Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ica Cup Riksfinal Sprint
2017-03-11
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 13
1.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Elvira Nilsson
Ångermanland
3:23.20220
2
Erika Lavén
Stockholm
3:23.20270
+0
3
Jonna Persson Kjellgren
Jämtland Härjedalen
3:23.20290
+0
4
Lina Rydén
Dalarna
3:26.20510
+2.190
5
Malin Oskarsson
Dalarna
3:27.20610
+3.290
6
Matilda Bandefur
Dalarna
3:28.20730
+5.410
7
Elin Näslund
Ångermanland
3:28.20790
+5.470
8
Molly Furunäs
Dalarna
3:29.20800
+5.480
9
Nora Westerlund
Ångermanland
3:29.20860
+6.540
10
Gry Dahlgren
Jämtland Härjedalen
3:30.20950
+7.630
11
Yrla Abrahamsson
Göteborg
3:32.21130
+9.810
12
Evelina Crüsell
Västerbotten
3:34.21300
+10.980
13
Moa Hansson
Gästrikland
3:34.21350
+11.1030
14
Emma Espling
Norrbotten
3:34.21360
+11.1040
15
Elsa Stenlund
Västerbotten
3:34.21390
+11.1070
16
Ronja Bjursell
Västerbotten
3:35.21470
+12.1150
17
Maja Aronsson
Jämtland Härjedalen
3:37.21680
+14.1360
18
Alma Olsson
Örebro Län
3:38.21730
+15.1410
19
Leia Bjursell
Västerbotten
3:38.21760
+15.1440
20
Tuva Lundin
Medelpad
3:38.21780
+15.1460
20
Elin Carlsson
Jämtland Härjedalen
3:38.21780
+15.1460
22
Ida Garfvè
Dalarna
3:38.21790
+15.1470
23
Maja Boberg
Jämtland Härjedalen
3:39.21800
+15.1480
24
Ella Turesson
Norrbotten
3:39.21840
+16.1520
25
Louise Jonsson
Medelpad
3:40.21930
+17.1610
26
Astrid Kolberg
Värmland
3:40.21980
+17.1660
27
Ninni Einarsson
Värmland
3:41.22030
+18.1710
28
Ellen Holm
Östergötland
3:41.22080
+18.1760
29
Klara Forslund
Medelpad
3:43.22210
+19.1890
30
Alva Isaksson
Norrbotten
3:44.22310
+20.1990
31
Wilma Karlsson
Jämtland Härjedalen
3:44.22320
+21.2000
32
Kerstin Åberg
Stockholm
3:44.22340
+21.2020
33
Ella Gustavsson
Småland
3:44.22380
+21.2060
34
Josefina Bivstedt
Stockholm
3:45.22440
+22.2120
35
Ida Rosjö
Småland
3:46.22540
+23.2220
36
Greta Lind
Stockholm
3:46.22550
+23.2230
37
Tova Grahn
Medelpad
3:48.22710
+24.2390
38
Tilde Josefsson
Stockholm
3:48.22720
+25.2400
39
Lisa Larsson
Norrbotten
3:49.22840
+26.2520
40
Felicia Abelsson
Småland
3:49.22860
+26.2540
41
Alva Adill
Uppland
3:49.22880
+26.2560
42
Tilda Thudèn
Östergötland
3:51.23020
+28.2700
43
Alva Dahlin
Medelpad
3:51.23030
+28.2710
44
Ida Abrahamson
Västergötland
3:51.23060
+28.2740
45
Ida Pettersson
Västergötland
3:54.23360
+31.3040
46
Hanna Mårtensson
Jämtland Härjedalen
3:54.23370
+31.3050
47
Elsa Gustafsson
Stockholm
3:55.23430
+32.3110
48
Elsa Granholm
Medelpad
3:55.23460
+32.3140
49
Maja Wallberg
Ångermanland
3:56.23500
+32.3180
50
Emmi Nyberg
Uppland
3:56.23520
+33.3200
51
Ella Johansson
Norrbotten
3:57.23620
+34.3300
52
Ella Burman
Västerbotten
3:57.23690
+34.3370
53
Amanda Johansson
Västergötland
3:59.23840
+36.3520
54
Belle Spets
Ångermanland
3:59.23860
+36.3540
55
Linda Hedlund
Norrbotten
3:59.23880
+36.3560
56
Irma Östberg
Jämtland Härjedalen
4:00.23960
+37.3640
57
Melissa Jansson
Norrbotten
4:01.24080
+38.3760
57
Nora Engström
Västerbotten
4:01.24080
+38.3760
59
Frida Jansson
Uppland
4:02.24150
+39.3830
60
Sara Åbom
Gästrikland
4:02.24180
+39.3860
61
Linnea Berglund
Norrbotten
4:03.24280
+40.3960
62
Brule Gundale
Västerbotten
4:04.24360
+41.4040
63
Vilja Björklund
Gästrikland
4:05.24430
+42.4110
64
Tindra Wilhelmsson
Västergötland
4:06.24580
+43.4260
65
Klara Danielsson
Norrbotten
4:06.24590
+43.4270
66
Tilda Rosander
Småland
4:09.24870
+46.4550
67
Thilda Engström
Hälsingland
4:11.25010
+47.4690
68
Elvira Bylund
Hälsingland
4:11.25030
+48.4710
69
Selma Ivarsson
Gästrikland
4:11.25040
+48.4720
70
Wilma Nilsson
Ångermanland
4:11.25050
+48.4730
71
Emma Bengtsson
Västergötland
4:12.25130
+49.4810
72
MY Werner
Göteborg
4:12.25140
+49.4820
73
Signe Schagerström
Örebro Län
4:13.25210
+49.4890
74
Agnes Nilsson
Norrbotten
4:14.25340
+51.5020
74
Ingrid Åstot
Västerbotten
4:14.25340
+51.5020
76
Alice Larsson
Västerbotten
4:16.25540
+53.5220
77
Ylva Sandström
Medelpad
4:17.25640
+54.5320
78
Wilma Lundqvist
Västerbotten
4:18.25730
+55.5410
79
Tea Hedlund
Medelpad
4:18.25740
+55.5420
79
Louise Hallander
Östergötland
4:18.25740
+55.5420
81
Klara Skåninger
Stockholm
4:19.25880
+56.5560
82
Thea Flogård
Göteborg
4:19.25890
+56.5570
83
Elsa Larsson
Stockholm
4:28.26760
+1:05.6440
84
Engla Boström
Uppland
4:32.27120
+1:09.6800
85
Wilma Bohm
Göteborg
4:44.28320
+1:21.8000
86
Amanda Fredriksson
Uppland
4:45.28490
+1:22.8170
87
Ingrid Dahlqvist
Stockholm
4:54.29320
+1:31.9000
88
Klara Bäckstäde
Gotland
5:36.33570
+2:13.13250
-
Terese Terent
Hälsingland
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
D 14
1.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Tove Eriksson
Medelpad
3:09.18820
2
Lisa Eriksson
Norrbotten
3:11.19040
+2.120
3
Klara Torshage
Ångermanland
3:17.19690
+8.770
4
Elin Forsgren
Ångermanland
3:18.19790
+9.870
5
Elin Henriksson
Västerbotten
3:21.20070
+12.1150
6
Maja Furunäs
Dalarna
3:23.20280
+14.1360
7
Sara Andersson
Dalarna
3:23.20290
+14.1370
8
Flisa Ravald
Jämtland Härjedalen
3:24.20370
+15.1450
9
Amanda Pallin
Medelpad
3:25.20450
+16.1530
10
Lovisa Broström
Norrbotten
3:26.20520
+17.1600
11
Wilma Riekkola
Norrbotten
3:26.20560
+17.1640
12
Therese Patomella
Norrbotten
3:27.20620
+18.1700
13
Emma Lindberg
Dalarna
3:28.20700
+18.1780
14
Alice Widholm
Västergötland
3:28.20760
+19.1840
15
Tilde Ingvarsson
Jämtland Härjedalen
3:29.20880
+20.1960
15
Lina Björk
Västergötland
3:29.20880
+20.1960
17
Tuva Forsell
Östergötland
3:30.20960
+21.2040
18
Filippa Lundgren Wikström
Värmland
3:30.20970
+21.2050
19
Thea Eriksson
Medelpad
3:30.20990
+21.2070
20
Tindra Österberg
Jämtland Härjedalen
3:32.21150
+23.2230
20
Lina Hennings
Jämtland Härjedalen
3:32.21150
+23.2230
22
Alva Eklund
Ångermanland
3:33.21240
+24.2320
23
Elsa Eriksson
Ångermanland
3:33.21270
+24.2350
24
Moa Petersson
Östergötland
3:35.21410
+25.2490
25
Sofia Redman
Jämtland Härjedalen
3:35.21430
+26.2510
26
Irja Brandfjell
Jämtland Härjedalen
3:36.21510
+26.2590
27
Ellen Hedeberg
Värmland
3:36.21520
+27.2600
28
Alice Vretblom
Västerbotten
3:36.21570
+27.2650
29
Emma Holmgren
Medelpad
3:37.21670
+28.2750
30
Minna Johansson
Jämtland Härjedalen
3:37.21690
+28.2770
31
Ebba Englund
Medelpad
3:38.21740
+29.2820
32
Maja Heikki
Dalarna
3:39.21810
+29.2890
33
Hanna Hodin
Gästrikland
3:39.21860
+30.2940
33
Stina Nilsson
Dalarna
3:39.21860
+30.2940
35
Frida Jonsson
Gästrikland
3:40.21990
+31.3070
36
Linn Palmberg
Gästrikland
3:41.22030
+32.3110
37
Sanna Berglund
Ångermanland
3:42.22100
+32.3180
38
Kristina Finnskog
Västergötland
3:42.22110
+32.3190
39
Marie Dahlberg
Ångermanland
3:42.22180
+33.3260
40
Elin Törnqvist
Örebro Län
3:43.22230
+34.3310
41
Josefine Söderqvist
Uppland
3:43.22240
+34.3320
42
Moa Hedman
Gästrikland
3:44.22300
+34.3380
43
Elvira Hermansson
Jämtland Härjedalen
3:44.22340
+35.3420
44
Elsa Hermansson
Dalarna
3:44.22350
+35.3430
45
Emma Gustafsson
Norrbotten
3:44.22380
+35.3460
46
Tove Karlsson
Stockholm
3:46.22560
+37.3640
47
Anja Stolpe
Värmland
3:48.22710
+38.3790
48
Linn Gradin
Medelpad
3:48.22740
+39.3820
49
Maja Andersson
Medelpad
3:49.22810
+39.3890
50
Julia Näslund
Gästrikland
3:49.22820
+40.3900
50
Evelina Nilsson
Västerbotten
3:49.22820
+40.3900
52
Ebba Bengtsson
Medelpad
3:49.22880
+40.3960
53
Josefin Ahnbrink
Stockholm
3:50.22970
+41.4050
54
Emelie Eriksson
Medelpad
3:51.23000
+41.4080
55
Trude Burman
Medelpad
3:51.23060
+42.4140
56
Ella Selmosson
Västergötland
3:52.23100
+42.4180
57
Cayenne Badh
Västergötland
3:54.23320
+45.4400
58
Kajsa Schouten
Östergötland
3:55.23410
+45.4490
59
Lina Lundgren
Medelpad
3:56.23570
+47.4650
60
Jensine Svensson
Östergötland
3:57.23600
+47.4680
61
Elina Karlsson
Västerbotten
3:57.23630
+48.4710
61
Emma Johansson
Norrbotten
3:57.23630
+48.4710
63
Alice Strömgren
Småland
3:57.23640
+48.4720
64
Wilma Johansson
Västerbotten
3:57.23670
+48.4750
65
Jasmin Persson
Norrbotten
4:00.23910
+50.4990
66
Jessica Borg
Uppland
4:00.23950
+51.5030
67
Ebba Gårdmark
Uppland
4:00.23980
+51.5060
68
Nora Andersson
Småland
4:02.24150
+53.5230
69
Signe Fannkvist
Medelpad
4:02.24170
+53.5250
70
Frida Johansson
Bohuslän Dal
4:02.24180
+53.5260
71
Isabell Pettersson
Småland
4:03.24220
+54.5300
72
Agnes Djurstedt
Småland
4:03.24280
+54.5360
73
Elsa Leiknes
Ångermanland
4:04.24300
+54.5380
74
Olivia Ednarsson
Värmland
4:04.24380
+55.5460
75
Alma Lundström
Västerbotten
4:07.24630
+58.5710
76
Hilda Simu
Norrbotten
4:08.24730
+59.5810
77
Rebecca Johnselius
Norrbotten
4:09.24830
+1:00.5910
78
Thuva Andersson
Göteborg
4:10.24920
+1:01.6000
79
Greta Söderberg
Uppland
4:15.25410
+1:05.6490
80
Hilda Olovsson
Norrbotten
4:17.25680
+1:08.6760
80
Johanna Persson
Hälsingland
4:17.25680
+1:08.6760
82
Elin Nyström
Hälsingland
4:29.26840
+1:20.7920
83
Moa Magnusson
Västerbotten
4:38.27750
+1:29.8830
-
Lina Sjöberg
Uppland
23:59:59.8639800
-
Frida Poromaa
Medelpad
23:59:59.8639800
-
Viktoria Forslin
Hälsingland
23:59:59.8639800
-
Lykke Kyllingstad
Uppland
23:59:59.8639800
-
Rebecka Westlund
Värmland
23:59:59.8639800
-
Hannah Eneslätt
Västerbotten
23:59:59.8639800
H 13
1.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Hugo Ström
Dalarna
3:11.19050
2
Erik Franzén
Dalarna
3:18.19760
+7.610
2
Victor Eriksson
Jämtland Härjedalen
3:18.19760
+7.610
4
Elias Danielsson
Gästrikland
3:19.19880
+8.730
5
Arvid Törnblom
Västerbotten
3:20.19920
+8.770
6
Viktor Norberg
Dalarna
3:20.19930
+8.780
7
Hilmer Grenedal
Hälsingland
3:20.19980
+9.830
8
Sebastian Svahn
Dalarna
3:21.20050
+10.900
9
Isak Andersson Lind
Västerbotten
3:23.20200
+11.1050
10
Erik Byström
Ångermanland
3:23.20290
+12.1140
11
Arvid Norberg
Hälsingland
3:24.20310
+12.1160
12
Bosse Lövgren
Dalarna
3:24.20340
+12.1190
13
Valter Eriksson
Norrbotten
3:25.20400
+13.1250
14
Jacob Larsson
Dalarna
3:25.20460
+14.1310
14
Linus Antonsen
Norrbotten
3:25.20460
+14.1310
16
Anton Grahn
Småland
3:25.20490
+14.1340
17
Gustav Andersson
Jämtland Härjedalen
3:27.20680
+16.1530
18
Hampus Skoglund
Stockholm
3:28.20720
+16.1570
19
Johan Borg
Hälsingland
3:28.20730
+16.1580
20
Jonathan Hedberg
Värmland
3:28.20750
+17.1600
21
Edvin Schön
Uppland
3:28.20780
+17.1630
22
Carl Gustafsson
Ångermanland
3:29.20890
+18.1740
23
Jesper Lundholm
Norrbotten
3:30.20900
+18.1750
24
Oscar Säfström Niemi
Norrbotten
3:30.20920
+18.1770
25
Gabriel Claesson
Småland
3:30.20930
+18.1780
26
Edwin Nordmark
Västerbotten
3:32.21100
+20.1950
27
Elliot Åkesson
Småland
3:32.21110
+20.1960
28
Axel Mäkinen
Gästrikland
3:32.21190
+21.2040
29
Albert Marjeta
Norrbotten
3:33.21240
+21.2090
30
Arvid Ekberg
Stockholm
3:33.21250
+22.2100
31
Rikard Sjödin
Ångermanland
3:33.21280
+22.2130
32
Simon Claesson
Västergötland
3:34.21320
+22.2170
33
Sebastian Höglund
Ångermanland
3:34.21330
+22.2180
34
Hjalmar Oskarsson
Jämtland Härjedalen
3:34.21350
+23.2200
35
Benjamin Edman
Västerbotten
3:35.21410
+23.2260
36
Karl Kylborn
Örebro Län
3:35.21450
+24.2300
37
Alfons Wedin
Örebro Län
3:35.21470
+24.2320
38
Pelle Boberg
Jämtland Härjedalen
3:37.21620
+25.2470
39
Emil Tänglander
Jämtland Härjedalen
3:37.21640
+25.2490
39
Filip Sundin
Värmland
3:37.21640
+25.2490
41
Sebastian Fransson
Östergötland
3:37.21670
+26.2520
42
Eskil Peterson
Västergötland
3:37.21690
+26.2540
43
Linus Nilsson
Bohuslän Dal
3:38.21710
+26.2560
44
Erik Åleheim
Småland
3:38.21740
+26.2590
45
Erik Josefsson
Norrbotten
3:39.21810
+27.2660
46
Melker Hendén
Västergötland
3:39.21820
+27.2670
47
Valter Ljungdahl
Medelpad
3:39.21830
+27.2680
48
Edvin Högman
Västergötland
3:39.21850
+28.2700
49
Edvin Lake
Medelpad
3:40.21940
+28.2790
49
Wiliam Björklin
Gästrikland
3:40.21940
+28.2790
51
Marcus Nilsson
Ångermanland
3:42.22110
+30.2960
52
Axel Rustas
Uppland
3:42.22130
+30.2980
53
Kalle Sörling
Gästrikland
3:42.22140
+30.2990
54
Leo Eriksson
Jämtland Härjedalen
3:42.22170
+31.3020
55
Isac Lundblad
Ångermanland
3:43.22220
+31.3070
56
Tobias Pettersson
Stockholm
3:43.22250
+32.3100
57
Ruben Tholander
Stockholm
3:43.22270
+32.3120
58
Lukas Ejvindson
Medelpad
3:44.22350
+33.3200
59
Wilhelm Sterner
Stockholm
3:44.22360
+33.3210
60
Lukas Walther
Medelpad
3:45.22420
+33.3270
61
Markus Juntikka
Ångermanland
3:46.22510
+34.3360
62
Axel Sandberg
Göteborg
3:48.22700
+36.3550
63
Ludvig Millestu
Jämtland Härjedalen
3:48.22730
+36.3580
64
Viggo Stein
Jämtland Härjedalen
3:49.22880
+38.3730
65
Melker Åkerström
Västergötland
3:50.22920
+38.3770
66
Simon Claesson
Uppland
3:53.23240
+41.4090
67
Alexander Helmin
Södermanland
3:53.23260
+42.4110
68
Elof Karlsson
Västerbotten
3:55.23400
+43.4250
69
Vigor Aastrup
Stockholm
3:55.23420
+43.4270
70
Oskar Jäderblom
Uppland
4:00.23980
+49.4830
71
Efraim Wiksten Melander
Medelpad
4:01.24050
+50.4900
72
Linus Grundström
Västerbotten
4:01.24090
+50.4940
73
Axel Stenvall
Västerbotten
4:02.24130
+50.4980
74
Albin Värnebjörk
Uppland
4:03.24210
+51.5060
75
Sixten Sundsten
Hälsingland
4:05.24460
+54.5310
76
Albin Lindström
Medelpad
4:07.24670
+56.5520
77
Johan Lindén
Medelpad
4:08.24740
+56.5590
78
Leo Pettersson
Norrbotten
4:09.24870
+58.5720
79
Axel Rudehill Sundell
Stockholm
4:10.24930
+58.5780
79
Isak Karlsson
Ångermanland
4:10.24930
+58.5780
81
Lukas Karlén
Småland
4:11.25010
+59.5860
82
Johan Thulin
Uppland
4:13.25220
+1:01.6070
82
Anton Larsson
Göteborg
4:13.25220
+1:01.6070
84
Anton Fredin
Uppland
4:15.25490
+1:04.6340
85
Isak Bodin
Ångermanland
4:25.26420
+1:13.7270
86
Alexander Hägglund
Västerbotten
5:11.31070
+2:00.11920
-
Hampus Widebo
Västerbotten
23:59:59.8639800
-
Gabriel Norder
Halland
23:59:59.8639800
-
Hugo Persson
Östergötland
23:59:59.8639800
-
Oskar Ingvarsson
Norrbotten
23:59:59.8639800
-
Sebastian Pettersson
Östergötland
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
H 14
1.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Kalle Georgsson
Gästrikland
3:00.17980
2
Mattias Andersson
Dalarna
3:01.18090
+1.10
3
Otto Gustavsson
Västergötland
3:02.18100
+1.20
4
Hjalmar Berg
Värmland
3:05.18450
+4.370
5
Ludvig Berg
Värmland
3:05.18490
+5.410
6
Theo Mattei
Norrbotten
3:06.18530
+5.450
7
Erik Bryne
Värmland
3:07.18660
+6.580
8
Albin Blomberg
Hälsingland
3:08.18730
+7.650
9
Jens Junes
Västerbotten
3:11.19090
+11.1010
10
Emil Löfgren
Västerbotten
3:13.19200
+12.1120
11
Markus Melén
Dalarna
3:13.19250
+12.1170
12
Christian Eriksson
Värmland
3:13.19280
+13.1200
13
Leo Svahn
Jämtland Härjedalen
3:14.19340
+13.1260
14
Victor Berglund
Norrbotten
3:14.19350
+13.1270
14
Sebastian Hägglöf
Ångermanland
3:14.19350
+13.1270
16
Hugo Abrahamsson
Västerbotten
3:15.19400
+14.1320
17
Filip Strand
Värmland
3:15.19470
+14.1390
18
Hannes Sjölund Myhr
Jämtland Härjedalen
3:17.19640
+16.1560
19
Albin Johansson
Bohuslän Dal
3:17.19690
+17.1610
20
Adrian Skiöld
Västergötland
3:19.19820
+18.1740
21
Arvid Jönsson
Jämtland Härjedalen
3:19.19840
+18.1760
22
Oscar Karlsson
Östergötland
3:19.19850
+18.1770
23
Isak Lundholm
Västerbotten
3:20.19940
+19.1860
24
Malte Johansson
Gästrikland
3:20.19950
+19.1870
25
David Musslinder
Västergötland
3:20.19960
+19.1880
26
Albin Gezelius
Dalarna
3:20.19970
+19.1890
27
Hampus Björck
Västerbotten
3:20.19980
+20.1900
28
Joel Eriksson
Värmland
3:20.19990
+20.1910
29
Simon Markström
Norrbotten
3:21.20010
+20.1930
30
Lukas Jonsson
Värmland
3:21.20060
+20.1980
31
Måns Olsen
Värmland
3:22.20120
+21.2040
31
Anders Dahl
Medelpad
3:22.20120
+21.2040
33
Ebbe Abrahamsson Gjersvol
Jämtland Härjedalen
3:22.20140
+21.2060
34
Arve Lignell
Medelpad
3:22.20160
+21.2080
35
Teo Eikelboom
Ångermanland
3:22.20170
+21.2090
35
Malte Jutterdal
Östergötland
3:22.20170
+21.2090
37
August Rosén
Hälsingland
3:23.20220
+22.2140
38
Lukas Ivarsson
Uppland
3:23.20250
+22.2170
39
Hjalmar Gedda
Göteborg
3:24.20300
+23.2220
40
Klockar Eskil Nääs
Dalarna
3:24.20320
+23.2240
41
Jacob Lundkvist
Stockholm
3:25.20400
+24.2320
41
Mattias Östberg
Dalarna
3:25.20400
+24.2320
43
Joel Björnlinger
Småland
3:25.20420
+24.2340
43
Nils Norberg
Medelpad
3:25.20420
+24.2340
45
Harald Ekenberg
Göteborg
3:25.20450
+24.2370
45
Herman Swärd
Västergötland
3:25.20450
+24.2370
47
Oskar Johansson
Västerbotten
3:26.20560
+25.2480
48
Albin Jäderblom
Uppland
3:27.20650
+26.2570
49
Alexander Danneskog
Hälsingland
3:28.20760
+27.2680
50
Axel Mannelqvist
Ångermanland
3:29.20810
+28.2730
51
Arvid Pettersson
Östergötland
3:29.20830
+28.2750
52
Lukas Karlberg
Uppland
3:29.20840
+28.2760
53
Viktor Olsson
Ångermanland
3:29.20880
+29.2800
54
Ludvig Anderberg
Västergötland
3:30.20930
+29.2850
55
Melwin Björklin
Hälsingland
3:31.21070
+30.2990
56
Albin Nyqvist
Göteborg
3:32.21160
+31.3080
57
Axel Karlsson
Stockholm
3:32.21170
+31.3090
58
Loke Sköld
Uppland
3:33.21250
+32.3170
59
Rasmus Eriksson
Västerbotten
3:33.21260
+32.3180
60
Victor Berglund
Jämtland Härjedalen
3:33.21270
+32.3190
61
Albin Björk
Gästrikland
3:33.21280
+33.3200
62
Lowe Wagman
Ångermanland
3:33.21290
+33.3210
63
Simon Wiksell
Göteborg
3:35.21440
+34.3360
63
Simon Arnestrand
Uppland
3:35.21440
+34.3360
65
Linus Ganebäck
Örebro Län
3:35.21490
+35.3410
65
Johan Söderholm
Ångermanland
3:35.21490
+35.3410
65
Edvin Nordgren
Jämtland Härjedalen
3:35.21490
+35.3410
68
Henrik Franzén
Örebro Län
3:36.21580
+36.3500
69
Oskar Vikström
Medelpad
3:37.21620
+36.3540
70
Otto Balck
Stockholm
3:38.21720
+37.3640
71
Felix Westerlund
Medelpad
3:38.21750
+37.3670
72
Viktor Gunnarsson
Småland
3:38.21780
+38.3700
73
Calle Eriksson
Uppland
3:41.22010
+40.3930
74
Andreas Svensson
Västerbotten
3:42.22150
+41.4070
75
Isak Österman
Uppland
3:42.22160
+41.4080
76
Leon Strand
Jämtland Härjedalen
3:43.22220
+42.4140
77
Joel Owén
Gästrikland
3:43.22250
+42.4170
78
Wille Långberg
Hälsingland
3:43.22270
+42.4190
79
Simon Nilsson
Värmland
3:43.22280
+43.4200
80
Mattias Öhlund
Småland
3:44.22360
+43.4280
81
Alvin Källberg
Örebro Län
3:45.22460
+44.4380
82
Elliot Angelsiöö
Uppland
3:45.22470
+44.4390
83
Wilhelm Dabach
Jämtland Härjedalen
3:45.22480
+45.4400
84
Nils Sjöberg
Göteborg
3:47.22670
+46.4590
85
Sondre Swahn
Göteborg
3:49.22840
+48.4760
86
Niklas Lönnkvist
Södermanland
3:54.23310
+53.5230
87
Adam Österdahl
Gotland
3:57.23670
+56.5590
88
Albin Persson
Bohuslän Dal
4:04.24360
+1:03.6280
89
Anton Henriksson
Hälsingland
4:06.24540
+1:05.6460
-
Viggo Lindehall
Ångermanland
23:59:59.8639800
-
Simon Isaksson-westermark
Västerbotten
23:59:59.8639800
-
Leo Sandberg
Stockholm
23:59:59.8639800
-
Albin Källiden
Värmland
23:59:59.8639800
-
Erik Johansson
Dalarna
23:59:59.8639800