Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Team Sportia Tjejlopp
2017-02-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
16km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Amelia Furunäs
Malungs IF
46:10.276900
70.1p
2
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
46:12.277100
+2.100
70.0p
3
Ulrica Persson
Sunne SLF
46:31.279000
+21.2000
69.6p
4
Alicia Jansson
Filipstads SF
47:13.283200
+1:03.6200
68.5p
5
Sandra Bierfeldt
Hällbybrunns IF
47:39.285800
+1:29.8800
67.9p
6
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
48:40.291900
+2:30.14900
66.5p
7
Gill Nordby
Åmotfors IF
50:39.303800
+4:29.26800
63.9p
8
Sofia Johansson
Bengtsfors Bois
51:25.308400
+5:15.31400
62.9p
9
Camilla Lundgren
Göteborgs SK
55:40.333900
+9:30.56900
58.1p
10
Cecilia Eriksson
Hällefors SK
55:53.335200
+9:43.58200
57.9p
11
Susanne Sandvik
Hällefors SK
59:51.359000
+13:41.82000
54.1p
12
Carolina Andersson
Filipstads SF
59:53.359200
+13:43.82200
54.0p
13
Annki Johansson
Grava SK
1:00:18.361700
+14:08.84700
53.7p
14
Emelie Tapio
Gillberga SK
1:04:49.388800
+18:39.111800
49.9p
15
Sandra Nyman
Ställbergs IK
1:05:29.392800
+19:19.115800
49.4p
16
Maria Wiklund
Axa SC
1:06:47.400600
+20:37.123600
48.5p
-
Ida Sandgren
Tidaholm SOK Sisu
23:59:59.8639800
D 21 Motion
16km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Charlotta Bergström
Grava SK
58:54.353300
54.9p
2
Yvonne Carina Magnil
Filipstads SF
1:00:27.362600
+1:33.9200
53.5p
3
Jenny Larsson
Karlstads SLK
1:04:04.384300
+5:10.30900
50.5p
4
Annika Larsson
Finnskogarnas SK
1:04:53.389200
+5:59.35800
49.9p
5
Linda Eriksson
Persbergs SF
1:08:52.413100
+9:58.59700
47.0p
6
Nina Lindvall
Karlstads SLK
1:08:54.413300
+10:00.59900
47.0p
7
Karin Björklund
Karlstads SLK
1:10:00.419900
+11:06.66500
46.2p
8
Erica Pettersson
Karlstads SLK
1:10:21.422000
+11:27.68600
46.0p
9
Ann-Sofi Wessmark
Karlstads SLK
1:12:13.433200
+13:19.79800
44.8p
10
Catrin Gustafsson
Kils OK
1:14:35.447400
+15:41.94000
43.4p
11
Emma Elfström
Karlstads SLK
1:16:59.461800
+18:05.108400
42.0p
12
Maria Gunnegård
Finnskogarnas SK
1:17:47.466600
+18:53.113200
41.6p
13
Helena Bäcktröm
Karlstads SLK
1:18:51.473000
+19:57.119600
41.0p
14
Ann Sagvold
Vendelsö IK
1:18:58.473700
+20:04.120300
41.0p
15
Maria Josteus
Karlstads SLK
1:19:32.477100
+20:38.123700
40.7p
16
Katarina Bäcklund
Vattenfalls IF Trollhättan
1:19:53.479200
+20:59.125800
40.5p
17
Kristina Lövgren
No Club
1:22:38.495700
+23:44.142300
39.2p
18
Eva Brunasso
Kristinehamns OK
1:25:20.511900
+26:26.158500
37.9p
19
Carolina Gård
No Club
1:29:40.537900
+30:46.184500
36.1p
20
Ingrid Björlin
Filipstads SF
1:30:54.545300
+32:00.191900
35.6p
-
My Andersson
Karlstads SLK
23:59:58.8639700
-
Lilleanne Landstedt
Karlstads SLK
23:59:58.8639700
-
Therese Jacobsson
Persbergs SF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)