Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ica Cup Riksfinal Distans
2017-03-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 14
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Mattias Andersson
Dalarna
8:27.50600
2
Theo Mattei
Norrbotten
8:36.51560
+9.860
3
Kalle Georgsson
Gästrikland
8:37.51620
+10.920
4
Jens Junes
Västerbotten
8:42.52130
+15.1430
5
Hjalmar Berg
Värmland
8:45.52410
+18.1710
6
Ludvig Berg
Värmland
8:46.52580
+19.1880
7
Erik Bryne
Värmland
8:48.52730
+21.2030
8
Otto Gustavsson
Västergötland
8:52.53140
+25.2440
9
Victor Berglund
Norrbotten
8:56.53500
+29.2800
10
Isak Lundholm
Västerbotten
9:00.53900
+33.3200
11
Mattias Östberg
Dalarna
9:03.54280
+36.3580
12
Albin Gezelius
Dalarna
9:04.54370
+37.3670
13
Sebastian Hägglöf
Ångermanland
9:05.54480
+38.3780
14
Anders Dahl
Medelpad
9:09.54880
+42.4180
15
Emil Löfgren
Västerbotten
9:11.55030
+44.4330
16
Filip Strand
Värmland
9:12.55100
+45.4400
17
Erik Johansson
Dalarna
9:12.55120
+45.4420
18
Christian Eriksson
Värmland
9:13.55220
+46.4520
19
Hampus Björck
Västerbotten
9:15.55410
+48.4710
20
Hugo Abrahamsson
Västerbotten
9:18.55740
+51.5040
21
Albin Blomberg
Hälsingland
9:18.55770
+51.5070
22
Markus Melén
Dalarna
9:21.56010
+54.5310
23
Joel Eriksson
Värmland
9:21.56020
+54.5320
24
Albin Johansson
Bohuslän Dal
9:22.56120
+55.5420
25
Simon Markström
Norrbotten
9:23.56220
+56.5520
26
Malte Johansson
Gästrikland
9:23.56270
+56.5570
27
Hannes Sjölund Myhr
Jämtland Härjedalen
9:25.56490
+58.5790
28
Harald Ekenberg
Göteborg
9:26.56550
+59.5850
28
Lukas Jonsson
Värmland
9:26.56550
+59.5850
30
Herman Swärd
Västergötland
9:28.56740
+1:01.6040
31
Lukas Ivarsson
Uppland
9:29.56820
+1:02.6120
32
Nils Norberg
Medelpad
9:30.56900
+1:03.6200
33
Leo Svahn
Jämtland Härjedalen
9:30.56910
+1:03.6210
34
Klockar Eskil Nääs
Dalarna
9:32.57180
+1:05.6480
35
Ludvig Anderberg
Västergötland
9:33.57260
+1:06.6560
35
Loke Sköld
Uppland
9:33.57260
+1:06.6560
37
Måns Olsen
Värmland
9:35.57460
+1:08.6760
38
Joel Björnlinger
Småland
9:36.57530
+1:09.6830
39
Axel Mannelqvist
Ångermanland
9:36.57550
+1:09.6850
40
Ebbe Abrahamsson Gjersvol
Jämtland Härjedalen
9:38.57740
+1:11.7040
41
Teo Eikelboom
Ångermanland
9:38.57760
+1:11.7060
42
Arve Lignell
Medelpad
9:39.57820
+1:12.7120
43
Arvid Jönsson
Jämtland Härjedalen
9:41.58010
+1:14.7310
44
August Rosén
Hälsingland
9:42.58180
+1:15.7480
45
Arvid Pettersson
Östergötland
9:43.58260
+1:16.7560
46
Oskar Johansson
Västerbotten
9:43.58280
+1:16.7580
47
Hjalmar Gedda
Göteborg
9:44.58300
+1:17.7600
48
Jacob Lundkvist
Stockholm
9:47.58630
+1:20.7930
49
Simon Wiksell
Göteborg
9:48.58760
+1:21.8060
50
Alexander Danneskog
Hälsingland
9:49.58880
+1:22.8180
51
Victor Berglund
Jämtland Härjedalen
9:53.59250
+1:26.8550
52
Oskar Vikström
Medelpad
9:53.59280
+1:26.8580
53
Viktor Olsson
Ångermanland
9:54.59330
+1:27.8630
54
Malte Jutterdal
Östergötland
9:55.59400
+1:28.8700
55
David Musslinder
Västergötland
9:56.59540
+1:29.8840
56
Albin Nyqvist
Göteborg
9:56.59550
+1:29.8850
57
Lowe Wagman
Ångermanland
9:56.59590
+1:29.8890
57
Rasmus Eriksson
Västerbotten
9:56.59590
+1:29.8890
59
Oscar Karlsson
Östergötland
9:58.59790
+1:31.9090
60
Edvin Nordgren
Jämtland Härjedalen
9:59.59880
+1:32.9180
61
Adrian Skiöld
Västergötland
10:01.60090
+1:34.9390
62
Johan Söderholm
Ångermanland
10:04.60360
+1:37.9660
63
Albin Björk
Gästrikland
10:07.60600
+1:40.9900
64
Axel Karlsson
Stockholm
10:10.60980
+1:43.10280
65
Wille Långberg
Hälsingland
10:10.60990
+1:43.10290
66
Henrik Franzén
Örebro Län
10:11.61010
+1:44.10310
67
Linus Ganebäck
Örebro Län
10:12.61140
+1:45.10440
68
Isak Österman
Uppland
10:12.61180
+1:45.10480
69
Melwin Björklin
Hälsingland
10:13.61230
+1:46.10530
70
Lukas Karlberg
Uppland
10:14.61300
+1:47.10600
71
Leon Strand
Jämtland Härjedalen
10:19.61870
+1:52.11170
72
Otto Balck
Stockholm
10:22.62190
+1:55.11490
73
Viktor Gunnarsson
Småland
10:24.62380
+1:57.11680
74
Felix Westerlund
Medelpad
10:26.62570
+1:59.11870
75
Albin Jäderblom
Uppland
10:29.62830
+2:02.12130
75
Wilhelm Dabach
Jämtland Härjedalen
10:29.62830
+2:02.12130
77
Nils Sjöberg
Göteborg
10:30.62980
+2:03.12280
78
Simon Arnestrand
Uppland
10:34.63300
+2:07.12600
79
Alvin Källberg
Örebro Län
10:35.63480
+2:08.12780
80
Simon Nilsson
Värmland
10:39.63860
+2:12.13160
81
Andreas Svensson
Västerbotten
10:41.64020
+2:14.13320
82
Calle Eriksson
Uppland
10:45.64410
+2:18.13710
83
Sondre Swahn
Göteborg
10:46.64500
+2:19.13800
84
Niklas Lönnkvist
Södermanland
10:47.64660
+2:20.13960
85
Mattias Öhlund
Småland
10:48.64740
+2:21.14040
86
Joel Owén
Gästrikland
10:52.65170
+2:25.14470
87
Elliot Angelsiöö
Uppland
11:12.67150
+2:45.16450
88
Albin Persson
Bohuslän Dal
11:36.69540
+3:09.18840
89
Anton Henriksson
Hälsingland
11:53.71220
+3:26.20520
90
Adam Österdahl
Gotland
12:31.75090
+4:04.24390
-
Viggo Lindehall
Ångermanland
23:59:59.8639800
-
Simon Isaksson-westermark
Västerbotten
23:59:59.8639800
-
Leo Sandberg
Stockholm
23:59:59.8639800
-
Albin Källiden
Värmland
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)