Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ulricehamnsloppet
2017-02-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
1:53:34.681300
87.9p
2
Markus Jönsson
Tranemo IF
1:55:11.691000
+1:37.9600
86.4p
3
Oskar Svärd
Tvärreds IF
1:57:24.704300
+3:50.22900
84.3p
4
Johannes Carlzén
Ulricehamns IF
2:04:03.744200
+10:29.62800
78.7p
5
Tobias Westman
IK Stern
2:06:45.760400
+13:11.79000
76.6p
6
Linus Svensson
Grönahögs IK
2:06:48.760700
+13:14.79300
76.5p
7
Jesper Nilsson
Ulricehamns IF
2:07:04.762300
+13:30.80900
76.3p
8
Peter Ettling
Finspångs SOK
2:07:08.762700
+13:34.81300
76.3p
9
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
2:07:11.763000
+13:37.81600
76.3p
10
Hannes Assarsson
Nässjö SF
2:07:17.763600
+13:43.82200
76.2p
11
Ragnar Crona
Volvo IF
2:08:38.771700
+15:04.90300
75.2p
12
Robert Malmgren
Borås SK
2:08:49.772800
+15:15.91400
75.1p
13
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
2:09:43.778200
+16:09.96800
74.4p
14
Simon Grenlöv
Äspereds IF
2:09:48.778700
+16:14.97300
74.4p
15
Petter Persson
Borås SK
2:10:13.781200
+16:39.99800
74.1p
16
Jens Halvarsson
IK Stern
2:10:40.783900
+17:06.102500
73.8p
17
Gustaf Ljungberg
Ulricehamns IF
2:10:51.785000
+17:17.103600
73.6p
18
Peter Bernroth
Burseryds IF
2:12:14.793300
+18:40.111900
72.7p
19
Jörgen Fherm
Högaborgs Athleter
2:12:34.795300
+19:00.113900
72.5p
20
Jakob Böhm
IK Ymer
2:14:13.805200
+20:39.123800
71.4p
21
Linus Nygren
Ulricehamns IF
2:14:36.807500
+21:02.126100
71.1p
22
Mats Wang-Hansen
OK Landehof
2:14:49.808800
+21:15.127400
71.0p
23
Niclas Hansson
Burseryds IF
2:15:35.813400
+22:01.132000
70.5p
24
Adam Blomberg
Göteborgs SK
2:15:36.813500
+22:02.132100
70.5p
25
Jimmy Friestad
IF Ski Team Skåne
2:15:54.815300
+22:20.133900
70.3p
26
Thomas EK
Hvetlanda SK
2:15:58.815700
+22:24.134300
70.3p
27
Conny Eskilson
Eksjö SOK
2:16:45.820400
+23:11.139000
69.8p
28
John Enander
Ulricehamns IF
2:17:34.825300
+24:00.143900
69.3p
29
Dick Gustafsson
OK Landehof
2:18:16.829500
+24:42.148100
68.8p
30
Isak Nilsson
Gnosjö FK
2:18:16.829500
+24:42.148100
68.8p
31
Joakim Jonsson
Eksjö SOK
2:18:18.829700
+24:44.148300
68.8p
32
Magnus Sjöbjer
Borås SK
2:18:34.831300
+25:00.149900
68.6p
33
Anders Carlson
SOK 68
2:18:59.833800
+25:25.152400
68.4p
34
Mattias Nygren
Ulricehamns IF
2:20:15.841400
+26:41.160000
67.6p
35
Fredrik Georgsson
Jönköpings OK
2:21:00.845900
+27:26.164500
67.2p
36
Joakim Carlson
IK Trasten
2:21:02.846100
+27:28.164700
67.2p
37
Viktor Johansson
Halmstads Skidklubb
2:21:12.847100
+27:38.165700
67.1p
38
Benjamin Ericsson
Äspereds IF
2:21:17.847600
+27:43.166200
67.1p
39
Viktor Josefsson
IF Hallby SOK
2:21:41.850000
+28:07.168600
66.8p
40
Jimmy Rosander
Åtvidabergs IF
2:22:22.854100
+28:48.172700
66.4p
41
Martin Höglund
Sundbybergs IK
2:22:32.855100
+28:58.173700
66.3p
42
Tomas Hagström
Sya SK
2:23:01.858000
+29:27.176600
66.1p
43
Lars Andervang
Fritsla Vik
2:23:21.860000
+29:47.178600
65.9p
44
Andreas Hedlund
Mullsjö SOK
2:23:31.861000
+29:57.179600
65.8p
45
Claes Malm
Skogspojkarnas OK
2:23:46.862500
+30:12.181100
65.7p
46
Jörgen Hugosson
Landsbro IF SK
2:24:46.868500
+31:12.187100
65.1p