+59:50.358940
23.3p
37
Håkan Morin
No Club
1:37:52.587130
+59:51.359050
23.3p
38
Isak Rundén
Tynderö IK
1:42:01.612000
+1:04:00.383920
22.3p
39
Vilde Zetterlund
No Club
2:06:38.759760
+1:28:37.531680
18.0p
40
Karl Johan Setterlund
No Club
2:06:40.759900
+1:28:39.531820
18.0p