Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bodenloppet
2017-02-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Nina Lintzén
Studentidrott
1:57:15.703400
69.8p
2
Åse Borgeryd
Strömnäs GIF
2:10:09.780800
+12:54.77300
62.2p
3
Linnea SILVA
Studentidrott
2:16:30.818900
+19:15.115400
59.0p
4
Ellen Scheidegger
Studentidrott
2:16:35.819400
+19:20.115900
59.0p
5
Marlene F Forsman
Botsmarks SK
2:20:46.844500
+23:31.141000
57.1p
6
Frida Lind Oja
Jukkasjärvi IF
2:26:43.880200
+29:28.176700
54.6p
7
Terese Bergbom
Sävast Ski Team IF
2:28:29.890800
+31:14.187300
53.9p
8
Lisa Larson
Bergnäsets AIK
2:29:14.895300
+31:59.191800
53.6p
9
Alexandra Vennström
Gällivare Endurance
2:30:19.901800
+33:04.198300
53.2p
10
Elin Edman
Luleå Gjutarens IF
2:34:36.927500
+37:21.224000
51.6p
11
Anna Lindgren
Råneå SK
2:38:25.950400
+41:10.246900
50.2p
12
Teija Ravelin
Haparanda SKT
2:38:37.951600
+41:22.248100
50.2p
13
Erika Falk
Luleå Gjutarens IF
2:40:30.962900
+43:15.259400
49.5p
14
Elina Marklund
Kappa Kraftliner KK
2:42:26.974500
+45:11.271000
48.9p
15
Heli Lehto
Korpen Övertorneå
2:43:10.978900
+45:55.275400
48.6p
16
Signe Leffler Rosendahl
OK Renen
2:43:46.982500
+46:31.279000
48.5p
17
Helena Olofsson
Gällivare SK
2:44:51.989000
+47:36.285500
48.1p
18
Linn Sundberg
Göteborg
2:45:42.994100
+48:27.290600
47.8p
19
Petra Forslund
Kalix SK
2:49:36.1017500
+52:21.314000
46.7p
20
Jeanette Nilsson
Sävast Ski Team IF
2:51:18.1027700
+54:03.324200
46.2p
21
Sara Forsgren
IFK Arvidsjaur SK
2:51:29.1028800
+54:14.325300
46.1p
22
Annika Svensson
Piteå Elit SK
2:52:04.1032300
+54:49.328800
46.0p
23
Anna Norin
Vittjärvs IK
2:55:13.1051200
+57:58.347700
45.1p
24
Marta Matyasova
Piteå Elit SK
2:56:29.1058800
+59:14.355300
44.7p
25
Britt Sjöberg
Råneå SK
2:57:21.1064000
+1:00:06.360500
44.5p
26
Anna-Karin Paulsson
Luleå
2:59:12.1075100
+1:01:57.371600
44.0p
27
Elisabet Leitet
Linköping
3:01:15.1087400
+1:04:00.383900
43.5p
28
Theres Rantatalo
Korpilombolo GIF
3:01:40.1089900
+1:04:25.386400
43.4p
29
Eva Finnberg
Axa SC
3:02:53.1097200
+1:05:38.393700
43.0p
30
Stella Persson
Strömnäs GIF
3:03:11.1099000
+1:05:56.395500
43.0p
31
Birgitta Rantatalo
Korpilombolo GIF
3:16:43.1180200
+1:19:28.476700
39.8p
32
Cecilia Karlsson
Malmbergets AIF
3:18:39.1191800
+1:21:24.488300
39.4p
33
Lisa Wennerlund
Umeå
3:25:47.1234600
+1:28:32.531100
38.0p
34
Anne-Line Holmqvist
Gällivare SK
3:27:19.1243800
+1:30:04.540300
37.7p
35
Elisabeth Jämte
Luleå
3:29:23.1256200
+1:32:08.552700
37.3p
36
Linda Drugge
IFK Kiruna
3:43:52.1343100
+1:46:37.639600
34.7p
-
Linn Lamberg
IK Studenterna
23:59:58.8639700
-
Vera Omark
Luleå
23:59:59.8639800
-
Mathilda LINDMARK
IFK Kiruna
23:59:59.8639800
-
Agnes Sjölund
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
Caroline Haak
IFK Arvidsjaur SK
23:59:59.8639800
-
Linn SÄVLIND
Gällivare SK
23:59:59.8639800
-
Sofia Bergbom
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)