Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet Söndag
2016-11-20
INFO
RESULTAT
Visa sprintstege
D 21
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Hanna Falk
Ulricehamns IF
2
Stina Nilsson
IFK Mora SK
3
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
4
Elin Mohlin
Åsarna IK
5
Maria Nordström
Ulricehamns IF
6
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
Semifinal
7
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
8
Anna Haag
AnnaEmil Sportklubb
9
Jonna Sundling
IFK Umeå
9
Linn Sömskar
IFK Umeå
11
Frida Erkers
IFK Mora SK
11
Ane Stenseth Appelkvist
Norway
Kvartsfinal
13
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
13
Moa Molander Kristiansen
Åsarna IK
13
Helene Söderlund
IFK Mora SK
16
Elina Rönnlund
IFK Umeå
16
Frida Hallquist
Åsarna IK
16
Ida Indahl
Offerdals SK
16
Laila Kveli
Team Swedemount SC
16
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
21
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
21
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
21
Urszula Letocha
Poland
21
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
21
Cajsa Martinsson
Östersunds SK
26
Sofie Elebro
IFK Umeå
26
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
26
Annika Löfström
Årsunda IF
26
Sandra Olsson
Malungs IF
26
Jackline Lockner
Hudiksvalls IF
Kval
31
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
4:08.24725
32
Ida Dahl
IFK Mora SK
4:08.24753
33
Wenche Aune Snildalsli
Norway
4:09.24849
34
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
4:09.24860
35
Helena Lundkvist
Kalix SK
4:10.24923
36
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
4:10.24951
37
Lisa K Svensson
Åsarna IK
4:10.24994
38
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
4:11.25016
39
Anna Emilie Kant
Norway
4:11.25021
40
Hanne Skulbru
Norway
4:13.25259
41
Yukari Tanaka
Japan
4:15.25406
42
Eva Johansson
Linköpings SK
4:16.25527
43
Maria Jonasson
Östersunds SK
4:16.25574
44
Emma Ivarsson
Årsunda IF
4:18.25785
45
Evelina Sutro
IFK Mora SK
4:18.25793
46
Kozue Takizawa
Japan
4:19.25821
47
Chisa Obayashi
Japan
4:19.25866
48
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
4:20.25970
49
Miki Kodama
Japan
4:21.26079
50
Yuka Watanabe
Japan
4:25.26484
51
Harumi Kosenda
Japan
4:29.26867
52
Masae Tsuchiya
Japan
4:29.26898
53
Nagano Karaki
Japan
4:30.26901
54
Sumiko Ishigaki
Japan
4:38.27775
55
Sofie Björklund
Trillevallens Sportklubb
4:40.27905
56
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
4:46.28533
57
Fern Cates
Storbritannien
5:03.30245
58
Solveig Maria Hallvardsdottir
Island
5:26.32529
59
Maria Gräfnings
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
59
Hedda Bångman
Offerdals SK
23:59:59.8639800
59
Pauline Sjøvold
Norway
23:59:59.8639800
59
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
59
Barbara Jezersek
Australia
23:59:59.8639800
59
Magdalena Olsson
Älvdalens IF SK
23:59:59.8639800