Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ica Cup Riksfinal Distans
2017-03-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 13
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Jonna Persson Kjellgren
Jämtland Härjedalen
9:29.56800
2
Lina Rydén
Dalarna
9:31.57080
+2.180
3
Molly Furunäs
Dalarna
9:33.57250
+4.350
4
Elvira Nilsson
Ångermanland
9:36.57590
+7.690
5
Elin Näslund
Ångermanland
9:37.57660
+8.760
6
Malin Oskarsson
Dalarna
9:39.57860
+10.960
7
Evelina Crüsell
Västerbotten
9:43.58240
+14.1340
8
Nora Westerlund
Ångermanland
9:44.58300
+15.1400
8
Erika Lavén
Stockholm
9:44.58300
+15.1400
10
Ella Turesson
Norrbotten
9:46.58520
+17.1620
11
Alva Hermansson
Dalarna
9:47.58650
+18.1750
12
Yrla Abrahamsson
Göteborg
9:49.58810
+20.1910
13
Elsa Stenlund
Västerbotten
9:51.59030
+22.2130
14
Ronja Bjursell
Västerbotten
9:52.59100
+23.2200
15
Matilda Bandefur
Dalarna
9:54.59350
+25.2450
16
Ida Garfvè
Dalarna
10:00.59970
+31.3070
17
Louise Jonsson
Medelpad
10:02.60140
+33.3240
18
Elin Carlsson
Jämtland Härjedalen
10:08.60730
+39.3830
19
Gry Dahlgren
Jämtland Härjedalen
10:09.60820
+40.3920
20
Emma Espling
Norrbotten
10:12.61170
+43.4270
21
Moa Hansson
Gästrikland
10:15.61400
+46.4500
22
Wilma Karlsson
Jämtland Härjedalen
10:16.61530
+47.4630
23
Alva Isaksson
Norrbotten
10:16.61590
+47.4690
24
Astrid Kolberg
Värmland
10:17.61630
+48.4730
25
Ellen Holm
Östergötland
10:17.61640
+48.4740
26
Tuva Lundin
Medelpad
10:22.62130
+53.5230
27
Tilda Thudèn
Östergötland
10:24.62300
+55.5400
28
Ninni Einarsson
Värmland
10:24.62340
+55.5440
29
Leia Bjursell
Västerbotten
10:28.62740
+59.5840
30
Alma Olsson
Örebro Län
10:28.62750
+59.5850
30
Maja Boberg
Jämtland Härjedalen
10:28.62750
+59.5850
32
Kerstin Åberg
Stockholm
10:28.62780
+59.5880
33
Ida Rosjö
Småland
10:30.62930
+1:01.6030
33
Ella Gustavsson
Småland
10:30.62930
+1:01.6030
35
Tova Grahn
Medelpad
10:31.63040
+1:02.6140
36
Maja Aronsson
Jämtland Härjedalen
10:32.63160
+1:03.6260
37
Belle Spets
Ångermanland
10:33.63290
+1:04.6390
38
Elsa Gustafsson
Stockholm
10:42.64100
+1:13.7200
39
Lisa Larsson
Norrbotten
10:43.64250
+1:14.7350
40
Ida Abrahamson
Västergötland
10:44.64370
+1:15.7470
41
Tilde Josefsson
Stockholm
10:45.64460
+1:16.7560
42
Hanna Mårtensson
Jämtland Härjedalen
10:45.64490
+1:16.7590
43
HIlma Claesson
Stockholm
10:46.64520
+1:17.7620
44
Greta Lind
Stockholm
10:46.64590
+1:17.7690
45
Klara Forslund
Medelpad
10:56.65500
+1:27.8600
46
Ida Pettersson
Västergötland
10:56.65580
+1:27.8680
47
Sara Åbom
Gästrikland
10:57.65690
+1:28.8790
47
Felicia Abelsson
Småland
10:57.65690
+1:28.8790
49
Ella Burman
Västerbotten
10:58.65700
+1:29.8800
50
Alva Adill
Uppland
10:58.65780
+1:29.8880
50
Maja Wallberg
Ångermanland
10:58.65780
+1:29.8880
52
Ella Johansson
Norrbotten
10:59.65870
+1:30.8970
53
Melissa Jansson
Norrbotten
11:00.65910
+1:31.9010
54
Irma Östberg
Jämtland Härjedalen
11:00.65970
+1:31.9070
55
Amanda Johansson
Västergötland
11:01.66080
+1:32.9180
56
Terese Terent
Hälsingland
11:02.66130
+1:33.9230
57
Wilma Nilsson
Ångermanland
11:05.66420
+1:36.9520
58
Brule Gundale
Västerbotten
11:05.66430
+1:36.9530
59
Elsa Granholm
Medelpad
11:07.66650
+1:38.9750
60
Linda Hedlund
Norrbotten
11:13.67220
+1:44.10320
61
Louise Hallander
Östergötland
11:13.67240
+1:44.10340
62
Josefina Bivstedt
Stockholm
11:19.67870
+1:50.10970
63
Signe Schagerström
Örebro Län
11:23.68200
+1:54.11300
64
Emmi Nyberg
Uppland
11:24.68390
+1:55.11490
65
Klara Danielsson
Norrbotten
11:25.68440
+1:56.11540
66
Linnea Berglund
Norrbotten
11:25.68460
+1:56.11560
66
MY Werner
Göteborg
11:25.68460
+1:56.11560
68
Alva Dahlin
Medelpad
11:27.68640
+1:58.11740
69
Nora Engström
Västerbotten
11:28.68780
+1:59.11880
70
Alice Larsson
Västerbotten
11:29.68870
+2:00.11970
71
Emma Bengtsson
Västergötland
11:34.69340
+2:05.12440
72
Tilda Rosander
Småland
11:35.69480
+2:06.12580
73
Vilja Björklund
Gästrikland
11:41.70070
+2:12.13170
74
Tindra Wilhelmsson
Västergötland
11:43.70280
+2:14.13380
75
Ingrid Åstot
Västerbotten
11:45.70400
+2:16.13500
76
Linnea Hedin
Värmland
11:50.70920
+2:21.14020
77
Wilma Lundqvist
Västerbotten
11:53.71250
+2:24.14350
78
Thilda Engström
Hälsingland
11:53.71290
+2:24.14390
79
Klara Skåninger
Stockholm
11:54.71380
+2:25.14480
80
Ylva Sandström
Medelpad
12:00.71960
+2:31.15060
81
Selma Ivarsson
Gästrikland
12:01.72010
+2:32.15110
82
Agnes Nilsson
Norrbotten
12:02.72130
+2:33.15230
83
Thea Flogård
Göteborg
12:06.72570
+2:37.15670
84
Elsa Larsson
Stockholm
12:08.72710
+2:39.15810
85
Elvira Bylund
Hälsingland
12:11.73090
+2:42.16190
86
Frida Jansson
Uppland
12:26.74510
+2:57.17610
87
Tea Hedlund
Medelpad
12:27.74620
+2:58.17720
88
Wilma Bohm
Göteborg
12:32.75120
+3:03.18220
89
Engla Boström
Uppland
13:06.78530
+3:37.21630
90
Ingrid Dahlqvist
Stockholm
13:22.80120
+3:53.23220
91
Amanda Fredriksson
Uppland
14:05.84440
+4:36.27540
92
Klara Bäckstäde
Gotland
17:13.103240
+7:44.46340
-
Lisa Näsvall
Norrbotten
23:59:59.8639800
-
Clara Granljung
Norrbotten
23:59:59.8639800
-
Sara Henriksson
Medelpad
23:59:59.8639800
-
Alva Nilsson
Västerbotten
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)