Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Östersund Ski Maraton
2017-01-22
Deltävling i
ICA Supermarket Jemtland Ski Tour 2016-17
<<< Flyktingloppet
Tåsjödalen Classic Ski >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Maria Jonasson
Östersunds SK
55:28.332700
72.4p
2
Eva Johansson
Linköpings SK
58:49.352800
+3:21.20000
68.2p
3
Madeleine Dahlin
Kovlands IF
1:00:42.364100
+5:14.31300
66.1p
4
Frida Olofsson
Vårby IK
1:01:47.370600
+6:19.37800
64.9p
5
Karolina Hedentröm
Rödön SK
1:03:43.382200
+8:15.49400
62.9p
6
Lina Hallquist
Åsarna IK
1:05:13.391200
+9:45.58400
61.5p
7
Emma Åsberg
Tullus Sg
1:06:56.401500
+11:28.68700
59.9p
8
Sanna Ångström
Duveds IF
1:08:02.408100
+12:34.75300
58.9p
9
Lovisa Ottosson
Åsarna IK
1:09:18.415700
+13:50.82900
57.8p
10
Märta Warg
Frösön
1:10:11.421000
+14:43.88200
57.1p
11
Johanna Karoline Åkerlund
Follafoss IL
1:10:53.425200
+15:25.92400
56.5p
12
Kristina Magnusson
Östersunds SK
1:12:09.432800
+16:41.100000
55.5p
13
Carina Magnusson
Brunflo IF
1:13:30.440900
+18:02.108100
54.5p
14
Mikaela Finn
Östersunds SK
1:14:37.447600
+19:09.114800
53.7p
15
Chatrine Segersten
Brunflo IF
1:19:35.477400
+24:07.144600
50.3p
16
Karin Estensson
Vallbo SK
1:22:29.494800
+27:01.162000
48.5p
17
Karin Waernebopettersson
Jämtkraft IF
1:24:41.508000
+29:13.175200
47.2p
18
Malena Berg
Brunflo IF
1:24:59.509800
+29:31.177000
47.1p
19
Felicia Hägg
Östersunds SK
1:27:15.523400
+31:47.190600
45.8p
20
Josefine Jirhed
Krokoms Mck
1:28:09.528800
+32:41.196000
45.4p
21
Helena Hedenström
Rödön SK
1:29:16.535500
+33:48.202700
44.8p
22
Ida Lind
Umeå
1:29:31.537000
+34:03.204200
44.7p
23
Julia Rensberg
Funäsdalens IF
1:30:37.543600
+35:09.210800
44.1p
24
Gerd Lejdstrand
Fortum Östersund
1:32:02.552100
+36:34.219300
43.4p
25
Karin Söderberg
Frösön
1:32:04.552300
+36:36.219500
43.4p
26
Eivor Lindgren
Fåkers IK
1:34:38.567700
+39:10.234900
42.2p
27
Erika Kindmalm
Spikbodarnas IK
1:35:02.570100
+39:34.237300
42.1p
28
Maritha Markusson
No Club
1:36:44.580300
+41:16.247500
41.3p
29
Elin Kojan
Funäsdalens IF
1:36:44.580300
+41:16.247500
41.3p
30
Margaretha Andersson
Östersund
1:38:04.588300
+42:36.255500
40.7p
31
Sofia Elmroth
Persson Invest Ekonomipartner
1:39:33.597200
+44:05.264400
40.1p
32
Jenny Jernström
Frösön
1:39:43.598200
+44:15.265400
40.1p
33
Eva Bohm
Kälarne IK
1:40:03.600200
+44:35.267400
39.9p
34
Kinna Wistman
Östersunds SK
1:40:17.601600
+44:49.268800
39.8p
35
Gun Eriksson
Offerdals SK
1:40:30.602900
+45:02.270100
39.7p
36
Gerd Eriksson
Offerdals SK
1:40:31.603000
+45:03.270200
39.7p
37
Lina Ekesäter
Clear Channel
1:41:13.607200
+45:45.274400
39.5p
38
Anja Grundström
Frösön
1:41:37.609600
+46:09.276800
39.3p
39
Christina Jorup
Lidingö
1:41:39.609800
+46:11.277000
39.3p
40
Emma Pålsson
Brunflo IF
1:41:47.610600
+46:19.277800
39.2p
41
Clara Grelsson
Clear Channel
1:43:44.622300
+48:16.289500
38.5p
42
Caroline Carlsson
Clear Channel
1:45:43.634200
+50:15.301400
37.8p
43
Åsa Grönvik
Östersund
1:48:16.649500
+52:48.316700
36.9p
44
Margita Eriksson
Frösön
1:51:14.667300
+55:46.334500
35.9p
45
Gunilla Mellgren
Östersunds SK
1:51:42.670100
+56:14.337300
35.7p
46
Jenny Wikner
Östersund
1:51:52.671100
+56:24.338300
35.7p
47
Josefin Eklund
Clear Channel
1:52:22.674100
+56:54.341300
35.5p
48
Marie Engvall
Utrikes SK
1:53:23.680200
+57:55.347400
35.2p
49
Charlotte Berg
Stockholm
1:59:07.714600
+1:03:39.381800
33.5p
50
Sara Sjöman
Tyresö
2:06:20.757900
+1:10:52.425100
31.6p
51
Kerstin Sjöberg
Sundsvalls SLK
2:21:35.849400
+1:26:07.516600
28.2p