Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM 30/50km
2017-03-25
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
50km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Anders Svanebo
Stockviks SF
2:10:18.781730
94.7p
2
Marcus Hellner
Gellivare Skidallians IK
2:10:28.782730
+10.900
94.7p
3
Martin Johansson
IFK Mora SK
2:11:01.786010
+42.4180
94.4p
4
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
2:11:15.787410
+56.5580
94.2p
5
Anders Södergren
Hudiksvalls IF
2:11:18.787790
+1:00.5960
94.2p
6
Jens Burman
Åsarna IK
2:11:49.790850
+1:31.9020
93.9p
7
Björn Sandström
Piteå Elit SK
2:15:13.811210
+4:54.29380
92.2p
8
Petter Engdahl
Östersunds SK
2:15:17.811610
+4:58.29780
92.2p
9
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
2:15:56.815550
+5:38.33720
91.8p
10
Eddie Edström
Stockviks SF
2:16:58.821700
+6:39.39870
91.3p
11
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
2:17:11.823040
+6:53.41210
91.2p
12
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
2:17:23.824270
+7:05.42440
91.1p
13
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
2:17:32.825120
+7:13.43290
91.1p
14
Johan Häggström
Piteå Elit SK
2:18:17.829660
+7:59.47830
90.7p
15
Daniel Svensson
IFK Mora SK
2:19:14.835390
+8:56.53560
90.2p
16
Axel Ekström
Garphyttans IF
2:19:48.838750
+9:30.56920
90.0p
17
Erik Andersson
Hudiksvalls IF
2:19:52.839180
+9:34.57350
89.9p
18
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
2:20:57.845670
+10:39.63840
89.4p
19
Karl-Johan Westberg
Borås SK
2:21:07.846620
+10:48.64790
89.3p
20
Marcus Grate
IFK Umeå
2:21:32.849130
+11:13.67300
89.1p
21
Erik Rost
Hudiksvalls IF
2:21:52.851150
+11:34.69320
89.0p
22
Anders Jonsson
Stockviks SF
2:23:10.858940
+12:52.77110
88.4p
23
Gustav Nordström
Borås SK
2:23:18.859760
+13:00.77930
88.3p
24
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
2:24:06.864540
+13:48.82710
88.0p
25
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
2:24:55.869420
+14:36.87590
87.6p
26
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
2:25:25.872460
+15:07.90630
87.4p
27
Johan Forsberg
IFK Umeå
2:26:20.877900
+16:01.96070
86.9p
28
Niklas Henriksson
Gellivare Skidallians IK
2:26:32.879190
+16:14.97360
86.9p
29
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
2:27:21.884060
+17:03.102230
86.5p
30
Emil Svensson
Åsarna IK
2:27:33.885280
+17:15.103450
86.4p
31
Filip Danielsson
SK Bore
2:27:50.886910
+17:31.105080
86.3p
32
Carl Olander
IK Stern
2:28:02.888190
+17:44.106360
86.2p
33
Simon Öberg
Kalix SK
2:28:03.888270
+17:45.106440
86.2p
34
Martin Hammarberg
Sundsvalls OK
2:28:24.890370
+18:06.108540
86.0p
35
Alfred Buskqvist
IK Stern
2:29:06.894530
+18:47.112700
85.7p
36
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
2:29:08.894780
+18:50.112950
85.7p
37
Martin Rosvall
Lycksele IF
2:29:41.898050
+19:23.116220
85.5p
38
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
2:30:07.900660
+19:49.118830
85.3p
39
Anton Persson
SK Bore
2:30:48.904770
+20:30.122940
85.0p
40
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
2:30:56.905590
+20:38.123760
84.9p
41
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
2:30:58.905740
+20:40.123910
84.9p
42
Pontus Hermansson
SK Bore
2:31:28.908770
+21:10.126940
84.7p
43
Martin Herbert
Sundbybergs IK
2:31:39.909800
+21:20.127970
84.6p
44
Johannes Ringsby
SK Bore
2:32:09.912800
+21:50.130970
84.4p
45
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
2:32:19.913820
+22:00.131990
84.4p
46
Jens Andersson
Kalix SK
2:32:47.916680
+22:29.134850
84.2p
47
Henrik Ottosson
Åsarna IK
2:32:50.916950
+22:32.135120
84.1p
48
Håkan Emilsson
Offerdals SK
2:33:13.919270
+22:55.137440
84.0p
49
Markus Lundholm
OK Renen
2:34:30.926910
+24:11.145080
83.4p
50
Måns Sunesson
Sellnäs IF
2:34:42.928130
+24:23.146300
83.4p
51
Peter Johansson
Luleå Gjutarens IF
2:34:52.929100
+24:33.147270
83.3p
52
Jens Hulgaard
Täfteå IK
2:35:35.933480
+25:17.151650
83.0p
53
Daniel Södersten
Orsa SK
2:36:06.936520
+25:47.154690
82.8p
54
Joel Lager
Garphyttans IF
2:36:21.938060
+26:03.156230
82.7p
55
John Leander
Åsarna IK
2:36:56.941540
+26:38.159710
82.5p
56
David Thorell
IK Stern
2:37:02.942150
+26:44.160320
82.4p
57
Erik Johansson
Tranemo IF
2:38:14.949330
+27:55.167500
81.9p
58
Johan Sandberg
Täfteå IK
2:38:28.950740
+28:10.168910
81.8p
59
Adrian Bergström
Strömnäs GIF
2:39:23.956260
+29:05.174430
81.5p
60
Jonathan Engström
Borås SK
2:39:29.956800
+29:10.174970
81.4p
61
Fredrik Hansson
IFK Mora SK
2:39:40.957930
+29:21.176100
81.4p
62
Andreas Oskarsson
Sorsele SK
2:40:31.963060
+30:13.181230
81.0p
63
Christian Spoerry
Täfteå IK
2:41:58.971770
+31:40.189940
80.5p
64
Tim Magnusson
IFK Mora SK
2:42:39.975820
+32:20.193990
80.2p
65
Erik Persson
IF Hallby SOK
2:44:36.987500
+34:17.205670
79.5p
66
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
2:55:34.1053310
+45:15.271480
75.6p
67
Emil Lundgren
Skeriol IF
3:08:09.1128890
+57:51.347060
71.6p
68
Mikael Gardelin
Visborgs OK
3:28:36.1251500
+1:18:17.469670
65.9p
-
Jens Selahn
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
Marcus Ruus
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
Simon Lageson
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
23:59:58.8639700
-
Teodor Peterson
IFK Umeå
23:59:58.8639700
-
Emil Persson
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
Simon Persson
IFK Umeå
23:59:58.8639700
-
Emil Winsa
Sävast Ski Team IF
23:59:58.8639700
-
Sebastian Olsson
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
Martin Johansson
Linköpings SK
23:59:58.8639700
-
Ted Armgren
Skellefteå SK
23:59:59.8639800
-
David Nordström
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
Erik Silfver
IFK Umeå
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)