Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM distans
2017-03-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
25:52.155110
88.9p
2
Adam Gillman
Garphyttans IF
26:24.158330
+32.3120
87.2p
3
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
26:28.158740
+36.3530
87.0p
4
Erik Lieback
Ulricehamns IF
26:30.158980
+38.3770
86.9p
5
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
26:45.160470
+53.5260
86.2p
6
Elias Andersson
Sunderby SK
26:51.161040
+59.5830
85.9p
7
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
26:53.161290
+1:01.6080
85.8p
8
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
26:57.161650
+1:05.6440
85.6p
9
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
27:02.162120
+1:10.6910
85.4p
10
Carl Rotvold
Åsarna IK
27:05.162440
+1:13.7230
85.2p
11
Erik Björkman
Täfteå IK
27:10.162920
+1:18.7710
85.0p
12
Anders Roos
Östersunds SK
27:28.164750
+1:36.9540
84.1p
13
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
27:28.164770
+1:36.9560
84.1p
14
Alexander Karlsson
Källbottens IK
27:29.164880
+1:37.9670
84.0p
15
Gabriel Strid
Sunne SLF
27:35.165410
+1:43.10200
83.8p
16
David Larsson
Hudiksvalls IF
27:38.165720
+1:46.10510
83.6p
17
Oscar Johansson
Zinkgruvans IF
27:38.165760
+1:46.10550
83.6p
18
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
27:52.167110
+2:00.11900
83.0p
19
John Leander
Åsarna IK
27:56.167590
+2:04.12380
82.8p
20
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
27:57.167620
+2:05.12410
82.8p
21
Petter Persson
Borås SK
28:01.168050
+2:09.12840
82.6p
22
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
28:07.168670
+2:15.13460
82.3p
23
Carl Schogster
IFK Umeå
28:11.169050
+2:19.13840
82.1p
24
Adam Persson
IF Hallby SOK
28:12.169120
+2:20.13910
82.1p
25
Simon Stenberg
Kalix SK
28:12.169130
+2:20.13920
82.1p
26
Jonathan Persson
Domnarvets GOIF
28:13.169230
+2:21.14020
82.0p
27
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
28:14.169370
+2:22.14160
82.0p
28
Oscar Lindholm
Hudiksvalls IF
28:15.169440
+2:23.14230
81.9p
29
Joel Åström
Bodens SK
28:15.169450
+2:23.14240
81.9p
30
Linus Lillsjö
Hällbybrunns IF
28:16.169530
+2:24.14320
81.9p
31
Jakob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
28:23.170220
+2:31.15010
81.6p
32
Axel Jutterström
IFK Mora SK
28:27.170640
+2:35.15430
81.4p
33
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
28:28.170720
+2:36.15510
81.4p
34
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
28:28.170750
+2:36.15540
81.3p
35
Felix Selin
IFK Kiruna
28:29.170800
+2:36.15590
81.3p
36
Gustav Berglund
Storvreta IK
28:38.171750
+2:46.16540
80.9p
37
Oscar Lindell
Stockviks SF
28:40.171980
+2:48.16770
80.8p
38
Tobias Lindman
Stockviks SF
28:43.172230
+2:51.17020
80.7p
39
Karl Ingard
IK Rex
28:44.172390
+2:52.17180
80.6p
40
Joakim Ståhl
Järbo IF
28:45.172480
+2:53.17270
80.6p
41
Elis Berg
Sunne SLF
28:48.172770
+2:56.17560
80.5p
42
Albert Carling
Falu IK
28:52.173110
+3:00.17900
80.3p
43
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
28:53.173220
+3:01.18010
80.3p
44
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
29:03.174270
+3:11.19060
79.8p
45
Isak Augustsson
IFK Mora SK
29:12.175150
+3:20.19940
79.4p
46
Edvin Murto
Gellivare Skidallians IK
29:14.175330
+3:22.20120
79.4p
47
Oscar Bröte
Sundbybergs IK
29:15.175480
+3:23.20270
79.3p
48
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
29:18.175740
+3:26.20530
79.2p
49
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
29:19.175820
+3:27.20610
79.2p
49
Arvid Vänn
Stockviks SF
29:19.175820
+3:27.20610
79.2p
51
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
29:32.177150
+3:40.21940
78.6p
52
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
29:43.178250
+3:51.23040
78.2p
53
Albin Persson
Tranemo IF
29:46.178510
+3:54.23300
78.0p
54
William Westerlund
Falu IK
29:46.178540
+3:54.23330
78.0p
55
Eric Jansson
Tranemo IF
29:48.178710
+3:56.23500
78.0p
56
Albin Larsson
Sunderby SK
30:00.179950
+4:08.24740
77.5p
57
Karl Hjalmarsson
IK Stern
30:03.180200
+4:10.24990
77.4p
58
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
30:03.180220
+4:11.25010
77.4p
59
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
30:03.180280
+4:11.25070
77.3p
60
Mattias Sundin
Vårby IK
30:08.180700
+4:15.25490
77.2p
61
Filip Halldén
Garphyttans IF
30:18.181710
+4:26.26500
76.8p
62
Jens Filipsson
Sunne SLF
30:23.182210
+4:31.27000
76.6p
63
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
30:57.185640
+5:05.30430
75.2p
64
Jesper Matti
Bodens SK
31:00.185920
+5:08.30710
75.1p
65
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
31:01.186060
+5:09.30850
75.1p
66
Johan Forslund
Lycksele IF
31:03.186270
+5:11.31060
75.0p
67
Marcus Karlsson
Kalix SK
31:10.186920
+5:18.31710
74.8p
68
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
31:21.188050
+5:29.32840
74.3p
69
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
31:26.188580
+5:34.33370
74.1p
70
Jonatan Palander
Sellnäs IF
31:39.189830
+5:47.34620
73.7p
71
Simon Lundberg
Sweden
31:48.190750
+5:56.35540
73.4p
72
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
32:03.192260
+6:11.37050
72.8p
73
Markus Norman
Kalix SK
32:17.193670
+6:25.38460
72.3p
-
Jacob Stark
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
Albin Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
23:59:58.8639700
-
Ludvig Karlsson
Järpens SK
23:59:58.8639700
-
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
Jack Sjödin
Junsele IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)