Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla Skidspelen - fri stil
2017-03-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 15
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
12:07.72600
2
Calle Rune
Täby IS SK
12:26.74500
+19.1800
2
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
12:26.74500
+19.1800
4
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
12:29.74800
+22.2100
5
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
12:37.75600
+30.2900
6
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
12:53.77200
+46.4500
6
Isak Garfvé
IFK Mora SK
12:53.77200
+46.4500
8
Karl Grywenz
Storvreta IK
12:55.77400
+48.4700
9
Oscar Andersson
Älvdalens IF SK
13:02.78100
+55.5400
10
Rasmus Hedeberg
SK Bore
13:08.78700
+1:01.6000
11
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
13:11.79000
+1:04.6300
12
David Borg
Täby IS SK
13:18.79700
+1:11.7000
13
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
13:26.80500
+1:19.7800
14
Eric Westberg
SK Bore
13:29.80800
+1:22.8100
15
Gustav Hedström
Östersunds SK
13:35.81400
+1:28.8700
16
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
13:36.81500
+1:29.8800
17
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
13:38.81700
+1:31.9000
18
David Melin
Gimo IF SK
13:50.82900
+1:43.10200
19
Gabinus Ripa
Idre SK
13:57.83600
+1:50.10900
20
Axel Werner
IK Stern
13:58.83700
+1:51.11000
21
Birk Blomqvist
Funäsdalens IF
14:00.83900
+1:53.11200
22
Kasper Olsen
Grava SK
14:01.84000
+1:54.11300
23
Melker Nordgren
Falu IK
14:02.84100
+1:55.11400
24
Alexander Thudeen
Sya SK
14:10.84900
+2:03.12200
25
Vidar Lindqvist
Funäsdalens IF
14:15.85400
+2:08.12700
26
Nils Schagerström
Garphyttans IF
14:16.85500
+2:09.12800
27
Erik Larsson
IFK Mora SK
14:31.87000
+2:24.14300
28
Hugo Enetjärn
Nyköpings OK
14:37.87600
+2:30.14900
29
Oskar Algotsson
Åsarna IK
14:44.88300
+2:37.15600
30
Viktor Björklind
Västerås Skidklubb
14:52.89100
+2:45.16400
31
Albert Mattsson
Sundbybergs IK
15:08.90700
+3:01.18000
32
Filip Andersson
Garphyttans IF
15:15.91400
+3:08.18700
33
Erik Schjoelberg
Röros IL
15:27.92600
+3:20.19900
34
David Dudal
Garphyttans IF
16:52.101100
+4:45.28400
35
Emanuel Alsin
Åmåls OK
16:59.101800
+4:52.29100
36
Oscar Ericsson
Årjängs IF
18:14.109300
+6:07.36600
37
Hugo Bjurström
Älvdalens IF SK
22:00.131900
+9:53.59200
-
Johan Källström
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
Nils Melén
SK Bore
23:59:59.8639800
-
Måns Skoglund
Täby IS SK
23:59:59.8639800
-
Nils Körle
OK Landehof
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)