Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Haldo Hanssons Minne
2017-02-19
Deltävling i
ICA Supermarket Jemtland Ski Tour 2016-17
<<< Flyktingloppet
Flyktingloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Erik Melin-Söderström
Östersunds SK
2:04:26.746500
83.8p
2
Nicklas Johansson
Järvsjöby IF
2:04:30.746900
+4.300
83.7p
3
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
2:04:31.747000
+5.400
83.7p
4
John Lagerskog
Åre SLK
2:04:39.747800
+13.1200
83.6p
5
Magnus Näslund
IFK Strömsund
2:08:18.769700
+3:52.23100
80.6p
6
Per Henrik Sundell
Hammerdals IF
2:08:19.769800
+3:53.23200
80.6p
7
Daniel Ajax
Ragunda IF
2:08:55.773400
+4:29.26800
80.1p
8
Bjørn Skei
Sp. Kl. Nessegutten
2:12:27.794600
+8:01.48000
77.5p
9
Johan Dahlborg
Östersund
2:14:10.804900
+9:44.58300
76.3p
10
Gustav Yden
Östersunds SK
2:33:50.922900
+29:24.176300
64.6p
11
Jens Olsén
Hestra IF
2:35:16.931500
+30:50.184900
63.9p
12
Andreas Kjellman
Lucksta IF
2:35:26.932500
+31:00.185900
63.8p
13
Leif Arnold Lyngstad
Sørli IL
2:40:06.960500
+35:40.213900
61.6p
14
Martin Lindroth
Östersund
2:41:30.968900
+37:04.222300
60.9p
15
Per Almqvist
Axa SC
2:41:49.970800
+37:23.224200
60.8p
16
Joakim Lien
Norway
2:42:41.976000
+38:15.229400
60.4p
17
Anders Svahn
IF Ski Team Skåne
2:48:10.1008900
+43:44.262300
58.1p
18
Måns Eriksson
Spikbodarnas IK
2:49:52.1019100
+45:26.272500
57.4p
19
Markus Lassus Bjälnes
Östersund
2:51:38.1029700
+47:12.283100
56.7p
20
Joakim Thorén
Östersunds SK
2:53:53.1043200
+49:27.296600
55.8p
21
Calle Ydregården
Axa SC
2:55:53.1055200
+51:27.308600
55.1p
22
Jens Kluge
Östersund
3:01:02.1086100
+56:36.339500
53.3p
23
Knut Skovereng
Norway
3:05:57.1115600
+1:01:31.369000
51.6p
24
Anton Göransson
FK Finn
3:08:28.1130700
+1:04:02.384100
50.8p
25
Elias Haglund
Osets SK
3:13:42.1162100
+1:09:16.415500
49.3p
26
Jonny Engberg
Johannisbergs AIK
3:22:18.1213700
+1:17:52.467100
46.9p
27
Sigbjörn Tillerli Herstad
Team Trøndertruge
3:53:23.1400200
+1:48:57.653600
39.9p
28
Erik Larsson
No Club
4:01:21.1448000
+1:56:55.701400
38.4p
-
Fredrik Bakkman
Göteborg
23:59:58.8639700
-
Johan Dumky
Brandkårens IK
23:59:58.8639700
-
Johan Eide
Lierne IL
23:59:58.8639700
-
Jonas Larsson
No Club
23:59:58.8639700
-
Robin Wessén
Östersund
23:59:58.8639700
-
Andreas Näslund
Åsele IK
23:59:58.8639700
-
Christoffer Johansson
Trollhättans SOK
23:59:58.8639700
-
Johannes Jillerö
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
Henrik Bergqvist
Ekshärads SF
23:59:58.8639700
-
Måns Olsson
Östersund
23:59:58.8639700
-
Alexander Gustafsson
Katrineholm
23:59:58.8639700
-
Victor Olausson
Åre
23:59:59.8639800
-
Henrik Dahlén
Tynderö IK
23:59:59.8639800
-
Ola Karlsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Gabriel Spetz
Axa SC
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)