Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Folksam Cup Riksfinal Prolog
2017-03-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 15
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Nils Bergström
Dalarna
5:47.34650
2
Gustav Pålsson
Jämtland Härjedalen
5:51.35050
+4.300
3
Edvin Anger
Dalarna
5:57.35600
+9.850
4
Rasmus Hedeberg
Värmland
6:05.36440
+17.1690
5
Isak Garfvé
Dalarna
6:05.36480
+18.1730
6
Calle Rune
Stockholm
6:06.36530
+18.1780
7
Albin Åström
Norrbotten
6:06.36570
+19.1820
8
Sander Krouwel
Dalarna
6:09.36880
+22.2130
9
Gustav Hedström
Jämtland Härjedalen
6:12.37180
+25.2430
10
Karl Grywenz
Uppland
6:14.37300
+26.2550
11
Viktor Lindqvist
Östergötland
6:14.37380
+27.2630
12
Måns Skoglund
Stockholm
6:14.37390
+27.2640
13
Simon Nilsson
Småland
6:15.37420
+27.2670
14
Hannes Mickelsson
Norrbotten
6:18.37750
+31.3000
14
Gustav Karlsson
Stockholm
6:18.37750
+31.3000
16
Johan Källström
Göteborg
6:25.38400
+37.3650
17
Alexander Jonsson
Småland
6:25.38480
+38.3730
18
Olle Andersson
Västergötland
6:26.38580
+39.3830
19
David Borg
Stockholm
6:27.38660
+40.3910
20
Eric Westberg
Värmland
6:28.38760
+41.4010
21
Rasmus Westerlund
Medelpad
6:30.38910
+42.4160
22
Pontus Lundholm
Norrbotten
6:31.39080
+44.4330
23
Axel Werner
Göteborg
6:32.39100
+44.4350
24
Aksel Halvarsson
Jämtland Härjedalen
6:33.39220
+45.4470
25
Hugo Sjögren
Västergötland
6:36.39560
+49.4810
26
Axel Lundgren
Medelpad
6:36.39590
+49.4840
27
Oskar Lundberg
Västergötland
6:37.39640
+49.4890
28
Gabriel Söderqvist
Uppland
6:39.39830
+51.5080
29
Isac Morin
Jämtland Härjedalen
6:41.40050
+54.5300
30
Melker Eklund
Ångermanland
6:41.40080
+54.5330
31
Viktor Majbäck
Norrbotten
6:42.40150
+55.5400
32
Olof Hedin
Småland
6:44.40360
+57.5610
33
Jens Nilsson
Ångermanland
6:46.40560
+59.5810
34
Hampus Hallberg
Hälsingland
6:49.40870
+1:02.6120
35
Viktor Grenedal
Hälsingland
6:52.41140
+1:04.6390
36
Gustav Andersson
Västergötland
6:55.41420
+1:07.6670
37
Hugo Enetjärn
Södermanland
6:55.41440
+1:07.6690
38
Viktor Holmgren
Västerbotten
6:55.41450
+1:08.6700
39
Arvid Henning
Ångermanland
6:59.41890
+1:12.7140
40
Adam Näslund
Medelpad
7:00.41950
+1:13.7200
41
Jonas Lenz
Medelpad
7:02.42190
+1:15.7440
42
Arvid Aronsson
Bohuslän Dal
7:04.42370
+1:17.7620
42
Gabriel Nordgren
Västerbotten
7:04.42370
+1:17.7620
44
Sebastian Norr
Uppland
7:06.42550
+1:19.7800
45
Axel Gustavsson
Småland
7:06.42580
+1:19.7830
46
Filip Ericsson
Hälsingland
7:07.42630
+1:19.7880
47
Filip Andersson
Örebro
7:09.42880
+1:22.8130
48
Alexander Thudeen
Östergötland
7:12.43130
+1:24.8380
49
David Melin
Uppland
7:12.43140
+1:24.8390
50
Axel Saitton
Ångermanland
7:12.43160
+1:25.8410
51
Oliver Wengelin
Hälsingland
7:15.43430
+1:27.8680
52
Jon Trädgårdh
Västerbotten
7:17.43690
+1:30.8940
53
Emil Granstedt
Småland
7:28.44770
+1:41.10020
54
Benjamin Claesson
Småland
7:34.45390
+1:47.10640
55
Ludvig Jonsson
Hälsingland
7:48.46750
+2:01.12000
56
Samuel Henning
Bohuslän Dal
7:55.47420
+2:07.12670
57
David Dudal
Örebro
8:00.47940
+2:12.13190
58
Emanuel Alsin
Bohuslän Dal
8:01.48000
+2:13.13250
59
Felix Bäckstäde
Gotland
8:06.48560
+2:19.13810
60
Olof Persson
Hälsingland
8:13.49200
+2:25.14450
61
Oscar Ericsson
Värmland
9:01.54000
+3:13.19250
-
Nils Schagerström
Örebro
23:59:59.8639800
-
Emil Axelsson
Göteborg
23:59:59.8639800
-
Wilhelm Bergentz
Örebro
23:59:59.8639800
-
Nils Melén
Värmland
23:59:59.8639800
-
Johan Bergius Persson
Gotland
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)