Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Daniel Karlssons Minne
2016-12-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Östersunds SK
Plats: Östersund
Längdskidor
Fristil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 18
10km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Ossian Rosenberg
Duveds IF
24:17.145650
87.2p
2
Felix Forsberg
Järpens SK
26:01.156030
82.3p
3
Jesper Persson
Åsarna IK
26:32.159100
80.9p
H 20
10km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Anton Elvseth
Lierne IL
24:11.145000
87.5p
2
John Leander
Åsarna IK
24:12.145160
87.4p
3
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
25:09.150850
84.6p
H 21
10km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
22:53.137220
91.6p
2
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
22:54.137370
91.5p
3
Simon Persson
IFK Umeå
23:25.140490
89.8p
D 18
7.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Stine.lise Truu
Järpens SK
22:13.133250
70.6p
2
Emma Jönsson
Östersunds SK
22:20.133970
70.2p
3
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
23:29.140810
66.5p
D 20
7.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Alicia Persson
Stockviks SF
20:08.120790
78.5p
2
Signe Rosenberg
Duveds IF
21:06.126510
74.6p
3
Johanna Andersson
Falu IK
21:10.126970
74.3p
D 21
7.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Sara Lindborg
Östersunds SK
19:19.115820
82.1p
2
Lisa Dahl
Offerdals SK
19:27.116620
81.5p
3
Hedda Bångman
Offerdals SK
19:28.116720
81.4p
D 14
2.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Lina Hennings
Östersunds SK
7:49.46820
2
Maja Boberg
Duveds IF
8:08.48760
3
Jonna Kjellgren
Järpens SK
8:11.49030
H 14
2.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Ebbe Abrahamsson Gjersvold
Östersunds SK
7:00.41950
2
Andreas Elvseth
Lierne IL
7:08.42740
3
Leo Svahn
Östersunds SK
7:25.44420
D 21 Motion
7.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Ida Nordin
Östersunds SK
26:31.159080
58.4p
2
Emma Åsberg
Tullus Sg
28:40.171910
53.8p
H 21 Motion
7.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Roger Claesson
Östersund-frösö SLK
20:39.123840
76.4p
2
Fredrik Bernsten
Spikbodarnas IK
21:55.131410
71.6p
3
Magnus Åström
Östersunds SK
24:27.146600
63.7p
D 16 Motion
5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Tilde Bångman
Offerdals SK
13:13.79250
2
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
14:04.84320
3
Märta Rosenberg
Duveds IF
14:28.86770
H 16 Motion
5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
12:48.76760
2
Gustav Pålsson
Utrikes SK
12:49.76820
3
Emanuel Vestberg
Stuguns SOK Gjurd
12:53.77200
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Daniel Karlssons Minne 2021
Daniel Karlssons Minne 2019
Daniel Karlssons minne 2018
Daniel Karlssons minne 2017
Daniel Karlssons Minne 2016
Daniel Karlssons Minne 2016
Daniel Karlssons minne 2015
Daniel Karlssons Minne 2014
Daniel Karlssons Minne 2013
Daniel Karlssons Minne 2012
Tävlingar i närheten
Daniel Karlssons Minne 2016
Hotagenloppet 2016
Gräftåprovet 2016
Tour de fyrfasen etapp 4 2016
Åk en mil vinn en bil 2016
Krokomsturen 2016
Haldo Hanssons Minne 2016
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan