Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Dundret runt skate
2016-04-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 20
30km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
1:26:24.518380
74.9p
2
Ebba Larsson
Sävast Ski Team IF
1:32:03.552230
+5:38.33750
69.8p
3
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
1:37:47.586620
+11:22.68140
65.3p
4
Vilma Funck
IFK Kiruna
1:38:53.593240
+12:28.74760
64.5p
5
Moa Martinsson
Gellivare Skidallians IK
1:39:04.594350
+12:39.75870
64.4p
6
Rebecca Persson
Luleå Gjutarens IF
1:43:51.623040
+17:26.104560
61.1p
7
Moa Rundgren
Sunderby SK
1:46:46.640560
+20:21.122080
59.3p
8
Julia Brännström
Sunderby SK
2:06:18.757730
+39:53.239250
49.4p
D 21
30km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Carolin Andersson
Gellivare Skidallians IK
1:26:24.518350
74.9p
2
Marlene Hedelin
Stöcke Ts Järnet
1:30:05.540480
+3:41.22030
71.5p
3
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
1:33:20.559990
+6:56.41540
68.7p
4
Anna Krook-riekkola
Luleå Gjutarens IF
1:48:52.653110
+22:27.134660
58.0p
5
Linnea SILVA
Studentidrott
1:59:49.718880
+33:25.200430
52.3p
H 20
30km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Edvin Murto
Gellivare Skidallians IK
1:19:08.474740
82.6p
2
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
1:20:16.481550
+1:08.6710
81.3p
3
Emil Eliasson
OK Sarven
1:26:19.517800
+7:10.42960
75.0p
4
Ludvig Söderlind
IFK Kiruna
1:26:31.519030
+7:22.44190
74.8p
5
Anton Laine
Kalix SK
1:26:43.520200
+7:34.45360
74.6p
6
Kalle Eriksson
Sävast Ski Team IF
1:27:24.524370
+8:16.49530
73.9p
7
Ruben Nyberg
OK Sarven
1:29:18.535730
+10:09.60890
72.2p
8
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
1:32:21.554080
+13:13.79240
69.5p
9
Elias Forss
Luleå Gjutarens IF
1:32:39.555840
+13:31.81000
69.3p
H/D 21
30km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Robin Norum
IFK Umeå
1:14:05.444400
89.1p
2
Erik Oskarsson
Sorsele SK
1:19:06.474580
+5:01.30080
82.7p
3
Mats Riekkola
Luleå Gjutarens IF
1:19:30.476960
+5:25.32460
82.2p
4
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
1:21:49.490860
+7:44.46360
79.6p
5
Anders Strid
Lucksta IF
1:21:57.491650
+7:52.47150
79.5p
6
Albert Askengren
Visborgs OK
1:22:35.495400
+8:30.50900
78.8p
7
Daniel Larsson
Gällivare Endurance
1:25:17.511610
+11:12.67110
76.0p
8
Johnny Hatt
Gällivare Endurance
1:27:09.522800
+13:04.78300
74.2p
9
Peter Fredriksson
Luleguttene
1:27:21.524000
+13:16.79500
74.0p
10
Andreas Nilsson
Sävast Ski Team IF
1:29:24.536390
+15:19.91890
72.1p
11
Anders Körning
Stöcke Ts Järnet
1:30:05.540480
+16:00.95980
71.5p
12
Thomas Johansson
OK Renen
1:30:52.545160
+16:47.100660
70.8p
13
Sven Öhrnerling
OK Renen
1:31:29.548890
+17:24.104390
70.3p
14
Atle Ager
Studentidrott
1:31:54.551300
+17:49.106800
69.9p
15
Marcus Look
Studentidrott
1:32:23.554250
+18:18.109750
69.5p
16
Joel Jelf
Studentidrott
1:34:39.567810
+20:34.123310
67.7p
17
Jörgen Söderlund
Luleå Gjutarens IF
1:35:50.574920
+21:45.130420
66.8p
18
Erik Kirikmäe
Estonia
1:41:34.609370
+27:29.164870
62.6p
19
Magnus Berglund
Bodens SK
1:41:56.611520
+27:51.167020
62.4p
20
Svante Zachrisson
Gällivare Endurance
1:45:48.634740
+31:43.190240
59.9p
21
Mario Mattei
Sävast Ski Team IF
1:49:05.654430
+35:00.209930
57.9p
22
Stephan Schnabel
Studentidrott
1:54:45.688420
+40:40.243920
54.8p
23
Stefan Andersson
Gällivare Endurance
1:58:28.710780
+44:23.266280
52.9p
24
Thage Davidsson
Brittatorps Tk
2:08:58.773760
+54:53.329260
48.3p
25
Thomas Johansson
Sävast Ski Team IF
2:16:36.819520
+1:02:31.375020
45.4p